حراج آبروی شهر و گلایه مردم اردبیل از آلودگی‌های صوتی وانت‌بارهای دستفروش

این روزها بیش از ۲هزار دستگاه وانت‌بار در خیابان‌های اردبیل وجود دارد که علاوه بر سد معبر صدای اعتراض مردم را نیز به‌دلیل مشکلات صوتی به‌دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، این روزها شاهد بیش از ۲ هزار وانت میوه‌فروشی در خیابان‌های اردبیل هستیم که به‌نوعی سد معبر ایجاد کرده و با صداهای بلند خود اعتراض مردم را نیز به‌دنبال داشته‌ است.

میوه‌فروشانی که از ابتدای صبح تا انتهای شب در خیابان‌ها و حتی جاده‌های اردبیل اسکان یافته و یا پرسه می‌زنند باوجود اینکه این امر شغل محسوب شده و این افراد درآمد خود را از این راه تأمین می‌کنند اما باعث بی‌نظمی در فضای شهری نیز شده‌اند.

بی‌شک هر کس که از کوچه و بازار و خیابان‌های اردبیل عبور کند با وانت‌بارهای میوه‌فروشی روبه‌رو می‌شود که به‌صورت ردیفی خیابان‌ها و جاده‌ها را اشغال کرده و مشغول امرار معاش هستند.

وانت‌های میوه‌فروشی در اردبیل ساماندهی می‌شوند

حمید لطف‌اللهیان شهردار اردبیل با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اساسی شهرداری اردبیل ساماندهی وانتهای میوه‌فروش در حاشیه خیابان‌هاست، افزود: در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام شده که مهمترین اولویت ما برطرف کردن نارضایتی‌های مردم و هم ایجاد مکانی مناسب برای میوه‌فروشان سیار در این زمینه است، علاوه بر اینکه مشکلی در حوزه اقتصادی برای افرادی که با وانت‌ میوه می‌فروشند ایجاد نشود.

وی گفت: انتظار می‌رود در این زمینه همچنین اعتراضات و دغدغه‌هایی که مردم در این مورد دارند به‌ویژه مزاحمت صوتی و سد معبر اینها را نیز برطرف سازیم.

شهردار اردبیل از اهتمام ویژه شهرداری برای ساماندهی میوه‌فروشان سیار خبر داد و گفت: در این زمینه تعامل همه‌جانبه‌ای با نیروی انتظامی و دستگاه‌های مربوطه انجام شده تا با ساماندهی این وانت‌بارها سیمای شهر اردبیل زیبایی خود را حفظ کند.

کامیون نیز وارد بازار میوه‌فروشی اردبیل شد

یکی از نکات جالب توجه این روزها در خیابان‌های اردبیل حضور کامیون‌های میوه‌فروشی است که این امر بسیار جالب بوده و افراد با متوقف ساختن کامیون‌های خود در خیابان مشغول درآمدزایی هستند.

این روزها میوه‌فروشان برای درآمدزایی وانت‌ها و کامیون‌های خود را در نقاط مختلف شهر اسکان می‌دهند و علی‌رغم اینکه محدودیت‌هایی در این زمینه وجود دارد ولی همچنان استقرار این کامیون‌ها و وانت‌ها در جای خود باقی است.

بی‌شک استقرار کامیون‌ها و وانت‌های میوه‌فروشی در مناطق مختلف شهر چهره و سیمای شهر را مخدوش کرده است که نیاز است در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود تا شاهد زیبایی سیمای شهر اردبیل باشیم.

راه‌اندازی بازارچه‌ای برای میوه‌فروشان

جواد زنجانی فرماندار اردبیل با اشاره به اینکه شهرداری اردبیل در گذشته مکان‌هایی را برای فروش میوه و سایر محصولات راه‌اندازی کرده است، گفت: انتظار می‌رود با راه‌اندازی مراکز میوه‌فروشی به‌صورت بازارچه در مکانی که صرفه اقتصادی برای میوه‌فروشان داشته باشد این میوه‌فروشان سیار را ساماندهی کند.

وی با یادآوری اینکه با وجود اینکه میوه‌فروشی‌های سیار نقش مهمی در اشتغال قشری از جامعه دارند اظهار کرد: اولویت ما این است که علاوه بر حفظ این اشتغال در مکانی مناسب این میوه‌فروشان را اسکان دهیم تا دغدغه و نگرانی هم از سوی میوه‌فروشان و هم از سوی مردم وجود نداشته باشد.

انتظار می‌رود با راه‌اندازی بازارچه میوه‌فروشی در اردبیل علاوه بر اینکه شاهد ساماندهی وانت‌بارهای سیار باشیم بلکه اشتغال این قشر از جامعه که درآمدشان از میوه‌فروشی است نیز حفظ شود و در این زمینه نیاز است مسئولان استان از جمله شهرداری اردبیل اهتمام جدی داشته باشد.

گزارش از اکبر رزمی

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. یوسف زاده گفت:

    واقعاعجب آدم های پررووآزاردهنده ای دراردبیل وجوددارددرخیابانها که هیچ درکوچه پس کوچه های شهرکها مخصوصا کوثر،دادگستری ، مخابرات ،….هم آرامش وراحتی راازمردم سلب کرده اندحدومرز انسانیت را بلد نیستندهرلحظه ای دلشون بخواد همانند یک مهمان ناخوانده بدون رعایت حال پیران ،بیماران وبچه هاوارد کوچه ها شده وباصدای دلخراش بلندگو هایشان خوشی وراحتی زندگی را ازکام مردم می زدایند ازمسولین مرتبط انتظار میرود جهت رفاه حال مردم جلوی این قبیل مزاحمان ناخوانده را بگیرند

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید