توسعه صنایع تبدیلی ضرورت اصلی کشاورزی در اردبیل است

آزادلو : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: با توجه به اینکه استان اردبیل یکی از قطب های کشارزی کشور است به همین خاطر توسعه صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی در استان اردبیل ضرورت دارد.

علی نواداد ظهر امروز در جلسه مشترک با رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به اینکه استان اردبیل یکی از قطب های کشارزی کشور است به همین خاطر توسعه صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی در استان ضرورت دارد و جهاددانشگاهی با تجارب خوب خود می تواند در این عرصه ورود کند.

وی با بیان اینکه در ۴ سال گذشته ظرفیت‌های خوبی در صنایع تبدیلی استان اردبیل ایجاد شده است افزود: با توجه به تولید سالانه حدود ۵ میلیون تن سیب زمینی در کشور که تا ۶ میلیون تن نیز قابل افزایش است ایجاد پایلوت تولید نشاسته پلیمری قابل استفاده در صنعت نفت توسط جهاددانشگاهی استان اردبیل می‌تواند یکی از مهم‌ترین صنایع تبدیلی این محصول باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تصریح کرد: فعالیت مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل نقطه قوت استان در حوزه گردشگری سلامت است.

نواداد گفت: استانداری اردبیل حمایت‌های لازم را برای تأمین فضای مناسب جهت توسعه این مرکز خواهد داشت زیرا که از زمان راه‌اندازی در ایجاد نشاط در بین خانواده‌ها نقش بسزایی داشته است.

توسعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی نیازمند تخصیص فضای فیزیکی است

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به توسعه گردشگری در استان اردبیل افزود: با استفاده از پتانسیل و ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی که در استان اردبیل وجود دارد می‌توان زمینه‌ توسعه استان را فراهم نمود.

مهران اوچی اردبیلی بر ضرورت توجه به حوزه گردشگری بویژه گردشگری سلامت تأکید و تصریح کرد: با ارتقاء فعالیت‌های مرکز درمان ناباوری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل می‌توان برخی از مشکلات و نیازهای مردم به ویژه هم استانی‌ها را در خصوص درمان نازایی که میزان آن نسبت به سایر استان ها بیشتر است برطرف ساخت.

وی تاکید کرد: توسعه فعالیت‌های این مرکز نیاز به تخصیص فضای فیزیکی مناسب دارد که تحقق آن مساعدت‌های استاندار اردبیل به عنوان بالاترین مقام اجرایی استان را می‌طلبد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل اضافه کرد: این نهاد آمادگی لازم را برای راه‌اندازی پایلوت نیمه صنعتی تولید نشاسته پلیمری را دارد که تسریع  و عملیاتی شدن آن، نیاز به همراهی و مساعدت مسؤولان استان به ویژه استاندار و نمایندگان استان دارد.

وی افزود: جهاددانشگاهی اردبیل در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، در حوزه آموزشی به دنبال بسترسازی در زمینه‌های مختلف مهارت‌افزایی، کارآفرینی و اشتغالزایی برای فراگیران این دوره‌های آموزشی است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید