حسین نادری زاده: جوانی و سلامتی خود را در راه ورزش گذاشته ام

Untitled-1

آزادلو : عدم توجه جدی به بخش ورزش شهرستان گرمی و استان اردبیل باعث شده تا بسیاری از افرادی که استعداد فراوانی در رشته های ورزشی داشته باشند آنطور که باید و شاید دیده نشوند. در این رابطه با حسین نادری زاده مربی یکی از باشگاه های ورزشی گرمی گفتگویی انجام دادیم.
حسین نادری زاده متولد ۱۳۶۷ بوده که ۱۷ سال از عمر خود را صرف تمرین و آموزش رشته ورزشی کاراته وادریو کرده است. وی عضو سابق تیم ملی امیدهای ایران ، عضو سابق کمیته فنی مربیان هیأت کاراته استان اردبیل و سه دوره دبیر هیأت کاراته شهرستان گرمی بوده است.
از چه زمانی به ورزش روی آوردید؟ چه رشته هایی تا کنون کار کرده اید؟ هشت ساله بودم که با علاقه وارد رشته کاراته شدم. آن زمان هیچ امکانات اولیه ورزشی وجود نداشت و در یک زیرزمین روی موزاییک تمرین می کردیم. به یاد دارم فصول سرما که تمرین می کردیم پاهایمان یخ می کرد و لی بازهم از تمرین دست برنمی داشتیم. در کنار کاراته ، دو و بدنسازی کار می کنم که مکمل آماده سازی رشته کاراته می باشد.
از مقام های خود بگویید؟ مدال طلای مسابقات بین الملی تیمی هند ۲۰۰۴ ، مدال نقره انفرادی مسابقات بین الملی هند ۲۰۰۴ ، مدال طلای مسابقات بین الملی جام صنعت تهران ۲۰۰۶ ، مدال طلای مسابقات قهرمانی کشور تهران در سال های ۸۳ و ۸۴ ، مقام دوم کشوری در سال ۸۵ استان گرگان ، مقام سوم کشوری سال ۸۴ قزوین ، مقام سوم کشوری اردبیل سال های ۸۳ و ۸۵ و قهرمانی ۷ دوره مسابقات استانی را در پرونده ورزشی خود دارم.
از چه زمانی به آموزش رشته خود به علاقه مندان پرداختید؟ سال ۱۳۸۶ بدلیل آسیب از ناحیه زانوی چپ  ، از تمرین ورزشی زیاد رنج می بردم و هیچ کسی نبود که کمکی برای مداوای زانوی من بکند تا به میادین ورزشی برای افتخار آفرینی برای شهر برگردم و متأسفانه به همین دلیل پزشکان از ادامه فعالیت جدی ورزشی مرا منع نمودند. سال ۱۳۸۷ بدلیل علاقه ذاتی به رشته کاراته به مربی گری این رشته ورزشی روی آوردم تا تجربیات هرچند اندک خود را به جوانان علاقه مند انتقال بدهم.
مربی گری کاراته را بخاط علاقه انجام می دهید یا برای رفع نیازهای مالی؟ حقیقت موضوع این است با اینکه علاقه به این رشته دارم ولی بدلیل اینکه متأهل هستم باید امورات زندگی خود را به نوعی بگذرانم. اما این را هم باید گفت که تاکنون هیچ منفعت مالی خاصی از این رشته نبرده ام.
پس اینطور می گویید که مربی گری نیازمندی های مادی شما را تأمین نمی کند؟ با مدرکی که دارم اگر در شهرهای بزرگ ادامه می دادم وضعیت مالی ام خیلی فرق می کرد ولی بخاطر علاقه به وطن مادری همچنان با این درآمد کم در این شهر فعالیت می کنم.
شاگردان شما آیا مقام های بدست آورده اند؟ در ۵ سال سابقه مربی گری ام با توجه به امکانات بسیار کم شهرستان ده ها قهرمانی سطح استانی و کشوری باشگاه ورزشی بنده بدست آورده است که از جمله آن می توان به آقای حمیدرضا مجرد و رضا آقایی قهرمانی کشور ، رضا نوعی قهرمانی کشور ، محمد پاشایی مقام سوم کشور ، محمد جواد پورنایب نایب قهرمانی کشور و … اشاره کرد.
مسؤلین در راستای کمک به شما و جامعه ورزشی چه اقداماتی انجام داده اند؟ هر وقت از مسؤلین تقاضای همکاری و کمک داری ، طوری اظهار نداشتن اعتبار را می کنند که آدم دلش می سوزد و می خواهد پول جیبش را نیز در اختیار آنان قرار دهد. این را باید بگویم که ورزش نیز بوی سیاست گرفته است و آن ها که با گروه های حاکم همراه هستند. اخیراهم که به مسابقات قهرمانی کشور سبک وادوریو در استان قزوین اعزام شدیم برخی از دوستان بعد از خواب ۸ ماهه و بدون تمرین برای رفتن به مسابقات اعلام آمادگی کردند. این عزیزان با خودروی دولتی و امکانات دولتی راهی مسابقات شدن ولی متأسفانه بچه های ما با اینکه چندین ماه پیاپی در حال تمرین بودن با هزینه شخصی و اتوبوس مسافربری به مسابقات رفتیم. وقتی این وضعیت را دیدیم به نشانه اعتراض با تیم استان البرز به مسابقات وارد شدیم که خوشبختانه در این مسابقات با دو نشان برنز محمد پاشایی و رضا آقایی به کار خود پایان دهیم. یادآور می شوم که بدلیل اینکه با اتوبوس مسافربری شخصی به این مسابقه رفتیم با بچه ها  از صبح ساعت ۴ تا ۸ صبح کنار خیابان خوابیدیم. ارزش ورزشکاران در شهر و استان ما اینگونه است.
چه کسانی تاکنون دست شما را برای پیشرفت گرفته اند؟ خدا را شاکریم که با این وضعیت بد مالی همیشه روسفیدمان کرده است.ما همیشه دست به دعا هستیم تا مسؤلین صدای ناله های ورزشکاران را بشنوند. دوران ما به پایان رسیده و بی مهری های زیادی با ما شد. حداقل با این جوانان علاقه مند اینطور برخورد نشود تا فردا این ها هم مانند خیلی ها از ورزش دوری کنند. فقط از آن هایی که قول میلیون ها اعتبار برای ورزش سخن می گویند ولی ۱۰۰ هزار تومن ندارند به ما بدهند به مساقات ورزشکار اعزام کنیم می خواهم که با آینده ورزشکاران مستعد اینطور بازی نکنند.
چه سخنی با مسؤلین مرتبط با ورزش دارید؟ در مورد مسؤلین هیچ حرفی ندارم. زیرا نمی توانم حرفی بزنم و فردایش چندین جا احضار شده و جواب پس بدم.
در مورد هیأت ورزشی خود بگویید؟ بنده ه سه دوره دبیر هیأت کاراته بودم بارها هم در جلسات گفته ام مشکل ورزش با این جلسات و دور هم حرف زدن حل نمیشه و باید اقدامی اساسی کرد. باید از جانب مسؤلین خواست زیرساخت ورزش را آماده کرده و سپس هیأت ورزشی نسبت به آموزش ورزشکاران اقدام کند.
سخن آخر..؟ جوانی و سلامتی خود را در راه ورزش و کسب افتخار برای شهرم گذاشته ام. به خاطر فشار ، استرس  و سختی های ورزشی خیلی زودتر از آنچه فکر می کردم از دوران حذف شدم. هیچ مهارت دیگری به غیر از ورزش هم ندارم. زیرا عمرم را در راه ورزش گذاشته ام. در ورزش مظلوم آمده ام و مظلوم هم خواهم رفت. امیدوارم ورزشکاران آینده اینگونه در ورزش نباشند. این تنها جمله ای بود که می توانستم حرفم را کامل کنم.
از نشریه امید اردبیل و پایگاه خبری آزادلو نیز بابت اینکه به حرف های یک ورزشکار کوچک از جامعه ورزشی توجه کردید ممنونم.

نظر شما چیست؟

۳۴ نظر

 1. میلاد گفت:

  سلام اقای نادری زاده من را میشناسید من یکی از شاگردان شما هستم می خواستم بگم که شما استاد بسیار خوبی هستید از تلاش هایی که برای ما میکشید ممنونم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مهدی مح.....68 گفت:

  من خودم از وقتی با حسین تو۱باشگاه وهمکلاسی بودیم از همون زیرزمین سردوبی امکانات تلاششو میدیدم بیشترموقعها بهتره بگم اکثرا باهم تمرین میکردیم دراکثر عرصه های ورزشی باهم بودیم اوناییکه اصلا از ورزش سردرنمیارین لطفا نظر ندین این رشته و سبک سختترن و حرفه ای ترین رشته کاراته است لطفا خصومت شخصیتونو باحسین اینجا مطرح وقاطی نکنیند چیزاییکه ایشون درباره بی توجهی و امکانات محدود گفت نه تنها در کاراته بلکه در بقیه رشته ها هم هست من هم بانظرحسین موافقم دل خوشی از مسئولان ندارم وقتی توهرمسابقه ای که میریم به جرات میتونم بگم تویکی از سکوی قهرمانی هستیم چراامکانات نمیدن اکثر همون جوانهاییکه قبلا ورزشکاربودن متاسفانه الان توجاهای نامناسب…..دیده میشن بیایین همکاری کنیم مثل قدیما توباشگاه دوست پیدا کنیم نه تو …کافه. بعدشم هرورزشی کنیم واس سلامتی هستش بخصوص سبک وادوریو بهترینه درست تمرین بدن بدون آسیب وبانشاطه وسلام

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. اعصاب گفت:

  اعصابت آروم شده؟ مثل درویشا به دوره گردی نیوفت بشین خونتون پسر خوب

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. عاشق تنها گفت:

  خوبه واقعا که کسانی همچون استاد نادریزاده زحمت میکشن بعدم کسانی همچون فلانی مفت خوری میکنن استاد من عاشق تنها هستم زحمات شما قابل تحسین و تشویقه از زحمات شما ممنونم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. مهدی گفت:

  سلام من شاگرد استادحسین نادریزاده هستم واززحماتی که برای من وورزش کشیدهاست بسیار ممنون هستم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ساسان گفت:

  سلام خسته نباشی من شاکردت نیستم ولی تعریفتوزیادشنیدم ازت خوشم میاد ازکارات رففتارت انشاالله همیشه موفق وپیروزباشی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. محمدرضا گفت:

  سلام به تو استاد من محمدرضا هستم شاکرد شما.
  من شما را به خاطر زحماتی که برای من و شهر و استان و کشورمون کردی رو تحسین می کنم استاد برایت آرزوی سلامتی و تندرستی می کنم امیدوارم که همیشه موفق باشی.
  I love you

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. فرهاد گفت:

  نگران نباش کمی هم به فکر خودت باش خیلی خودت رو فدا نکن این از من به تو نصیحت باشه خیلی خوب کاراته کار می کردی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. مریم گفت:

  از ….. خوشم نیامد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. سعيد گفت:

  من یکى از شاگرداى استاد نادریزاده هستم بنده با چشماى خودم تلاش هاى بى دریغ استاد رو براى شاگرداش و وطنش دیدم و از همین جا دست ایشون رو مى بوسم.
  استاد جان خسته نباشى

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. باکری گفت:

  اقای حسین نادری زاده ازافتخارات شهرستان می باشد
  به بعضی ها هم باید بگم تربیت نا اهل را چون گردکان بر گنبد است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. ورزش گفت:

  دروغ سیاه پوست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. شكورلو گفت:

  دست های بشت برده اکه اجازه بدهدرعیس ساده وبی اختیارما به خودش بیادانشاع الاه تبعیض ریش کن میشودتوورزش وعزیزی طعم ریاست رامی جشد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. ناشناس گفت:

  باوجود:کارکنان بی لیاقت درتربیت بدنی اقای نادری زاده هیج ورزش کاری بعدتوهم نتیجه نخواهدکرفت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. شاهد گفت:

  دوستان اگه میدونستنداستاد نادری زاده چقدر سختی توکاراته کشیده بعضیا به حودشان اجازه نمی دادنداین طوری جک بنویسند:متاسفم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. محمد - مغان گفت:

  خوشم میاد خیلی زود با آدم پسرخاله میشی!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. محمد - مغان گفت:

  به وطنت برگشتی؟؟ جدی میگی؟؟؟ کی برگشتی؟؟ مرد حسابی یه خبر میدادی واست گاوی، گوسفندی قربونی میکردیم؟؟
  حالا سوغاتی چی آوردی؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • مورانلی از اوماسلان گفت:

   رفته بودم یه دوری تو دنیا بزنم واست هات داگ آوردم

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • محمد - مغان گفت:

    مثل اینکه اونجا هات داگ خوب به دهنت مزه کرده که خواستی بعنوان سوعاتی هم بیاری!!!! دستت درد نکنه!
    راستی واسه آشنایان و اطرافیان هم آوردی، مگه نه؟ مطمئنم خیلی خوششون اومده!

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • مورانلی از اوماسلان گفت:

    آره دیگه جات خالی ایشالا یه بار قسمت بشه با هم بریم
    تو که خودتو معرفی نمیکنی همدیگه رو بشناسیم
    راستی من میخوام یه سر بیام ترکیه
    آدرس بده مزاحم بشم
    البته اگه افتخار بدی خوشحال میشم
    من دیگه میخوام هوای همشریهامو داشته باشم

    Thumb up 0 Thumb down 0

 18. ورزشکار گفت:

  حسین عزیز راه را از اول اشتباه رفته ای حالا خودت اقرار می کنی ؟ رشته ی کاراته از رشته هایی است که قهرمانی جهان آن به علت تعدد سبکهایش ،ارزش قهرمانی کشتی در استان را هم ندارد .لذا به خودت توصیه میکنم اولیای بیچاره را در جریان بگذارید بچه هایشان را در این سبکهای بن بست ثبت نام نکنند و اگر کسی برای سلامتی جسم و روح کار می کنه آنرا هم در جریان بگذاریدآنموقع دیگر انتظار ازمسئول و غیر مسئول نیست .چون همه ی ورزشها برای انسان مفید است . نه این که اسم باشگاه را باشگاه کاراته المپیک بگذاریم ومردم را قول بزنیم کاراته از بدو پیدایش تا حال کی المپیکی بوده ؟!!!!!عزیزم زمانی که عزیزی رییس کاراته ای اداره ی ورزش و جوانان از کاراته حمایت نمی کنه بروید و پشت سرتان را هم نگاه نکنید . به خدا مردم با هزاران آرزو و امید بچه هایشان را در باشگاهها ثبت نام می کنند برای آنها سراب درست نکنید لطفا!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • فرار گفت:

   تنک نظری کمرورزش کرمی فلج کرده:خجالت بکش بااین حرفات

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • اعصاب گفت:

    با سلام اصلا معلوم نیست مقامهایی که آورده اید واقعیت داشته باشه خودتان میگید ما هم ندیده میگیم باشه اما فکر نکنیم واقعیتی با مقاماهایی که گفتید داشته باشه
    از یک سالگی هم شروع کرده باشی همش با حاشیه بوده و فقط خواستی حتی با حاشیه هم که شده خودتو نشون بدی
    آبروی هرچی مربی و هرچی ورزشکاره رو بردی
    بد بخت اون کسایی که با تو تمرین میکنن
    فقط مایه ی آبروریزی ورزش هستین تو و امسال تو همین

    Thumb up 0 Thumb down 0

 19. ناشناس گفت:

  معمولا ورزش را برای سلامتی میکنن نه برای از دست دادن سلامتی؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. بهزاد گفت:

  آرزوی موفقیت برای جوان خوشنام ما حسین نادی زاده .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. محمد - مغان گفت:

  موفق باشی قهرمان

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • مورانلی گفت:

   آفرین پسر خوب و وطن دوست
   میبینم که به جای واژه ترکیه از وراژه مغان استفاده میکنی که این اتفاق ما را خوشحال کرد

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • محمد - مغان گفت:

    عزیز دلم،
    ولی من از اینکه کالیفرنیا رو به اسم موران ترجیح دادی و به اونجا هم اکتفا نکرده و اسم لاس وگاس رو هم واسه خودت انتخاب کردی، دلم خیلی سوخت، البته واسه تو نه، بلکه برای موران زیبا.
    من بخاطر اینکه تو دلتو به این چیزها خوش کنی، با یه واژه دیگه کامنت دادم وگرنه به هر اسمی که دلم بخواد میتونم نظر بدم.
    راستی تو چرااز “مورانلی/کالیفرنیا” عبارت “کالیفرنیا” رو ازش حذف کردی و کامنت دادی؟؟ نکنه تو هم وطن دوست شدی؟؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • مورانلی از اوماسلان گفت:

    من به رطنم اومسلان برگشته ام و اینجا رو با هیچ کجای دنیا عوض نمیکنم

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ناشناس گفت:

     کسایی مثل شماها قهرمان نماها مایه ننگ شهر هستین
     خودتو جمع کن تا کی میخوای بازی در بیاری

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • از تو بعیده گفت:

      با اسم های مختلف نظر نده آقای مربا هیچ کدوم از حرفات حقیقت نداره فقط میخوای مشهور بشی تو با چیزای دیگه شهرت داری ؛دوتا ورزشکار قهرمان نما آبروی گرمی رو بردن،تو که سلامتیت رو گذاشتی مثلا چرا حسودی میکنی

      Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید