خدابخش: توسعه کشت گلخانه ای در شهرستان گرمی مورد توجه باشد

آزادلو : استاندار اردبیل گفت: با توجه به ظرفیت کشاورزی منطقه و باردهی مطلوب، کشت گلخانه‌ای در نقاط مختلف استان توسعه یابد.

مجید خدابخش صبح امروز در بازدید از شهرک گلخانه‌ای آنقوتلار مغان با بیان اینکه لازم است واحدهای تولیدی صادرات محور باشند، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی به صادرات محصولات تولیدی در بازار کشورهای همسایه و آسیای میانه برنامه‌ریزی کنند.

وی یادآور شد: حرکت‌های خوبی برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در شمال استان انجام شده و باید سرمایه‌گذاران به این حوزه وارد شوند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل بیان کرد: دستگاه‌های دولتی موظف هستند نسبت به تامین زیرساخت‌های لازم و ارائه تسهیلات ویژه هماهنگی‌های لازم را با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مجید خدابخش همچنین صبح امروز در بازدید از شهرک صنعتی گرمی گفت: توسعه و حمایت از واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی مورد حمایت دولت است.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و اشتغال استان بیان کرد: دولت تمام تلاش خود را برای رونق واحد های تولیدی به کار‌ گرفته و در این زمینه حرکات خوبی نیز انجام شده است.

خدابخش افزود: برنامه اصلی دولت در کنار افزایش واحدهای تولیدی زودبازده کوچک حفظ و احیای واحدهای تولیدی نیمه راکد، راکد و پس از آن توسعه و افزایش واحد های تولیدی بزرگ است.

وی با بیان اینکه شهرستان گرمی از ظرفیت‌های بی‌نظیری برخوردار است، یادآور شد: بخش کشاورزی و گردشگری دو قابلیت شمال استان است که باید بیش از پیش برای جذب سرمایه‌گذار در این حوزه تلاش کرد.

فرماندار گرمی نیز در این جلسه گفت: متاسفانه تاکنون آنطور که باید این شهرستان به طعم توسعه دست نیافته است.

ابراهیم امامی اظهار داشت: شیرآلات قهرمان، سد عمارت و تازه کند، نقاط بکر گردشگری و آب و خاک حاصلخیز از داشته های شهرستان گرمی مغان است.

وی اضافه کرد: دولت برای تامین زیرساخت های شیرآلات قهرمان بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار صرف کرده و انتظار می‌رود تا ۲ ماه آتی به بهره برداری برسد.

وی به مشکلات و کاستی های موجود منطقه نیز اشاره کرد و افزود: ضعف زیرساخت راه های ارتباطی و لزوم احداث بزرگراه قفقاز، راکد ماندن پروژه های دولتی، کمبود آب شرب در روستاها و تسریع در عملیات گازرسانی از جمله مشکلاتی است که باید مرتفع شود.

امامی با بیان اینکه در حال تدارک پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در گرمی مغان هستیم، افزود: ایجاد شهرک گلخانه دیگری در کنار نیروگاه برق انگوت در دستور‌ کار است و از سرمایه گذاران در این حوزه استقبال می شود.

در پایان این جلسه مشکلات تک تک واحدهای تولیدی بررسی و قول مساعد برای پیگیری مشکلات این واحد ها داده شد.

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. رجب ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  ایجادو توسعه گلخانه تحت پوشش جهاد کشاورزی میباشدچرا نظرات مدیر شهرستان را درج نکردین؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. علی گفت:

  ضمن تشکر از حضور استاندار محترم،درشهرستان محروم ومظلوم گرمی ،که سالانه ۲۰۰۰نفر مهاجر می فرستد وجمعیتش حدود۷۰۰۰۰میباشد.
  توصیه ما به آقای امامی فرماندار محترم جدید این است تورا خدا لطفا کمتر حرف بزنید دیروز وقت جلسه را گرفتند با سخنان نامفهوم وتکراری وتپق زنان،که هیچ نتیجه ای جز تضییع حق دیگران نداشت. بطوری که آقای استاندار هم گفتند دوبرابر وقت صحبت کردید ودیگرفرصتی برای صحبت واظهار درد دل دیگران نگذاشتید. آقای فرماندار تورا خدا به جای حرف زدن عمل گراباشید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید