خدایا چنان کن سرانجام کار…

آزادلو : تبریک الحاق گرمی مغان به منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس موضوعی است که پس از اعلام این خبر خود را به طور گسترده به صورت بنر، پارچه، پلاکارد و شیوه های مختلف همچون ارسال پیامک های انبوه نشان داد.

الحاق شهرستان گرمی به منطقه آزاد تجاری بلاشک تأثیر بسیار مثتبی در روند توسعه منطقه خواهد داشت. اما آنطور که همه می دانیم این توسعه به مرور زمان میسر خواهد شد. اکنون اگر به سطح شهر گرمی نگاه کوتاهی کرده باشیم، چند ده بنر و پلاکارد و پارچه مختلف تبریک منطقه آزاد که به نام محلات مختلف به مسئولان زحمت کش نوشته شده است خواهیم دید. البته ما مخالف قدردانی از مسئولان زحمت کش نیستیم اما باید توجه کنیم این تبلیغات گسترده همگی تنها هزینه های گزاف بر جای خواهد گذاشت.

یکی از همشهریان در نظرات خود این چنین آورده است: همه ی ما در خصوص الحاق قسمتی از گرمی ولو ۵۰۰ هکتار به منطقه آزاد خوشحالیم اما اگر جوری تبلیغ کنیم که مردم فکر کنند همین ماه آینده گرمی بهشت می شود این ظلم به مسولان و نماینده محترم است. این تبلیغات تصنعی بازخورد تخریبی بسیار شدیدی به دنبال خواهد داشت که در ماههای آینده خواهیم دید. بحث منطقه آزاد بسیار خوب اما زمان بر و بسیار طولانی است و زیرساخت و بستر سازی میخواهد که احتمالا تا ده سال آینده تاثیرات آن را ملموس خواهیم دید. النهایه آنانی که ذوق زده دارند دامن میزنند به این تبلیغات ناخود آگاه ضربه میزنند و متاسفانه بعضی مسولین شهرستانی هم دامن میزنند .مردم را باید هوشیار کرد تا سونامی بازگشت منجر به احیای محدد مهاجرت از گرمی و بی انگیزه گی مردم نشود. شایان ذکر است بنده طرفدار هیچ جناحی در گرمی نیستم.

مضاف بر آن سابقا مردم از این پارچه و بنرها دل خوشی ندارند و اتفاقات ادوار گذشته باعث به وجود آمدن نوعی بی اعتمادی میان مردم شده است. از این رو از مسئولان فهیم شهرستان اقدامی دور از این انتظار می رفت. گرچه دیگر پس از گذشت چندین روز و باقی ماندن بنرها مقابل چشم اهالی، لازم نیست در این مورد چیزی نوشت؛ اما امید می رود سرانجام کار با اقدامات ملموس منطقه آزاد مزه توسعه و عمران به کام مردم شهر گرمی شیرین آید.

نظر شما چیست؟

۳۹ نظر

 1. امیر گفت:

  برای ایجاد بازارچه اززمینهای کارگران شهرداری استفاده کنند تاان بیچاره هاهم ازمنطقه ازاد به نانی برسند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. مهران گفت:

  …..
  بعد از خواندن نظر خیلی به فکر رفتم زبانم لال ، نکند تو ….. ؟ چون از یک آدم معمولی و عاقل این قدر پشت سر یک سید جلیل القدر مثل حاج مبرقصمت موسوی اصل دروغ گفتن بعید است .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. بهروز گفت:

  دوستانی که به بنر و پلاکارد گیر داده اید شما بنا رو بر این بزارید که از این کار و افتخار بزرگی که برای شهرمان رقم خورده در قالب بنر تقدیر و تشکر نمیشد الان به جای انتقاد از این امر چه چیز دیگری رو بهانه میکردید؟؟؟
  انتقاد خوب است ولی نه هر انتقادی چرا ما باید سطح فکریمان انقدرپایین باشد که به روی این مسائل جزئی مانور بدیم؟!انتقاد کنید ولی انتقادی که بوی دشمنی ندهد و به پیشرفت شهرمان کمک کند .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. مغضوب گفت:

  این از آقایی و سعه صدر فرماندار است که شما بچه ها را به حال خود رها کرده تا دل سیر غیبت کنید.من یکی از همه تلاش های ایشان قدردانی می کنم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ناصر گفت:

  از کارهای ماندگار حاجی ولی این بود که در قالب سد کلاسر بودجه ی گرمی رو میان فک و فامیل ق م تقسیم و …….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • منصور گفت:

   آقا ناصر گیرم مردم این دروغ شما را قبول کردند ،وجدانت چی میشه که به امیر کبیر مغان ولی اسماعیلی تهمت و انگ میزنی.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناصر گفت:

    امیرکبیر که نماینده نبود که شما چرا اقا منصور؟لقب دروغ چرا اخه؟ مث این میمونه که به وزنه بردار بگیم زیدان، در ضمن زمین اطراف سد مال کیان؟ مگه ق م پسوندش کلاسر نیست؟عموزادهاش نفری ….. از این سد کاسب شدن خبر نداری،سدی که وزارت نیرو به رسمیت نمیشناسه و فقط برای پر کردن جیب برخی خواصه،نمیدانم چرا هر وقت اسم ………رو میشنوم یاد کاریکاتور گل اقا و چرم مغان میفتم ،راستی اینا لقب دارنا از قدیمیا بپرس

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • فاتح گفت:

    گیرم خبر کذب تو را باور در کردیم چرا در عرض سه سال که دوستان شمادر قدرت هستند حتی یک ریال هم کشف نکردند. یک نفر را هم به محاکم معرفی نکردند. با این بحثها امیر کبیر مغان بزرگتر خواهد شد.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 6. وطن اوغلی گفت:

  عایشه بی تربیت مگه ولی تون بازهم روداره بیاد با این کارهای درخشان موسوی

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • تورک اوغلی گفت:

   همه ی کارهای فعلی ریشه در اقدامات حاج ولی دارد با سند و مدرک حالا کسانی تاب دیدن نور را ندارند بگذاریذ د عالم جغدان بمانند

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   آقای وطن اوغلی به کوری چشمان دشمنان میاد.آنهم چه آمدنی.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • داداش ماهان گفت:

    برادر عزیزم اگر هم بیاد نمیتونه کاری بکنه
    چون توسط… حزبی اداره میشه یعنی خودشون از قبل انتخاب کردن
    فقط اینا میخان ما به پای صندوق رای بریم رای ما هیچ ارزشی ندارد
    امیدوارم که شیر فهم شده باشید

    Thumb up 0 Thumb down 0

 7. sabzina گفت:

  یادو خاطره آذر قلم وصحرایی مبارکباد (اقای قاسمیان مواظب خودت باش )

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. یک بیطرف گفت:

  آقای فرماندار لطفاًپاسخ دهند چه نیازی به این همه هیاهو نداشت وپول تهیه پلاکاردها را ازکجامیدهیدمگر نمی دانید افرادی دراین شهر زندگی می کنند که حتی توان تامین خرج نان خود ندارند چرا اینهمه اسراف؟به جان عزیز خودتان این ذوق زدگی به ضرر شما ونماینده خوش فکر وخوش بیان که دغدغه ای جز غزه ودنیا نداشته تمام میشود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. عايشه گفت:

  تمام این کارها حاصل زحمات دوران نمایندگی ولی اسماعیلی می باشد که بنام میرقیمت تمام میشود هرچندکه همه میدانیم این طرح الحاقی مشکل بیکاری جوانان راحل نخواهدکردوبعدازمدتی تبدیل به ابزاری برای سرکوب رقیب انتخاباتی خواهدشد(این فطیر یادگارآن خمیراست)روش کارمیر قیمت تیموری(موسوی نااصل)آن است که با….دیگران خودرامردنشان دهد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. مغضوب فرماندار گفت:

  علی قاسمیان ،خوب برای خودت بازار راه انداختی آ. سوژه ای را وسط می اندازی و هرچه فحش و ناسزاست در قالب نظر نثار می کنی
  حداقل دهها بارتماس واصرار،مکاتبات متعدد،دههاجلسه در بعداز وقت اداری و حتی بعد از غروب آفتاب،جلسه الحاق در روز جمعه و تحریر طومارمردمی و امضادرنماز جمعه،و هزاران اقدام پیگیرانه ارزش آن را ندارد که قدردانی خشک و خالی در قالب بنرهای نه چندان ماندگار بعمل آید.اگر نصف بنرهاتوسط فرماندار باشدبه قول توفیق عزیز میشود۱/۵میلیون.آن را هم اگر بین سه تصویر تقسیم کنیم برای هر کدام ۵۰۰۰۰۰تومان می افتدگیریم که صحیح ،اگر از کس دیگری میخواستیم چنین امتیازی را بگیردچه چیزی می توانست جبران کند.
  وبرعکس اگرالحاق تحقق نمی یافت چه طوفانی به پا میکردید که ای داد،بیداد ،گرمی از دست رفت….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • آذری ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   آقای محترم آقای قاسمیان دروغ نمینویسد تا بتوانید مثل اون یکیها خفش کنید در ضمن مردم از دروغهای شما به ستوه آمده اند ومطمئن باشید قاسمیان با اون بی هویتها کاملا متفاوت است یکی از تفاوتهاش اینه که وجدانا ماپشتشوخالی نمیکنیم.آنقدربی عرضه اید که به جای جواب دادن به سوالات واقعی خفه میکنید خدااون بالاست یادتان نرود

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • کبابچی گفت:

   یاشا سنی آقا یا خانم مغضوب فرماندار حرف حق رو زدی اولین نفری هم که داد و بیداد می کرد همین علی قاسمیان خواهد بود. باید بنرهای بیشتری زده می شد این بنرها که چیزی نیست و خیلی هم کم است در مقابل این کار بزرگی که صورت گرفته است خدایا شکر خدایا شکر / برخی ها خیلی مغرضانه نظر می دهند پیشنهاد می کنم که ناشکری نکنید و خدا را شکر گذار باشید و به فرزندان غیورتان که واقعا شبانه روزی در خصوص الحاق گرمی به منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس زحمت کشیدند افتخار کنید.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. بازاری گفت:

  از اظهارت قاسمیان تشکر میکنیم واقعیت این است این بحث سالها به طول می انجامد ابزار قرار دادن این بحث برای تبلیغ موسوی ظلم به خود ایشان است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. ناشناس گفت:

  هزینه این بنرها وتبلیغات از جیب من وشما از طریق …. که بدون حساب وکتاب دریافت میشه تامین میشه،بگو خوب

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. کامال گفت:

  جامال نهبیلر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. دانش گفت:

  پشیمان شدم لطفا نظر بنده را نمایش نده

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. ناشناس گفت:

  نکندمسئولین پول اینهمه بنررا حتما از پول جیبشان زدند.اگر پولتان زیاد است بجای بنرزدن زکات وصدقه دهید تا روزیتان افزون گردد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. توفیق گفت:

  خودستانی به نام مردم به کام مسئولان از جیب بیت المال
  گذشته از نوشتن دهها متر پلاکاردپارچه به قیمت هر متر۵۰۰۰تومان هزینه هر متر بنر۱۰هزار تومان است و هر بنر نصب شده به علاوه هزینه داربست ۲۰۰هزار تومان است این را به۱۵عددبنرضرب نماییم میشود۳میلیون تومان.این هزینه ها توسط چه کسانی پرداخت شده آیا وافعا مردم و جوانان گرمی آنها را سفارش داده اندکدام مردم؟باکمی پرس و جو از پارچه نویسان به وضوح پی می برید با هزینه بیت المال توسط …… ولی به نام مردمی که روحشان خبر ندارد سفارش داده شده است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. همشهری گفت:

  سلام !
  آقای قاسمیان لطفا علت اینکه با آقای معظمی مصاحبه نمی کنید چیست ؟

  پاسخ: بنده با ایشان هیچگونه ارتباطی ندارم. انشاا… اگر فرصت بود در آینده در صورت اینکه ایشان را ملاقات کردم حتما سوالاتی از ایشان خواهم پرسید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. قدیم گرمیلی گفت:

  جناب برومند
  مردم فهیم گرمی نه تنها کلمه مغان را پاسداری میکنند بلکه خواستار بازگشت روستاهای بخش اینجیلو و الحاق آن به شهرستان مغان میباشند.مسولان وزارت کشور به این امر باید رسیدگی کنند و در قالب یک رفراندم از مردم و اهالی بخش اینجیلو جویا شوند که خواستار تابع شدن به شهرستان مغان در ۱۰ کیلومتری هستند و یا دوست دارند تابع شهرستان بیله سوار با فاصله ۳۵کیلومتری بشوند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. ذره بین گفت:

  این یعنی آقای فزمانداربا کدوم هزینه این داربستها به اسم کسبه درج شده میشه نام یک خیر را بگین که هزینه این بنرها رو تقبل کرده؟ عاقبت افراط وتفریط یعنی این

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. همشهری گفت:

  اینگونه هیاهو بیشتر به ضررمسئولین شهراست زیرادرمردم توقعاتی ایجادوذهنیاتی خلق کرده که اگر درآینده نزدیک محقق نشودبرای برخی جارچی هاگران تمام خواهد شد درست است که همه اعم اعضای محترم شورای شهر،مسئولین،دانشگاهیان،روحانیون وهمه آحادمردم دارند دراین راه زحمت می کشنداما باید هوشیاربود چراکه مردم ما فهیم وشم سیاسی بالائی دارند وقدردان خادمان خویشند اما نه به این شوری وشوری ونه به این بی نمکی!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. اکبر گفت:

  فرمایشاتتان کاملا به جاست چون رشت با اون عظمت چند دهه طول کشید تا منطقه آزاد محسوب بشه چه برسد به گرمی!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. سید گفت:

  واقعآ احسن بر آقای معظمی . زمانی که عدهای اهالی جمع شدند و پارچه نوشتند که از زحمات شبانه روزی او نیز تشکر کنند به هیچ عنوان اجازه ندادند که نصب شود و گفتند اول از همه از دکتر بهشتی و بعد از فرماندار لایق این شهر تشکر هستند، در حالیکه اکثرآ میدانستند این کار نتیجه زحمات اوست. با اینحال جز او بنام همه تمام شد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید