حلقه مفقوده پیشرفت شهرستان گرمی /به قلم حجت الاسلام بهاری

http://uupload.ir/files/m2ak_img_4130.jpg

آزادلو : شهرستان گرمی از دیرباز تجلی گاه بزرگ مردانی بوده است که هرکدام نمودی از علم، تلاش و اخلاق محسوب می شدند. خطه ای که در تربیت شخصیت های تأثیرگذارفرهنگی، سیاسی و اجتماعی زبانزد بوده است.اما متاسفانه امروزه با گذشت زمان،شاهد هستیم که جایگاه آن در منطقه، در عرصه های مختلف دچار افت و رکود شده است و حتی از بدیهی ترین و ابتدایی ترین امکانات توسعه محروم مانده است. بی شک رونمایی از شاکله وضعیت کنونی شهرستان ما، معلول دلایل متعددی بوده که آسیب شناسی نشده است.
برای ریشه یابی علل توسعه یافتگی و یا توسعه نیافتگی، می بایست دلایل را در دو سطح فرهنگ وساختارهاجستجو کرد مجموعه شاخص های شهرستان در زمینه زیرساختها،درآمد سرانه مردم، وضعیت اشتغال و بیکاری در منطقه، سطح خدمات درشهرستان،وضعیت صنعتی وکشاورزی،مهاجرت بی رویه نخبگان وجوانان تحصیل کرده ما به شهرستانها واستانهای دیگر، متاسفانه همه و همه مؤیدعقب ماندگی مفرط این مرزوبوم می باشد.
بدون تردید می توان گفت که فرهنگ مبارزه برای طلب حق، کار و تلاش ،حس سخت کوشی و مدیریت کلان آن در این شهرستان دچار مشکل شده است و متأسفانه به جای آن فرهنگ سهم خواهی طایفه ای، گروهی و جریانی وجود دارد که بالطبع نشان از انگیزه پیشرفت خواهی و موفقیت طلبی پایین مردم شهرستان است.
درکنارمسائل یادشده،مردم نجیب این دیار،کم خواه، دارای آرزوها و آرمان های کوچک بوده ورویکرد اقتصادی آنها مبتنی بر معیشت است نه تولید ثروت، بیشترهدفشان گذران امروز است.انگارتوسعه چیزی است که باید به آنها داده شود،نه این که برای رسیدن به آن باید تلاش کرد وبارنج وزحمت به دست آورد. متاسفانه این رویکرد و رهیافت در بین آحاد مردم،مسئولین،گروههای مذهبی وحتی نخبگان شهرستان هم رواج دارد.علاوه بر عوامل فرهنگی بیان شده، مهمترین دلایل ساختاری توسعه نیافتگی این شهرستان را می توان درموارد زیر خلاصه کرد:
۱- فقدان مدیران خلاق وباانگیزه و همکاری کم رنگ میان مسئولین شهرستان که درگذشته وحال در بعضی مواقع،اختلاف نظر این عزیزان مشهود است،این موضوع به صورت عوامل ضد توسعه عمل نموده و موجبات فقدان پیشرفت در ابعاد مختلف را فراهم کرده اند. در این زمینه پتانسیل های مختلف شهرستان،فدای اختلافات سلیقه ای، فرهنگی ، باندی وطایفه ای گردیده است.البته این بدان معنی نیست که دراین شهرستان کاری انجام نگرفته است؛ازانصاف دوراست که قدردان زحمات دیگران نباشیم،بلکه بدان معنی است که عمدتاًفعالیت ها در جهت حل مسایل شهرستان، موردی وتک بعدی بوده است.
۲- ما درانتخابمان اشتباه می کنیم،وبه دلیل تعصبات قومی،افرادفاقدتخصص،بی اعتنابه مشکلات منطقه وسیاست زده را انتخاب می کنیم بعداًهم باعناوینی مانند:”به دوستم قول داده ام،باقرآن به خانه ام آمده وماخوذ به حیا شده ام،من یک رای ندهم چه می شود و…”اشتباه خود را توجیه می نمائیم،یک عده نیز باگفتمان”به من چه”و”به توچه” بیکاری”و”کلاه خودت رو بگیرکه باد نبره”بی خیال از کنار قضیه رد می شود.!!
۳- واضح ومبرهن است که تاکنون خواسته یا ناخواسته اراده و تصمیمی در جهت شناسائی پتانسیل های فراوان شهرستان وهدایت آن توسط یک مدیریت متمرکز وشایسته به طور جدی وجود نداشته و همواره با بیان روشها و راه حل های کلیشه ای و نخ نما شده،تبدیل به یک ابزار خاص،جهت تأمین مقاصدمعین،گردیده است. به عبارت دیگر اگر عوامل تاثیر گذار در توسعه یک دیار را با دقت بیشتری بازنگری نماییم، مشاهده می شود در شهرستان  گرمی این عوامل به عنوان مجهولات مسئله مطرح است.
۴- ما برای توسعه منطقه، نیازمند چند فاکتور اساسی هستیم. نخست افراد دارای نفوذ که دغدغه شان صرفاً فقر زدایی و توسعه است. دوم اینکه این توسعه ، بدنه ای خلاق ، متخصص و علاقمند می خواهدو سوم اینکه اگر دو عامل یادشده، مهیا باشد ما باید لابی قوی از استان و کشور داشته باشیم. چیزی که در طول سالیان گذشته ما از این لابی ها دیدیم تنها به منظور ابقا یا رد مسئول و شخص خاصی بوده است متاسفانه باید گفت که: ما با یک بدنه کارشناسی ناکارآمد مواجهیم. بدنه ای که دغدغه های عمومی و منافع جمعی را در سایه تهیه مبناهای زندگی روزمره اش از دست داده است.
۵- هیچگاه تفکر حاکم بر گرمی به منظور دگرگونی روند حاضر،اصلاح اموروبهبود اوضاع منطقه، پیشقدم نشده و خود را هزینه نکرده است.دغدغه این گروه به طور مشخص ، بیشتر مناسبات سیاسی محلی ،نفوذ منطقه ای،حفظ شرائط خودوبه نوعی مصالحه با شرائط موجود جامعه است.گروه های مذهبی و فکری ،نخبگان ومتنفذین به عنوان یکی از ارکان اصلی جامعه ما ، بیشترین تمرکزشان برروی مسایلی از جنس جناحی و … است وتوسعه شهرستان اولویت اولشان نیست ؛ اینجاست که عوامل عقب ماندگی شهرستان به شدت تشدید می شود.
آری این همان مشکل شهر ماست که سالها در زیر پوست مان رخنه کرده و سرطان وار گسترش می یابد. حال از دست من وتو در برابر این مشکل که حتی برای خیلی ها محسوس هم نیست چه بر می آید؟ بهترین جواب شاید ابن باشدکه  نگارنده در نیت پاک و انگیزه مثبت تمامی شهروندان،مسئولان و مدیران این شهر ستان شک وتردیدی ندارد.چیزی که از ما می ماند نه این پست است نه آن صندلی. تنها عملکردافراد است که می ماند وهیچ شهری توسعه نمی یابد مگر اینکه عزم و اراده ای جدی توام با برنامه ریزی در عقبه آن وجود داشته باشد و این مهم میسر نمی شود جز با عزم و اراده ی همگانی، همبستگی وپرهیز ازتفرقه وتخریب همدیگر،صداقت،ایجادآرامش روانی درجامعه،خودباوری وتوکل به خدا که نمودآن بایددر رفتاروسکنات آحاد مردم، همچنین عملکرد کلیه افراد موثر در این زمینه، بویژه مسئولان ارشد، صاحب نظران ،اندیشمندان ،اساتید حوزه و دانشگاه ونخبگان این خطه محروم، ظاهر شود.مابااین اقدام پسندیده می توانیم شرایط لازم را برای توسعه این شهرستان فراهم کنیم، انشاءالله
ای که دستت می رسد کاری بکن                                پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

* حجت الاسلام حمید بهاری

نظر شما چیست؟

۱۴۳ نظر

 1. حقیقت ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  امسال بعد از سالها انتظار و دعا و نیایش عموم مردم، قدوم خیر و پر برکت “دکتر نادر بهاری” با شور و فراوانی طبیعت سرسبز گرمی و وفور نعمات کشاورزی و … همراه بوده وهست. امیدواریم پروردگارمتعال باپیروزی نیک مرد تاریخ شهرستان گرمی”جناب آقای دکتر نادر بهاری”، توفیقات سیاسی، اجتماعی-فرهنگی و … را نیز ارزانی ملت قهرمان گرمی و کل منطقه فرمایند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. گرمی ایگیدی گفت:

  ضمن سلام و ادب ، اینجانب با تمام احترامی که به حاج آقا بهاری قائل هستم و حضورشان را نیز گرامی میدارم ولی مطمئنم که اینبار به علت عملکرد بسیار بد آقای موسوی اینبار مردم به چهره های دانشگاهی و عادی رای میدهند و بعید میدونم این دفعه چهره دینی و حوزوی رای بیاورند ، پس حاج آقای بهاری اگر در این دور شرکت نکنن بهتره لازم به ذکر است که من طرفدار هیچ کاندیدی نیستم و این فقط نظر شخصی بنده حقیر است . ارادتمند همه دوستان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. گرمیلی گفت:

  با سلام من با مطالعه کامنتها ، یک چیز را متوجه نشدم که چرا تعدادی از طرفدارهای حاج آقا بهاری با بی ادبی جواب مینویسند و تحمل گفته های رقیب را ندارن مانند آقا سیروس و شادی و حسن زاده… این اصلا به نفع حاج آقا بهاری که فردی باادب و با اخلاق هستند نیست و مطمئنا دافعه خواهد داشت تا جاذبه .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یاری گفت:

   گرمیلی عزیزباسلام،همه،شخصیت حاج آفابهاری را میشناسند، حساب ایشون ازتوهین کنندگان بی ادب جداست،بعبارتی،طرفدارایشون اهل ناسزانبوده ومانسبتی با حرمت شکنان نداریم وازآنهااعلام انزجارمی کنیم.بزرگان دین ماگفته اند:«ذلیل ترین مردم کسی است که به دیگران اهانت کنند» حاج آقابه عنوان معلم اخلاق ومروح دین ومهربانی وعطوفت، به هیچ کس احازه تضعیف،اهانت وبی ادبی به دیکران نداده اند.اخلاق دینی ایجاب می کند که به کوچک وبزرگ حامعه احترام بگذاریم.
   همه کاندیداها برای ما محترم وحاج بهاری نیزدراین مسابقه خیر شرکت نموده وهرچه خدا خواست همان میشود،وهرکس برنده شودمورد تائید همه ماست. من باب نصیحت از کاربران محترم خواهش میکنم،بزرگواری به خرج داده،با مراعات اخلاق رسانه ای وپرهیز ازحرمت شکنی صرفاً درمورد مقاله نظر دهند تافضای جامعه مسموم نشودکه مسئولیت شرعی داشته و گناه محسوب می گردد.یاحق

   Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ناشناس گفت:

  باسلام،ازآنجا که سیاست ما همان دیانت ماست،انتخابات تنها یک کارسیاسی نیست بلکه عبادی وساسی است ولذا با قصد قربت وبرای رضای خدا،بندگان شایسته خدارا برای انجام فرمان خدا وخدمتگذاری ونجات خلق خدا انتخاب کنیم رای مابه شیخ خیرخواه ،حق گرا،خاضع،خالص وانقلابی وباهمت ومردمی ودلسوزحجت الاسلام حاج حمید بهاری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. طاهر گفت:

  ببخشید نادربهاری به گفته شما با۱۵سال مدیریت اجرائی کلان موثر وکارآمد چه خدمتی به این شهرستان فلک زده کرده وچه گلی به سرمردم زده اند که اینگونه خودتو به آب وآتش میزنی،یک نمونه از خدمات این مدیرکارآمد را نشون بده تا به اورای دهم.فردی که حتی مردم کوچه وبازاراین شهر اسمشو نمی دونن دیگه چه انتظاری دارید درثانی،درس دادن هنر نیست مگه تنها ایشونه که میاد دانشگاه،درس داده پول گرفته مثل همه آقایان وخانمها حق التدریسی ،بگوببینم اصلاً آمدن ونیامدن ایشان چه تاثیری دارداینها همش عوام فریبی وگول زدن مردم است………؟!!
  همه حرف و همه حرف وهمه حرف

  به حرف مفت وقت ما شود صرف
  درودبرحاج ولی امیرکبیر

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • جان برکف ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   عوام فریب ها رو مردم انگوت هم دیگر خوب می شناسند تا چه رسد به گرمی وموران. توکه نمی دونی جایگاه معلمی ودانشگاه در توسعه کشور وجهان چیست، برای چه اظهارنظر تعصبی و کورکورانه می کنی؟ شاید بهتر بود ولی اسماعیلی و طرفداراش فقط یک جلسه در کلاس درس مدیریت واخلاق این بزرگ مرد گرمی، حضورداشتند تا یه کم ازاو، شرافت، صداقت و جوانمردی می آموختند. تو از ابزارتخریب “گمنامی چهره های جدیدانتخابات”استفاده می کنی، حال آنکه دکتر نادر بهاری شهره عام وخاص استان است و در شهر خود یک اسوه تمام عیار. به هرحال بزرگترین خدمت ایشان به منطقه محروم وفلک زده گرمی، تربیت نیروی انسانی و متخصص بومی است و اگه میدان می دادند، خیلی کارای مهمتری رو مثل سایر نخبگان فراری از زادگاه، انجام می دادند. بگو ببینم ولی اسماعیلی که کارشناس اومد و تا سطح مشاور فلان فلان رفت، برای آبادانی و محرومیت زدایی چه کرده و … ؟ پس گول این عوام فریبی کهنه و تبلیغات نادرست پولی شمارانخواهیم خورد و یقین بدانید که این دوره با تمام تخریبها و ولخرجی های غیرانسانی و غیراخلاقی شماها،”آقای دکتر نادربهاری” رابا افتخارراهی مجلس می کنیم.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • معلم دکتر گفت:

   آقا طاهر عزیز به این آقایان خود بین که احساس میکنند گرمی ارثیه خانوادگیشان است ، به کدامیک از فرزندان فهیم و تحصیل کرده و مدیر این شهرستان چون آقای دکتر بهاری که در کلان شهرها عرض اندام مینمایند ، مجال و فرصت خدمتگذاری به مردم شریف گرمی را داده اند . این در حالی است که آقای دکتر عناوین مدیر نمونه و موفق سالهای ۸۶ و ۸۸ در تهران و استاد نمونه اخلاق و علمی و قهرمان رشته تنیس روی میز دانشجویان و نیز قهرمانی فول کنتاکت دانشجویان و چندین مقاله بین المللی و چندین جلد کتاب مرجع را در پرونده خود دارند و زمانی که دکتر بزرگوار گزینه ریاست دانشگاه گرمی بودند آقایان از ترس مدیریت بی نقص و مدبرانه و دلسوزانه ایشان ، سنگ اندازی کردند و عدم هیئت علمی بودن دانشگاه گرمی را دست آویز قرار دادند و به جای ایشان یک غیر بومی و دامپزشک را که ساعتی هم سابقه مدیریتی نداشت گماردند و پس از یک سال با منت دوباره عزل نمودند . برادر ، حاج ولی که فرصت را خدمت را داشت چرا کاری نکرد و این فرصت را غنیمت نشمرد و فقط برای جیب عده ای خاص کار کرد . آقای دکتر بهاری دانش آموز بنده بودند و من میدانم که ایشان با فقر بسیار زیاد مالی و مشقت بسیار بالا همیشه شاگرد اول کلاس و مایه مباحات بنده و سایر معلمین مدرسه نمونه بحرالعلوم بودند ، از همان ابتدا باور داشتم که این فرزند جسور و با اراده گرمی ، روزی برای خود و همشهریان مثمر خواهد بود ، و حقیر به دکتر نادر بهاری که باعث سرافرازی معلم پیرش هست رای خواهم داد و از دانش آموز زجر کشیده و آشنا به درد و دلسوز و کارای خود حمایت خواهم کرد و از شما نیز عاجزانه استدعا دارم تا خوب تحقیق کنید و به دور از منافع شخصی به فکر آبادانی شهر خود باشید . اراتمند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. یا امام رضا (ع) ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  جناب آقای دکتر نادر بهاری ” اصالتاً گرمیلی و بچه قلعه باشی” – تحصیلکرده رشته مدیریت وبابیش از ۱۵ سال سابقه مدیریت اجرایی کلان مؤثر و کارآمد – ازعنفوان کودکی تاکنون، در کنار مردم عزیزگرمی بوده، هست و خواهدبود. و این اواخر نیز، بیش از پنج سال است که برای تدریس در دانشگاه و بخاطر دانشجویان فوق لیسانس رشته مدیریت هرهفته چهارشنبه ها با اتوبوس ازتهران به گرمی آمده و مجددا جمعه ها هم از گرمی به تهران عزیمت می نمایند و این یعنی: زمانی که اکثریت ما ” آخر هر هفته” در خواب شیرین رؤیایی هستیم، ایشان کل شب را در جاده ای طولانی با مسافت بیش از ۶۰۰ کیلومتر- آنهم با اتوبوس – بوده و آن هنگام که اکثریت ما ” آخر هفته ها” دست در دست بچه هامون به خوشگذرانی و تفریح در کنار خانواده مشغولیم ، ایشان بیش از پنج سال تمام است که در بهترین روزهای پایانی هفته و تعطیلات یعنی” ۳ روز کامل در هر هفته” ازدیدن خانواده و بچه هاش محروم است. آری! به فرمایش مولا بهتر نیست هرآنچه برای خود می پسندیم برای دیگران هم بپسندیم؟ مگر تحمیل این همه سختی و بلا برای خود و خانواده ایشان، چه توجیهی جز هدف انسانی – اخلاقی می تواند داشته باشد؟ پس حالا وجداناً کی از صدق دل و ایثار و از جان گذشتگی بامردم بوده، هست ومی تواند صادقانه باشد؟ کی به خاطر زادگاهش از همه چیزخود حتی جان و مالش گذشته؟ مگرهفته ها شاهد اینهمه تصادف منجر به مرگ در قتلگاه جاده گرمی نیستیم تاچه رسد به مسیر طولانی تهران – گرمی و بالعکس؟ مگرپرداختی دانشگاه گرمی به ایشان، نصف هزینه رفت و آمدشان می شود؟ مگر ما انسانها به خاطر خدا و ایمانمان نباید به واقعیت ها چشم ببندیم و در برابر دروغها و تبلیغات کذایی تعظیم کنیم و بعد از سالیان متمادی اینگونه خوار شویم؟ آخه تخریب و تهمت و افترا به چه قیمتی؟ مگر… . انشاءالله با دعای خیر مردم شریف و مظلوم انگوت گرمی موران و با همت جوانان رشید و تحول آفرین خطه سرسبز زادگاهمان، فقط و فقط “جناب آقای دکتر نادر بهاری” شایستگی نمایندگی و دردست گرفتن امور و راهیابی به مجلس دهم را دارند. بی گمان و قطعاً مدیریت علم و کار ایشان است.
  آقای قاسمیان عزیز! متن ما چه ایرادی داره که شما علی رغم بارها در خواست ، منعکس نمی کنید.؟ استدعا داریم تقاضای درج مطالب فوق را قبول فرمایید. با تشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. اردبیلی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  حاج ولی اسماعیلی نماینده شماست و باید بشود. حالا می بینید. بخواهیدنخواهید همینه که هست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. سلامت گفت:

  ما فقط و فقط به دلیرمرد آذربایجان ؛ کسی که با مرام بزرگان گرمی بز رگ شده و جسور و نترس پس از توفیقات بی شمار الهی، با تمام گرفتاری ها و سنگ اندازی ها، جان و مال خویش را به زادگاهش ارزانی داشته و اوکسی نیست جز؛ معلم فداکار و مدیر قلبها: دکتر نادر بهاری.انگوت گرمی موران بیصبرانه منتظر موعود توسعه بدست تحصیل کرده مدیریت و کارکشته مدبری چون ایشان است. زنده باد دکتر نادر بهاری و سرافراز بادشهرستان گرمی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. سلیم گفت:

  رای مابه حامی مظلومان،زبان گویای گرمی،افتخار موران،دلسوز انگوت حجت الاسلام حاج بهاری،تاپای جان ایستاده ایم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. سیدی گفت:

  برای آبادانی،کسب عزت واقتدار،ایجاد وحدت وبرادری،ازبین بردن فتنه واختلاف ودودستگی وباندبازی،منتظر قدوم روحانی مبارز،شجاع وکاردان وانقلابی حضرت حجت الاسلام حاج بهاری هستیم.وتاپای جان کنارشان خواهیم ماند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. aii گفت:

  بیابه کوری جشم دشمنان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. مورانلی گفت:

  مردم به کسی رای خواهند دادکه:
  -درشهرستان گرمی سکونت داشته طعم تلخ سختیهاومحرومیتهای منطقه راچشیده
  -همیشه درکنارمردم وبامردم این مرزوبوم زندگی کرده
  – از طبقه محروم بوده وساده زیست وبااخلاص باشه
  – فریادگرعدالتخواهی مردم این دیاربوده وبرای استیفای حق فراموش شده این مردم لحظه ای ساکت نمانده.وآن کس :حجت الاسلام حاج بهاریست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. جلیلی گفت:

  ضمن احترام به همه کاندیدای محترم وطرفدارای آنها،عرض شودکه گرمی درآتش باند بازی وتفرقه می سوزد،ازبین اینهااستاد دور اندیش،خوش اخلاق،مدیر و مدبر، حاج آقا بهاری به دلیل مقبولیت بالای اجتماعی،میتونندبادرایت فاصله ها را کم و آتش کینه ونفرت را خاموش وآرامش سیاسی ووحدت را به این شهرستان مظلوم برگردانند.برای این روحانی دوست داشتنی آرزوی موفقیت دارم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. سمیع زاده گفت:

  استاد بهاری ، انسان خوبی هستند ، ولی لزوما هر انسان خوبی ، مدیر و نماینده خوبی هم نیست
  من برای ایشان در تبلیغ دین اسلام آرزوی توفیق دارم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   آقای سمیع زاده سلام:میشه بدونم شما کارشناس چی هستید؟به جای تخریب شخصیت افرادهمچون حاج آقابهاری بفرمایید که هدفتان از این گفته های واهی چیست.یاشناخت کاملی ازاحاطه علمی ،قاطعیت وتوان مدیریت ایشان اطلاع دارید.هیچ میدانیدایشان لیاقت خودشان رادرطول مدت مسئولیتهای فرهنگی،آموزشی واجرائی درمراکز مختلف ازجمله سازمان تبلیغات اسلامی گرمی وبیله سوارنشان داده اند پس بهتره اول برو از آگاهان بپرس وبعد اظهارنظر کن!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • سمیع زاده ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    با عرض پوزش بنده تحلیل گر مسائل فرهنگی و اجتماعی هستم ، توهین هم نکردم ، جناب بهاری را دوست دارم ، فضای نابسامان سیاسی امکان فعالیت را برای شخصیت هایی همچون ایشان فراهم نمی کند .
    شما برای شناخت توان سیاسی آقای بهاری عزیز ، مدیریت کوتاه مدت بر کانون فرهنگی بیله سوار را ملاک قرار ندهید ، بهتر است رفتار سیاسی ایشان در مساله انتخابات را بررسی نمایید ؛ در انتخابات مجلس هشتم یک تصمیم مهم گرفتند و در مجلس نهم نیز آن تصمیم را تکمیل نمودند .
    دوست من رفتار سیاسی ایشان را در فضای انتخابات تحلیل کنید ، نه در تریبون سخنرانی ….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • میثم گفت:

     جناب سمیع زاده سلام، حاج آقا بهاری در انتخابات مجلس هشتم بخاطر التماس بزرگان وریش سفیدان منطقه وتقاضای روحانیت معززشهرستان وبخاطرحفظ وحدت وآبروی منطقه اش کنارکشید تا باندبازان سواستفاده نکنند درواقع از حق مسلم خود به نفع جامعه دست کشید ومصالح عمومی را بر منافع شخصی اش ترجیح داد.این تصمیم نه تنهاضعف سیاسی محسوب نمیشودبلکه یک اقدام شجاعانه وخداپسندانه بوده و قابل تحسین است. چراکه نشان دادتشنه قدرت نیست.
     دردوره نهم هم میرقسمت موسوی عهدشکنی نمودودبه کرد. ایشون هم به انتخابات واردنشدوبه نفع کاندیدائی تبلیغ نکرد.پس مشی سیاسی ایشان کاملاًشفاف ودرخشنده بوده است. رفتارایشان بانماینده فعلی وتفکر حاکم برشهرستان موید توان سیاسی،استقلاق فکری واهتمام جدی به اوضاع نابسامان منطقه میباشد.یشان برای رساندن ندائی مردم به گوش مسئولین ازهرفرصتی استفاده کرده وتریبون سخنرانی نیز یکی ازآنهاست.پس منصفانه ومستدل حرف بزنید.
     اکنون که ایشان به درخواستهای مکرر،اقشار مختلف مردم لبیک گفته و حضورخودشان رااعلام کرده اندهمه دلسوزان منطقه که ازباندبازیهاوشعارهای توخالی به ستوه آمده اند بایددست به دست هم داده وایندوره بدوراز تعصبات قومی و احساسی به این استادفرهیخته وتوانمند،رای دهیم تاآرامش سیاسی،صلح و صفاوبرادری به منطقه برگرددو شاهدشکوفائی و عمران وآبادانی بیش ازپیش این مرزوبوم باشیم. انشاءا…

     Thumb up 0 Thumb down 0

 15. کارمند شبکه ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  متاسفانه از آقای نصیری و میرزاده حرفی به میان نیومده.فکر کنم اینها بیشتر از حاج آقا سیاسی بوده و مدیریت داشته اند..اگه تخصصی تر فکر کنیم خیلی خوب میشه.
  تا یکی یه حرف خوب بزنه نمیشه روش حساب کرد.
  بیایید یکبار هم که شده به فکر گرمی باشیم نه منافع شخصی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • بشیری گفت:

   میذدونی که اگه یک کاندیداکاربلد وعالم باشد وبخصوص رشته تحصیلی اش فقه وحقوق بوده وباحوزه ودانشگاه حشرونشرداشته،صددرصدسیاست را هم بلداست.
   آگاهان سیاسی،مردم وعزیزانی که نام برده ایدهم به اشرافیت و توان سیاسی استاد بهاری اذعان دارند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 16. صالح گفت:

  ماورزشکاران و جوانان منطقه از حضور دکتر نادر بهاری خرسندیم و از جان و دل وبا خلوص نیت ازایشان حمایت می کنیم. تا پیروزی کامل و به شکرانه این توفیق ءرامشی نداریم ونخواهیم داشت.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   من نظر درایت رانمی پذیرم.یقین دارم حاج بهاری بیشتر از همه کاندیداهای محترم باعرضه،توانمند وکاربلد وجسور است.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 17. درایت گفت:

  چقدر ساده لوحانه! همه نظرات را یکی دو نفر می نویسند. باید بگم ملا بهاری در برابردکتر نادر بهاری، مهندس ناصر نصیری، حاج ولی اسماعیلی و حتی میرزاده نمی تواند قد علم کند. البته بعید می دانبم با این جوسازی ها به صحنه بیایندو به خاطر رای کمتر از ۱۰۰۰ تا جوگیر شوند ومثل گذشته به نفع شخصی خاص و برای منافعی خاص، ترک سنگر و میدان رقابت نمایند. لطفا جوسازی نکنید که مردم این دوره آگاهند و میدانند چه کارکنند. امثال ملا بهاری را توان پرداختن به مشکلات شهرستان گرمی نیست. بخدا همه این موارد را به صلاح منطقه و با یقین باطنی اظهار نمودم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • میر محمد گفت:

   قابل توجه جناب درایت محترم اولا ساده لوح بودین که به سرتان یک کلاه رنگی بابا برفی گذاشتن کجایتان را سوزانده اند و میسوزد؟؟؟ ثانیا حاج بهــــــــــاری ازهمه کاندیداهاافضل تره ودلسوز منطقه است این بزرگوار باتمام قدرت به صحنه آمده و وظیفه شرعی و جهادی ما این است که حمایتش کنیم وخواهیم کرد و به کوری دشمنان پیروز خواهم شد انشاالله واینکه درگذشته بخاطر حفظ آبروی منطقه اش کنار کشید تا باندبازان سواستفاده نکنن اما نشد…. که نشد…. توصیه ما به توی نادان اینه که هیچ وقت هیچ شخصی را تخریب نکن حاج بهاری به میدان آمده تاشهرمان راازدست صیادان و باندبازان بی محل نجات بده نه برای نفع شخصی خاص و برای منافعی خاص، البته به قول خودت مردم این دوره آگاهند و میدانند چه شخص با ایمان و شایسته راانتخاب کنن ضمن اینکه حجت الاسلام حاج حمیـــــد بهــــــاری میخوش تنها شخصی هستند که مشکلات شهرستان گرمی را بخوبی درک میکنند و تنها شخصی اند که میتوانند به این مشکلات خاتمه بدهند و مردم بیچاره راازفقرنجات دهند که به قول خودت مردم این دوره آگاهند و میدانند چه کارکنند، حاج بهـــــــــاری به کوری دشمنان حمایتت میکنیم بهاری صــ۱۰۰ــددرصـ۱۰۰د ودرآخر یک ضرب المثل ختم کلام (( جوجه را آخر پاییز میشمارند))

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   جوجه را پائیز می شمارند

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • صلبر گفت:

   درایت سلام:همه افرادی که نوشته ای مورد احترام ماست امارای حاج بهاری است

   Thumb up 0 Thumb down 0

 18. ناشناس گفت:

  ویکتور هوگو:هنر گوش دادن را فرا بگیرید تا فرصت‌ها به آهستگی در گذرد. همان قدر که بال برای پرنده لازم است، امید برای انسان.حاج بهاری گل بیا ماچشم درراهیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. سجودی گفت:

  اگر قرار است که از کارایی حجه الاسلام بهاری بدانید و از ارتباط قوی با مدیران ارشدوسرمایه گذاران یا هرکسی که در ذهن شماست بیایید به بیله سوار.در ان زمان که یعنی از سال ۱۳۸۱تا۱۳۸۵حاج آقا بهاری مسوول تبلیغات یک کانون فرهنگی بودند چنان امکاناتی در آنجا دایر کردند که بعد از ایشان هرمدیری آمده فعلا هیچ کاری نتوانسته بکند پس درود بر بهاری عزیز اگر پا پیش بزردما با تمام قدرت ازایشان حمایت خواهیم کرد. مردم گرمی حاج آقا بهاری عرضه هرکاری دارندودر قدرت و عمل ایشان شک نکنید چون کسی بهتر و پرتوان و کار بلدتر از ایشان در آن شهر نیست .حجه الاسلام بهاری کاری کرده که هنوزم در بین مردم بیله سوار و قلب ما جای دارد.بخداقسم اگه ایشان بخواداز بیله سوار شرکت کند اولین کسیست که مردم به ایشان رای داده و به عنوان نماینده خود انتخاب میکنند پس قدر این عالم ربانی را بدانید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. من گفت:

  خیلی عالی بود تشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. سفارش مهم ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  دکتر نادر بهاری و حاج حمید بهاری باهم دوست بسیارصمیمی هستند، استدعا داریم در دام تبلیغاتی سایرین قرارنگیریم. این دو باهم رقیب نخواهند بود بلکه همراه هم هستند؛ قبل و بعد از انتخابات. تمام دلسوزان شهر باید این دوره بخاطر توسعه منطقه، متحد باشند. درود بر دکتر نادر بهاری و حاج حمید بهاری و طرفدارانشان.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. دانشگاهی گفت:

  آقای موسوی دیگر مهره سوخته ای حالا مرد توانا و خطیب مستمند حجت الاسلام حاج بهاری ۱۰۰ در۱۰۰ حاج بهاری حمایتت میکنیم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. دانشگاهی گفت:

  قابل توجه همه حاج بهاری رای میارن۱۰۰% چون از همه کاندیداها افضل تر هست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. ؟؟؟؟ گفت:

  این دوره تنها فرد موفق دکتر نادر بهاری گرمی هستن چون هم کاربلد، سرد و گرم کشیده ، مدیر نمونه واستاد گرانقدر و باسواد پس لازمه درست تصمیم بگیرید و به ابادانی منطقه فکر کنید گول وعده وعیدها رو نخورید.این اخرین شانس هست لطفادرست تصمیم بگیرید.
  درود بر دکتر نادر بهاری گرمی حمایتتان خواهیم کرد . ۱۰۰%

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • -- گفت:

   نادر بهاری بهتره به نفع حاج بهاری کنار بکشه جناب؟؟؟؟؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • انسانیت ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    بالترین سرمایه انسان، اخلاق وادب اوست. اولا دکتر نادر بهاری. در ثانی بااین های وهوی امثال شما به جایی نخواهد رسید. در ضمن مقایسه ملا بهاری با نخبه ای چون دکتر نادر بهاری، نه تنها نادر ست بلکه دور از اخلاق وانسانیت است. همچنین کنارکشیدن و میدان خالی کردن برای دیگران را، ملا بهاری در کارنامه خود دارند که همگان برآن آگاهند. چرانمی ذارید منطقه رشد کنه؟ ازچاله دربیاییم بیافتیم توچاه که چی بشه؟ شما به تخریبتان ادامه دهیدو شاهد پیروزی قهرمان گرمی ” جناب آقای دکتر نادر بهاری” باشید. ایشان مریدانی دارند که حتی جانشان را برای انتخابات گذاشته اند و بی سابقه ترین انتخابات -تا بیش از ۲۵۰۰۰ رآی- ارزانی ایشان خواهدبود واین هدیه مردم انگوت گرمی موران به کمالات دکتر نادر بهاری است. به درود تا موسم پیروزی

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • مهدوی گفت:

     قابل توجه انسانیت،همه کاندیداها فرزندان گرمی ومورد احترام ماست اگر تعریف دقیق نخبه رابدانید،اذعان خواهید کرد که حاج بهاری از هرنظر برتراست.زمانیکه دیگران از جمله دکتر نادر بهاری درپایتخت ودیگراستانها به فکر ثروت اندوزی ومنافع خود بودند حاج بهاری کنارمردم بوده ودرآتش فقر ومحرمیت بامردم می سوخت. با وجودآنکه تمام شرائط برای زندگی مرفه وی مهیابوداما او درمنطقه وکنارمردم ماند.زیرامسئولیت شرعی،شرف و غیرت اواجازه نمیدادتامردم راترک کند.صداقت،پاکدستی،مهر به شهرستان واهتمام بمردم خصلت اوست.بهاری دسته گل محمدیست او از هرنظراصلح است.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ناشناس گفت:

      دوست عزیز لطفا اول اطلاعاتتو درباره افراد قابل احترام به خصوص دکتر نادر بهاری کامل کن بعد کامنت بذار. خوب نیست در مورد فرد با شخصیت ، با کمالات ، مدیر نمونه و فرد تحصیلکرده و هم شهری خودت چنین بنویسی که مطمئنا بهت قول میدم تنها کسی که درد منطقه رو درک میکنه و کارساز هست فقط و فقط دکتر نادر بهاری هست پس درست بیندیشیم ولحظه ای تصمیم نگیریم. ممنون از شما.

      Thumb up 0 Thumb down 0

    • قاسم گفت:

     رای ما جوانان=کسی که ازمردم بامردم درمردم بوده است واوغیورمرد تمامی عرصه ها،دردآشناوزبان گویای شهرستان استادحجت الاسلام حاج بهاری

     Thumb up 0 Thumb down 0

    • علمی گفت:

     قابل توجه آناهاکه استادفقه واخلاق حاج آقابهاری رابادیگرکاندیداهامقایسه می کنند.
     میان ماه من تا ماه گردون
     تفاوت از زمین تا آسمان است.

     Thumb up 0 Thumb down 0

    • ناشناس گفت:

     انسانیت عزیز:سنگ کوچک سر بزرگ را میشکنه !

     Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    هشدار برای همه کاندیداها:سونامی حاج بهاری درراه است

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • متین گفت:

    یوخ بابا. بچه جون یواش که جاده خاکییه. بپا نخوری زمین. اینجا مهد سیاست ورزی و شهری با پیشامدهای غیرمنتظره است. این موعظه شما مثل اینه که “شیر به نفع مورچه” کنار بکشه. بیش از این موجبات خنده اصحاب قلم و فرهیختگان منطقه نشوید. حالا ناسزا بنویس.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • همشهری گفت:

   تواین سالها کاربلد، سرد و گرم کشیده ، مدیر نمونه واستاد گرانقدر و باسواد کجا بود ؟؟؟ کجا؟؟ حتما خوش گذرانی هاان هرچه بسوزید نماینده حاج بهاریه حجت الاسلام بهــــــــــــــــــــاری ۱۰۰ در ۱۰۰

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • دانشجوی ارشد گفت:

    اگه فوق لیسانس می خوندی متوجه میشدی که دکتر نادر بهاری – اسوه ایثار و ادب – بیش از ۵ سال است که هرهفته ارتهران به گرمی وبرعکس، برای نزد ما و جوانان بودن، جانفشانی می کند. یه کم به حاج آقاتون بگید رو معنویت و انسانیت شما ها بیشتر کارکنه تا اینقدر متوسل به دروغ و حاشیه پردازی نباشید. یه کم سنگین باشید.

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • خالدزاده گفت:

   دکتر نادر بهاری و حاج آقا بهاری هردو باهم برادر.صمیمی و یک روح دردو جسم هستند.پس بیخود چرت و پرت نگویید چون آقای دکتر و حاج آقا هردو احترام خاصی به هم قائل هستنددرود بر بهاریون

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    استاد بهاری به همه کاندیداها احترام خاص قایل وهمه را فرزندان دوست داشتنی این مرزوبوم می داند.اما دررقابت باکسی شوخی ندارد.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • بازاریاب گفت:

     مطمینم حاج ولی اسماعیلی ، ملا بهاری رو هرگز جدی نمی گیرد و بودن ونبودنش برای او فرقی ندارد. زنده باد حاج ولی. اگه پیروز شود می دونه باشما ها چه کار کنه؟ حالا می بینید.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ناشناس گفت:

      بازاریاب سلام،عزل ونصب زورکی،دیگراثرندارد،چه حاج ولی جدی بگیره چه نگیره،استاد بهاری پیروز ایندوره خواهند بود انشاءا…عجله نکن تا وقتش برسه عزیز

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • ناشناس گفت:

      بگ:اگر را کاشتند چیزی در نیامد

      Thumb up 0 Thumb down 0

    • سراب ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

     حقیقت تلخ است. ایشون دوره قبل نشان دادند که نه تنها عرصه رقابت برایشان مهم نیست بلکه شوخش شوخی در عرصه رقابت، فرار را بر قرار ترجیح دادند. آزموده را آزمودن خطاست. بسه دیگه، ما این دوره گول نمی خوریم و والسلام.

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • صادق گفت:

      سراب به معنای دروغه.وغیرواقعی که انسان را به فریب داده واشتباه می اندازه پس خودت پوچی ودروغ،آن وقت چطوری میخوای دم از حقیقت بزنی جوجه،حاج بهاری۱۰۰%

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • سراب 2 ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

      سراب جزو شهرهای پرآوازه آذربایجانه. مردم آن شهر هم بسیارمرد و هم به حقیقت زندگی می کنند. نکنه ذهن و فکر شما سرابه یا ادب و شخصیت شم؟ با این ادبیات و تمدن غیرارزشی و غیر بومی، شما را به صلاح و سودمندی گرمی مظلوم، راهی نیست و نخواهدبود. الحمدلله مردم ما دیگر آگاهند و مسلط به فناوری ورسانه های نوظهور.

      Thumb up 0 Thumb down 0

     • صادق گفت:

      سراب ۲خل نشو،منظور شهرزیبای سراب ومردمان خوب و دوست داشتنی آن نبود،اونیکه همه مردم میشناسن، و بهش عشق می ورزن،منظورمسمای توست.که ازدور مثل آب بنظر میرسه وبیننده خیال میکنه که آب زلاله اما نزدیک که میش میبینه،حبابی بیش نبوده وگول خورده است.آره مردم ماآگاهندودیگه فهمیده اند که شما سرابیدوغیر قابل اعتماد.مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمیشود.خودمانیه ها،کلاهتان درپس معرکه است ههههههههههههه

      Thumb up 0 Thumb down 0

 25. من گفت:

  ناشناس
  هب هب هب . . . . . . . . . . . . . . .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 26. ناشناس گفت:

  تقدیم به استاد فرزانه وخطیب کم نظیر وعالم عامل،محبوب دلهاخاج آقا بهاری
  رَواقِ مَنظَرِ چَشمِ من، آشیانه‌ی توست
  کرم نماوفرود‌آ، که خانه، خانه‌ی توست
  به لطف خال و خط از عارفان ربودی دل
  لطیفه‌های عجب زیر دام و دانه‌ی توست
  دلت به وصل گل،ای بلبل صبا،خوش باد
  که در چمن، همه گُلبانگ عاشقانه‌ی توست
  علاج ضعف دل ما به لب حَوالت کن
  که این مُفرّح یاقوت در خزانه‌ی توست
  به تن مُقصرم از دولتِ مُلازِمتت
  ولی خلاصه‌ی جان خاک آستانه‌ی توست
  من آن نی‌ام که دهم نقد دل به هر شوخی
  درِ خزانه به مُهر تو و نشانه‌ی توست
  تو خود چه لعبتی ای شهسوارشیرین‌کار
  که تُوسنی چو فَلَک، رام تازیانه‌ی توست
  سیل خروشان مردم غیورشهرستان سالهاست بی صبرانه منتظر ورودجدی این بزرگمرد عرصه علم وعمل وعالم نستوه ومجاهدهستند.وانشاءالله بارای قاطع خودوانتخاب ایشان،مشت محکم بردهان یاوه سراها زده وبه عمرنکبت بار سیاسی وقبیله سالاری آنهاپایان داده ومنطقه ازلوث وجوداین متحجران وعناصر نامطلوب،پاک خواهد شد.آری به یاری خداوند،مردم قهرمان وشهید پروراین دوره باخداووجدان خود عهد بسته وتصمیم قاطع گرفته انداین بزرگمردصادق وانقلابی،متعهد ودردآشنارا راهی مجلس کنند.وبرای اسفند لحظه شماره می کنند.پس قطعاًحاجی نماینده خواهدشد. یاشاسین مردم،یاشاسین بهاری

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • طیب نیا ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   سلام
   بنده از زمان انتشار این مقاله در حال خواندن کامنتها هستم ، چیزی که عجیبه عمدتا موافقین و مخالفین از سر احساسات واکنش نشان داده اند ! مخالفین در دفاع از کاندیداهای مورد نظر خود ، از در توهین درآمده اند! و موافقین هم جناب بهاری را یگانه منجی شهرستان دانسته اند !! در حالیکه در متن این مقاله نه توهینی به کسی شده است و نه سخن چندان استواری گفته شده که شایسته تجلیل آنچنانی باشد .
   موارد ذکر شده در این مقاله گاهی چنان بدیهی است که نیاز به نوشتن ندارد و گاهی چنان از سر احساسات است که نگاه سیاسی از سر و روی آن می بارد .
   حاج آقا بهاری به عنوان یک روحانی و مدرس دانشگاه که تحصیلات تخصصی در حوزه علوم اسلامی و حقوق دارند مثل سایرین شرایط لازم برای کاندیداتوری را دارند ، اما ایشان با توجه به شناختی که بنده دارم ، امکان برقراری ارتباط با سرمایه کذاران ، مدیران ارشد کشور و در کل پتانسیل لازم برای کرسی مجلس را ندارد !! دلیل این مدعا نیز عدم مقبولیت ایشان در میان بزرگان این قوم است ! ایشان یک روحانی مبرز و استاد توانمند هستند که دردآشنا نیز می باشند ولی فاقد توانمندی مدیریتی و نمایندگی هستند .
   البته این به معنای تایید یا رد هیچ فرد یا گروهی نیست .

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • سیدی گفت:

    طیب نیای عزیز:آیاتحقیق کرده ای که حاج آقا بهاری توان برقراری ارتباط با سرمایه گذاران ومدیران ارشدکشوررا ندارند؟!با کدام سرمایه گذار بزرگ یا مدیران ارشد نظام دیدار داشته ایدوکدام یک از بزرگان قومی که نوشته اید گفته اند حاجی را قبول نداریم؟!!! وانگهی بزرگان قوم(سرمایه گذار ومدیران ارشد) کدامیک از نمایندگان وکاندیداهارا قبول دارند وتاکنون چه کاری انجام داده اند؟!!حاج آقا کلید حل مشکلات شهرستان است. بهاری۱۰۰%

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • حاشیه گفت:

    من فک می کنم آقای طیب نیا نماینده را بامقام اجرائی اشتباه گرفته و همین اشتباهات کاردست مردم داده است.وظیفه نماینده تصویب قانون ونظارت براجرای آن است نه اجرای قانون .نماینده بازار یاب نیست .بازاریابی ،آسفالت معابر،استخدام افراد و….وظیفه مسئولین اجرایی است نه نماینده اینکه تاکنون نمایندگان قبلی دراین زمینه قولهای داده اند.جز فریب وجلب نظر رای دهنده نبوده وخودمان بعینه شاهدیم.اگر مسئولین اجرائی قوی وکار بلد باشند می توانند بستر لازم را برای ایفای نقش بهترنمایندگی نوسط نماینده فراهم کنندونماینده نیز با کشف استعداد وقابلیتهای منطقه در مرکز لابی نموده واز طریق نظارت براجرای قانون باعث شکوفائی منطقه شود.اگر قبول داریدحاج بهاری یک روحانی مبرز وحقوقدان است پس ایشان مسلماًبیش ازدیگران توانائی نماینده شدن را اشته واز هر نظر اصلح بوده ومی تواند باعث رشد وتوسعه شهرستان شود.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    طیب نیا مدیریت حاج بهاری را دیده ای؟!!!!!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • طیب نیا گفت:

     بنده شناخت خوبی از ایشان دارم ، کسانی که با نهادهای فرهنگی (خصوصا سازمان تبلیغات اسلامی)ارتباط دارند ، توان مدیریتی ایشان را خوب می شناسند…

     Thumb up 0 Thumb down 0

   • میثم گفت:

    طیب نیای عزیز،بنظر جنابعالی نماینده مجلس وظیفه اش چیست،مگر از غیرازتصویب قانون ونظارت براجرای آن چیزدیگریست.پس اگر شماهم باماهم عقیده اید،حاج بهاری یک حقوقدان بوده وبراحتی میتونن بهترین نماینده باشند.چون هم تخصص دارن هم اخلاص وهم عرضه اش را

    Thumb up 0 Thumb down 0

 27. آشنا گفت:

  سلام حاج آقابهترکه نیایی شرایط برای حضورشمافراهم نیست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. امیر گفت:

  قابل توجه مغانی برادر:حاج آقا بهاری خودشون نخبه شهرمان هستند بزرگ هستند و بزرگان باید از ایشان یاد بگیرند. و انشاا.. مردم با فهم و شعور سیاسی خود ایشان را ب عنوان نماینده برگزیده و برکات انتخاب خود را با تحول و توسعه شهرمان خواهند دید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. مغانی گفت:

  آی مردم دیگهارا پر آب کنید گاو قربانی کنید گوشتش راداخل دیگ بریزید و آبگوشت درست کنید. چون مجلس ختم مغانه ، مجلس بزرگداشت شهر گرمیه، روزدفن بزرگان شهرمان است، روزنابودی جوانان گرمی است
  بدبخت بزرگانیکه برای اعتلای این شهرزحمت کشیدند. ببین جای بزرگان این شهر چه کسانی نشسته اند
  ببین چه بدبخت شده ایم . امثال بهاری می خواهد برما سروری کند
  مقصر خودمانیم باید به این بلا دچارشویم.کجارفتند نخبگان شهرمان ؟ کجارفتند بزرگان ودردمندان ودردشناسان شهرمان؟
  همه متواری شدند همه ازاین شهررفتند. هرکس در سوراخب خزیده است .همه ازترس آبرو فرار کرده اند
  دراین زمان باید امثال بهاری ادعای بزرگی کنند. کدام خطیب ؟ باکدام سواد؟ ……………
  تو نماینده نشی پس کی بشه
  بیا باور کن براین مردم تو نماینده خواهی شد حقشان امثال توست
  من یقین دارم نماینده خواهی شد اگر نشدی من دراین دنیا هیچی نمی فهمم وابلهم……..

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • سیروس گفت:

   قابل توجه مغانی عزیز برادر :امثال توی ابله با تصمیمای غلطی ک در دوره های قبل گرفتین باعث عقب افتادگی شهرمان شده اید مگر حاج بهاری با تو پدر کشتگی داره که اینطور داستان سازی میکنی؟ بهتره ک این ضرب المثل رو هم بگم اول آننا سورا باننا و در ضمن سعی کن زیاد احساساتی نباشی.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • شادی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   مغانی ابله:درکجای مقاله ادعای بزرگی شده که تو اینگونه بی ادبی می کنی معلومه اجیر یکی از کاندیداهاهستنی.حاج بهاری هم بزرگ منطقه هم خطیب توانا وهم صاحب نظرومحبوب دل مردم این دیار است.هرچندخفاشانی مثل تو تاب تحمل این خورشید فروزان علم وادب منطقه را ندارند.بی ادبی هم حدی داره،بهتره شرف داشته باشی وبیش از این گند نزن واحساساتی نشو.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 30. ناشناس گفت:

  انصافاً قلم حجت الاسلام حاج بهاری مانند بیانش علمی ،شیواوکاربردی است. و وجودش یک نعمت وزبان گویای شهرستان هستند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 31. ناشناس گفت:

  مقاله وزین وجالبی است.سپاس ازنویسنده اش

  Thumb up 0 Thumb down 0

 32. منصور گفت:

  درودیوارگواهی می دهد:رقابت ایندوره میان حاج ولی وحاج بهاری خواهدبود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 33. ناشناس گفت:

  آقا قاسم آره:یوسف گمگشته باز آید به کنعان غم مخور.بهاری۱۰۰در۱۰۰

  Thumb up 0 Thumb down 0

 34. قاسم FINLAND گفت:

  مگه قراره برای نمایندگی ثبت نام کنند؟؟؟؟؟!!
  حاج اقای بهاری را بعنوان یک روحانی دوست دارم ثبت نامشان اصلا به صلاح ایشان نیست
  تنهایی چیزی که از این ثبت نام عایدشان میشود افسردگی خواهد بود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 35. ناشناس گفت:

  استاد فرهیخته آقای بهاری آنچه خوبان همه دارندتو تنها داری.خداپشت وپناهت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 36. حسین زاده گفت:

  آقای ع ش-اولا”موقع نظر دادن درست وباهدف نظر بده نه مغرضانه. در ثانی حجه الاسلام حاج آقا بهاری کسی نیست که تن به ذلت وبا حرف دیگران به میدان بیاید ایشان لیاقت درایت و صداقت و عمل به همه چی را دارند.چون از کسی ترسی ندرد؟؟؟پس نظرات بیهوده نده و عاقلانه حرف بزن چون ایشان در قلب مردم جای دارند.تو خودتو خسته نکن اگر ایشان به میدان بیایدنه تنها۹۵درصد بلکه۱۰۰در۱۰۰رای میارن و انشاله اینبار نماینده گرمی خواهد بود.پس موقع حرف زدن اون زبان گشادتو زیاذه از حد باز نکن که معلوم نیست طرفدار کدام یک از این کاندیداهستی.معقول باش چون همه آگاه هستند.ایشان میخوان به میدان بیاد تو چرا میسوزی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 37. سيد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  سلام با تشکر از نویسنده این مقاله وزین – فکر کنم بیت دوم شعر پایانی درست تایپ نشده لطفا اصلاح کنید. متشکرم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 38. ع ش گفت:

  با سلام به هم شهریان گرامی اولا خود اقای بهاری هم می دونه یه درصد امکان ندارد رای بیاورد وحتی ۹۵درصد انهای که مشوق ایشان هستن هم به ایشان رای نخواهن داد. واون مجبورا پا به میدان گذاشته وبرای اهدافی خاصی مدیریت میشود. انجه خدا خواست همان میشود. وهر کس چاله بکند اولین کس خودش میفتد. بهتره دور از مسایل حاشیه ای درست فک کنیم تا شهر ما فلج نشود.البته این برداشت منه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • صادق ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   قابل توجه ع ش.ازکجا میدونی ۹۵درصدمردم به ایشان رای نخواهن داد.نکند مثل احمدی نژاد هاله نورگرفته ای اینگونه وازغیب خبرمدی؟مردم دیگه همه چیزروفهمیده ،به مرگ توایندوره حاج بهاری بابالاترین رای راهی بهارستان خواهد شد.فقط باادب باش.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   فکرت خرابه بروتعمیرش کن.یاعمداًدروغ میگی یااز فضای شهرستان خبرنداری

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   از ماست که بر ما است اگر مردم در انتخابات گذشته دقت می کردند الان این بلاهای ویران کننده توسط امثال شما(ع ش)سرمان نمی آمد.وانشاءالله در انتخابات آتی گول دروغگئی هایتان رانمیخوریم.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   بگو نبین، چشممو هم میگذارم، بگو نشنو در گوشمو میگیرم، اما اگر بگی نفهمم، نمیتونم !

   Thumb up 0 Thumb down 0

 39. منصور گفت:

  بیاتا گل برافشانیم ومی درساغراندازیم
  فلک راسقف بشکافیم وطرحی نو در اندازیم
  اگرغم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد
  من وساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم
  درود برروحانی مبارز ودردآشناحاج آقا بهاری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 40. محسن گفت:

  با سلام خدمت شما روحانی عزیز. البته راس میگنا بر چی میای.میای که عدالتو برقرار کنی نذاری کسی پول بخوره فامیلاشو بیاره؟؟؟؟؟؟ این مردم………………..اقای موسوی چکار کرد واسه ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ فقط خورد رفت. امیدوارم با اومدنتون مردم این شهرستان را خوشحال کنین .سپاس

  Thumb up 0 Thumb down 0

 41. محمد روحانی اصل گفت:

  گرمی شهرستانی در حال توسعه است و توسعه دو باب دارد ۱- انتخاب نماینده اصلح ۲- انتخاب مدیران کاربلد . اگر فرهیخته و صاحب نظری ریشه یابی موانع توسعه را بیان کند نشان از رگ توسعه در شهرستان است که اینچنین خطای انسانی را از خطای فنی ممیزی میکند و باید باعث خوشحالی باشد . اینجانب به نوبه خودم از حاج آفا بهاری و سایت وزین آزادلو که تحلیل گر مسائل سیاسی و اجتماعی و … شهرستان هستند صمیمانه تشکر و استدعا دارم بیش از این پژوهش و قلم فرسایی نمایند تا بحث مدیریتی شهرستان متعالی گردد. انشاءا …

  Thumb up 0 Thumb down 0

 42. معلم موران گفت:

  حاج آقابهاری ازهمه کاندیداهای مطرح گرمی افضل تروارجح تراست اگه مردم قومیت گرایی وعوام بودنشان راکناربگذارند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 43. اکبری گفت:

  جناب بهاری تو که خود دوره پیش از موسوی…………….؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 44. علیزاده گفت:

  حاج آقا بهاری عالم ربانی کاردان وافتخارمنطقه ماوچهره ممتازفرهنگی مذهبی شهرستان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 45. ناشناس گفت:

  به به چه جالب نوشته؟!خداراشکر که یک نفر روحانی دل به دریاطوفانی زده ومشکلات راموشکافی کرده ازت ممنون وخدااجرتان دهدحاجی آقا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 46. صادق گفت:

  ازقلم وبیان استادارزشمندحاج آقابهاری همیشه گوهرناب تراوش می کند انصافاً مطالب ارزنده ای نوشته اند ودردمردم را خوب وعالمانه بیان کرده اند از ایشان متشکر وبرایشان آرزوی توفیق دارم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 47. ناشناس گفت:

  به نظر من هم اکنون برای منطقه گرمی بیش از هر چیز به مدیر لایق، شایسته و کار بلد نیاز هست تا واقعا شهر گرمی رو نجات بده نه اینکه کسی بیاد برای خودش مهره هایی جمع کنه و بره واقعا نگاهی به شهر گرمی انداخته اید شهر کاملا فرسوده و دلگیر . کمی به فکر شهر باشید.
  به نظر من تنها کسی که این شهر رو با این مردمش میتونه نجات بده دکتر نادر بهاری گرمی هست پس با تمام سعی و تلاشتون حمایت کنید تا ما هم بتئنیم پیشرفت کنیم .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 48. تقی گفت:

  قابل توجه ” ناشناس”
  انصافا” هم بی ادبی کرده ای و هم بی سوادی وهم اینکه چند ساله داری می سوزی .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 49. ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  آمدن حاج آقا بهاری مساویست باریشه کنی باند بازی،ایجاد وحدت وهمدلی، روی آمدن نیروهای خلاق وباعرضه وعمران وآبادانی منطقه،شهرستان گرمی به بزرگ مردانی چون حاج آقا شدیداً نیازمند است واگر قدم به انتخابات بگذارند،ما قطعاً ازاین اسطوره علم وتقوی وساده زیست،مردمی،واستاد متواضع اخلاق وصادق القول ومرد عمل حمایت کرده وبه ایشان رای میدهیم.تاکلبه احزان عقب ماندگی این شهر گلستان شود.باآرزوی توفیق براین بزرگوار

  Thumb up 0 Thumb down 0

 50. دانشگاهی گفت:

  باسلام برکاربران عزیزی که نظرداده اند.لازم است نکاتی رایادآوری نمایم
  ۱-بیشتر نظرات عزیزان ربطی به مقاله حاج آقا بهاری نداشته به انتخابات پرداخته اند.
  ۲- نظرات احساسی وفاقد مبنای علمی بوده ومنصفانه ومنطقی به نظر نمی رسند
  ۳-اگر به مطالب مطروحه در مقاله دقت وتوجه شود معلوم خواهد شد که عین حقیقت وواقعیت موجود درشهرستان گرمی راترسیم کرده اند
  ۴-هرچند فضای گرمی کم کم انتخاباتی می شود امادرمقاله حرفی از آمدن به انتخابات به میان نیامده است.
  ۵-به عنوان یک دانشگاهی که درخارج از استان اردبیل سکونت دارم وبا شناختی که از مشی سیاسی وروحیه لطیف حاج بهاری سراغ دارم مطمئنم ایشان هیچ گاه طالب ریاست نبوده وهمواره وحدت آحادمردم،عمران وآبادانی منطقه دغدغه ایشان بوده ومنافع ملی را برمطالبات شخصی ترجیح می دهند. مردم نیزدررک گوئی ودلسوزی ومردمداری ایشان شکی ندارند.وبه ایشان عشق می ورزند.
  حال باتوجه به نکات بالامی بینم در نظرات کاربران عزیزنکاتی مشاهده میشود که به سختی می توان باورکرد:یکی ادعاکرده حاج بهاری منفی بافی کرده و کارهای انجام شده راانکار و نادیده گرفته است حال آنکه ایشان ابتدا پتانسیلهای شهرستان را احصاوبه کارهای انجام شده اشاره واز زحمات مسئولین قدردانی هم نموده واعلام داشته در صداقت وپاک بودن نیت مسئولان و مردم ..شکی ندارند.سپس به واقعیتهای موجودازقبیل طابفه گرائی، باند بازی و سیاست زدگی،وعدم پیگیری امور شهرستان توسط مردم و مسئولان اشاره کرده اند.درواقع ایشان همچون پزشکی می ماندکه درد بیمار را بااستفاده از آزمایشات معمول ووضعیت ظاهری وحال ورنگ رخسار اوبخوبی تشخیص و در مانش را نیز نوشته است.اوبخوبی توانسته دردمنطقه راتشخیص ودرپایان راه حل خوب ومنطقی ارائه کرده است.حال کجای این مطالب ندیده گرفتن زحمات دیگران وبویژه حاج آقا موسوی است.دلیل ومدرک حرفهایت کو؟ اگر داری چرارو نمی کنی؟!!چراماحرف حق ومنطقی رانپذیریم؟آندیگری گفته :دلم میسوزد اما نگفته که دلش برای چه میسوزد؟آیاجزبیان حقیقت وواقعیت شهرستان آنهم به روش علمی ومنطقی چیزی نوشته اند کجای مقاله وکدام مطلب باعث سوختن دلت گردیده است؟!!آری حرف حق تلخ است برادر، اما قرآن می گوید دشمنی با کسی باعث نشود درباره او ناعادلانه قضاوت کنیم.سومی گفته فلانی تخصص نمایندگی نداردونمی تواند سیاست مدارباشدحال آنکه ایشان علاوه بر تحصیل دروس حوزوی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته فقه وحقوق بوده ودراین زمینه تدریس ومقاله تالیف کرده اند ویک حقوقدان محسوب می شوند بااین حساب اتفاقاًنماینده شدن ایشان برات زیادی برای شهرستان دارد. آیاکسی رساترازایشان تاکنون مشکلات شهرستان رابیان نموده است؟این سیاست ستمگران است که می گویند:روحانیون نباید درسیاست دخالت کند حال آنکه شهید مدرس وحضرت امام (ره)ومقام معظم رهبری مهر باطل به چنین تفکر متجرانه زده اند.غرض آنکه امیدوارم صاحب نظران موقع اظهار نظر انصاف وعدالت را رعایت وابتداموضوع را به دقت مطالعه وسپس عالمانه و منطقی ومودبانه وعلمی اظهارنظر کنند.تاشائبه تخریب دراذهان زنده نشود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 51. ممد گفت:

  انتخابات مجلس استانی خواهد بود
  نکته جالب این است که به لیستها هم میشه رای داد کافی است شماره لیست را در ورقه رای گیری نوشت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 52. معلم مورانی گفت:

  حاج ا قا ضمن ارادا ت وباتوجه به شناختی که از حضرت عالی داریم شما روحانی پاکدست خطیب توانمند وبااخلاق هستید ولی این نکته را واقف باشید که اگر امروز گرمی اجماع نکند……….. برروی سینه هایمان اسب می تازند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 53. بهاریم ولی نه اون بهاری گفت:

  چه بگویم چه بنویسم
  نگویم و ننویسم سنگینترم
  فقط از یه جائی دلم میسوزه اونم اینه که این بابا مردمرابه روش سال۶۰گول می زند
  یعنی ما اینقدر عقب مانده ایم؟
  باشد نمی گویم فقط تو مانده ای توهم بیا مارا ………….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   دلت از اونجائی میسوزه که عمر سیاسی اربابت روبه پایانه،منهم بجای توباشم دلم می سوزد.چون تاب شنیدن مشکلات شهرستان را نداری،واگر به به وچه چه می نوشت واربابت را تعریف کرده بود اینجور نمی سوختی،ولی چه باید کرددیگر نمیتوانید براحساسات مردم وتتعصبات کورکورانه سوار و فضارابه نفع اربابت برگردانی،وخون مردم را مثل زالو بخوریددیگه دیر شده است.حنای خالوبندی شمادیگر رنگ باخته ومردم این بار فریب فکر کهنه وفرسوده اربابت رانمی خورند.گذشت زمانی که می گفتید تا فلانی هست نباید دیگران بیایند.این سیاست فرعونی شکس خورده وطناب فریب پوسیده است.آری عقب مانده اید وفکر عقب مانده تان نیز شهرستان را به ویرانه تبدیل کرده .دیگه این ترفندها اثر ندارد.باید تابوی این بت وبت پرستی شکسته شود.تافضا برای نخبگان شهرما باز وازبدبختی نجات یابیم.درود برحاج بهاری قهرمان که برعلیه زیاده خواهی فرعون صفتان تاخته وعرصه رابر زالو صفتان تنگ نموده است ولرزه براندام پوسیده آنان انداخته اند.چه داری بنویسی جز تخریب وبی ادبی،حرفی برای گفتن ندارید.از همین حالاشکست خورده اید.ترس ولرزتونشان می دهد که از آمدن ایشان سخت می ترسید چرا که ازمیزان اقبال مردم وحمایت جوانان شهرستان باخبرید.اگر یک ذره انصاف داشتی ایجور نمی سوختی،چرا که درد من وتورانوشته پس معلومه از کدام آبشور آب میخوری وموقعیتت به خطر افتاده آری بسوزبسوز و بسوز.هرچقدربسوزی فایده ندارد ایشان خواهند آمد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   دلسوزی که دلت سوخته لطفاًمقاله را بخوان ونظربده شلیک هوائی نکن و مودب باش.خودت هم میدونی که اینجور وصله ها به استاد بهاری نمی چسبد.بدبخت چرا واقعیت را قبول نداری مگرکوری ومشکل را نمی بینی؟!!درود برعالم ربانی بهاری

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   باادب باش پادشاهی کن

   Thumb up 0 Thumb down 0

 54. فلاح گفت:

  اگر گفته هایت راست است چرا یک کلمه از کارهای مهم ولی اسماعیلی نگفتید چراز حقانیت دفاع نکردید حمایت از هم لباسی شما ظاهزا برای شماعا از حق هم واحب تر است . چرا همه روحانیون منطقه از یک نفر حمایت کردند . اینها بدبینی می اورد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 55. دوست گفت:

  باسلام خدمت حاج آقای بهاری استاد ودوست عزیزم،بنده به عنوان یکی ازدوستان وحامیان شما توصیه میکنم این دفعه توانتخابات شرکت نکنیدراستش روم نمیشد بهتون بگم همه توظاهر میگن بیاین ولی پشت سرتون میگن راًی نمیاری،ولی من صادقانه بهتون میگم که این دوره هشرایط فراهم نیست لطفا نیایید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 56. قاسم ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  حضرتعالی که در باب سخن گفتن استاد هستید
  ولی کاش کمی حرفهایتان را چاشنی عملتان میکردید
  شهر گرمی نخبه زیاد دارد کاربلد زیاد دارد ولی این نخبگان هم دشمن زیاد دارند کسانی که ادعای سردمداری بر مغان را دارند اجازه تحرک بر جوانان نخبه را نمیدهند و با هر برچسبی و انگی که بوده باشد جوانان نخبه را از صحنه بدور میکنند
  یکی از دلایل عقب افتادگی شهرمان این است جناب بهاری
  اجازه رشد نخبگان را بدهید
  باور کنید نخبه کم نداریم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • شیری گفت:

   بنده سالهای متمادی است که از نزدیک با افکارپاک وصداقت آقای بهاری آشناوبه روحیه ظلم ستیزی وآزادگی ایشان ایمان دارم.حاجی عاشق نخبگان شهر بوده وهمیشه تلاش کرده اندتانخبگان آستین بالازده ودرامورجاری شهر دخالت کنندجامعه بی نخبه جامعه مرده است.درمحافل بارها گفته اند که نخبگان ما افاخارشهرمان بوده ومظلوم واقع شده اند واز ترس برچسب خوردن عرض اندام نمی کنند.آمده اند تا به همت وحمایت نخبگان وجوانان برومند وتوانای این مافضارا برای ظهور وبروز توانمندیهای نخبگان ما فراهم کنند وطرحی نو براندازندبشرطی که ما جوانان ونخبگان شهر با ایشان همراه وهمصداشویم.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 57. xxx گفت:

  آقای قاسمیان
  اخلاق حرفه ای را رعایت کن . تحریف کار خوبی نیست و با نقطه چین هایت ذهن مردم را خراب می کنی . مگر من چی نوشته بودم که چرت پرت راه انداختی .برادرم این کار شما درست نیست .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 58. محسن گفت:

  هرچه از قوم گرای و بر سر کار آوردن نزدیکان خود بگین بازم کم است تشکر موفق باشی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 59. ناشناس گفت:

  از اینکه قسمتی از مشکلات شهر را یادآور کردید متشکریم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 60. رضا گفت:

  به عمل کار برآید …… به سخن رانی نیست
  باسلام…
  استفاده از واژگان پرمعنا و مفهوم و کلمات منفی کار چندان سختی به نظر نمیرسد که جناب آقای بهاری از آن استفاده کرده است…مهم این است که واقعیت ها در واژگان و کلمات بسیار ساده به مردم گفته شود تا چیزی که برای همگان پنهان است آشکار شود…
  می توان جملات و سخنان یکطرفه و پرجهت و منفی بافانه جناب آقای بهاری را این گونه تصحیح کرد. خوشبختانه در گذر زمان و در عرصه سیاسی می توان کابینه و چیدمان حاج آقا موسوی را نمونه و الگویی دانست نه تنها برای شهرستان گرمی بلکه الگویی دانست در کل استان که قبل از وی ضعف بسیاری در این زمینه احساس می شد و مهمترین عامل در عدم پیشرفت این شهرستان به حساب می آمد ولی با نگاهی عمیق می توان فهمید که امروزه شهرستان گرمی شاهد بزرگ مردانی در عرصه علم و اقتصاد و فرهنگ و سیاست می باشد که چراغ هدایت این شهرستان در دستان انان می باشد و با مدیریتی عالمانه و مدبرانه در این وضعیت اقتصادی جامعه به بهترین نحو ممکن در حال هدایت این شهرستان در مسیر پیشرفت و ترقی می باشد.
  باید گفت که برای ریشه یابی عدم توسعه این شهرستان باید به دوران مدیریتی سایر نمایندگان این شهرستان رجوع کرد و با دیدی روشن فهمید که چه بر سر این شهرستان مستعد آورده اند که نای ایستادن نداشت واز جناب حاج آقا موسوی تشکر کرد که مفهوم توسعه یافتگی را به معنای کامل آن در این دوره روشن و عملیاتی ساخته است.می توان عدم توسعه نیافتگی این شهرستان را نظریه پردازانی امثال شما دانست که دیدی منفی در اذهان مردم پاک این شهرستان خلق کرده اید و به عینه مفهموم قوم نگری و تعصب گرایی را مفهموم بخشیده اید، که اگر این چنین نبود کار بزرگ و پرافتخار در تاریخ این شهرستان را از اذهان مردم مخفی نمی کردید و می گفتید که چه کار بزرگی شکل گرفته است و چه فشارهایی و بی خوابی هایی کشیده شده تا این شهرستان جز منطقه ازاد تجاری گردد و به حول قوه الهی در آینده نزدیک ثمرات این اتفاق عاید مردم این شهرستان و خود شما منتقدینی می شود که هیچ اشاره به زحمات شبانه روزی کابینه حاج آقا موسوی نکرده اید و …آقایان و بزرگان ماه پشت ابر که نمی ماند…خیابان هایی که که سالها داغ دل مردم بود را چگونه می توان نگفت، حضورنخبگان اقتصادی جهت سرمایه گذاری را چگونه نمی توان دید، پیشرفت و ترقی ورزشی نمایان این شهرستان را چگونه نمی توان دید،…
  وجود خبرگان علمی در کرسی ریاست ادارات نمود واضح سخنان بنده می باشد که این شهرستان از داشتن این بزرگان به خود می بالد…وجود فرمانداری بالیاقت و بادانش این شهرستان که سالیان متمادی از نبود نخبگانی مثل ایشان ضربات بسیاری به پیکره اقتصادی و سیاسی این شهرستان مستعد وارد آمده بود نمونه واضحی می باشد که باید بدان اشاره کرد مدیری که این شهرستان را به شهرستان سد سازی مشهور کرد و آبی که از این شهرستان خارج می شد و سود کلانی برای این شهرستان داشت ارزانی این مردم گرداند، حمایت های فراوان ایشان در راه اندازی کارخانه شیرآلات قهرمان نمونه دیگری می باشد که به حول قوه الهی مسله اشتغال را به شکل ریشه ای حل خواهد کرد….و باز انکار وانکار …
  سخن از فرهنگ زده شد… فرهنگ را چگونه تعریف می کنید؟؟؟اینکه درب اتاق روسای ادارات به روی عامه مردم باز می باشد، اینکه گفتار روسا با مردمی به نرمی ومهربانی می باشد ، اینکه روسا با جان و دل گوشی شنوا و چشمی بینا به مشکلات دارند، اینکه معتقد به آرمان های امام و رهبر و انقلاب می باشند نیست؟؟؟ فرهنگ یعنی ارزش ها و الگوها و آرمان های حاکم بر یک قشر…وجود مدیران متدین، با اخلاق، صبورو انقلابی نمود فرهنگ بالایی است که جناب حاج آقا موسوی و کابینه انتخابی وی با آن رنگ و بوی واقعی بخشیده اند…
  نمونه واضح آن ریاست محترم اداره ورزش و جوانان جناب آقای عزیزی که نمونه ی درخشان مدیریت این اداره می باشد…اداره ای که از خشت بنا تا قبل وی آرزوی داشتن چنین فردی را بر کرسی ریاست داشت…مدیری با تحصیلات عالیه از معتربرین دانشگاه های کشور، با سابقه درخشان در عرصه ورزش ، و با کوله باری از علم و فرهنگ…مدیری که با وجود بیشترین مشکلات اقتصادی که گریبان گیر این اداره می باشد به عینه مفهوم مدیریت را معنا بخشیده و می توان گفت که ایشان جایگاهی بالاتر از مدیر کلی نیز دارا می باشند ولی بخاطراین شهرستان و این مردم با وجود نداری ها کمر خم نکرده و جواب گوی کلیه آحاد ورزشکار و غیر ورزشکار بوده است….مدیری که درب اتاق وی نشده که بر روی احدی بسته باشد… جامعه ورزشی این شهرستان در دوره ریاست وی شاهد مقام های بسیاری می باشد و نمونه شهرستان و الگویی برای دیگر شهرستان ها گشته است…ولی باز نگاهی مغرضانه ….
  ای که دستت می رسد حق را بگو……خاک گور است جای ما ناحق مگو

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   آقا این شیر آلات قهرمان هم شده چوب دوسر طلا!!
   همه می خوان این آقا رو مصادره کنن !!

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   و نمونه دیگر ، ریاست آقای فرماندار بر هیئت ورزشی والیبال بود !!
   عجب مهارتی دارن ایشون تو آبشار زدن

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • بیطرف گفت:

   شهرمابیکاری،اعتیاد،طلاق و…نداشته ما خیال می کردیم که غرق در مشکلاتیم اصلاًاین مشکلات مال شهرهای دیگراست.! درانتخاب مسئولین شایسته سالاری مدنظر بوده خبرنداشتیم.خداراشکر که حاج موسوی برای خود کابینه تشکیل داده ماخبرنداشتیم.مگردولت است که کابینه تشکیل دهد؟!راستی از منطقه آزاد تجاری چه خبر؟افتتاح فاز اول شهرک بازی شهرک ولیعصر چه شد؟آقای شوقی الان کجاست؟پاراگلایدرها کجارفتند وچه دستاوردی به منطقه داشتند،پس آسفالت معابر را نیز کابینه حاج موسوی انجام داده وشهرداروشورای اسلای شهر …..درتمام ادارات مسئولین گل بسر مردم میزدند ما خبر نداشتیم از سونوگرافی بیمارستان چه خبر و…..اصلاً این حاج بهاری را به توپ ببندین واز صحنه حذفش کنین تاازدستش خلاص شوید.چرا که درهمه جا ندای مردم را سر می دهد وبرزخم کهنه شهرستان نیشترزده است.البته کار برای خدا دلسردی ندارد.از نوشته ات معلومه که خیلی عصبانی هستی !!اگر مقاله را به دقت بخوانید نظرتان ربطی به متن ندارد.جون درمتن مقاله کسی تخریب نشده وفقط مشکل کلی مطرح شده است .هیچ کس منکر خدمات نمایندگان از جمله حاج موسوی نیست.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • قیاسی گفت:

   سوغان یمییبسن بس نیه ایچون گونییر،انصافاًکابینه حاجی الگوی خوبی برای بدبختی وباندبازی است.پیشنهاد می کنم این الگو را نه تنها برای استان بلکه برای کشورارائه کنید تا رئیس جمهور محترم هم از افافت اینها متفید شوند.یاشین حاج بهاری ومهندس نصیری.انشاءالله بوبزرگوارلارون بیری حتماً نمایندهدی.باور یوخون،صبرایله تا اسفندون یددیس گلسون.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   یا اجیر شده ای که داری در رکاب موسویون لاف میگی یا فامیل اش هستی یا آدم بیسوادی هستی که دیگر تو را چاره نیست . برو به دکتر در ضمن حاج آقا بهاری مثل بقیه فرهیختگان این شهرستان مشکلات مصور و درد آور را بازگویی کردند و قصد دارند قدمی برای حل این معضل پیش بگذارند . که خداوند یارو یاورشان باشد .

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   بچه بی ادب مگه غبرآنچه هست نوشته

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   آقای رضا …. سلام:ازسیاست سردرنمی آری اینجوری آب به هون می کوبی مثلاًکابینه را رئیس جمهور تشکیل میده نه نماینده.البته میتوانی درامورورزشی حرفی بزنی دربقیه امورکمی حوصله بخرج ده، جونی وکم تجربه . بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   رضاجون سلام؛میتونی بگی کدام کلمات یکطرفه ومنفی بافانه است؟!کجای مقاله موجب تشدید تعصبات وقومیت گرائی است؟!!کدام سرمایه گذارجز پرواز چند پاراگلایدر که پول بی زبان آن از کیسه بیت المال پرادخته شد وباید فرمانداری که تعریف کرده ای جواب مردم راروز قیامت بدهد میتونی نمونه ای نشان دهی که مثلاًآقای موسوی وفرماندار ایشان، کدام آب را مهارکردند، ؟!!چه سودی حاصل شده وبه مردم ارزانی کرده اند؟ چه نقشی درتاسیس یاراه اندازی کارخانه شیرآلات قهرمان داشتند؟!آری نمونه خدمت خالصانه آنهارادریاخه شهرک درسینه دارد که چطور باآوردن یک بدهکار مالیاتی ودلال وقاچاقچی، درقالب سرمایه گذارخصوصی سر مردم کلاه گذاشتند وآخرکار هم سرخودشون بی کلاه ماند و….

   Thumb up 0 Thumb down 0

 61. شهروند گفت:

  سلام
  ضمن احترام به آقای بهاری نخصص ایشان فکرکنم تبلیغات فرهنگی ومنبررفتن است پس بهتراست به کارخودشان ادامه دهند وپول خودرابی موردهزینه نکنند آقای بهاری مواردی راکه دربالاگفته اند خودشان هم سالهای قبل به آنها عمل نکرده اندآ…………………. هرکسی رابحرکاری ساخته اند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   ببخشید آقای بهاری درسالهای قبل فرماندار بودن یا نماینده ؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • شهروند گفت:

    بعنوان یک شهروند ویک کارمند دراداره تبلیغات اسلامی که درراس فرهنگ تبلیغاتی مذهبی هستندتوصیه من به حاج آقا این است که به خودشان زحمت ندهند وبه کارخودادامه دهند ایشان مبلغ دینی خوبی هستندنمی توانند یک سیاستمداربشوند

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • سیاسی گفت:

   چی بخواین چه نخواین نماینده این وره حاج بهاریه .اگروظیفه نماینده تصویب قانون ونظارت براجرای قانون باشد،حاجی بهاری،ازهمه رقبا متخصص است.چراکه تحصیل کرده حوزه ودانشگاه وآگاه به مسایل سیاسی واجتماعی است.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 62. کریمی گفت:

  دردمنطقه گرمی را قلم فرسایی کردی اما چه بایدکرد چون بیشترمردم ما عوام هستند وعوام فریب بسیار.خداکندمردم گرمی مغان عاقل باشند به این عوام فریب ها دست رد دهند وبه سراغ افرادآگاه ودردمند مثل شما ودکترسیدی ومهندس نصیری باشند.خیلی عالی بود آقای بهاری

  Thumb up 0 Thumb down 0

 63. مورانلی گفت:

  افرین بر قلم توانایت واقعا گل گفتی علی الخصوص مورد دوم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 64. xxx گفت:

  حاج بهاری بزرگوار
  توصیه می کنم از فقدان رقیب منبری در مجالس …………… فقط بی تقوایی نکن و پشت سر مسئولئین حرفی نزن که افکار عمومی را نگران و ملتهب نمایی و گرنه……………

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ××××× گفت:

   بی تقوائی را توکردی که توهین می کنی معلومه یک جایت می سوزه حاج بهاری دامنش از این جورچیزها،پاک بوده ودوراز شان وشخصیت ایشان است که پشت سر مسئولین خرف بی منطق بزنداصلاًبگوببینم تو سر پیازی یا ته پیاز؟!!یک سوال چرا آن وقتی که ایشان به نفع موسوی کنارکشید نه تنهااینطورنمی گفتید،بلکه فریاد بهاری بهاری تشکر تشکر سراسر شهررادرمی نوردید پس چه شدآن قول دروغینی که موسوی به ایشان داد که حتماًدراین دوره از شماحمایت خواهم کرد.چراآنموقع می گفتیدحالا ورق برگشته و۱۸۰درجه زاویه گرفته اید.شنیده بودیم روزگاری میشه ها!!!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهروند 2 ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   آقای بهاری از چهره های شاخص و پدیده این دوره از رقابتهای انتخاباتی خواهد بود علیرغم اینکه یاران حاج آقا موسوی دور قبل توانستند با وعده های تو خالی ایشون را منصرف کنند اما به نظر میرسد این دوره نه تنها به این حرفها گوش نخواهد کرد بلکه رقیبی جدی برای میرزاده و حاج ولی و موسوی خواهد بود و پیش بینیها نشان میدهد با توجه به شجاعت و درایتی که دارد امسال آرای خوبی را کسب خواهند کرد

   Thumb up 0 Thumb down 0

 65. محمد گفت:

  عرض ارادت خدمت استاد بنده پیشنهاد میکنم شما همون منبر برین بهتره در ضمن بفرمایید چه تخصص ومهارتی در این زمینه دارین تا ما هم بدونیم اصلا شما معنی کمسیون تلفیق رو بلدین

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   ببخشین بقیه کدوم تخصص رو دارن ؟ اصلا نمایندگان استان ما صاحب کدوم تخصص هستن ؟؟!!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   آقا محمد سلام،ایشان نه تنها درمنبریکه تاز عرصه تبلیغ اند بلکه به قانون وموازین آن احاطه دارند.درد منطقه را خوب می دانند چرا که درتلاطم روزگار وسختیهاکنار مردم بوده وفریاد رسای مردم هستند.کسی در صداقت وصراحت لهجه ورک گوئی حاج بهاری شک ندارد.اومردعمل است وهرچه می گوید عمل می کند اومثل دیگران نیست که به قضایا از دورتماشاکند بلکه با گوشت وپوست خود مشکلات را لمس کرده ودرمتن مردم زندگی می کند.ساده زیست بوده ودرخدمت مردم هستند.کلام آخراینکه کسی که منبرش زبانزد بوده واحاطه علمی خوبی دارد.که مابه عنوان شاگرد به وجود این عالم ربانی افتخار می کنیم مطمن باشید درمجلس هم درد مردم را به خوبی تبیین وحق مارابا قدرت هرچه تمام استیفا می کند او باند ندارد،سیاست زده نیست.وبهتراز من وشما به قانون ووظیفه نمایندگی بلد است.کمی شکیباباش صبح ظفر نزدیک است.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • کاظمی گفت:

   سلام دوستان عزیزی که سیاست را جدای از دین میدادند حاج بهاری را محدود در منبر و شکیات میدانند. سید حسن مدرس.:سیاست ما عین دیانت ماست. ما طرفدار فرد کارآمد هستیم.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 66. گرمیلی گفت:

  جناب جنجت الاسلام حمید بهاری
  در افاضات بلند پروازانه خود ، یکی از عوامل عدم پیشرفت ویا عقب ماندگی را عدم توجه مردم به بحث تخصص در انتخاب خودشان احصاء نمود ه اید اگه ممکنه منظور خودتون را از بحث مطروحه ( تخصص) بطور شفاف توضیح دهید و جایگاه و نسبت حضرت حجت الاسلام با موضوع بحث را ( بحث توجه به تخصص در انتخاب اصلح ) مشخص نمایید . آرزوی موفقیت دارم به شرط صداقت .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 67. حسن گفت:

  تحلیل خوبی ارائه کرده اند، حقیقتاًمشکل عمده ما باندبازی ها وسوءمدیریت ها است که براین شهرحاکم است.درد را خوب شناختید،انشاءالله مردم حمایت خواهند کرد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 68. پاییزی UNITED KINGDOM گفت:

  شما باید از شکیات صحبت کنید

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید