حوادث دردناک کربلا همیشه در دل ها باقی خواهد ماند

Image result for ‫صفری گرمی‬‎

آزادلو : امام جمعه گرمی گفت: منحصر به فرد شدن و راز ماندگاری قیام عاشورا این است که این قیام، یک قیام اخلاقی است.

حجت الاسلام و المسلمین دکترصفری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان گرمی ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) گفت: عاشورا دانشگاهی است که درس انسانیت و انسان سازی می دهد.

وی با بیان اینکه راز ماندگاری کربلا بخاطر تعداد شهدا و یا کشته های طرف مقابل و ظالم نبود، گفت: منحصر به فرد شدن قیام عاشورا این است که این قیام ، یک قیام اخلاقی است. انقلاب‌های بسیاری در طول تاریخ اتفاق افتاده است که در مسیر خود ، اخلاق را قربانی سیاست و مبارزه کرده اند . اما اخلاق در قیام کربلا ، محور بود.

حجت الاسلام و المسلمین صفری چرای و چگونگی شهدای کربلا را از دیگر رازهای ماندگاری این واقعه عظیم عنوان کرد و افزود: عاشورا واقعه ای است که سال ها از وقوع آن می گذرد؛ اما هنوز جاذبه آن، نه تنها مسلمانان ، بلکه تمامی آزادگان را به سوی خویش جلب می کند . در طول تاریخ بشریت ، اتفاقات زیادی افتاده است که خیلی از آنها به فراموشی سپرده شده و به تاریخ پیوسته اند ؛ اما واقعه کربلا تنها واقعه تاریخی است که از آغاز شکل گیری تا امروز، چون خورشیدی فروزان با پرتو تابناک خود، تاریکیها را می زداید و به جانهای خسته از ستم، گرما و انرژی می بخشد.

امام جمعه گرمی یکی از مهم ترین پیام های واقعه عاشورا را تسلیم شدن امام حسین(ع) در برابر امر خداوند عنوان کرد تا جاهلیت به وجود آمده از بین برود، اظهار کرد: پیام دیگرعاشورا استقامت، صبر و امید است و اینکه خداوند قادر بر تمام مسایل است. انسانی که به این مراحل برسد و این پیام را در زندگی خود متجلی کند، هیچ گاه در برابر زور و باطل قد خم نمی کند چون به خداوند تکیه دارد و ایمان دارد که حق و حقیقت، نهایتاً پیروز است. به این صورت است که پیام امام حسین(ع) و عاشورا، جهت زندگی انسان ها را تغییر می دهد و اتفاقا در تحمل سختی های دنیای امروز هم راه گشاست.

وی با بیان اینکه شهادت امام حسین (ع) تکمیل خواسته پیامبر گرامی اسلام می باشد چون امام حسین (ع) ظاهرا و باطنا شبیه مصطفی بود، گفت: جریان شهادت امام حسین علیه السلام و حوادث دردناک و اسف‏انگیز کربلا، آثار حزن ‏انگیز به جای گذاشته است که هرگز فراموش نخواهد شد و همیشه در دل ها باقی خواهد ماند.

منبع : سیفار

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید