حاشیه‌های جالب افتتاح پل معلق مشگین +تصاویر

آزادلو : حاشیه‌های جشنواره ملی بهار مشگین و افتتاح پل معلق مشگین شهر از اغراق بعضی مسئولان تا رفتارهای ناشایست پلیس با خبرنگاران در این مراسم ادامه داشت.

در حالی جشنواره ملی بهار مشگین‌شهر عصر امروز همراه با افتتاح پل معلق در این شهر به انجام رسید که این مراسم حاشیه‌های جالب توجهی داشت که در ذیل بخشی از آن را می‌خوانید:

*رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این مراسم برای انبساط خاطر حاضران و در یک سخن طعنه‌آمیز از مجری برنامه انتقاد کرد که معادل چند نفر سخنرانی کرده در حالی که مردم زیر آفتاب سوزان باید این سخنرانی‌ها را تحمل کنند که این رفتار از سوی مجری‌های برنامه‌ها قابل تامل است.

* وی در حالی به اظهارات سخنرانان در مورد ابعاد پل معلق مشگین‌شهر ایراد وارد کرد که این پل نه در دنیا و نه در خاورمیانه بی‌نظیر نیست بلکه بزرگتر و با ارتفاع بلندتر از این پل، پل‌های زیادی در دنیا و خاورمیانه و کشورمان وجود دارد که قطعا بیان این مطالب بیشتر شبیه به یک شوخی است.

* فرماندار مشگین‌شهر در حالی پل معلق این شهر را بزرگترین و طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه و حتی جهان اعلام کرد که همه از این اظهارات شگفت‌زده بوده و آن را اغراق دانستند.

*در حالی بیش از ۶ نفر در این مراسم سخنرانی کردند که بخش عمده‌ای از جمعیت حاضر در این مراسم زیر آفتاب سوزان قرار گرفته بودند و حتی طولانی شدن این برنامه اسباب رنجش و نارضایتی بسیاری از مسافران و گردشگران را به همراه داشت.

*نماینده مردم مشگین‌شهر در صحبت‌های تبلیغاتی خبر از ساماندهی ۵۰ روزه بقعه شیخ حیدر داد که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و محال است این پروژه‌ بیش از ۱۰ سال بلاتکلیف ماندن به این زودی‌ها سر و سامان پیدا کند.
*استاندار اردبیل در حالی مشگین‌شهر را شبیه به سوئیس معرفی کرد که این شهرستان نه تنها شباهتی به سوئیس ندارد بلکه از لحاظ زیرساختی دارای شرایط بسیار نامناسبی بوده که حتی امکان توسعه و پیشرفت همه‌جانبه آن در سال‌های اخیر به وجود نیامده است.

*در این مراسم که مشاور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاون پارلمانی دانشگاه آزاد حاضر بودند به صراحت از دولت گذشته به عنوان دولت پوپولیستی یاد کرد که بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار نفت فروخت اما در روزهای پایانی دولت دهم تنها به اندازه سه روز گندم در سیلوهای کشور وجود داشت که این اظهارات سیاسی او در مراسم گردشگری تعجب حاضران را برانگیخت.

*در همایش بهاری مشگین‌شهر در ساختمانی که شرکت سرمایه‌گذار تجارت نور ابرار احداث کرده نمایشگاهی از توانمندی‌های صنایع‌دستی و گردشگری مشگین‌شهر به نمایش گذاشته شده بود که به رغم محدود بودن، اما محصولات عرضه شده جالب توجه بود.

*برگزارکنندگان این مراسم به‌جای آنکه از نشریات محلی در انتشار ویژه‌نامه برای کمک به این مجموعه‌ها بهره بگیرند خود ویژه‌نامه‌ای را با نام پروژه نور سبلان انتشار داده و در مراسم توزیع می‌کردند که به شکل رنگی و با مبالغ سنگین چاپ شده بود.

*مسئولان برگزاری مراسم به‌ویژه برخی ماموران پلیس به‌جای همراهی و همکاری با خبرنگاران و عکاسان که به شکل وسیعی اقدام به پوشش خبری این برنامه کرده بودند، رفتار مناسبی نداشته و به برخی خبرنگاران و عکاسان اجازه حضور در مجموعه پل معلق را ندادند.

برپایی برنامه زنده موسیقی به‌همراه برخی برنامه‌های فرهنگی و هنری از دیگر بخش‌های این مراسم بود که با استقبال حاضران روبه‌رو شد.

n2863697-4328970

n2863697-4328973

n2863697-4328977

n2863697-4328974

n2863697-4328981

n2863697-4328982

n2863697-4328984

n2863697-4328988

n2863697-4328994

n2863697-4328990

نظر شما چیست؟

۴۱ نظر

 1. نابغه گفت:

  جناب ممدخان قاجار؛نه نابغه ام نه هیچ چی “باکدام اعتبارات میخوای منطقه ازاد دراینجا راه بیفته .اگه کسی علامه دهر هم باشه ولی پول نداشته باشه هیچ کاری نمیتونه بکنه باجیب خالی بادهن پر نمیشه نام منطقه ازاد رانشخوارکرد.باکدام زیرساختها وامکانات ویژه این انتظار بزرگ راخیالبافی میکنی!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. فرهنگی گفت:

  ازبین نظرات داده شده نظراقای متعصب واقعا بجاست.شهرستان توریستی مشگین که ازتمام شهرستانهای استان اردبیل قدمت بیشتری داره متاسفانه {{{فاقدخانه معلم }}}است وفرهنگیانی که درطول سال به این شهر سفرمیکنند باید درداخل خودرو وهتلهای گران قیمت اقامت نمایند یادریکی از شهرهای آذربایجان شرقی!!!!!!((((قابل توجه مسئولین سهل انگار وبی خیال ))))

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. بخشی گفت:

  من فکرمیکنم این ممدوعلی حتما فامیلاشون توسازمان منطقه ازادکارمیکنن؟مگه بیکارین هرکدوم یه نظرپوچ وخالی میدین @بابا برید دنبال کارتون کدوم کارخانه رادرمنطقه دارید ؟؟که فکروذکرتان منطقه ازاده!تازه این بحثها ازحیطه معلومات وفهم ودرک شما خارج است الکی خیالاتی نظرندهید .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   خوشبختانه نابغه های بنامی همچون جناب بخشی در این منطقه زندگی میکنند که حتی براحتی میزان درک و فهم دیگران را هم بدون اینکه دیده باشد می فهمد
   ولی من مانده ام با وجود چنین نوابغی چرا محرومیت از این دیار رخت بر نمی بنده !!!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. محمد گفت:

  مدیر پروژه منطقه ازاد اردبیل.بومی خواهد بود یا غیربومی؟؟؟اگه کسی میدونه بگه

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   فعلا نظرشان روی فرد غیر بومی است ( البته هنوز قطعی نشده )

   به مزاح میگویند کارشناسان فلان استان عقیده دارند که چون تعداد قاچاقچیان و اعدامی های فلان نقطه از استان زیاد است پس استحقاق منطقه ازاد رو دارد.

   متاسفانه اظهارنطرهای سبک در مورد مسایل کلان اقتصادی از جمله منطقه ازاد از طرف برخی ها و انتشار وسیع ان از طرف رسانه ها ، انعکاس بدی در بین افراد نخبه و برخی از بزرگان در مورد استان می گذارد. و حتی برخی رسانه ها و نشریات در همین مورد جوک ساخته بودند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. علی خان گفت:

  اقاممد.اینکه تومتن لایحه منطقه ازاداردبیل نوشته شده.بعد از تصویب مجلس شورای اسلامی.هیت وزیران محدوده ای را مشخص میکنند…پس این نقشه پیوستی که استان خودش در نظر گرفته.از شمال استان تا سرعین.چی میشه؟؟؟؟یعنی امکان داره محدوده ها رو هیت وزیران عوض کنند؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   سلام بر علی خان
   نقشه پیوستی در شورای عالی مناطق ازاد و دولت تصویب شده است
   این نقشه پیوستی در حقیقت از ادغام دو طرح پیشنهادی استان به دبیرخانه منطقه آزاد ( طرح منطقه ازاد ساوالان و طرح الحاق شمال استان به ارس ) تهیه شده است و در دولت هم تصویب شده است

   اما دلیل اینکه در متن لایحه نوشته شده که محدوده به تصویب هیات وزیران میرسد به این خاطر است که در مجلس فقط کلیات تصویب شود و محدوده بحث نشود و اختیار محدوده در دست دولت باشد تا در اینده اگه لازم شد مناطق دیگری از استان هم به محدوده منطقه آزاد اضافه شود نیاز به تصویب مجلس نباشد و فقط با تصویب دولت عملی شود( با این روش زمان بررسی و تصویب در مجلس نیز نصف میشود و در اینده نیز الحاق مناطق دیگری از استان به محدوده راحت انجام میشود)

   این مشکل در منطقه ازاد بندر انزلی اتفاق افتاد و دولت نتوانست فرودگاه رشت را به منطقه ازاد انزلی اضافه کند چون محدوده آن منطقه ازاد در مجلس تصویب شده بود و دولت مجبور شد برای الحاق فرودگاه رشت به منطقه ازاد انزلی به مجلس لایحه بفرستد

   ضمنا دو طرح برای این استان در دبیرخانه منطقه ازاد بحث بود ۱ – ایجاد منطقه آزاد ساوالان در محدوه دامنه های ساوالان تا شهر آستارا
   ۲ – الحاق شمال استان به ارس ( نظر ترکان الحاق یک نقطه به ارس بود و مسولان ارس هم همان ۱۰۰ هکتار گمرک بیله سوار را میخواستند )

   در شورای عالی مناطق آزاد نظر معاون اول این بود که یک منطقه آزاد مستقل در استان ایجاد شود ( با توجه به شعار خودجوش مردم در ورزشگاه تختی اردبیل در حضور رییس جمهور ) منتها محدوده طوری مشخص شود که هر دوطرح در محدوده قرار گیردو همچنین باعث دوگانگی مدیریت نشود
   یعنی مغان به ارس الحاق نشود و استارا نیز در محدوده قرار نگیرد
   که این پیشنهاد معاون اول رییس جمهور با اکثریت قاطع تصویب شد
   و محدوده نیز شامل شمال استان ( شهرستاهای مغان ) و دامنه های ساوالان تعیین گردید

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. بیر بیله سوارلی گفت:

  سلام براقاممد.امیدوارم بهترباشی؛تو کامنتت دیدم که گفتی راه های ارتباطی تا حدی قابل قبوله؛و بیله سوار تنها گلوگاه صادرات به قفقازخواهدشد…. میدانیدکه گمرک بیله سواربا سابقه ای بیش از۱۰۰سال باجمهوری آذربایجان در ارتباط است…اما خدایش آدم ناراحت میشه شهری که گمرک بین المللی داره چرا نباید کمربندی آسفالت داشته باشه؛بیش از۶ساله که کمربندی بیله سواردر وضعی تاسف باربه سرمیبرد..تمام آسفالتهاداغون شده.وشده جاده خاکی…..نمیدانم مسولان شهرستان و استان چه توجیهی دارن که کمربندی بیله سوار که تنها راه دسترسی به گمرک هستش.نباید در وضع بهتربه سر ببره؟مسولان که هی میگن منطقه آزاد..اول باید این کارارو به خوبی انجام دهن.تا امیدوارم باشیم منطقه ازاد حق اردبیله…..اقا ممد اگه اطلاعاتی درباره آسفالت نشدن کمربندی بیله سوار داری..استفاده میکنیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   سلام بر شما بیله سواری عزیز
   من متاسفانه اطلاع دقیقی از پروژه های راه سازی در بیله سوار ندارم اگر بتوانم اطلاع دقیقی بدست بیارم حتما خواهم گفت
   اگر کمربندی داخل محدوده شهری باشد اسفالت ان بعهده شهرداری است و دولت پول نمی دهد اما اگر خارج از محدوده شهری باشد وظیفه راه و شهرسازی است.

   اما بیله سوار بخاطر گمرک جایگاه ویژه ای در منطقه آزاد خواهد داشت. و یقینا آینده روشنی در پیش دارد و در مدت زمان کوتاهی متحول خواهد شد

   بزرگراه بودن مسیرهای اصلی منطقه ازاد یکی از شرایط اساسی آن است
   که بعد از راه اندازی منطقه آزاد قطعا از اولویتهای اصلی منطقه ازاد احداث بزرگراه اردبیل – بیله سوار و پارس اباد خواهد بود که البته با بودجه سازمان مناطق ازاد اجرایی خواهد شد
   علاوه بر آن راه اهن هم باید به بیله سوار و پارس اباد برسد و از طریق ایمشلی به قفقاز متصل شود که آن هم با بودجه مناطق آزاد اجرایی خواهد شد
   بعد از راه اندازی منطقه آزاد ، دولت پولی به منطقه آزاد نخواهد داد و منطقه آزاد خودکفا خواهد شد و در اوایل سازمان مناطق ازاد کمک می کند تا بعد از رونق خودکفا شود

   Thumb up 0 Thumb down 0

 7. اصلاندوزی گفت:

  سلام اقا ممد؟گفتی که امروز لایحه منطقه ازادمهران واردبیل تقدیم کمسیون اقتصادی شد…..آیا امکان داره تا پایان شهریور تو مجلس تصویب نهایی شه؟؟؟یعنی امکان داره نمایندگان رای بدن؟؟با اون حاج اقا که مخالفه… فک نکنم رای بیاره؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   سلام بر اصلاندوزی عزیز و همه اصلاندوزی ها این مرزداران غیرتمند

   خوشبختانه لایحه منطقه آزاد مهران و اردبیل بصورت یک شوری تقدیم مجلس شده است یعنی باید یک بار در کمیسیون های اصلی و فرعی بررسی شده و گزارش کمیسیون نیز یک بار در صحن علنی بررسی شود که زمان رسیدگی نصف زمان رسیدگی دوشوری میشود

   خیلی از لوایح و طرحها دو شوری بررسی میشود یک بار کلیات در کمیسیونها و سپس در صحن علنی بررسی میشه و درصورت تصویب باید بار دوم هم یکبار در کمیسیونها و دوبار در صحن علنی جزییات بررسی میشه که زمان رسیدگی طولانی میشود

   با این حساب اگر نمایندگان استانهای ایلام و اردبیل و هرمزگان و بوشهر نتوانند برای لوایح مناطق ازاد ۴ گانه اولویت بگیرند باز هم به احتمال بسیار قوی در پاییز تصویب میشود
   اما اگر بتوانند برای لایحه اولویت بگیرند حتما حتی زودتر از شهریور تصویب خواهد شد .
   نمایندگان هم حتما رای خواهند داد چون تاسیس مناطق آزاد دقیقا در راستای اقتصاد مقاومتی و سیاست کلی نطام است

   حتی منطقه آزاد جاسک هم تصویب خواهد شد با اینکه مرکز پژوهشهای مجلس بعلت نبود زیر ساختها از جمله فرودگاه – راه اهن _ اتوبان و بندر در جاسک ایراد اساسی گرفته است

   ضمنا نگران مخالفت حاج آقا نباشید ایشان شخص دانا و زرنگی هستند حتما یکی از موافقان اصلی لایحه خواهند بود ایشان بهتر از ما می دانند که این لایحه نقطه عطفی در تاریخ این منطقه است که سرنوشت کل شهرهای استان را دگرگون خواهد کرد و منطقه ازاد مستقل قابل قیاس با الحاق به منطقه ازاد استان دیگر نیست

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. وحيدي گفت:

  نماینده ما در همه مراسم اعلام میکند در تحریم هستیم نباید انتظار از دولت داشت ولی در مشگین شهر برای یک پل ۴۰۰ میلیارد هزینه میشود گویی فقط گرمی در تحریم است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. منصف گفت:

  درود بر ممد بزرگوار: اولین باری است که درسایت های شهرستان مطالب ارزشمند همراه با ادب واحترام و مطالب واقعبینانه وبه دور از غرض مشاهده می شود. بر فکر مثبت شما تحسین باد.بیایید دست به دست هم دهیم به مهر گرمی خویش را کنیم آباد. درود برشما .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. بیر پارسابادی گفت:

  دوستان لطفا اگه کسی در مورد منطقه ازاد خبرهای تازه ای شنیده؟کامنت کنه….تا استفاده کنیم.ممنون.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   سلام بر بیرپارسابادی و همه پارسابادی ها و همه هم استانی ها

   لایحه منطقه آزاد هم اکنون در اداره قوانین مجلس است که مشغول تهیه فرمهای مخصوص و ثبت در فرمها و بررسی از نظر قوانین مجلس است که در
   ۴-۵ روز اینده به کمیسیون اقتصادی بعنوان کمیسیون اصلی و کمیسیونهای صنایع و معادن – امنیت ملی و سیاست خارجی – شوراها و امور داخلی بعنوان کمیسیونهای فرعی برای بررسی ارجاع خواهد شد .

   خوشبختانه لایحه بصورت یک شوری بررسی خواهد شد

   ضمنا از ۴ کمیسیونی که در آنجا این لایحه بررسی خواهد شد خوشبختانه در ۲ کمیسیون ۲ نماینده استان عضو هستند
   پیرموذن در کمیسیون صنایع و معادن و حقیقت پور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است .
   نماینده ایلام هم عضو کمیسیون امنیت ملی است .

   متاسفانه هیچ نماینده استان اردبیل و ایلام در کمیسیون اقتصادی که کمیسیون اصلی این لایحه است عضو نیستند .

   در کل جای نگرانی نیست نمایندگان در خواست اولویت خواهند داد و به محض تصویب در کمیسیون اصلی با درخواست تغییر دستور میتوانند بدون نوبت به تصویب برسد .

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • کارشناس گفت:

    تا کنون لایحه از طرف دولت به مجلس ارسال نشده است چرا دروغ؟ ممد خطر دارد دروغ گفتن خطر دارد.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    امروز ۲۹ اردیبهشت لایحه تاسیس مناطق ازاد مهران و اردبیل برای بررسی به کمیسیون اقتصادی مجلس بعنوان کمیسیون اصلی و ۳ کمیسیون صنایع و معادن – امنیت ملی و سیاست خارجی – شوراها و امور داخلی تحویل داده شد.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   ضمنا قرار است مرکز پژوهشهای مجلس میاتی را مامور کند تا خیلی سریع زیرساختهای مورد نیاز به منطقه آزاد و زیر ساختهای مربوط به گردشگری و تجارت و صنعت در محدوده پیشنهادی را بررسی کند و گزارشی تهیه کرده و به کمیسیون اقتصادی بدهد مانند ( فرودگاه – بندر – گمرک – راه اهن – بزرگراه – هتل ها و مراکز اقامتی – ….)
   که جای نگرانی نیست محدوده منطقه آزاد ۲ فرودگاه دارد که حسن است به بندر استارا نزدیک است راه اهن در حال احداث است البته باید تا پارس آباد ادامه یابد . گمرک بیله سوار هست و راه های ارتباطی فعلا قابل قبول است و باید کل محدوده منطقه آزاد به اوتوبان تبدیل شود و مراکز اقامتی هم فعلا قابل قبول است ولی باید گسترش یابد و ….)

   منطقه آزاد اردبیل با رویکرد تجاری ( با اولویت صادرات محصولات کشاورزی البته محصولات ارگانیک ) و صنعتی ( با اولویت صنعت گردشگری و صنایع مربوط کشاورزی) پیشنهاد شده است

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • !☆ яσσzєƓαя☆! گفت:

    سلام بر ممد گرامی وقت بخیر تو کامنت بالا گفتی تمام راهای ارتباطی منطقه ازاد باید اتوبان باشد جاده اصلی پارسایاد اردبیل از اتوبان هم بزرگتره اتوبان همت تهران هم رو زده کنار لطفا بگین زود تصویبش کنن تا هر چه زود تر کشته های تصادفی تو این جاده بیشتر شود حرف تو یه چیزو همک نشون میده ک گفتی باید اتوبان باشد تو اردبیل فکر کنم وقت جاده خود اردبیل به مشگین و سرعین اتوبانه پس با این حساب منطقه ازاد همین ۳ شهر میشن امیدی از هم شماها نیست ک بیاین جاده ۲۵۰ کیلوومتر رو اتوبانش کنین خوشم میاد ازت که داری یواش یواش دیگه اعلام میکنی مغانیا قید منطقه ازاد رو بزنین

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • سلام بر شما گفت:

     نه تنها جاده پارس اباد – اردبیل تبدیل به اتوبان خواهد شد بلکه راه آهن نیز تا پارس اباد ادامه می یابد و از طریق ایمیشلی به قفقاز متصل خواهد شد البته پروزه راه آهن اردبیل – میانه توسط فاینانس چینی اجرا خواهد شد
     ولی راه اهن اردبیل – پارس آباد با بودجه مناطق آزاد اجرایی خواهد شد
     در ضمن برداشت شما از حرفهای من کاملا اشتباه است
     منطقه ازاد در محدوده شمال استان ( شهرستانهای مغان ) و دامنه های ساوالان اجرایی خواهد شد بطوریکه گمرک بیله سوار دروازه صادرات به قفقاز خواهد شد
     بعد از اتمام راه اهن قسمتی از صادرات به قفقاز با قطار از طریق پارساباد خواهد بود
     صادرات به آسیای میانه از طریق کشتی با استفاده از بندر آستارا عملی خواهد شد
     صادرات به کشورهای عربی با ترانزیت به بندر عباس انجام خواهد شد

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • !☆ яσσzєƓαя☆! گفت:

      خدا کنه همچین باشه ممد ولی ما مغانیا دیگه شما اردبیلا رو میشناسیم همه این کاروهارو تو دقیقه ۹۰ میبرین خود اردبیل بعدش میگین که مسولان دولت دستور دادنند تو اردبیل باشه مسه همین منطقه ازاد شدن ک بعد ۲یا روز اردبیل رو گفتن البته من از اینکه اردبیل مستقل منطقه ازاد بشه ناراحت نشدم خیلی هم خوشحال شدم ولی میدونم ک همه کارا دست اردبیل افتاد تو خود اردبیل انجام میشه برا همین الحاق رو بهتر از مستقل میدونستیم حالا خدا بزرگه شاید اینبار خدا رو شناختینو کاری نکرده باشین و همه چی به خوبی و خوشی انجام توم بشه

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • ممد گفت:

      سلام و درود بر شما
      اینکه در منطقه ازاد همه کارها دست اردبیل افتاد درست نیست اگر انطور بود آنموقع در طرح الحاق نیز همه کارها دست جلفا می افتاد با اینکه من میدانم که مسولان ارس تنها بخاطر استفاده از گمرک بیله سوار موافق الحاق بودند و گرنه منطقه مغان برای انها مزیتی نداشت

      در منطقه آزاد مستقل برای همه قسمتهای محدوده بر اساس طرفیتها کاربری تعریف شده است مثلا دانشگاه بین المللی کشاورزی منطقه ازاد در کشت و صنعت پارس اباد تاسیس میشود یا شهرک گلخانه ای اصلاندوز که در دولت تصویب شد و کلنگ زنی هم گردید در همین راستا در راستای اهداف منطقه ازاد است که محصولاتش بدون عوارض گمرکی صادر شود

      Thumb up 0 Thumb down 0

 11. متعصب ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  جناب ممدخان تومتوجه نشدی منظورم چیست ؟درسته گردشگر سودداره ولی برای بازاریان یاصاحبان ابهای معدنی ومحل های اقامتی .افرادی که قادربه تامین
  نون خالی درمشگین نیستندوخانواده اش ازفرط سوتغذیه هرروز به پزشک میروند وسالانه ۱بارگوشت نمی خورندباهزاران آه وافسوس پل معلق راباچشمان اشکبار نظاره خواهندکرد.نماینده ی مشگین کجاش زرنگه یک فردبیکاروسرگردان رارییس دانشگاه ازادگذاشته بود که مدرک قلابی صادرمیکرد.مسولین مشگین بایدخجالت بکشند یک خنه معلم دراین شهر بهاصطلاح توریستی وجودنداره .وفرهنگیانی که درطول سال به مشگین میروند ناچارندبروندخانه معلم اهریااردبیل.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   کاش یک صدم نماینده مشگین ما هم کار میکردیم فقط یک صدم

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   برادر متعصب عزیز و گرامی
   افراد محروم فقط در مشکین شهر نیستند نه تنها در همه شهرهای استان اردبیل بلکه در کل استانها چنین افرادی هستند و حتی در کشورهای صنعتی هم افرادی محروم هستند
   در کشور ما کمیته امداد به چنین افرادی رسیدگی می کند و هم چنین خیرین برای چنین افرادی کمک می کنند
   حالا نمیشه بخاط اینکه تعدادی از هم وطنانمان از نظر مالی محروم هستند کارهای توسعه انجام نشود اگر توسعه تعطیل شود بقیه هم محروم میشوند و مثل آنها از اداره زندگیشان می مانند. رفع بیکاری فقط با تولید و توسعه و عمران و ابادانی ایجاد میشود
   با صدقه دادن و صدقه گرفتن بیکاری از بین نمی رود
   تا بیکاری از بین نرود محرومیت هم هست
   رونق گردشگری یکی از راههای رفع بیکاری است

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. شجاع گفت:

  نماینده و فرماندار مشگین با حضور معاون رییس جمهور پل معلق افتتاح میکنند فرماندار محترم گرمی هم در عزا داریها روستاها شرکت می نمایند واقعا جای امبر کبیر مغان که هر ماه یک وزیر می اورد خالی است بخدا خالی است به دور از تعصب خالی است

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   همه مشکلات را تقصیر نماینده یا استاندار و یا فرماندار و یا اردبیل انداختن به منزله گول زدن خودمان است .
   باعث و بانی اصلی هر پیشرفت و ترقی و همچنین هر محرومیت و عقب ماندگی ساکنان هر منطقه است ( خلایق هر چه لایق )
   نماینده را مردم انتخاب میکند وبعبارت دیگر نماینده دقیقا بر اساس خواست اکثریت حرکت می کند تا در مواقع لزوم بتواند رای مردم را دوباره بدست بیاورد .
   اگر نماینده ای یا کاندیدایی اولویت را به شرکت در مراسم خصوصی مردم میدهد نشانگر این است که متاسفانه چنین حرکاتی در آن منطقه خریدار دارد .
   مردمی که کاندیداها را بدون دلیل و گاها از روی تعصب ،آنقدر بزرگ میکنند و گاها با بزرگان و افتخارات کشور مقایسه میکنند معلوم است خیلی مواقع انتخابشان درست نخواهد بود که تعصب همواره باعث میشود عقل درست کار نکند
   من کلی عرض کردم و کاندیدای خاصی منظورم نبود

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • علی گفت:

    نکنه شماهم تبلت گرفتی جوجو

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     جناب علی
     نه من تبلت نگرفتم حتی اگر تبلت هم بگیرم رای خودم را به کسی که با معیارهای خودم اصلح میدانم ، میدم
     فروش رای به پول یا تبلت یا به طایفه و فامیل خیانت به خود و نسل آینده است

     Thumb up 0 Thumb down 0

   • بابک اوغلی گفت:

    اقا ممد سلام…..از مدیر پروژه منطقع ازاد اردبیل چه خبر؟اسمشو نمیخوای بگی؟؟؟؟؟؟لطفا اطلاع رسانی کن….منطقه ازاد در چه مرحله ای؟به کمسیون اقتصادی رفته؟؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     بابک اوغلی سلام بر شما
     چند شخص قوی مرتبط با مناطق ازاد برای مدیریت این منطقه ازاد مطرح است که فعلا هیچکدام قطعی نشده است چند روز اینده مشخص خواهد شد.
     مراحل کاری منطقه آزاد را در کامنت بالایی توضیح دادم

     Thumb up 0 Thumb down 0

  • همشهری گفت:

   ازاسماعیلی بپرسیدازمعاون اول دولت قبل چه خبر

   Thumb up 0 Thumb down 0

 13. بنده خدا گفت:

  همه میدانند که این همه خرج ومخارج وهزینه ی ۴۰میلیاردی برای اتمام این طرح جذب توریستهای مرفه وبی دردو غم است امااین طرف که فقروبیکاری درمنطقه بیداد می کند باپول هزینه شده می توانستند چندین کارخانه وتولیدی ایجادکنند وصدهانفردران مشغول بکارشوند درسته اقایون ؟این کارشبیه انست که دریک خانواده ای برادر یاخواهریاپدر ازشدت فقر درحال مردن هستند ولی یکی از پسرای خانواده به حج میره مگه غلط گفتم ؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   توجه کنیم
   راندمان تولید ثروت اقتصاد کشاورزی در دنیا ۶ تا ۱۲ درصد، اقتصاد صنعتی ۱۸ درصد و اقتصاد گردشگری ۳۸ درصد است،
   راندمان بالای اقتصاد گردشگری نسبت به کشاورزی و صنعت نشان می‌دهد که این اقتصاد حداقل بیش از شش برابر اقتصاد کشاورزی قابلیت تولید ثروت را دارد.
   گردشگری را دست کم نگیرید گردشگری بهترین صنعت است بدون آلودگی و با بیشترین سوددهی و استغالزایی بالا که آبادانی و توسعه همه جانبه مناطق را در پی دارد حتی باعث رشد فرهنگی میشود.

   ضمنا این طرح توسط بخس خصوصی احداث شده است و ما حق نداریم به آنها تعیین تکلیف کنیم هر جا و هر زمینه ای توجیه اقتصادی داشته باشد بخش خصوصی وارد میشود
   بیان شما نسبت به گردشگران با عبارت توریستهای مرفه و بی درد و غم خوب نیست اتفاقا سرازیر شدن همان گردشگران به هر منطقه ای باعث رونق و آبادانی آن منطقه خواهد شد .

   به اهالی بلند نظر مشکین شهر باید تبریک گفت که هم با سرمایه گزاران بخوبی کنار آمده اند و هم از به ثمر رسیدن مرحله اول این طرح بزرگ واقعا خوشحال بودند که یقینا اینده روشنی در انتظار اهالی محترم مشکین شهر است

   امیدوارم اهالی شهرهای دیگر استان نیز همچون اهالی سرعین و مشکین شهر با سعه صدر و بلند نظری با سرمایه گذاران همکاری کنند و دیدگاهشان را به سرمایه گزاران مثبت کنند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 14. امیر گفت:

  این لیاقت نماینده مشگین رونشون میده جناب موسوی صرفا جهت اطلاع

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   نماینده ها از طرف مردم انتخاب میشوند

   البته به نظر من عملکرد نماینده گرمی در مقایسه با کل نمایندگان استان تا حدودی قابل قبول است

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید