در ترسیم نقشه منطقه ای آزاد تجاری اردبیل منطقی عمل شود

آزادلو : امام جمعه گرمی گفت: این درست نیست که مرکز نیشنیان در ناز و نعمت باشند و مرزنشیان در آتش فقر و بی کاری بسوزند.
حجه الاسلام صفری امام جمعه گرمی در خطبه دوّم ماز جمعه این هفته با اشاره به ایجاد منطقه آزاد تجاری در استان اردبیل گفت : مسأله ای که امروز در بین عموم مردم شهرستان گرمی مطرح است بحث منطقه آزاد تجاری است که برخی نیز ندانسته با این بحث به طور احساسی برخورد می کنند که این درست نیست همان طوری که مسئولین نیز به وضعیت اقتصادی گرمی بی توجه هستند این هم درست نیست.
وی افزود : به قول مشهور ما خاک می خوریم اما خاکمان را از دست نمی دهیم و این مدال افتخار ما بود که مقام معظم رهبری ما را که مرزبان این کشوریم ناموسداران کشور معرفی فرمودند ما در حفظ و حراست از مرز که ناموس ماست کوتاهی نمی کنیم ولی این بی انصافی است که دولتمردان که وظیفه ی ذاتی آنها تأمین معاش مردم است نسبت به اقتصاد و در آمد و اشتغال این چنین مردم ولائی و انقلابی و غیور بی تفاوت باشد.
خطیب جمعه گرمی گفت : مردم ما سالهاست که به دلیل مرزبان بودن طعم تلخ فقر را می چشند اما سوال این است که اگر مرزبانی فخر است و امتیاز است چرا دولت مردان به این مسأله توجه نمی کنند؟ باید به مرزبانان امتیاز قائل شد. این درست نیست که مرکز نیشنیان در ناز و نعمت باشند و مرزنشیان در آتش فقر و بی کاری بسوزند. باید دولت برای این مردم کاری کند. اگر منطقه آژا تجاری می تواند درست کند ، منطقه آژاددرست کند اگر این مقدور نیست راه دیگری برای اشتغال این مردم و جوانان تحصیلکرده پیدا کند.
حجه الاسلام صفری افزود : عدالت اقتضاء می کند که مناطق مرزی باید آبادتر از مرکز باشد تا میل به مرزها و حفظ و حراست از مرزها افزایش یابد و پایتخت نشینی و مرکز نشینی کاهش یابد.

 

نظر شما چیست؟

۵۱ نظر

 1. بیربیله سوارلی گفت:

  محتشمی مشاور وزیر ارتباطات در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی در مورد ۲۴ساعته شدن گمرک بیله سوار گفتن:مسولان کشور آذربایجان و طرف ایرانی هر دو قول دادند که به سرعت موانع و مشکلات این امور را بر طرف کنند تا گمرک بیله سوار به صورت شبانه روزی فعالیت کرده و امکان تردد اتباع دو کشور فراهم آید.که انتظار می رود در همین نیمه اول سال شاهد فعالیت شبانه روزی گمرک بیله سوارباشیم…خیالتون راحت:منطقه آزاد تجاری اردبیل.در شهرستان بیله سوار اجرایی میشود.نه شهرهای دیگه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. ممد گفت:

  آرام حلیم اظهار کرد: گمرک کشور مقابل برای اینکه ترانزیت کالا بین جمهوری آذربایجان و جمهوری نخجوان در حداقل زمان ممکن صورت گیرد اقدام به ممنوعیت صادرات کالا به مقصد کشورهای حوزه قفقاز، روسیه و اکراین کرده و گمرک کشور مقابل نیز اقدام به اخذ ورودی غیر متعارف از تمامی کالاهای صادراتی ایران می کند به طوری که برای کالاهای کشورهای دیگر از جمله روسیه و ترکیه ۱۸ درصد ارزش کالا به عنوان حقوق گمرکی و برای کشور ایران ۳۶ درصد عوارض گمرکی اخذ می شود که این سبب می شود توان رقابت کالاهای کشور ایران در مقایسه با کالاهای رقبا به نحو چشمگیری کاهش یابد.
  وی بیان کرد: برخی از کالاهای صادراتی نظیر سیمان و کاشی و سرامیک و سرکه ،کشمش ، خرما به دلیل انحصاری بودن این کالاها، مجوز صدور از گمرک بیله سوار ر ا ندارند ولی همین محصولات با اندکی محدودیت از گمرک آستارا صادر می شود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. مشتری گفت:

  پایگاه خبری ازادلوی محترم لطفا به پیش نهاد من خوب فکر کنید
  ۱-یا کل اختیارات این پایگاه خبری را به ممد بسپارید تا کیف کند….
  ۲-یا نظرات ایشان را محدود کنید خطبه های امام جمعه چه ربطی به پرواز ا
  استانبول – اردبیل دارد
  ۳- ایا نمیشود برای یک موضوع هرنفرفقط یک بار نظربدهد هیممد مگه …که چه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. علی گفت:

  اقا ممد یسوالی داشتم؟اینکه اگه دولت لایحه منطقه ازاد تجاری صنعتی که تصویب کرده رو برا مجلس بعدی موکول کنه…آیا باز شورای نگهبان بدون محدوده تایید نهایی میکنه؟اونطور که نمایندگان و مرکز پژوهش های مجلس میگن .شورای نگهبان مناطق ازاد رو بدون محدوده تصویب نمیکنه..پس لازم نیست دولت یک یا دوسال لایحه مناطق ازادرو متوقف کنه.تاعمر این مجلس تموم شه.ایا واقعا دولت نمیتونه مشکل و با شورای نگهبان حل کنه؟تا کی این اختلاف ادامه داره؟واقعا شیرینی منطقه ازاد اردبیل با این کارا از بین میره

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   مجلس طبق قانون می تواند اختیار تعیین محدوده مناطق ازاد را به دولت بدهد . اگر مجلس این اختیار را بطور شفاف به دولت بدهد شورای نگهبان هم تایید خواهد کرد همچنانکه از ۷ مورد مناطق ازاد فعلی در ۳ مورد اختیار محدوده به دولت داده شده و شورای نگهبان هم تایید کرده است .

   Thumb up 0 Thumb down 0

 5. ممد گفت:

  پرواز مستقیم اردبیل – استانبول از هفته اینده برقرار می شود

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. شکری گفت:

  اقای حامد وهمفکران ایشان من دیگه حرفی ندارم .به قول فارسها ببینیم وتعریف کنیم. ممنطقه به اصطلاح ازاد شما را.اگه دراردبیل سیب زمینی هم کاشته بشه مر کز استانه یعنی زحمت هرچی راشما می کشید شهرهای دیگه دسترنج شما را می خورند اگه قیافه بدترکیب شمارانبینند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. بیربیله سوارلی گفت:

  اقای شکری واقعا خسته نباشی.تنها فکر کردی که مغان و هیچ کس نمیشناسد…بابا تو دیگه کی هستی؟نخبه ای؟من موندم.نمیدونم مال کدوم شهرستانی.اما واقعا برات متاسفم.مرد حسابی مغان رو داخل کشور سهله
  تو خارج از کشور میشناسند.حالا تو میگی دولتمردان نمیشناسن…با اجازه نخبه ای مثل شما.منطقه آزاد بیله سوار تا پایان امسال در بیله سوار اجرایی خواهد شد.توبرو اول بدون چرا دولت۷منطقه ازاد تصویب کرده.بعد بیا بگو هیچ منطقه ازادی تصویب نمیشه.واقعا حرفت خنده دار بود که مغان و هیچ دولتمردی نمیشناسه..پس گمرک بیله سوارکشکه.کشت صنعت مغان.کشکه.شرکت پارس آبادکشکه.مرز با جمهوری آذربایجان کشکه..یکم مطالعه داشته باش.شکری جان.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. شکری گفت:

  اصلا نگران نباشید ؛تصویب هیچ منطقه ازادی فعلادرکارنیست ،اگه منطقه ای هم ازادبشه تااواسط مجلس دهم طول خواهدکشید ،درضمن اکثر دولتمردان ومجلسیها اصلا منطقه مغان رانمی شناسند .فقط پارس اباد را به جهت هندوانه بزرگش می شناسند ،درمقابل اردبیل ومشگین رابه جهت داشتن افرادی سرشناس ونخبه وشخصیتهای دینی واب وهوای مطلوب وگردشگری بودنش بیشتر می شناسند ،تازه عریضه نمایندگان را رادولت درشرایط فعلی کمتر می خواند چون قدرتشان روبه افول هست ،وشایدازپاییز موج شدید وجدید تخریبها وانتقادات ازنمایندگان فعلی راشاهد وناظر باشیم .

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • حامد گفت:

   با سلام اقای شکری اگه خوب متنتو بخونی فکر کنم اشتباهی نوشتی اردبیل رو با اون سیب زمینی سرطانیش میشناسن نه مغان رو با هندوانه بزرگش تو مغان خدا رو شکر همه چی کاشت میشه جز سیب زمینی که اونم چون اردبیلا میکارن مغانیا نمیکارن بعدش اردبیل کدوم نخبه رو داره میشه اسم چن تاشو بگی ما هم فیض ببریم؟؟؟؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • مهدی گفت:

   نخبه ای به نام اده مغانی
   اده مغانی خیلی معروفه

   Thumb up 0 Thumb down 0

 9. ممد گفت:

  مشاور وزیر ارتباطات:
  رفع محدودیت‌های موجود در گمرک بیله‌سوار پیگیری می‌شود
  خبرگزاری تسنیم: مشاور وزیر ارتباطات گفت: در جلساتی که با حضور وزیر ارتباطات و استاندار اردبیل تشکیل شد مشکلات گمرک بیله سوار مطرح شد و دولت تمام تلاش خود را خواهد کرد تا محدودیت‌های موجود در گمرک بیله سوار را با مذاکرات با طرف مقابل حل و فصل کند.

  http://www.tasnimnews.com/Home/Single/825149

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. ممد گفت:

  استاندار اردبیل:
  صنایع تبدیلی هندوانه در دشت مغان ایجاد شود
  استاندار اردبیل گفت: دشت مغان یکی از قطب‌های تولید هندوانه در کشور است که نیاز است صنایع تبدیلی هندوانه در این منطقه راه‌اندازی شود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. علی گفت:

  اقای افضلی فرد امروز در صحن علنی مجلس گفتن:کارشکنی سازمان مناطق ازاد باعث شده لایحه منطقه ازاد اردبیل در کمسیون های مجلس مسکوت بماند.یعنی دولت تعلل میکنه در ارسال نقشه پیوستی به کمسیون اقتصادی….اقا ممد پس کی این اختلاف دولت و مجلس حل میشه؟اینطور که پیش میره دولت نمیخواد محدوده رو در اختیار مجلس بذاره..از اون طرفم مدیر سرمایه گذاری مناطق ازاد گفته:طرح توجیهی سه منطقه اردبیل-اینچه برون.جاسک تقدیم مجلس شده است..

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   افضلی فرد تقصیر را گردن دولت انداخته تا نگوییم نمایندگان استان ما قدرتی در مجلس ندارند و نتوانستند لایحه را به تصویب برسانند .

   اگر اختیار تعیین محدوده دست دولت نباشد در اینده کوچکترین مشکلات نیز لاینحل می ماند همچنانکه در جریان الحاق فرودگاه رشت به انزلی این مشکل بوجود آمد و الحاق انجام نشد

   از نظر قانونی مجلس میتواند اختیار محدوده را به دولت بدهد همچنانکه قبلا در ۳ منطقه ازاد داده است ولی این مجلس نمی خواهد این اختیار را بدهد

   مدیر سرمایه گذاری مناطق ازاد اشتباهی گفته است
   لایحه و طرح توجیهی ۴ منطقه آزاد اردبیل و مهران و جاسک و بوشهر به مجلس ارسال شده لایحه اینچه برون روزهای اینده ارسال خواهد شد و منطقه آزاد سیستان در نوبت شورای عالی است بانه در کارگروه در حال بررسی است

   نظر تصمیم گیران مناطق آزاد این است که حتما باید اختیار تعیین محدوده دست دولت باشد حتی اگر لوایح به مجلس بعدی بماند
   اما این مسله در جلسه شورای عالی مناطق ازاد که هر سه ماه یکبار برگزار میشود تصمیم گیری نهایی خواهد شد که آیا به مجلسی بعدی بماند یا اینکه عبارت ( محدوده طبق نقشه پیوستی خواهد بود ) در متن لوایح گنجانده شود

   اخرین جلسه این شورا ۲۳ خرداد برگزار شده و تاریخ جلسه تابستان فعلا مشخص نیست

   در کل اگر این اختلاف حل شود و در کمیسیون اقتصادی لایحه تصویب شود بعد از آن کمتر یکماه طول میکشد که با درخواست نمایندگان ۴ استان بدون نوبت در صحن علنی تصویب شود

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. بنده خدا گفت:

  اگر ممد (نظردهنده)یکنفراست عرض میشود خدمت ایشان:
  ۱-ممد آقا گویا شما بجزاین کاردیگری ندارید هی الکی نظر میدهید
  ۲- لطفا معلوماتتان چقدراست بیشتر خودت را معرفی کن (البته باعرض معذرت)
  ۳-درزیر اخبار آزادلو اکثر موقع نظرمیدهید ان هم خیلی منفی داداش من این کار برایت بعدا آسیب میرساند چه میشود عینک بد بینی را ازچشمهایت در بیاوری تورا خدا شاد باش ومارا نیز شادکن هرکه هستی دوستت دارم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. کارمند گفت:

  اقای ناشناس اصلا تو درکدام عصر زندگی می کنی !مگه صداوسیما برای هرشبکه یک دکل گذاشته .هالو ۲فرستنده پرقدرت درایستگاه خروسلو منطقه مغان راپوشش میده،که درفرستنده اول ۱۰شبکه تلویزیونی وچندین شبکه رادیویی ،ودرفرستنده دوم ۹ شبکه تلویزیونی و۳شبکه رادیویی تعبیه شده ،واین ۲فرستنده دریک دکل نصب شده ،برویه کمی مطالعه کن . سازمان صداوسیماهرگز این اجازه رانمیده یک شبکه استانی ازخود همان استان حذف بشه .شیرفهم شد یانه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ramin گفت:

   کارمند مفت خور حس میکنم فقط یه تختت مونده ازت . منظور منو خوب متوجه نشدی من حوصله توضیح دادن به امثال شماها نیستم .امثال شماها هستن که استان را به گند کشیدن و حق مغان را میخورن

   Thumb up 0 Thumb down 0

 14. ممد گفت:

  در بررسی لایحه منطقه ازاد اردبیل در مجلس تاکنون هیچ نقشه محدوده ای بررسی نشده است و رد شدن نقشه های ارسالی کذب محض است . در صورت رد شدن دیگه اجازه ارسال دوباره لایحه وجود ندارد اگر در کمیسیون رد شود باید گزارش رد کمیسیون در صحن علنی بررسی شده و در صحن علنی نیز یا رد شود و یا تصویب.
  همینطوری الکی نظر ندهید

  مجلس و کمیسیون اقتصادی تنها باید کلیات لایحه را یا تصویب کند و یا رد کند فقط همین اجازه بررسی جزییات را ندارد

  تنها اختلاف بین دولت و مجلس در حدود اختیارات دولت در تعیین محدوده مناطق ازاد است و دلیل مسکوت ماندن لوایح ۴ گانه مناطق ازاد همین است

  بعبارت دیگر مجلس معتقد است دولت باید عبارت (( محدوده به تصویب هیات وزیران میرسد )) در متن لایحه را به عبارت (( محدوده طبق نقشه پیوستی خواهد بود )) تغییر دهد و نقشه ها را ممهور به مهر دولت کند
  که دولت با این کار مخالف است و چون مجلس حق تغییرات ندارد نمی تواند این تغییرات مد نظر خود را اعمال کند لوایح را مسکوت گذاشته است

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ramin گفت:

   درسته مجلس حق تغییر ندارد ولی قدرتی که دارد میتواند به دولت فشار وارد کند تا نظر و پیشنهاد این کمیسون را هم لحاظ نمیاد

   Thumb up 0 Thumb down 0

 15. حامد گفت:

  جلوگیری از ارسال خبر به صداوسیمای استان تا اطلاع ثانوی
  http://aranmoghan.ir/news/20299

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. ناشناس گفت:

  حال که چندین بارنقشه فرستادندمجلس برگشت خورده بهتره استاندار تدبیر خرج کنه نقشه جامع ناصرمعظمی رابفرسته مجلس تاکمسیونهای مجلس تصمیم بگیرند کدوم طرح کم هزینه تره وتوجیه اقتصادیتره

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. ناشناس گفت:

  فرماندار و امام جمعه پارس اباد در جلسه روز شنبه اعلام کردن دیگر هیچ خبر و اطلایه شهرستان به صدای سیمای اردبیل ارسال نخواهد شد تا اطلاع ثانونی تحریم کردن و گفتن دیگر صداوسیمای اردبیل برای شهرستان پارس ابد هیچ ارزشی ندارد اگه این رویه ادامه داشته باشد به احتمال قوی دکل سیمای اردبیل برداشته خواهد شد. شنیدها از امام جمعه :برای مذاکرت با سیمای تبریز

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ممد گفت:

   امیدوارم این حرکات مقدمه ای باشد برای الحاق پارس اباد به اذربایجان
   شرقی
   تا استان مظلوم اردبیل بدون حاشیه و تنش های ساختگی به حیات خود ادامه داده و در راه سربلندی ایران سرافراز موثر باشد

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ramin گفت:

    ممد خودت میدونی خوده سیمای اردبیل لج بازی را شروع کرده و عمدا اینکارو میکنه مگه فرماندار یا امام جمعه بومی هستن که بگیم لج بازی میکنن با اردبیل .کلا شهرستان اردبیل با مغان مشکل داره اینو باید پذیروفت بهترین راه جدای مصلحتی هست تا با خیر و بدون گینه انجام شود تا بعدا مثل جریان تبریز اردبیل نشه

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ممد گفت:

     نه من نمیدونم
     بنظر من مردم شهرستان اردبیل احترام خاصی به هموطنان مغانی و مخصوصا عزیزان پارس آبادی قایل هستند

     و این احترام متقابل در اکثر کوچه پس کوچه های اردبیل قابل مشاهده است و اهالی بزرگوار ساکن در اردبیل شاهد هستند
     زندگی مغانی ها و اردبیلی ها در شهر اردبیل مصداق کاملی از وحدت و دوستی و برادری می باشد که برای همه عیان است و تاکنون کوچکترین اختلاف و نگرانی از این بابت در شهر اردبیل مشاهده نشده است

     و اصولا در اردبیل نه تنها مغانی ها بلکه فارس ها و کردها و بلوچها و گیلکها و تالشها هم با مشکل مواجه نیستند و برادرانه و دوستانه زندگی می کنند

     Thumb up 0 Thumb down 0

   • حامد گفت:

    اگر اردبیل با ادمای مسه تو مظلوم هستش دیگه هیچ…………

    Thumb up 0 Thumb down 0

 18. ناشناس گفت:

  نقشه ترسیمی منطقه ازادتجاری وصنعتی بامرکزیت مغان(گرمی)باطراحی کارشناسان ونخبگان کمرکات وضمیمه طرح توجیهی توسط انان هیچگونه بار مالی برای دولت تدبیر وامید نداشته وندارد

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ramin گفت:

   کارشناسان تلاشهای زیادی میکنن تا گرمی هم در محدوده باشه متاسفانه زیر ساخت مناسبی نداره فقط یک شرایط داره اونم مرز هست که ان هم بعلت کوهستانی بودن نمیشه کاری کرد

   Thumb up 0 Thumb down 0

 19. علی خان گفت:

  فروزان زیادلو مدیر سرمایه گذاری دبیرخانه شورای عالی مناطق ازاد از ارسال لایحه تاسیس سه منطقه ازاد جدید به مجلس خبرداد وگفت:لایحه و طرح توجیهی تاسیس سه منطقه آزاد اینچه برون.اردبیل.وجاسک تقدیم مجلس شده است.ودرادامه گفت:مناطق آزاد باید در نقاط مرزی تاسیس شوند.تاحصاربندی گمرکی داشته باشد.تابتوانیم صدور مجوز ورود و خروج کالا از حصارهای مرزی را کنترل کنیم.وی افزود:تاسیس مناطق ازادتنها در نقاط مرزی توجیه اقتصادی دارد.مثل شهرستان بیله سوار که گمرک بین اللملی با جمهوری آذربایجان دارد…..دوستان عزیزان فک کنم همه فهمیدیم که تنها شهرستانی که مد نظر شورای عالی مناطق ازاد هست.شهرستان بیله سوار اونم بخاطر گمرکش..دیگه بقیه شهرهاخودشونو خسته نکنن.ونامه آنچنانی ننویسن.اگه منطقه ازاد تجاری در مجلس تصویب میشه.مطمعن باشین.شهرستان بیله سواره.وسلام.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ramin گفت:

   رئیس کمیسیون اقتصادی (ارسلان فتحی پور):در جلسات مختلف گفته بود طرح توجیحی منطقه ازاد اردبیل فقط از گمرک بیلسوار تا کمرگ اصلاندوز توجیح اقتصادی دارد تا استراتژی ها و منافع کشور را تعقیب کند

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ممد گفت:

    نه قتحی پور و نه کمیسیونهای مجلس و نه کل مجلس طبق قانون حق ندارد لوایح مناطق ازاد تقدیمی دولت را تغییر دهند و نظرات خود را اعمال کنند حتی حق تغییر یک کلمه لایحه را ندارند .
    طبق قانون مجلس تنها کلیات لایحه مناطق ازاد را بررسی می کند و یا تصویب و یا رد می کند حق تغییر ندارد

    ضمنا مجلس برای ایجاد و یا الحاق مناطق ازاد حتی طرح هم نمی تواند بدهد بخاطر مغایرت با اصل ۸۵

    بخشی از حوزه انتخابیه همان جناب فتحی پور که شما علاقه وافری به او دارید ۱۳ سال پیش به منطقه ارس الحاق شده است و هنوز بعد از ۱۳ سال هیچ کاری نشده است و حتی حصار کشی هم انجام نشده است ایشان هیچ برشی ندارند و مصاحبه های ایشان هم هیچ تاثیری ندارد

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ramin گفت:

     در قانون درسته کمیسون اقتصادی مجلس نمیتونه تغییراتی در محدوده داشته باشه ولی قدرت ان را دارد که طرح دولت را رد کند برای همین دولت مجبور هست با نظر و پیشنهادات کمیسون اقتصادی را لحاظ کند و نظر این کمسیون را هم جلب کند و با تفاهم همدیگر تصویب کنن

     Thumb up 0 Thumb down 0

  • ramin گفت:

   رئیس کمیسیون اقتصادی (ارسلان فتحی پور):در جلسات مختلف گفته بود طرح توجیحی منطقه ازاد اردبیل فقط از گمرک بیلسوار تا گمرک در حال بازگشایی اصلاندوز توجیح اقتصادی دارد تا استراتژی ها و منافع کشور را تعقیب کند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 20. ramin UNITED KINGDOM گفت:

  مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه شورای عالی مناطق آزاد گفت: به دلیل ظرفیت کشاورزی و گردشگری اردبیل، سرمایه‌گذاران زیادی علاقمند به حضور در این منطقه هستند که فرآیند ایجاد این منطقه حدود شش ماه طول می‌کشد.

  http://www.isna.ir/fa/news/94030402226/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D9%84

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. همشهری گفت:

  تا حالا سه ،چهار بار استانداری نقشه فرستاده ولی همش رد شده ! نقشه آقای معظمی استاندارده ولی استانداری لج بازی کرد و نقشه او را نمی فرسته ؟!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 22. بیربیله سوارلی گفت:

  نخیرناشناس.بیله سوار روستا نیست.فکر کنم.چن قرن عقبی.وقتی دیدی بیله سوار منطقه ازاد تجاری شد.اون وقت میگی روستای بیله سوار.واقعا متاسفم برات.که تو این استان زندگی میکنی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. ناشناس گفت:

  اره روستای بیله سوار داره آزاد تجاری میشه

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   اره جون خودت اگه بیله سوار روستلست گرمی دیگه هیچ نگو درامد یکسال بیله سوار ده برابر درامد گرمی سیتی است یه زمین هموار ندارید اون وقت دم از منطقه ازاد میزنید هرجا که خونه میسازید حریم همدیگرو میبینید به خدا گرمی لیاقت شهرستان شدنو نداره چه برسه به منطقه ازاد شهری که چهاراه نداشته باشه واویلا خدمتت عرض کنم تا پایان سال بیله سوار وپارس اباد دو شهر برادر منطقه ازاد خواهد شد شماها بودید که ابه خاطر خسیس بودن هی نامه مینوشتید اون به رهبر معظم انقلاب فکر میکردین ایشونم مثل شماها بیکارن میان گرمی رو منطقه ازاد کنه برید سرتونو راحت بزارید بخوابید گرمی هیچ وقت منطقه ازاد نخواهد شدچون لیاقت وشرایطشو نداره

   Thumb up 0 Thumb down 0

 24. باباشکندی گفت:

  اگه دولت روحانی میدونست همه ی شهرهای استان اردبیل مخوان منطقه ازاد تجاری شن.بی شک هیچ وقت تصویب نمیکردن.اخه بابا.حاج اقا چه خبره مثلا مخواد گرمی-سرعین-مشگین-نیر-اردبیل-پارس اباد-بیله سوار-اصلاندوز-همه منطقه ازادشه.همه میدونن گمرک بین المللی تو شهرستان بیله سواره.پس اگه منطقه ازادتجاری درکاری هست.بی شک و صد درصد دربیله سوار خواهد بود….مثل منطقه ازادمهران.که گمرک در مهران هستش.نه جاهای دیگه منطقه ازادمیشه.نه شهرهای دیگه میگن مارو هم منطقه ازادتجاری کنین.اما متاسفانه تو اردبیل مد شده.هر شهری دستشو میبره بالا میگه منم ازاد کنین.نمیکنین به رهبر نامه مینویسن.به معاون اول به استاندار.زمین و زمان رو بهم میزنن.تا دولت پشیمون شه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   باباشکندی عزیز اب درکوزه ماتشنه لبان میگردیم زمینی که هکتاری ۲۰۰میلیونه چه نیازی به ازادتجاری داره

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   هرکس به آش خودش ترش نمی گویدآقای باباشکند

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهروند گفت:

   بذارین دولت پشیمان شه یه دولتی تصمیمی گرفته برای بیله سوار گمرک داده اشتباه اون دولته نه مردم ما! ما از بیانات امام جمعه محترم حمایت میکنیم و گوش به فرمانش هستیم ۹۳ کیلومتر مرز مشترک بدون هیچگونه سود و آنهم با مضراتش.مگه تو قشم و کیش و… گمرک هست دوست عزیز.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    مگه دهها بار نشنیدی الهام الیف گفته به جز گمرک بیله سوار واستارا دیگر هیچ دروازهای با ایران باز نخواهد کرد چون تمام زیرساختها در این دو گمرک سرمایه گذاری شده نکنه میخوان گمرک ازادلو باز کنید اونم گمرکی که از لیست گمرکات کشور خارج شده به کوری چشم دشمنان بیله سوار تا پایان سال جاری منطقه ازاد امستقل اردبیل در بیله سوار ایجاد خواهد شد وپارس اباد هم همراه بیله سوار منطقه ازاد خواهد شد اگه شما ها دست از سره ما بردارید شب خوش جوجو

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   اینکه شایعه در آورده اند فقط بیلسوار منطقه آزاد خواهد شد کذب محض است . دوستان اردبیلی ما لطفأ بیلسواریها را امیدوار و دیگر شهرها را ناامید و بین شهرهای مغان اختلاف ایجاد نکنند .

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید