جمع آوری بیش از ۴۲۰ میلیون تومان زکات در گرمی

آزادلو : امام جمعه گرمی از جمع‌آوری بیش از ۴۲۰ میلیون تومان زکات در طول سالجاری در این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام یدالله صفری امروز در جلسه شورای زکات گرمی مغان اظهار کرد: جمع کل زکات این شهرستان اعم از فطریه مال و مستحبی تا هشت ماهه سال ۹۶ مبلغ ۴۲۳ میلیون تومان است.

وی کلیه دستگاه‌های عضو را به همکاری در جمع‌آوری زکات دعوت کرد و افزود: پس از جمع‌آوری زکات با همکاری اعضای شورای زکات، در خصوص  هزینه‌کرد، جزئیات مطرح و بررسی شود.

امام جمعه گرمی مغان با بیان اینکه در قرآن کریم اهمیت زکات برابر با اهمیت نماز مطرح شده است، تصریح کرد: زکات از ارکان مهم دین اسلام و یک فریضه دینی واجب است که باید مورد توجه مسلمانان باشد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) گرمی مغان نیز در این جلسه گفت: امیدواریم با عنایت کشاورزان در سال آتی این مبلغ اضافه‌تر شود تا مشکل فقرا را با همکاری مردم برطرف کنیم.

صمداله سعیدی اظهار کرد: زکات معنای واقعی حمایت از محرومان و مستضعفان است که علاوه بر اهمیت آن در اسلام، یک شاخصه اساسی در نوع‌دوستی برای انسان‌های آزاده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این جلسه مقرر شد با همکاری سازمان تبلیغات، تبلیغ روحانیون، اوقاف و هیأت امنای مساجد در سال آتی همگان شورای زکات را در امر زکات همیاری کنند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید