حجت الاسلام صفری: امضای سند آموزش یونسکو سند ذلت برای ملت ایران است

Image result for ‫صفری گرمی‬‎

آزادلو : امام جمعه گرمی با اشاره به امضای سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو گفت: امضای این سند برای ملت ایران نه تنها عزت آفرین نیست بلکه یک سند ذلت است.

حجت الاسلام و المسلمین صفری در خطبه های نماز جمعه  این هفته سهرستان گرمی ضمن دعوت عموم به تقوای الهی گفت: خداوند تبارک و تعالی رحمت خود را در ماه مبارک شعبان و رمضان به روی بنده خود باز کرده و این ماهها فرصتی است برای کسب تقوا و تهذیب نفس و خود سازی و به نوعی  فصل برداشت است.

امام جمعه گرمی با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: اگر ما هم بخواهیم از اصحاب و یاران حضرت ولی عصر(عج) باشیم، باید از منتظران واقعی آن حضرت باشیم.

وی با اشاره به وظایف منتظر واقعی اظهار کرد: ارتباط معنوی با خدای متعال، نمازهای یومیه را در اول وقت و حتی المقدور به جماعت بخواند، حضور قلب داشته باشد، همیشه خود را در محضر خداوند متعال بداند، با بصیرت باشد و همچنین از هر گونه گناه و معصیتی اجتناب کند و  بداند که هر هفته، نامه اعمالش به حضور امام زمان(عج) عرضه می شود و مورد بررسی قرار می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین صفری با بیان اینکه نیمه شعبان در نزد خدا چنین مقامى دارد که ولادت با سعادت امام زمان(علیهالسلام) در سحرگاه این شب واقع کرد و بر عظمت و رونق آن افزوده اس، اظهار کرد: نیمه شعبان یکی از روزهای مقدسی است که اگر فضیلتش بیشتر از شب قدر نباشد کمتر از ان هم نیست.

امام جمعه گرمی هفته هلال احمر را به مسئولین و کارکنان جمعیت هلال احمر تبریک وفعالیت های پرسنل این جمعیت را ارزشمند توصیف نمود و با اشاره به اهمیت بالای فرهنگ نوع دوستی و خدمت رسانی به خلق در باورهای اصیل ایرانیاسلامی آنرا از زیباترین جلوه های اخلاق و انسانیت توصیف نمود و از پرسنل و اعضای جمعیت هلال احمر به عنوان خدمتگزاران جامعه نام برد.

خطیب جمعه گرمی در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به امضای سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو با رویکرد تأثیر بر همه‌ حوزه‌های آموزشی کشورها، در سال ۲۰۱۵ میلادی و برای اقدام عملی کشورها، در سازمان ملل متّحد گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز از کشورهای شرکت‌کننده در این اجلاس بود که متعهّد به اجرای این سند شد و در سال ۱۳۹۵، سند ملّی آموزش ۲۰۳۰ را امضا کرد.

اگرچه این سند در ماه های اخیر مورد اعتراض نهادهای مختلف قرار گرفت و دلسوزان انقلاب در مورد آفت های آن هشدارهای لازم را به دولت داده بودند، اما متاسفانه شاهد امضای این سند به صورت محرمانه و اجرایی شدن آن در کشور بودیم.

وی دلیل مخالفت مقام معظم رهبری با این سند را در تضاد بودن  این سند با تحول بنیادین و برخی ارزش های کشور عنوان کرد و گفت: امضای این سند بیش از اینکه برای ملت ایران عزت آفرین باشد یک سند ذلت است.

حجت الاسلام صفری با بیان این که امضای سند ۲۰۳۰ نمونه‌ای از پیگیری پروژه نفوذ بیگانگان در کشور است، اظهار داشت: در چند سال اخیر مقام معظم رهبری (دام ظله) بارها نسبت به توطئه و ترفندهای نفوذ بیگانگان در ساختار اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی جمهوری اسلامی هشدار داده بودند، اما باید اذعان کرد که متاسفانه تاکنون این هشدارها و انذارها، از سوی مصادر امور جدی گرفته نشده است.

وی گفت: آمران و مباشران امضا و اجرای این سند باید به خاطر این اقدام خفت بار و تحقرآمیز به پیشگاه رهبری، ملت و خاصه خانواده های شهدا و شاهدان انقلاب و دفاع مقدس عذرخواهی کنند و در محضر خداوندی اظهار ندامت و توبه نمایند.

منبع : سیفار

نظر شما چیست؟

۱۰ نظر

 1. بی طرف ROMANIA گفت:

  معلومه دیگه این سند رو آمرکایی ها تنظیم کردن .اینا اگه راست میگن برن مدارس خودشون رو درست کنند که هر روز تو مدارس شون تیراندازی میشه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ایرانی ROMANIA گفت:

  دوست عزیز شما که میگوئید الزامی نیست سند را اجرا کنیم.باید خدمت شما عرض کنم که خیلی هم الزام آور است چون شما توافق نامه امضاء کرده اید و بایداجرا کنید.در جریان برجام هم خیلی چیزها الزام آور نبود و ولی با امضاء و قبول کردن آن در مجامع بین المللی و حقوقی چه بلاهایی که به سر ما در نیاوردند.آنها با نیت شما کاری ندارند با آنچه امضاء کرده اید کار دارند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. دلسوز ROMANIA گفت:

  آقای موحد شما که میگوئید من این سند را خوانده ام و ذلت آور نیست . آیا واقعا با تامل خوانده ای.وقتی نوشته:
  ۱- حمایت از اقشار ضعیف منظور آنها همجنس بازان است.
  ۲-وقتی نوشته حقوق خانواده باید به رسمیت شناخته شود منظور آنها از خانواده،خانواده زن و مرد -خانواده مرد و مرد-خانواده زن و زن است.
  ۳-وقتی نوشته هرگونه آموزش تعلیم دینی در مدارس خلاف حقوق کودک می باشد و باید آموزش های جنسیتی داده شود یعنی نباید از امام علی(ع) نوشت نباید از امام حسین(ع) نوشت نباید از رشادت های شهدا نوشت.
  ۴-وقتی نوشته باید کشور ها هر ساله گزارشی از آموزش خود بدهند این یعنی جاسوسی آشکار. برادر محترم این ذلت آور نیست!؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. بصیر گفت:

  دوست عزیز(همدرد)مگر ما حق این را داریم که هر سندی که جهانی باشد امضا کنیم، خب اگر سندی با دین و آیین ما تضاد باشد آن را میتوان امضاء و قبول کرد .فک نکنم کسی دولت را مجبور به قبول کردن این سند کرده باشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ممد2 گفت:

  راستی قضیه پالایشگاه نقد میگند بزرگ شده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. کمال گفت:

  باور کنید انها از متن موضوع خبر ندارن .چرا ذلت است کجاش ذلته. اینی ک ههم هاز تساوی حقوق علمی مساوی بشن ذلته؟ عجب تفکرات ی!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. عبداله موحد گفت:

  من این سند را خوانده ام نه تنها ذلت آور نیست بلکه برنامه ای پیشرو ومدرن برای تمام ملتهاست مخالفت با این برنامه مدرن جهانی یادآور مخالفت افرادمرتجع درمقابل ایجاد مدارس مدرن در ایران توسط حاج میرزاحسن رشدیه مرحوم در سال ۱۲۶۲ شمسی است که از بیم بیداری ملت از سوی آخوندهای وقت تکفیرشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • دکتر گفت:

   احسنت

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • احمد گفت:

   با سلام خدمت جناب آقای موحد واقعاًاین سند را مطالعه کرده اید آیا آن قسمت از این سند که مربوط به حذف ارزشهای دینی مان چون ایثار وشهادت وجهادویادرکل حذف آن قسمت هایی ازارزشهایی است که مخالف ظلم ونفی استکبار است را شامل می شودوهدف نهایی این سند ترویج اسلام آمریکائی ولائیک دربین کشور های اسلامی وتامین امنیت اسرائیل است.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • همدرد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    دوست عزیز یک سند جهانی انتظار داری از قوانین ما استفاده کنه؟این یک سند جهانی است جهت پیشرفت آموزش و پرورش و الزامی هم به استفاده از آن نیست هر کشوری بسته به فرهنگش میتونه استفاده کنه یا نه؟قبول کنید با بهانه های الکی شدیم جهان سومم!ایثار و شهادت و جهاد در کشور ما است و همه به آن اعتقاد داریم.لازم نیست برای بقیه کشورها نیز نوشته شود از طرفی آموزش و پرورش عاری از جنگ است

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید