دستگاه قضائی در همه حوزه‌ها همراه دولت است

آزادلو : دادستان عمومی و انقلاب گرمی مغان گفت: دستگاه قضایی در همه حوزه‌ها همراه دولت برای جلوگیری از تخطی قانون است.

محمد حاجی آقا نیامیری در جلسه بررسی مسائل حوزه آب شهرستان گرمی اظهار کرد: طبق قانون حریم رودخانه‌ها در اختیار دولت قرار دارد و دستگاه‌های متولی باید از هرگونه ساخت و ساز در این حریم جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه این ساخت‌و‌سازها مخاطرات سنگینی در زمان سیلاب وارد می‌کنند، افزود: مسائل مرتبط با شرایط بحرانی که با زندگی مستقیم مردم ارتباط دارد، باید با روش‌های مختلف به عموم مردم منتقل و در صورت مشاهد بی‌توجهی برخورد شود.

دادستان عمومی و انقلاب گرمی مغان بیان کرد: قانون صراحتا اختیار بهره‌برداری از آب‌های سطحی و زیرزمینی را در اختیار وزارت نیرو قرار داده است، اما تاکنون شاهد کم لطفی نسبت به این شهرستان در این زمینه هستیم.

وی بر لزوم حفظ و حراست از اموال دولتی توسط دستگاه‌ها تأکید کرد و گفت: دستگاه قضائی و به خصوص دادستانی در حفظ اموال دولتی همراه دستگاه‌ها بوده و اگر موارد تخلف و تخطی گزارش شود، بدون اغماض برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرماندارگرمی مغان نیز در این جلسه گفت: عدم اجرای دقیق قانون در امور آب از سوی اهالی در بحث بستر و حریم رودخانه مخاطراتی را در مواقع بحرانی و طغیان رودخانه‌ها بوجود آورده است.

ابراهیم امامی اظهار کرد: ساماندهی حوزه‌های بالهارود و دره رود با احداث سدهای مختلف از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی جهت مهار آب‌های مرزی و جلوگیری از خروج آب از جغرافیای کشور از اقدامات جدی و اساسی دولت در سال‌های اخیر در شهرستان بوده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید