داستان ناتمام مطالبات کارگران کشت و صنعت مغان +تصاویر اعتراض

آزادلو : اعتراضات کارکنان و کارگران کشت و صنعت مغان که در چند سال اخیر مکرر شاهد آن بودیم، به یک موضوع مهم منطقه‌ای و استانی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این اعتراضات که عمدتا از سوی کارگران به علت تأخیر در پرداخت مطالبات است، بارها با روش‌های مختلف از سوی مسؤولان ذیربط با وعده‌های گوناگون خاموش شده است.

اعتراض کنندگان مدعی هستند شرکت کشت و صنعت مغان سه ماه است حقوق شان را پرداخت نکرده و علیرغم اعتراضات مکرر متاسفانه پاسخ قانع کننده و مطلوبی داده نمی‌شود.

کارگران بیان کردند ما به غیر از حق و حقوق مان هیچ چیز دیگرى از شرکت نمى‌خواهیم، ما از مدیر عامل جدید شرکت، استاندار و فرماندار استدعا داریم که شخصا به این پرونده رسیدگى کنند و نگذارند حق صدها کارگر بى‌دفاع زیر پا گذاشته شود.

این در حالی است که فرماندار پارس‌آباد اواخر سال گذشته در این زمینه گفت: حق و حقوق کارگران و پیمانکاران شرکت کشت و صنعت مغان که کمتر از ۲ ماه به تاخیر افتاده بزودی این مطالبات پرداخت می‌شود.

با گذشت دو ماه از این گفته و همچنین سایر مسئولان مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت کارگران کشت و صنعت بازهم توجهی به این مهم نشده و این بار کارگران با تجمعی بزرگتر که بیش از ۳۰۰ نفر بود، در مقابل کشت و صنعت تحصن کرده و خواستار احقاق حقوق خود شدند.

با این وجود برخی رسانه‌های محلی منطقه از تکذیب اعتصاب و عدم پرداخت حقوق کارگران از سوی کشت و صنعت مغان توسط رئیس و عضو هیئت مدیره این شرکت خبر می‌دهند.

 مدیر این شرکت دولتی با مقصر قلمداد کردن رسانه‌های منطقه و انعکاس دهندگان اخبار این رویداد واقعی و علنی آن را مغایر با واقعیت‌ها و در راستای عدم انجام رسالت حرفه ای و موجب تشویش و ناانصافی خواند و گفت: تمامی ادعاهای کارگران شایعه بوده و علت آن کم کاری و قصور پیمانکاران شرکت است.

وضعیت کشت و صنعت مغان در طی سال‌های اخیر به گونه‌ای است که بارها صدای مسؤولان منطقه را هم درآورده است و در صحن علنی مجلس توسط نماینده و توسط امام جمعه در خطبه‌های نماز جمعه به مشکلات آن به خصوص کاهش تعداد نیروی کار ناشی از سوء مدیریت اشاره شده است.

————————

گزارش از علی قاسمیان

////

///

///

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

    علایی رفت انجاراهم خراب کرد

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید