حضور بزرگان منطقه در دفتر امام جمعه و استاندار اردبیل + تصاویر

آزادلو : صبح دیروز فرماندار ،اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار گرمی ،جمعی از مسئولان ومنتخبان اقشار مختلف مردم شهرستان گرمی با حضور در دفتر آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل از اقدام و پیگیری مجدانه تصویب طرح الحاق این شهرستان به منطقه آزاد تجاری ارس از سوی امام جمعه و استاندار اردبیل قدردانی کردند .
در این دیدارها فرماندار گرمی طی سخنانی ضمن اعلام حمایت قاطع مسئولان و اهالی این شهرستان از پیگیری های مجدانه و دلسوزانه حضرت آیت الله سید حسن عاملی و خدابخش استاندار اردبیل جهت تبدیل این شهرستان مرزی به منطقه آزاد تجاری افزود: الحاق این شهرستان به منطقه آزاد تجاری ارس همانا خواسته بحق و آرزوی دیرینۀ‌ هر شهروند گرمی و قاطبه اهالی بخش های تابعه این شهرستان بوده و از مسئولان استان در همراهی و همکاری مجدانه در تبدیل و پیگیری این مهم که زحمات زیادی را تاکنون متحمل شده اند صمیمانه شاکریم.
آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز در این نشست صمیمی ، تصویب منطقه آزاد تجاری در شمال این استان را به اهالی استان اردبیل و مخصوصاً اهالی شهرهای شمال استان تبریک گفت و همت مسئولان استانی در این خصوص را تحسین نمود.
وی از اینکه در این مصوبه شهرستان گرمی جزء مناطق آزاد قرار داده ‌شده تجلیل و آن را قدم بسیار شایسته در رفع محرومیت از این منطقه دانست.
عاملی این مصوبه را نقطه عطفی برای تحولات بزرگ استان دانست و افزود: اجرای برنامه‌های مختلف برای توسعه اقتصادی و فرهنگی باید به صورت متوازن درسطح استان طراحی و اجرا شود.
وی با بیان اینکه نظرات، دیدگاه‌ها، شناخت‌ها، ارزش‌ها، باورهای مردمی، رفتار و عملکرد مردم یک جامعه به طور کامل متاثر از فرهنگ حاکم بر آن جامعه است، تصریح کرد: توسعه اقتصادی بدون فرهنگ و همچنین تلاش برای توسعه فرهنگی بدون اینکه اقتصاد مورد توجه جدی قرار بگیرد، محقق نمی‌شود و چرخه‌ای نامتوازن را رقم می‌زند.
وی با تاکید بر اینکه دست‌یابی به توسعه اقتصادی و فرهنگی نیازمند مدیریت جهادی است، گفت: باید نقشه جامع فرهنگی و اقتصادی را در استان استان ترسیم و اجرا کنیم و نمی‌توان با تصمیمات سطحی به اهداف پیش‌بینی شده دست یافت.
استاندار اردبیل نیز در این دیدار با اشاره به حل برخی گره ها و مشکلات استان در ماههای اخیر ،از اختصاص یک میلیارد دلار معادل ۳۰هزار میلیارد ریال از محل صندوق ذخیره ارزی بصورت برداشت وام توسط وزارت خانه های نیرو وجهاد کشاورزی جهت سرمایه گذاری در استان و احداث سدهای مرزی ومهارآب های جاری خبر دادوگفت:۱۹۶۰میلیارد ریال از این اعتبارات سهم وزارت جهاد کشاورزی وما بقی سهم وزارت نیروست و در ماههای اخیر شاهد فعال شدن پروژه های سدسازی در استان علی الخصوص سد عمارت گرمی بعنوان بزرگترین سد خاکی شمالغرب کشور هستیم.
هدف اصلی ایجاد مناطق آزاد تجاری را زمینه سازی برای جذب سرمایه گذاران خارجی ،ایجاد اشتغال ،توسعه صادرات ،ایجاد در آمد ارزی ،توسعه مناطق دانست و اضافه کرد: سرمایه گذاران خارجی در این مناطق می توانند به راحتی و با محدودیت های کمتری نسبت به فعالیت اقتصادی و صادرات آسان اقدام کنند.
وی با اشاره به نقش مناطق آزاد تجاری در توسعه، عمران و آبادانی ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن این طرح ، تمام شهرستان های استان بویژه مناطق مرزی از ثمرات آن بهره مند شوند.
استاندار اردبیل گفت: طرح الحاق بخشی از شمال استان اردبیل به منطقه آزاد تجاری ارس به تصویب رسید که قرار است بعد از ابلاغ، مراحل اجرایی آن انجام شود.
لازم به یادآوریست که پیش از سخنان فرماندار گرمی و امام جمعه اردبیل ساعدی یکی از اعضای شورای شهر گرمی هم دقایق در دفتر امام جمعه اردبیل با بیان اینکه اهالی گرمی ولایت مدار و حسینی هستند و این شهرستان از استعدادهای خوبی در بخش‌های صنعت و گردشگری و کشاورزی برخوردار است افزود: یکی از مهمترین خواسته‌های مسئولان و مردم گرمی برای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری جوانان، الحاق این شهرستان به منطقه آزاد ارس بود و در این زمینه از تلاشهای مجدانه مسئولان شهرستانی و استانی تشکر کرد.

خبر از سید یعثوب حسینی

نظر شما چیست؟

۳۴ نظر

 1. عدالت علی گفت:

  اگر بزرگان منطقه ایشان هستند پس کوچکان منطقه اوشانند؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مهاجر UNITED STATES گفت:

  بزرگواران عزیز نارحت نباشید کبوتر با کبوتر باز با باز کند هم جنس باهم جنس پرواز ودر ضمن این بزرگور جوان است وتجربه چندانی ندارد مقصر منو تو هستیم این اتفاق افتاده ادم وقتی احساسی تصمیم بگیردبیشتر از نباید انتطار داشته باشدو

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. ناشناس گفت:

  آقای خبرنگار حداقل وقتی از کسی تعریف میشود اسمشون درست بنویسید شما عادت کردین یا نقطه چین میذارین و یا اسم اولشونو مینویسن حاج دیوان ناظمی و حاج عباسقلی حضرتی و یا حاج حسن حیدریان اینها اسطوره های ریش سفیدان گرمی بودند خواهشا برین تحقیق کنین ببینن اینه چه مردان نیک شهرمون بودند تا شاید جوانها و ریش سفیدان و شوراهای شهرمون اونهارا الگو قرار بدندو همچنین آقای فرماندار.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. موسوی سیدلر گفت:

  علی سرخط روعوض کن بنویس بلندگوهای نماینده وفرماندار.یکیشوناخوب میشناسم(نان به نرخ روزخورست)تادیروزبایکی دیگه بود.اگه بزرگان ومتفکران اینهاهستندوای بحالمان البته قبلا ازشورای محترم ومدیران ومسئولین عذرمیخواهم ایشان عزیزمردم هستند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. بازاری گفت:

  کجایید ای حاج د ن و حاج ع ح خدارحمتتون کند بیایید ببینید جانشینان شما کیهاهستند م ر – ر ک دیگه بقیشو نمی نویسم چون اگه بنویسم حذفش میکنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. ناشناس گفت:

  آقای فرماندار شانس بیاریم آقای استاندار م ر رو نشناسه وگرنه ۱۰سال بودجه شهرمون نمیده آقای فرماندارتو انتخاب ریش سفیده دقت کنید و با آبروی شهر بازی نکنید و سیاسی عمل نکنید آدمهای شناخته شده شهرمون زیادند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. ناشناس گفت:

  آقای محترم مگه میر مقدم ریش سفید شهرمون هست ؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. وطن اوغلی گفت:

  چطورولیون بودند خوب بود

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • علی گفت:

   نه ربطی به علی ولی ندارد خودمون رو قول نزنیم این هایی که رفتند اصلا کجای معادلات فرهنگی مذهبی سیاسی اجتماعی شهر جای دارند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 9. محمد گفت:

  لطفا با این آدمهای … اسم بزرگان گرمی را زیر سوال نبریم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. میریش گفت:

  از انگوت بزرگانی چون ز از زیوه – و ع از پنجالی – پ از اقامحمد – ص و م از انگوت همه بزرگند و طرفدار اقای نماینده و بلندگوی فرماندار- پس جای تعجب نیست که هواخاه انها باشند . البته همه اینها به خاطر حفظ موقعیتشان است و نه منطقه- بزرگان منطقه در سال ۹۴ بیدار خواهند شد. فعلا” همه خوابند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. از انگوت گفت:

  سلام آقای قاسمیان خواهشن کلمه بزرگان را ازتیتر اول کامنتتان حذف فرمائید
  نمیدونم منظور حضرنعالی از کلمه بزرگان چه میباشدبکار بردن کلمه موسویون بیشتر برازنده این جمع میباشد تا بزرگان
  من با ترکیب اعزامی از گرمی کاری ندارم ولی ترکیب اعزامی از انگوت مایه بدبختی انگوت هستند ایکاش فرماندار محترم ترکیبی از خانوادههای محترم شهدا وعلمای بزرگ منطقه را باخودهمراهی میکردند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. اصغر ش گفت:

  تو این جمع جای استاد ناصر شاهی خالیه ولی اونم برا یه دوره ای از طرف سپاه ناحیه گرمی به مشهد مقدس رفته..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. شاکر گفت:

  من که نفهمیدم!۵۰۰هکتار از مراتع انگوت به منطقه آزاد الحاق شده یا موران!؟پس چرا انگوتی ها صف بسته اند.چرا کسی از موران در این آلبوم به چشم نمی خورد.این ۵۰۰هکتار بالاخره کار کی بود.آقای عاملی،خدابخش،نماینده،فرماندار،امام جمعه،شورا،بهشتی یا..
  مسئولان ریز این مصوبه را به مردم گزارش دهند که کی آثار و برکات این منطقه و چگونه ملموس خواهد بود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. اصغر ش گفت:

  از امام جمعه استان اردبیل تشکر میکنم که برا منطه آزاد و تجاری مغان تلاش کردن.انشاالله از این به شاهد آبادانی گرمی بشیم و هیچ بیکاری در گرمی پیدا نشه امیدوارم مسولان دیگه استارت خودشونو بزن و یه کار بزرگی انجام بدن.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. اصغر گفت:

  به نظرم این کار زحمت اضافی بود اونم با این اگیب . کامرانی اونجا چکاره هست مردم بهش رای ندادن که.اصل بانع خیر به نظرم روحانی بود نه اردبیلی ها.اگه واقعا دلشون برا گرمی.بیله سوار.پارس آباد میسوخت برا استان شدن مغان رای منفی نمی دادن.اگه شرایط اردبیل برا منطقه آزاد محیا بود به نظرم بازم برا خودشون تلاش میکردن .به هر حال برا اهالی این هر سه شهر تبریک میگم انشاالله که برا همشون مثمر ثمر باشه. و اونایی که واقعا تلاش کردن برا منطقه ازاد شدن گرمی بیله سوار و پارس اباد تشکر میکنم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. ناشناس گفت:

  آقای قاسمیان ای کاش بجای بزگان منطقه مینوشتید<> همه برای خودشون بزگ هسنند(این سربرگ مفهوم مخالف دارد).چون افرادی دیده میشوند که هیچ نقش ومسئولیتی ندارند.ژست دادن یعنی چه؟…..

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. ناصری گفت:

  آقای فرماندار این اقشار منتخب را چگونه انتخاب کردید؟
  آقای رحمان کامرانی اگر بنا بود منتخب باشند درشورا رای می آوردند دیگه نفر آخر نمیشدند
  آقای میر مقدم رحیمی به چه عنوان انتخاب شده اند؟
  آقای فرمانداردرکنارکارهای خوبتان برای این مردم ارزش قائل شوید.منتخبان ملت کسان دیگری هستند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. ناشناس گفت:

  شما هم دارین مطالب را سوا میکنین بابا جمع کنین هر کدومش به نفع شما باشه میذارین تو سایتتون

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. سهند گفت:

  دره یئسیز تؤلکی بیلیگ ائلیر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. آتش بس گفت:

  کاش منظقه آزاد اقتصادی میشد حذف کلمه اقتصادی همه ی زحمات را بی اثر میکند و تاثیری در ارتقا کاسبی منطقه گرمی نخواهد داشت.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. کامکار گفت:

  گرمی بیشتر احتیاج به یک کارخانه داشت تا در اولین فرصت اشتغال زایی میکرد و مانع فرار مردم و جوانان میشد این اقدامات منظقه آزاد خوب است اما ما بستر و زیر ساخت نداریم و دهها سال زمان می برد مثل منطقه آزاد اردبیل که هشت سال است بلا استفاده مانده است. مسولین به فکر کار زود بازده باشند گرمی و بخشهای آن دارد خالی از سکنه میشود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. بابانوئل گفت:

  بهتر بود بجای بزرگان واژه طرفداران موسوی مینوشتید ،!!! آیا دربخش انگوت چند نفر آقایانی که در تصاویر دیده میشوند را بزرگی که سهل است برای کوچکی قبول دارند؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • صبور گفت:

   افرادی مثل م. پ/ م. م/ ص. ص/ انگوت و منطقه را به ثمن بخس فروختند و مردم آنها را خیانت کار میدانند بزرگان انگوت سال بعد علم دار خواهند شد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 23. خداش گفت:

  منهم از امام جمعه اردبیل که شنیده ام بانی اصلی این موضوع هستند تقدیر و تشکر میکنم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. از انگوت گفت:

  گیرم که این انفاق افتاده و ۵۰۰ هکتار در آزادلو موران منطقه آزاد شده که انشالله بعد از ده سال سرمایه گذاری میشود این چه سودی به انگوت دارد که آقایان بلند شدند از انگوت و رفته اند اردبیل . ریش سفیدان گرمی کجایند عالمان و اساتید کجا من که عکسها را نگاه کردم یا عضو شورا بودند یا مسول اداره . انگوت همچنان در آتش تبعیض میسوزد ولی همچنان بعضی ها سر بر برف فرو برده اند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • علی از انگوت گفت:

   همه جای ایران سرای من است احتمالا شما اصلا ایرانی نیستید چون مسئولی وحتی خود اقای صابر شورای محترم انگوت به ابادانی شه فعالیت می کند این منطقه ازاد تجاری چه ضرری به انگوتی محترم دارد جز خیروبرکت

   Thumb up 0 Thumb down 0

 25. خدایاری گفت:

  یاد گرفتن مصوبه حاج ولی افتادم استاندار اعلام و تابلوها نوشته شد مصوبه بازگشایی گمرک اما فقط چند ماه دوام داشت تازه بنده خدا مصوبه دولت را داشت این منطقه آزاد که نظریه کارشناسی است فقط و چند هکتار.مردم از این بازیها بسیار دیدند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. اردبیل گفت:

  یاشاسین شهردار مهندس حسن زاده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. صابر گفت:

  وای بر شهری که م… شود ریش سفید آن . منطقه آزاد تکه تکه شده هیچ دردی را دوا نخواهد کرد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. mahdi گفت:

  حاجی عاملی دوست داریم

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید