دعواهای بی‌نتیجه روند توسعه مغان را کُند می‌کند

5910152

آزادلو : استاد دانشگاه‌های اردبیل و گرمی گفت: دعواهای بی‌نتیجه و زرگری نباید در روند توسعه مغان و جذب سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های مختلف خللی به وجود آورده و یا این فرایند را متوقف کند.

سید ناصر سیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: مغان از بعد جغرافیایی یک منطقه وسیع از ارشق تا آن سوی مرزها را شامل می‌شود که دو سوم آن در جمهوری آذربایجان و یک سوم آن در منطقه ما قرار گرفته است که یک منطقه قشلاقی امن و آرام است.

وی ویژگی‌های این منطقه را اعم از سرسبزی هوای پاک و مردمان مهربان یادآور شد و گفت: قدرت‌های نهفته و ظرفیت‌های منطقه‌ای سبب ایجاد صنایع و طر‌ح‌های بزرگ در منطقه مغان شده و همچنان پیشنهاد اجرای این طرح‌های بزرگ در منطقه ادامه دارد.

استاد دانشگاه‌های اردبیل به انتشار برخی از اخبار در خصوص مناطق آزاد تجاری و اتصال مغان به این منطقه که اسباب خوشحالی مردم و ارتقای امید و روحیه مردمان سخت کوش مردم این منطقه را فراهم کرده است اشاره کرد و افزود: همه باید به رشد و توسعه این منطقه با دید مثبت بنگریم هر چند که انتشار خبرهای کذب گذشته در فعالیت گمرک آزادلو زمینه ناامیدی را در بین مردم فراهم کرده است.

سیدی ادامه داد: در حمایت از توسعه منطقه باید همه تلاش و جدیت واقعی را داشته باشیم و به نوعی بتوانیم مشکلات و موانع را برطرف کنیم و با هرگونه سنگ‌اندازی مقابله کرده و اجازه دهیم سرمایه‌گذاران زیادی برای امر مبارک سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در منطقه حاضر شوند تا با استفاده از سرمایه خود مغان را در مسیر توسعه واقعی حرکت دهند.

وی تصریح کرد: اگر سرمایه‌گذار محیطی امن و آرام و قابل رشد و توسعه نبیند به تعبیر یکی از مسئولین سابق این استان به مانند آهویی است که با کوچکترین تنشی از منطقه ما فراری شده و نمی‌توان در این زمینه اقدام اساسی را در ایجاد سرمایه‌گذاری کلان اقتصادی انجام داد.

استاد دانشگاه‌های اردبیل به مشاجرات بین نماینده بیله‌سوار و پارس‌آباد و گرمی در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: مداخله یکی از فرمانداران شهرستان‌ها سبب تشویش اذهان عمومی در سطح کلان و اسباب نگرش منفی نسبت به منطقه شده است.

سیدی عنوان کرد: این اختلافات در حالی مطرح می‌شود که منطقه آزاد هنوز به تصویب نهایی نرسیده و تثبیت نشده است و اختلاف در مورد محل اجرای منطقه آزاد در مغان نیز نگرانی‌هایی را به وجود آورده و افراد مختلف سعی در جابجایی این منطقه دارند که قطعا سرمایه‌گذارانی که اوضاع سیاسی و رفتار مردم و مسئولان منطقه را رصد می‌کنند نسبت به اوضاع کنونی بدبین شده و رضایتی نخواهند داشت.

وی ادامه داد: از مسئولان شهرستان‌ها به ویژه نمایندگان منطقه مغان انتظار می‌رود که آرامش خود را حفظ کرده و برخی کشمکش‌ها و تنش‌های درونی خود را به جامعه منتقل نکنند.

استاد دانشگاه‌های اردبیل یادآور شد: هر چند هماهنگی بین نمایندگان مغان و اتحاد و حمایت آنها از یکدیگر باید یک اصل باشد اما عدم حضور یکی از آنها در زمان تصمیم‌گیری‌های کلان برای منطقه یا عدم حمایت از نماینده دیگر در قبال نمایندگان دیگر استان شایسته مردم فهیم مغان نیست که همواره در انتخابات نقش و حضوری پررنگ دارند.

سیدی افزود: حتی در صورت بروز چنین رفتارهایی باید آرامش در کمپینگ نمایندگان و مسئولان شهرستان مغان حاکم باشد و این انتظار به حق است که هر دو نماینده در توسعه منطقه مغان اعم از بیله‌سوار پارس‌آباد و گرمی تلاش کرده و اختلافات را کاهش دهند.

وی در پایان سخنان خود گفت: در حال حاضر باید مغان مانند گذشته به یک منطقه آرام و امن برای جذب سرمایه‌‌گذاران در مسیر توسعه و پیشرفت تبدیل شده و زمینه حرکتی مفید و موثر در این حوزه بیش از گذشته فراهم آید تا اشتغال جوانان، افزایش تولید، و رونق اقتصادی منطقه را شاهد باشیم.

نظر شما چیست؟

۱۳۵ نظر

 1. ناشناس گفت:

  آره جون … آقای موسوی خیلی با نفوذه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. جمعی از جوانان گفت:

  به خان داداش رای میدیم به سیدی نه…………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. politic UNITED KINGDOM گفت:

  سل کیمی داغلاری یخار موسوی………………….گئنه ده نماینده چخار موسوی
  نماینده باید فردی شناخته شده در سطح کشور،باتجربه،کاربلد،توانمند،خطیب و سیاستمدار باشد تا در سطوح بالاتر و در بین سیاسیون کشوری دارای جایگاه،حرف شنوی و نفوذ باشد همانگونه که یک کشاورز یا باغدار و…باید تولیدات قابل توجه داشته باشند.
  واقعا آقای موسوی شخصی فرامنطقه ای و بانفوذ هستند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. شهروند، UNITED STATES گفت:

  با سلام آقای قاسمیان خواهشمند هست اسم افرادی که در نظرات قید میشه را با نقطه چین نشان دهید تا خاطرکسی رنجیده نشود.(البته اسم شخصی ها منظور میباشد و نه مسولین) با احترام

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. لطف الله گفت:

  با سلام
  به نظر من دکتر سیدی کاری به شهرگرمی کرده که مردم گرمی اگر عاقل باشند باید قدر این چنین آدم را بدانند واز او حمایت کنند در غیر این صورت حق مردم گرمی این است که خودشونو از کوه بندازن یا نمایده ای …….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. سید عباس گفت:

  با سلام خدمت استاد بزرگوار جناب سیدی
  بنده نیزبا نظرات شما موافق هستم متاسفانه تعداد معدودی افراد کم سواد کوته بین البته جسارت و توهین خدای نکرده بر کسی نباشد ،منافع آنی را بر منافع باقی و دراز مدت ترجیح داده و جز ایجاد اختلاف بیمورد و بدبینی چه بر سرمایه گذاران و چه مردم بومی منطقه هیچ کاری را بخ پیش نمیبرند رسانه ها ی ما هم متاسفانه همگام با این موضوع البته در اشل کوچکتر از این حرکت نابخردانه حمایت میکنند .
  بنده به مغان واحد با همدلی و همفکری مثلا نخبه گان مجلسی و دولتی نیاز داریم
  با سپاس

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. شهروند گفت:

  این سیدی همه جا را گل و بلبل کرده سمت موران که میرم به خدا دلم باز میشه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. مغان=گرمی، پارساباد، بیله سوار ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  نظر شخصی بنده این است که در این مصاحبه هیچ گونه توهین و حرف نابجایی از جانب دکتر سدی متوجه مسئولان شهرستان نبوده است و ایشان برخی واقعیت ها را بیان نموده اند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. دختر مهربون گفت:

  دست در دست هم دهیم شهر خویش کنیم آباد/همشهریان عزیز اینقد ضد حال نزنید لطفا. با تشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. بنده خدا گفت:

  با سلام
  نمیدونم شما چرا این سیدیو یه خارمیبیند مگه اون بیچاره کاری به ضرر گرمی کرده جوز اون که تمام دارو ندارشو ریخته کف دستش اورده تو گرمی سمایه گذاری کرده
  عاقل باشید
  من از این که امده این جا سرمایه گذاری کرده ممنونم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 11. گشتاسب UNITED STATES گفت:

  سلام اقای دکتر شماکه میفرمایید مغان یعنی از ارشق تا انسوی مرزها لطفا تعریف جلگه و دشت را برای حقیر تعریف بفرمائید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس NETHERLANDS گفت:

   جناب گشتاسیب پس آن موقع که گرمی مرکز مغان بود و پارس آباد بیله سوار اکثر کارهای اداری را در گرمی انجام می دادند جلگه ودشت کجا بود.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   گشتاسب جان؛ تعریف جلگه و دشت رو میخوای چیکار؟ اینجا که کلاس جغرافیا نیست؟؟
   اگه منظورت به مغانه، خیالت راحت باشه چون منطقه گرمی به استناد نقل قول افراد مسن این شهرستان از آبا و اجدادشون که اونها رو به خاطر دارن، سابقه سکونت به شیوه امروزی {قصبه،روستاو سپس شهر} حداقل به مدت دویست و پنجاه سال تخمین زده میشه که همین افراد مسن، منطقه خودشون و البته مناطق مجاور رو تا آن سوی ارس به اسم مغان میشناسن. از سابقه بسیار قدیمی تر مغان در منطقه گرمی مستخرج از کتب تاریخی صرفنظر میکنم چون براحتی در دسترس هستش.
   حالا نکنه میخوای عرف چندین صد ساله این شهرستان رو به چالش بکشی؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

 12. گرمیلی علی گفت:

  با سلام و یاشاسین خدمت دکتر و عزیزانی که نظر میدن.
  به یک مساله توجه کنیم که یک شخص یا یک جریان … را سفید یا سیاه نبینیم.هر کسی و هر فکری نقاط قوت و نقاط ضعف دارد. ما باید منصفانه نیازهای منطقه رو ارزیابی کرده و سپس کارها و فکرهای اقای سیدی را با این نیازها بسنجیم. هم نقاط قوتش رو با شهامت بگیم هم نقاط ضعفشو به قصد اصلاح انتقاد کنیم.
  دکتر عزیز و همشهریان صادق موفق باشید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. خیاطی گفت:

  قابل توجه اونایی که میگن دکتر کاری نکرده: میگم شماها هم بیایین فقط ۵نفر اشتغالزایی کنید، ببینید چقدر سخته برا یه نفر کاری انجام دادن، بعضی ها از سر معده شریفشون فقط حرف میزنند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. بیایید قدر یکدیگر بدانیم..... گفت:

  زن و شوهر پیری با هم زندگی می کردند . پیر مرد همیشه از خروپف همسرش شکایت داشت ! و پیر زن هرگز زیر بار نمی رفت و گله های شوهرش رو به حساب بهانه گیری های او می گذاشت !

  این بگو مگوها همچنان ادامه داشت تا اینکه روزی پیر مرد فکری به سرش زد و برای اینکه ثابت کند زنش در خواب خروپف می کند و آسایش او را مختل کرده است ضبط صوتی را آماده می کند و شبی همه سر و صدای خرناس های گوشخراش همسرش را ضبط می کند !

  پیرمرد صبح از خواب بیدار می شود و شادمان از اینکه سند معتبری برای ثابت کردن خروپف های شبانه او دارد به سراغ همسر پیرش می رود و او را صدا می کند ، غافل از اینکه زن بیچاره به خواب ابدی فرو رفته است ! از آن شب به بعد خروپف های ضبط شده پیرزن ، لالایی آرام بخش شبهای تنهایی او می شود . . .

  قدر هر کسی رو بدونیم تا یه روزی پشیمون نشیم . . .

  تاکه بودیم نبودیم کسی / کشت مارا غم بی هم نفسی
  تا که رفتیم همه یار شدند / خفته ایم و همه بیدار شدند
  قدر آیینه بدانیم چو هست / نه در آن وقت که اغبال شکست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. شهروند گفت:

  به نظر بنده باید تمام ریش سفیدان و معلمان و دانشجویان یا علی بگن و از آقای دکتر سیدی بخواهند که کاندید انتخابات بشند،

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. هوادار آشنا 3 گفت:

  اونایی که ساز مخالف برا دکتر میزنن تو اون دنیا چی جواب میدن.بنده سه سالی باهاش کار کردم و اونم با ما کار میکرد که اینگار دکتر نیست به این جور آدم میگن انسان خاکی و کامل.واقعا برا زن و مردا اشتغال زدایی کرده چرا قدر شناس نیستن بعضی ها.ما باید از خدا بخواهیم که چنین کسی نماینده بشه و گرمی را از این محرومیت نجات بده.یه کار خوبی از پدرش بگم که بدونین بهتره.چند سال پیش که برادر جوانش با نام (هادی)با تراکتور تصادف کرد و به رحمت خدا رفت پدر دکتر با اون شرایطش نزاشت یه شب اون راننده تراکتور تو زندان بمونه و آزادش کرد ازش هیچ چیزی هم نگرفت.دکتر جان شما بیا خودم جانانه از الان برات تبلیغ میکنم.هر دو مغازه ام را در اختیارت میزارم ستاد میکنم و از الان برات تبلیغ میکنم.برا خوبانی مثل شما تبلیغ نیاز نیست عملکرد شما بهترین تبلیغه.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • عباس گفت:

   گیرم پدر تو بود فاضل. از فضل پدر تورا چه حاصل.
   با نهایت احترام به پدر شریف دکتر ، موضع گیری ایشان در قبال فرماندار شریف را کاملآ غیر منطقی و ناعادلانه میدانم، چرا که هر دو را میشناسم ، مدیریت – سیاست- فعالیت- صداقت – درایت- شخصیت فرماندار محبوب قابل مقایسه با من و امثال من نیست. سیدی جان حداقل علم از درختانت یاد بگیر که( هر نقدر بار گتیریر باشین آشاغا اییر) حالا شما چیزی نشدی ساز ناسازگری میزنی آنهم با شخصی که واقعآ زحمتکش است. دکتر جان ،این ره که تو میروی به فارسستان است

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • صبوری گفت:

    عاباس فکر کنم نو باغ نیستی! چه جوریه دکتر با این همه سرمایه گذاری واینکه مثل من و تو یک شخص میباشد کارهای بزرگتر از نماینده شهرمون انجام داده چه برسه به اینکه بخوایی با فرماندار(فقط شعار میده)مقایسه کنی! در ضمن گفتی مدیریت و سیاست و صداقت و غیره، مگه اینها برامون نون و نمک شد؟ فقر و محرومیت داره به استخوان آدم میرسه و همش هم تقصیر آدمهایی مثل شماهاست که همیشه به حرف زدن یا بازی با کلمات ادمها توجه ویژه دارید و نه به عمل او(خوروز دوگوشتورویوی)، تاکنون کدوم یک از نماینده هات فقط یک مینی بوس آدم سر کار فرستاده بگه ما هم بدونیم، برو داداش از سر لجبازی و عقده گی نظر نده.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • اده عباس توجه کن گفت:

    عباس اگه میشناسیش چند تا از کارایه مفیدی که به گرمی کرده بگو ماهم بدونمیم من که تا حالا ندیدم واسه گرمی کسی کاری کنه

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • مظلوم تاریخ UNITED STATES گفت:

    جوان تورا خدا از این نوشته های بی مورد بپرهیزید نمیدونم چه نسبتی با آقای علایی دارید بگذار بعضی از مساییل سرپوشیده بماند من از کودکی با این بزرگوار بزرگ شدم من بهتر از شما این اقا را میشناسم اجازه ندهید ………:::::::::::::::::::::::::::::::::::

    Thumb up 0 Thumb down 0

 17. هوادار آشنا 3 گفت:

  دکتر جان این منطقه آرام را بعضی ها دارن به هم میزن که خودی نشون بدن.اسم نمیبرم چون همه میدونن.همه حرفات درسته و قبول دارم.خودم شاهد تلاش شبانه روزی شما بوده ام وقبولت دارم و کار آفرین نمونه شدی و اومدی اینجا را آباد کردی باید ازت تشکر کنیم ولی بعضی ها قدر جنابعالی را نمیدونن.چون حرف انتخابات به میان افتاده هرکی یه چیزی به نفع گرمی مغان بزنه زود میگن طرف به خاطر انتخابات داره خود شیرینی میکنه بی انصافی میکنن بعضی ها.منطقه موران را در طی این ۹-۸ سال به باغستان تبدیل کردی و خیلی ها را جذب به شغل باغداری کردی واینا همش به دلسوزی و فعالیت شما برمیگرده و نشون میده که توان کار را داری و میتونی برا گرمی مغان کارای بهتری هم انجام بدی.برات آرزوی موفقیت دارم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. ائورگي يانان گفت:

  بچه ها اینقد هندونه زیر بغل سیدی ندین اگه یه وقت نماینده هم بشه یکی میشه مثل موسوی و نمایندگان دوره های قبل این خط اینم نشون نگید نگفتی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 19. ناديا گفت:

  کارگر جون مجید دلبندم دکتور نه دکتر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. كارشناس حسابداري گفت:

  لطفا توجه کنید من هم دقیقا باشما موافقم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 21. جوجو گفت:

  قابل توجه ایرناواش سیب زمینی کاران اردبیل هم موقع برداشت محصولشون خیلیهارو به کار میگیرن و ازکامیونای زیادی استفاده میکنن پس همه شون اشتغالزایی کرده اند اونم بدجوری

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   بله داداش اشتغالزایی کردن! نکنه فکر کردین اشتغالزدایی کردن؟!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ایرناواش گفت:

    من گفتم که جوجویی، ببینم اصلا تو جامعه زندگی نمیکنی؟یازیغ جواب تو بلکه سیبزمینی کاران اشتغالزایی میکنند! خواهشا تو بگو منظورت از اشتغالزایی چیه تا ما خودمون و اصلاح کنیم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 22. كارشناس حسابداري گفت:

  وای خدا همه جور مهندس دیده بودم حسابدارشو نه والله من حسابداری خواندم ولی تومدرکم ننوشتن مهندسی حسابداری باید بدم مدرکمو اصلاح کنن حقم ضایع شده حالا مهندس جان مدرکتو از کدوم دانشگاه گرفتی نکنه دانشگاه آقای میکائیلی؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 23. سیدحسینعلی فاطمی گفت:

  موافق نظر مهندس ام

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. پیمان NETHERLANDS گفت:

  من ازهمه فقط یک سوال دارم.حاج ولی و موسوی و میرزاده تو مغان اندازه یک نخود هم سرمایه گذاری نکرده اند.حداقل خانه هم ندارند اما زمان انتخابات که می رسد همه برای این شهر دلسوز می شوند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 25. عباس گفت:

  اینکه آقای سیدی کارآفرینی کرده صحیح، اما ایشان بهتر بود در رشته خودشان نظر میدادند نه در خصوص سیاست. ضمن اینکه درقضیه بی ادبی و ادعای واهی برومند، جناب فرماندار کار بدی انجام ندادند اتفاقآ عکس العمل منطقی و قانونی و ملی و وظیفه اداری خودشان راانجام دادند که انتظار اهالی هم همین بود، یعنی اگر این عکس العمل رانشان نمیدادند آنوقت بود که در حق مغان مظلوم که اکثر انسانها و آبادیهای را که فقر بی توجهی دولت از اوگرفته خیانتی غیر قابل عفو میکردند. فقط همین مانده بود که اسم خالی را هم از ما بگیرند. پس فرماندار حق دارد قلب اهالی راتسخیر کند.
  آقای سیدی اگر جواب برومند را میدادند بهتر بود پس دیدید آقای سیدی اهل سیاست نیست چرا که با توهین به محبوب اهالی، شخصیت خود را زیر سئوال برد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • اده عباس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   اول از همه سلام
   این هایی که تو گفتی من نمیدونم چیه حالا تو بگو این فرماندار محترم و محبوب چه گلی به سر مردم کرده یکیشو بگو بعد بقیه نظرمو بگم ممنون
   سیدیم خودش در کنار مردمه مااز محبوبیت هایی بیشتری برخوردار هست
   اگر هم هرکس در رشته خودش نظر بده باید همه برن چوپونی افتاد

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • عباس گفت:

    پس ،از نظر شما همه چوپانند و با این دیدگاه میخواهید با رای چوپانها دکتر را مجلس بفرستید؟ نه برادر اهالی مغان فهیمتر از این حرفها هستند.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 26. كور اغلي گفت:

  سلام اولسین سیز همشهریلره
  من بیلمیرم نیه کی بو گرمی اولدن سیاست نن باشلیب گلون سیاستی قویاخ کنارا
  انصاف دان تصمیم توتاخ اخی گرمی هاچانا چاخ دالی قالاچاخ
  بودعوا کی بیزیم شهریمیزه خیری یوخدی قویون کنارا بلکه بیزده شهریمیزه امیدنن باخاگ
  دختور سیدی سیزدن تشکور الیم هر نیه گورا کی گرمیه اورک یاندریسان سنی یاشا

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. ايسلام ابادي گفت:

  سلام
  اقایه دکتر سیدی یعنی این که منطقه ازادتجاری به تصویب نهایی نرسیده
  ادم فک میکنه خندش میگیره
  پس این همه بنر تابلو به ورودی خروجی کلا همه جا شهر چسبوندن همش در حد حرفه
  پس چرا اینا دارن مردمو قول میزنن
  مثلا میخوان بگن که ما این کارو کردیم کهالبته که اینا هیچ نخشی نداشتن در این مورد
  کار نمایده گان دیگر مغان هست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. فلاح گفت:

  %۹۰ درصد گرمی منطقه کشاورزی میباشد و کسی که رشته اش و کارش کشاورزیه میتونه گرمی و نجات بده، دکتر سیدی هم،هم رشته اش کشاورزیه و هم کاراشو عملا نشون داده خوب دیگه چی میخواییم؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. منصور گفت:

  یکی از راهکارهای برون رفت از بن بست دراین شهر توجه به پتانسیل های موجود وجذب سرمایه گزاران دراین زمینه هشت باعناین به اینکه این شهرستان به منطقه ازاد پیوسته کانون توجه سرمایه گزاران داخلی وخارجی شده است واین یک فرصت است تا مسولین عزیز به جای کشمکش های بی مورد به فکر جذب این سرمایه گزاران باشند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. دکتر محمد گفت:

  باسلام منم مثل تمام همشهریان عزیزم درمورد مسایل ومشکلات شهرمان که گریبان گیرمان هست بی تفاوت نیستند بااینکه شهرمون قراره دراینده نزدیک جزوی از منطقه ازاد ارس بشود فرصت هایی رابرای سرمایه گزاری دراین شهر محروم برای سرمایه گزاران فراهم میکند ولی بعضی از اتفاقات شاید مانع این سرمایه گزاری ها شودند بقول اقای دکتر که فرمودند دعواهای بی نتیجه ادامه مسیر پیشرفت رابرای ما مشکل میکنند منم بانظر ایشون موافقم که مسولین به این دعواهای بی نتیجه دامن نزنند وبه فکر ابادانی هر چه بیشتر شهرامن باشند باتشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 31. عزیز گفت:

  سلام؛
  دکترجان عالی است. از اظهارات دلسوزانه و وحدت آفرین شما در منطقه بزرگ و گسترده مغان بسیار بسیار متشکریم. اجرکم عندالله…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 32. طرفدار گفت:

  جناب آقای دکتر سیدی با اشتغالزایی و کار آفرینی جناب عالی که هر روز موقع رفتن به اداره شاهد چندین مینی بوس جلوی شرکتت بودم واقعا خوشحال و امیدوارم خداوند از بزرگی کم تان نکند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 33. moshenmeto گفت:

  اقا دکتر من که شمارو زیاد نمیشناسم ولی خوشم میاد حداقل به چند تا بچه مغانی کار درست کردی و یکم دست تو جیب خودشون کردی ازتون ممنونم من محسن خدمتی هستم هر کی دوس داره میتونه رابطه منو دکتر تحقیق کنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 34. موسوی گفت:

  دکی جان اینها را ول کن تو به باغداریت ادامه بده که انشالله مشکل اشتغالزایی و فقر گرمی بدست جنابعالی حل خواهد شد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 35. محمود گفت:

  من هم متن خبرخوندم هم نظرات دوستان عزیز.میخاوم یه حرفی بزنم فراتر ازجناح فراتر ازاین حرف ها همه ما شهروندان وفرزندان این مرزبوم هستیم هیچ کس دوست ندارد که شهرشعقب بمتند ازقافله پیش رفت هیچ کس دوست نداردبه افراد توهین وخدایی نکرده تهمت بزند همه مولین این شهر خدمتگزاراین مرزبوم هستند بعضی ها تو عرصه سیاست بعضی ها هم تو عرصه اشتغال بعضی ها هم با سمت فرمانداری ونماینده … خلاصه همه به نحوی به این شهر خدمت میکنند شاید دراین میان بعضی از کارهایی که به بعضی از افراد داده اند فراتر ازتوان انها باشد ونتوانند به نحو احسن به وظیفه خود عمل کنند این دلیل بر این نیست که انها خدایی ناکرده خیانت میکنند وامل درمورد اقای سیدی من ایشون میشناسم نه تااون حدا که بگم باهاشون روز شبم به سر میبرم نه ولی درارتباطاتی که باهاشون داشتم وحرفاشون شنیدم بنظره بنده حقیر بازم میگن بنظر من ایشون اون ادمی نیستند که بخوان از اب گل الود ماهی بگیرند یابخوان زیاد سیاه نمایی کنند امیدوارم به خودتان این جرات رابدهید که برید باایشون سر صحبت راباز کنید حرفاشون بشنوید اگر قانع نشدین باشه حرف شما صحیح ودراخر ازهمتون میخوام که احترام همرو بخصوص چه مسولین وچه اشخاص دیگرنگه داریم موفق سربلند باشید به امید فردای بهتر برای شهرمان

  Thumb up 0 Thumb down 0

 36. جوجو ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  درخشی جون دکتر سیدی واسه گرمی کاری نکرده واسه خودش پول درآورده همین.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ایرناواش گفت:

   واقعا که جوجویی! پس اون ۳۰۰نفری که تو موقع برداشت کار کردندچی؟ دهها دستگاه مینی بوس ،نیسان، سواری چی؟ پس اینها همشون خود دکتر سیدی هستند؟ اگه اینها را به دو ماه برداشت شلیل ضرب کنیم، میشه حالا حدودا ۴۰۰میلیون در یک سال به اضافه ۵۰۰ یا ۶۰۰ تومن هم خودش سود وارد گرمی کنند و سرمایه گذاری کنن میشه تقریبا یک میلیارد! اگه اینها را به ۴یا۵سالی که از زمان برداشتش میگذره ضرب کنیم میشه ۴یا۵میلیارد تومن! پس جوجویم چه جوری میخواستی به گرمی خیر برسونه؟ خداییش همینجوری یه چیزی دهنت اومد و گفتی؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • . گفت:

    هزار درخت هر درخت هزار شلیل میشه یک میلیون + هزار خودرو ضربدر ۴ لاستیک + یک لاستیک زاپاس اضافی میشه۵۰۰۰ لاستیک + ۵۰۰ گارگر هر کارگر ۴ دست و پا میشه ۲۰۰۰ دست و پا و هر نفر ۲۰ انگشت میشه ۱۰۰۰۰ انگشت- ابرو باد و مه و خورشید و فلک در کارند. .تا تو بیکار نمانی غم دکتر بخوری. خداییش سوژه خوبی برای تبلیغ پیدا کرده اید

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • ناشناس گفت:

     خوب آره داداش باید هم از این سوژه اش تبلیغ کنیم، چون تا حالا نداشتیم بعدش هم یارو ۱۵۰هکتار باغ داره نمیخوایی تعریفش کنیم! در ضمن اگه تو باغ نه یه ماشین ۵۰تومنی داشتی خودت و ج میدادی و تبلیغ میکردی.

     Thumb up 0 Thumb down 0

  • كار گر گفت:

   جو جو میذونی که دکتور واسه این که به خودش پول در بیاره چند نفر مهندس کارگر از گرمی بهش کار میکنن ازش پول میگیرن ها بس چیزی که نمیدونی حرف نزن

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • هوادار آشنا 3 گفت:

   معده دن دانیشما.کی به کسی پول مفت میده. بیچاره شب و روز حتی تو زمستان هم جانانه کار کرده تا به اینجا رسیده هرکسی نمیتونه مثل دکتر باشه.فامیل بنده نیست چون ازش شناخت دارم و چند سالی باهاش کار کردم میگم

   Thumb up 0 Thumb down 0

 37. دانش جو گفت:

  سلام من فک میکنم سواد کافی ندارن واسه نمایندگی که میرن طرفدار نماینده شهر هایه دیگه میشن
  اخه یکم بشینه فک کنه شهر ما تو مفان هست بعد تصمیم بگیره
  باید دعوا رو کنار کذاشت و به منافع شهر گرمی ومغان تلاش بکنه
  نه این که با یکی دعوایه شخصیی داشته باشه به این جا هه بکشه
  وسلام

  Thumb up 0 Thumb down 0

 38. دانشجوی پیام نور گفت:

  شهرستان گرمی به جوان غیور و زحمتکشی همچون جناب آقای دکتر سیدی می بالد تشکر داریم از شمادکتر عزیر سیدی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 39. جوانان شهرستان گرمی گفت:

  سیدی بخاطر مبلغ کم کمک مالی شخصیت مردم رو خراب میکنه، صد تومان به یک ورزشکار کمک میکنه آبروش رو میبره!! یک ریال هم کارش ارزش نداره!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   شما هم مثل دکتر سیدی صد تومن نه، پنجاه تومن کمک کنین و بعد بیایین به کمک ایشون ایراد بگیرین!

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • اده ادو جوان قويبسان ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   اینا همه چاخانه واسه خراب کردن شخصیت دکتر اگه اورزون وار گل ثابت اله

   بیزده سنه ایناناغ یوخدی … اوتو یرونده

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • خودم گفت:

   تو یه نفره شدی جوانااااااااااان گرمی؟؟؟!!!!!؟؟؟؟
   عجب آآآآآآآآآ
   تو و امثال تو هستند که باعث عقب افتادگی این شهر شدن.از بزرگتون گرفته تا ریزه میزه هایی مثل تو با افکار تون اونایی که برا این شهر کار کردن گفتید برو برو به درد نمیخوری نمونه بارزش اقای بدری که دیگه خودتون میبینید میشنوید.
   حالا ادامه بدید به این ………

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • وحید گفت:

   فکر نکنم تو جوان عاقلی باشی آبروی جوان را نبر لطفا برو به فکر موادت باش بهتره از طرف جوانان نظر نده

   Thumb up 0 Thumb down 0

 40. منهدس حسابداری گفت:

  دکتر از زحمات جناب عالی تقدیر و تشکر دارم که توانستی نشدها را به شدها و نخواهیم هارا به خواهیم ها و نتوانستنی هارا به توانستنی ها تبدیل کنی و به مسئولان ثابت کنی که اگر تلاش کنی با مردم باشی می توانی همه کار انجام بدی در این شهر محروم آفرین بر تو ای دکتر نه ای برادر فدارکار شهرستان گرمی

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • لطفا توجه کنید گفت:

   آخه بیسواد مگه حسابداری مهندسی به خدا من رشته ارشد مهندسی .کامپیوتر . دارم از دانشگاه تبریز خجالت میکشم بهم بگن مهندس اونوقت تو مغان به همه میگن مهندس آدم خجالت میکشه برو رشته های مهندسی رو بررسی کن.

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • سعید فرهنگ گفت:

    تن ادمی شریف است به جان ادمیت نه این لباس زیباست نشان ادمیت درمورد نظر این دوست عزیزمون که میگن حسابداری مگه رشته هستش و… من رشتم حسابداری و چیزی هم از حسابداری نمیدونم زشته شما هم دوست عزیز کامپوتر خوبه تاحدودی از کامپیوتر رشتتونم سر درمیارم من خودم دانشجو هستم ولی نه تبریز همین شهر خودمون گرمی ولی یه چیز بهتر میدونم یعنی بهتر یاد گرفتم که سواد به مدرک نیست عقل به مدرک نیست احترام به مدرک نیست خوب قضاوت کردن به مدرک نیست امیدوارم شما هم هر چه زودتر به حرف من برسید هرموقع به حرف من رسیدین میتونم باهاتون حرف منطقی عملی بزنم موفق سزبلند باشید

    Thumb up 0 Thumb down 0

 41. مدرس دانشگاه گفت:

  سیدی صداقت ندارد، مردم رو اجیر کرده باغش، ما هم بهش رای نمیدیم تا حساب دستش بیاد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • مدرس دانشگاه توجه كن گفت:

   مدرس دانشگاه
   خجالت بکش تو کدوم نمایندرو دیدی تا این حد تو گرمی سرمایه گزاری کنه
   که البته که هیچ کدوم حتی خونه هم ندارن در گرمی تو به کسی که تو گرمی واسه جونا کار درست میکنه میگی رای نمیدی مشکل ما هم همینه که کورکورانه خودمونو شهرمونو از بین میبریم
   شما خیلی ادم خوبی هستی بیا با دکتور ویا هر کدوم از کاندیدا ها هست بشین هر کدوم جناب عالی را راضی یا قانع کرد به اون رای بده
   البته اگه میخوای رایتو بفروشی یعنی خودتو فروختی پس سعی کن خودتو شهرتو ارزون نفروشی

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی گفت:

   مدرس جان تو آزادی به هر کی دوست داری رای بدی!

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • شکرآب گفت:

   بنظرم رای شما چیزی را عوض نمیکنه لابد استاد پیام نوری یا مدرک آزاد داری برو مشکل خودتو حل کن تا بتونی یه مسکن برا خودت بگیری تا از خاکستر نشینی نجات بیابی بعد نظر بدی

   Thumb up 0 Thumb down 0

 42. ناشناس گفت:

  دکتر از زحمات جناب عالی تقدیر و تشکر دارم که توانستی نشدها را به شدها و نخواهیم هارا به خواهیم ها و نتوانستنی هارا به توانستنی ها تبدیل کنی و به مسئولان ثابت کنی که اگر تلاش کنی با مردم باشی می توانی همه کار انجام بدی در این شهر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 43. گرميلي گفت:

  سلام
  ممنون اقایه سیدی
  بعضیا میگن سیدی میخواد نمایدگی شرکت کنه
  واسه همینه جلو شما سنگ میندازن تا کاراتون بهتر پیش نره من الان دونستم
  یکی نیست به اونا بگه که شما که تو گرمی هچی نداری حتی یه خونه اخه چرا یکی که میخواد بیاد واسه گرمی زحمت بکشه اون وقتم میخوان جلوش وایستن
  اونا هیچ تقصیری ندارن همه تقصر گردن خودمون هست که کور کورانه رای دادیم واسه همینه
  انشاالله این سری همه چشاشونو باز میکنن رای میدن
  موفق باشید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 44. مردی از ابش آباد گفت:

  دکتر پاشیاسانم سنی کی بیزیم جوانارا ایش وریبسن تا بکار اولمیالار یاشاسین سنین آتان و آنان کی بله اوشاغ مغان تحویل وریبلر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 45. دانشجو گفت:

  این دکتر همان دکتری نیست که خودش مثل کارگران برای جمع آوری میوه پابه پای آنها کار می کرد اینقدر غیرت داره که شهر خودش را ول نکرده نرفته مانده در شهر خودش و سرمایه خود را در این شهر به کار برده و در این کار موفق نیز هست برای همین باید به نظرات درست ایشان احترام گذاشت آفرین بر غیور مرد مغان پسر مغان یاشا الله سنی ساخلاسین

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناصر گفت:

   این دوست عزیز واقعا حرف راستی میزنن من تو باغات اقای سیدی کارکردم ایشون واقعا پابه پای کارگرا کارمیکردن پوز مدرکشون نمیدادنبقول معروف ادمی خاکی هستند

   Thumb up 0 Thumb down 0

 46. علی گفت:

  ما از مسولین عزیز تقاضا داریم که دست از این همه دعواهای بی مورد بردارند به فکر مرده این شهر باشند به فکر جوانانشان که روز به روز اسرده تر نامیدتر میشوند باشند به فکر شهروندانی باشند که روز به روز بر تعداد مهاجرتشون از این شهر افزوده میشود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 47. ياشاسين افتخار گرمي ناصر سيدي گفت:

  سلام یاشا سیدی
  من چوخ سنن تقدیرو تشکر الیم
  اگر هرنماینده کی یولامشوغ مجلیسه سیز جد گرمیه سرمایه گذاری السیدلر الان گرمی بو کونده دوریدی یاشا بیز سنین دالوند داغ کیمی دورموشوغ

  Thumb up 0 Thumb down 0

 48. داوود گفت:

  منم بااقای سیدی موافقم مسولین باید به جای این دعواها به فکر اباد کردن منطقه باشند تا سرمایه گذاران مثل اهویی پابه فرار نزارند من از مسولینی که به نحوی درتصویب منطقه ازاد تجاری کوشیدن کمال قدردانی رادارم وا انها میخواهم که دست از این کشمکش بردارند به فکر مردم شهر وجامعه خود باشند .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 49. اورگي يانان گرمبلي گفت:

  با سلام
  آقایه سیدی تقدیرو تشکر از این که در شهر گرمی سرمایه گذاری کرده وکار آفرینی هایه زیادی در توسعه شهرمان کردین
  و شنیدم این دوره به نمایندگی شرکت کردین ما با دیدن این دل سوزی شما برایه شهر گرمی پشت شما ایستادیم با بیشتر از ۵۰۰ نفر
  شمالیاقتون بیشتر از نمایندگی هست
  امید وارم موفق باشید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 50. شهروند گفت:

  با سلام خدمت همشهری های عزیز، ما باید خدا را شاکر باشیم که کسانی مثل دکتر سیدی، وشیرالات قهرمان اومدند و در این شهرستان محروم سرمایه گذاری کرده اند چون امثال اینها را زیاد داشتیم که ریسک سرمایه گذاری را در شهرستان خودشان را بخاطر محرومیت نداشتند و رفتند در اردبیل و رشت و تهران سرمایه گذاری کردند و حالا هم سرمایه شان چندین برابر شده در حالی که ارزش سرمایه های سیدی و نیکجو در گرمی روز به روز کمتر میشه! که من و تو هیچ وقت نمیتونیم این خطر و بپذیریم،پس بیایید به درگاه خداوند دعا کنیم که گره مشکلات این دو عزیز باز بشه تا ما هم شاهد اشتغالزایی و رونق این شهرستان افسرده باشیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 51. شهروند گفت:

  با سلام خدمت همشهری های عزیز، ما باید خدا را شاکر باشیم که کسانی مثل دکتر سیدی، وشیرالات قهرمان اومدند و در این شهرستان محروم سرمایه گذاری کرده اند چون امثال اینها

  Thumb up 0 Thumb down 0

 52. شهروند خسته گفت:

  حالا یه نفر کاری اومده تو منطقه هی بهش گیر بدیم بابا بیچاره همه دار و ندارشو تو گرمی ریخته سرمایه گذاری کرده مثل بقیه تو شهرهای دیگه پمپ بنزین و کارخانه کابل نزده!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 53. یک شهروند گفت:

  باتوجه به رخدادهایی که دراین مدت اتفاق افتاده چه خبر های خوش از جمله منطقه ازاد ارس وچه خبر های تلخ از جمله کشمکش مسولین شهرستان های همجوار….هم باعث خوشحالی اهالی این شهر وهم باعث دلسردی این مرده شده است مردم این شهر از مسولین خود انتظار دارند که به جای اینکه دعوا باهم کنند به فکر این مردم جوانانشان باشند مردمی که روز به روز مهاجرت میکنند جوانانی که روز به روز به اعتیاد روی میاورند ایا وقت ان نرسیده که مسولین تلنگری به خود زده وبه فکر راه حل باشند نه به فکر دعوا …امیدوارم این حرفای من به گوش مسولیینی که درخواب غفلت به سر میبرند برسد .

  Thumb up 0 Thumb down 0

 54. امین گفت:

  متاسفانه دراین شهر چیزی که بیداد میکند دعوا های بی دلیل بر سر هیچ پوچ هست .باتوجه به این که این شهرستان جزوی از منطقه ارس قرارگرفته هست فرصت هایی رابرای این شهر فراهم میکند به قول اقای دکتر مسولین عزیز زمینه را برای سرمایه گزاری فراهم کند نه اینکه به حرفای بی ریشه بی سر ته دامن بزنند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 55. محسن گفت:

  شهرستان گرمی یکی از منطقه های محروم کشور هستش به قول رهبر انقلابمان اقای خامنه ای که درسفری به شهرستان گرمی فرمودند که اگر میخواهید فکر راببینید به این شهرستان یعنی گرمی سری بزنید یکی از راههای برون رفت از این بن بست توجه به پتانسیل های موجود شهرستان هستش باعنایت به این که این شهرقراره به عنوان جزوی از منطقه ازاد ارس باشد فرصت هایی رابرای این شهرستان فراهم میکند ولی متاسفانه سیاست کاری ها وکشمکش های بی طرفه باعث میشود که این شهر روز به روزفقیر تر باشد به قول اقای سیدی مسولین عزیز باید ارامش خود راحفظ کنند به فکر راه حلی برای برون رفت از این بن بست باشند به به فکر یه مشت حرفای بی سرو ته ممنون

  Thumb up 0 Thumb down 0

 56. سعید فرهنگ گفت:

  سلام ما ازشنیدن اینکه شهرستان گرمی جزوی از منطقه ازاد تجاری ارس شده خیلی خوشحال شدیم وبه اینده شهرمون امیدوارم ولی به قول اقای سیدی متاسفانه این روزها کشمکشی بین مسولین شهرها درجریانه که متاسفانه این روند درحال ادامه هست من به عنوان یکی ازشهروندان این شهر ازمسولین عزیز تقاضا دارم به جای اینکه به حاشیه بپردازند به متن توجه کنن متن یعنی مشکلات جامعه یعنی مشکلات جوانان بیکاری فقر اعتیادو… امیدوارم مسولین عزیز هر چه زودتر از این خواب شیرین ولی تلخ برای همشهریانشان بیداربشوند به فکر راه علاج برای این مشکلات باشند باتشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 57. گلابتون گفت:

  ایستکانین یاریسی سنه قربان اولوم
  سیدینین باغاتی سنه قربان اولوم
  سن تز گل اینتخاباتا سنه قربان اولوم
  گرمینی سال گلستانه سنه قربان اولوم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 58. بازاری گفت:

  همه بلدند خوب حرف بزنند، ولی مهم جرات عمل کردن یا به قول خودمون دل وبه دریا زدنه! که هیچ کس حاضر به این استارت با سرمایه خویش نبود،سیدی یکبار برای همیشه کاری را در گرمی استارت زدند که اگه اینجوری پیش بره تا سه چهار سال اینده گرمی از پارس اباد و مشگین میزنه جلو، و اگه اینجوری باشه یعنی گردش مالی مثل پارس آباد، رونق ،اشتغالزایی، درامد و…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 59. شهروند گفت:

  میدانید م… صاحب یک پمپ بنزینه ؟اگر نترسی وچاپ کنی ادامه میدم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 60. شاهد گفت:

  این استاد دانشگاه همون کسی که باغ شلیل داره ، یعنی اون باغداره استاد بوده! پس طرف علمی بوده نتیجه گرفته.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 61. درخشی گفت:

  ای کاش هر نماینده ای به اندازه دکتر سیدی برای این شهرستان فلک زده هر چند کوچک ولی یه کاری انجام میداد،دکتر سیدی طریقه پول در آوردن و به همه کشاورزان یاد دادند، خداوند اجرشان بدهد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 62. آزنام منیم گفت:

  یاشاسین گرمینین غیرتلی ایگید اوغلی دوختر سیدی! کی هچ اولماسا هر ایل ۵۰۰نفری گویمی گده رشت تهراندا کارگرلی الییلر.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 63. حسینعلی گفت:

  به دکتر بگو بابا ….. همه چیز درست می شود /زیاد کار کردن مثل حاج ولی مشکل به بار میاورد. هشدر خان را بخور که آن هم عالمی دارد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 64. دانشجو گفت:

  من از دکتر سیدی که هم استاد بنده هستند وهم اینکه در باغ ایشان با چند نفر از دانشجویان دیگه مشغول به کار میباشم کمال تشکر را دارم به خدا در تامین شهریه ام همیشه مشکل داشتم خداوند خیرشان دهد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 65. گرمی مغان گفت:

  سیدی سر به فرماندار میزاری که خودتو بزرگ جلوه بدی.
  ابن فرماندار جایگاه و محبوبیت مردمی دارد.
  اینو بگم اگه بیای انتخابات که انشالا میای دویست رای جانانه داری.
  درررروووووود بر فرماندار علایی
  محبوب جوانان و پیران گرمی

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • کند اوشاقی UNITED STATES گفت:

   ضمن تقدیر وتشکر از همه عزیزانی که نظرهایی متفاوت میدهند وبرای تک تک آنها آرزوی توفیق را دارم واز دوستان صادقانه میخواهم اخلاق اسلامی را رعایت کنیم وبه خاطر چند روز ریاست خدایی نکرده تهمت ویا توهین به کسی نکنیم حقیقتا اگر دلمان به شهر مظلومان میسوزد راه کار نشان بدیم حقیر به هیچ عنوان راضی نیستم که آقای سیدی کاندیدا بشوند ولی دلیل نمی شود ایجوری به ایشان جسارت بشه ایشان از افتخارات این شهر میباشند و اعتقادم اینه به سایر کاندیداهایی احتمالی هم جسارت نشه همه اینها فرزندان این مرز وبوم میباشند وافتخارات شهرمان .ما باید به وجود همه این عزیزان افتخار کنیم نه توهین وتهمت.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس گفت:

   گرمی به مردان بزرگ مدیران موفق می نازد نه به فرماندار

   Thumb up 0 Thumb down 0

 66. عباس گفت:

  اعلایی قهرمان، از تو به یک اشاره از ما بسر دویدن.
  فرماندار اگر جواب برومند را با قاطعیت و عملآ نمیدادند آنوقت مورد اتهام قرار مگرفتند نه حالا.
  شک نکنید صدارت فرمانداری برای مهندس اعلایی خیلی کوچک است ، لیاقت ایشان غیر قابل انکار است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 67. بهنام گفت:

  به به دکتر دیرم…یک کلمه از مادر عروس…فکر کردی با اینکارا میشه نماینده شد.چند وقتیه ازت خبری نیست؟ با حاج ولی در شهرک شهید محلاتی تهران خوش گذشت؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • شمیل بئ گفت:

   به به باز اقا بهنام نظر دادند! خودت و نگاه نکن …….. در حالی که ایشان باز دورت میزنه، در ضمن دکتر سیدی از اردیبهشت تا شهریور در کشت وصنعت پارس اباد مدیر باغات بودند بعدش هم رفتند اشنویه برداشت سیب داشتند کی وقت کردند برند تهران؟ (یالانچینی قران ویرسین)

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • سعید گفت:

    بهتر نیست به جای خیالبافی ویک مشت قصه نویسی چیزی بگین که مستند باشد دوست عزیزمان راست میگن اقای سیدی پارس اباد بودن بعدشم رفتن ارومیه

    Thumb up 0 Thumb down 0

 68. شهروز گفت:

  گرمی‌تاکنون‌چنین‌فرماندار‌باکارامدی‌به‌خود‌ندیده.شماها‌بدنبال‌منافع‌شخصی‌هستین،اما‌ایشان‌خداو‌سفارشات‌بزرگان‌دین‌را‌سرلوحه‌کار‌خود‌‌قرار‌داده.درضمن‌از‌فرماندا‌به‌اندازه‌رییس‌جمهور‌‌
  انتضار‌دارید

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • moshenmeto گفت:

   نه بابا چه انتظاری همین که کلی تو دانشگاه علمی کاربردی ما رو خندون ممنونشیم اخه میخواد تو توریسم اکسیژن هم سرمایه گذاری کنه مرسی به فکر مردم هم ولی واقعا خندیدم خدا عمرش بده

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • عباس گفت:

    واقعآ این کوته فکری است که حقیقت رو درک نمیکنیم. متاسفم به این طرز تفکر.
    اگه عربها بدانند که چنین طبیعتی با دریای اکسیژن در گرمی هست همه گرمی رو میخرند. منظور فرماندار معرفی همه پتانسیل های گرمی است شما هنور کلمه توریست درمانی را نشنیده اید حق دارید بخندید. مشکل ما فقط مشکل فقر مادی نیست ، بیشتر مشکل ما فقر فرهنگی است. ببینید از دکتر و مهندس و چی وچی و چی، همه قصد خراب کردن فرماندار خدمتگزاری که از خودمانست و دردمان را درک میکند را داریم. پس با این فرهنگ انتظار پیشرفت نداشته باشید.
    فرماندار ما باید اهل اردبیل باشد تا هر کدام از ما دسمال بدستش باشیم

    Thumb up 0 Thumb down 0

 69. ramin گفت:

  با این اوضای که که فرماندار و نماینده گرمی بپا میکنن هم مغان و هم منطقه ازادو از دست میدن فقط بی خودی سرو صدا میکنن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 70. politic UNITED KINGDOM گفت:

  آقای قاسمیان رابطه شما با سیدی کدر شده بوده و دیگه شما اونو قبول نداشتید و خبری ازش نمی زدید،راستشو بگو چی بهتون داده که باز رفتی سراغش ناقلا!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 71. دانشگاهی UNITED KINGDOM گفت:

  استاد دانشگاه‌های اردبیل به مشاجرات بین نماینده بیله‌سوار و پارس‌آباد و گرمی در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: مداخله یکی از فرمانداران شهرستان‌ها سبب تشویش اذهان عمومی در سطح کلان و اسباب نگرش منفی نسبت به منطقه شده است.
  آقای سیدی منظورتان کدام مشاجره است؟ همان حرفها و سخنان واهی،نسنجیده،بی دروپیکر،دوبهم زن و برخاسته از عدم اطلاعات کافی آفای برومند را میگوئید؟ یا اگر غیر از این است میشه بفرمایید نقش نماینده مغان(آقای موسوی) در مشاجراتی که جنابعلی به ایشان نیز نسبت داده اید چیست؟؟؟
  جناب سیدی میشه بفرمایید منظور جنابعلی از دخالت یکی از فرمانداران،دخالت در چه امری بوده و این کار وی به چه صورت سبب تشویش اذهان عمومی در سطح کلان و اسباب نگرش منفی نسبت به منطقه شده است؟؟؟
  آقای سیدی،مردم ببوگلابی نیستند،سخنان جنابعلی کاملا از سر عصبیت،مغرضانه،آلوده به نیش و کنایه نسبت مسئولین مغان(بویژه فرماندار و نماینده محترم) و تبلیغاتی و مقدمه چینینی برای معرفی خودتان بعنوان کاندیدای اصلح در انتخابات آتی میاشد.
  جناب سیدی،افراد تازه به دوران رسیده مثل شما سعی در غبار زده و مه آلود جلوه دادن وضعیت موجود و کوبیدن غیر منطقی و کور کورانه اشخاص داشته تا در فرصت مناسب از آب گل آلود ماهی بگیرند.یا به قول رئیس جمهور محترم،تازه به دوران رسیده ها، همان فرصت طلبانی که منتظر وزیدن بادند .از کدام جهت برایشان مهم نیست .فقط منافع خودشان بر قرار باشد به راحتی معنویت را قربانی می کنند و هیج نگرانی هم به خود راه نمی دهند .رفتارشان نشان دهنده ی آن است که به هیچ چیز و هیچ کس جز خود و وابستگانشان نمی اندیشند.
  آقای سیدی،سیاسی و انتخاباتی شدن هنوز برای شما خیلی زود است.توصیه میکنم یه کار آفرینی خودتان ادامه داده و از ورود به فضای متلاطم انتخابات و پاسخ به وسوسه های رنگین و کاذب در این مورد خودداری کنید تا قیمتتان حفظ شود.پایدار و برقرار باشید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یاشاسین سیدی گفت:

   اگه جنابعالی به جایگاه هر کی فکر کنین باید بگم که جناب فرماندار پس جاش تو زمین کشاورزیه نه تو فرمانداری، مهندس کشاورزی کجا؟ فرمانداری کجا؟ همچنین نماینده جنابعالی
   اگه سیاسی شدن واسه سیدی زوده پس شما هم باید هم فرمانداری هم نماینده رو از شهرستان جمع و جور کنین. چون هیچ مسئولی در این شهر از سیاست هیچی نمیدونه.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهروند گفت:

   خیلی ببخشیدا فکر کنم خود شما خیلی مغرضانه و با هدف خاصی متن نگاشته اید،فرمودیدکه سیاست کارتون نیست؟ منظور جنابعالی از سیاست چه چیزی میباشد؟اینکه فقط با سیاست دروغ به خورد مردم بدیم و شهر و با این سیاستهای که فقط شما میدانید به ویرانی تبدیل کنیم؟ اگه منظورتان این نماینده های سابق و فعلی هستش، اگه تمامی انها را یکطرف روی هم بذاریم به اندازه دکتر سیدی نه اشتغالزایی کرده اند ونه کار مثبتی که مردم به آن امیدوار باشندوانجام داده اند!داداش من گرمی الان تشنه اشتغالزایی و درامد میباشد که به نظر من ایشان بهترین گزینه میباشد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • بي نوا گفت:

   اقایی که سن نظر وریبسن قدیمنن دیبلر آجدا ایمان اولماز سنده سیدی جد کار آفرینیگ اله اونان سورا سیدیه نظر ور

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • بیرامزاده گفت:

   دانشگاهی یه جوری نظزپردازی کردی که فکر کردم پروفسور نظر داده! از این سیاستمدارها تو گرمی زیاد اومدند و رفتند هیچ گلی به سرمون نزدند، در ضمن از توصیه ات که گفتی برو کارآفرینیتو ادامه بده یه جورایی اقرار کردی که طرف کارآفرین میباشد و این یعنی چاره گرمی. یاشین سیدی

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • باشگاهی گفت:

   آقا یا خانم دانشگاهی
   سیدی اصلح است نه موسوی

   Thumb up 0 Thumb down 0

 72. علی گفت:

  باسلام خدمت شما سروران ارجمند، به استحضار میرسانیم که توسعه هر منطقه منوط به آرامش سیاسی و امنیتی و اجتماعی هر شهرستان میباشد پس لازم است فرماندار دخالتی در این موارد نداشته باشد چون نمایندگان محترم فقط به فکر روی بورس بودن هستند . لازم است یادگار دولت قبلی حواسش باشد که استاندار محترم و معاونت سیاسی ایشان دنبال تنش نیستند و به جانب داری اعلایی از موسوی (به فامیل بودن)هیچ علاقه ای ندارند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 73. علیرضا گفت:

  سلام
  آقای سیدی شما که این حرف هارابرای وقتی میزنید که نماینده بشوید یعنی تمام حرف هایی که تاحالا درمورد گرمی زده اید نه برای پیشزرفت گرمی بلکه همه برای نشان دادن خود است مطمعن هستم که شما وقتی نماینده گرمی شوید مثل تمام نماینده های دوره های گذشته گرمی در پی درآمد و خیر خود خواهید بود مطمعنم پس بجای این حرف ها کمی واقع بین باشید ومردم را با حرف های پوچ نخرید باتشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • تیز بین گفت:

   فکر کنم ایشان یکی ازسرمایه داران شهر میباشد که اگر بخواهند خودشان را نشان بدهند بهتر از اینها میتونند! ولی نمیدونم ایشان را از نزدیک دیده اید یا نه؟ چون ایشان در شخصیتی که شما میفرمایید نیستند.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • عليرضا توجه كن گفت:

   داش من نمیدونم تو به پیشرفت چی میگی چون از عقل وذهن تو خبر ندارم
   در مورده این که سیدی مثل نماینده هایه قبلی میشود تو از نزدیک دیدیش نمیدونم تو این مزخرفاتو چه جور نوشتی فک کنم تو از زحمت هایه سیدی خبر نداری اره داش من این سیدی تمام دارو ندارشو تو گرمی سرمایه گذاری کرد تو کدوم نمایندت تو گرمی خونه داره تو اگه نمیدونی برو تحقیق کن
   من تحقیق کردم میگم این فرد بهترین گزینه برایه نماینده شدنه چون گرمی به این فرد دلسوز نیاز داره

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • ناشناس گفت:

    داداش من میدونم آقای سیدی تموم سرمایه گذاریاش فقط برای خودشه من نمیدونم از سرمایه گذاری آقای سیدی تو باغ چی نصیب مردم میشه حتی تموم کارگرا وتموم افراد رو سیدی از پارس آباد آورده .من خوب میشناسم دکترو اینم میدونم وفتی نماینده بشه مثله تموم نماینده ها فقط دوروریاشو ساپورت میکنه. بعدش فقط یه نمونه ازکار آفرینهای آقای سیدی روبگو ببینم ؟جز این که سه نفر از دوستاشو استخدام شرکت کرده هان؟ اینا مزخرفات نیست عزیز منم به کسی توهین نکدم که تو درمورد حرف های من اینطور حرف میزنی. عزیز قبل از استفاده از اینترنت اول دهنتو پاک کن بعد بیا نظر بده ساغول

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • شمیل بئ گفت:

     ادا خالوغلی تو چرا نمیگیری؟ که دو حالت داره:اول اینکه یا متن و نخوندی، ودوم اینکه تو با خود سیدی مشکل داری! چون یارو میگه و همه مردم شهر هم شاهده که ایشون باغداری و با سرمایه خودش تو شهر ارواح گرمی پایه گذاری کردند وهر ساله حدود ۲۰۰ یا۳۰۰ نفرو سر کار میبره؟ بعدا تو میایی و میگی برا گرمی چیکار میکرده! بعضی آدآم نجه آدآمی یاندیری ی ی ی…

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ناشناس گفت:

      خاو اوغلی بولارین هامسی نقشه دی الان قهرمان امده کارخونه میزنه اگه ادمی میومد اینجور سرمایه گذاری میکرد این هیچ مشگل یا حرفی نداشت منم با سیدی مشگلی ندارم فقط بعضی ها امدن اینجا دارن سیدی رو بزرگ میکنن من میگم اگه سیدی واقعا فقط فقط برای سرمایه گذاری میومد این قدر خودشو تبلیغ نمی کرد اینم درسته که ایشون کارآفرینی کرده ولی تموم کارمندای ثابتش شاید به ۵ نفر یا بیشتر از ده نفر شاید شاید نرسه پس چرا اینقدر داره تبلیغ میکنه ایشونم میتونست مثله قهرمان بدون سروصدا راحت کارشو بکنه درضمن شاید بگین قهرمانن با حاج ولی هماهنگکه این اصلا درست نیست چون اونو با سادگی تمام بیشتر درکنار حاجی ولی میبردن اونم ازهیچی خبر نداشت این بیچاره قهرمانو بعضی دوروریاش گولش زدن. حالا اینا به کنار انشاالله روزی شهرمون مثله شهرای پر رونق دیگه پردرامد موفق بشاه جووناش همه موفق سربلند باشه انشاالله به امید روزهای خوب خوش در گرمی

      Thumb up 0 Thumb down 0

    • ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

     داداش تو میگی کارگراشو از پارس اباد میورده اره نه داش ۱۰ مینی بوش آدم از گرمی به پارس آباد میبر من خودم با چشمایه خودم دیدم.این از این.تورو نمیدونم ولی من میدونم که ۹۵ درصد مردم گرمی کشاورزن. همین که برا کشاورزا راه کار هایه جدیدی نشون میدن حتی سرمایه هم میدن تا محسولات چن برابر بشه یا باغ کردن زمین کشاورزی کا سالی ۱تومومنم برداشتش نبود بعد محصول دادن باغ ۱۰۰ ملیون متونه برداره . داش پس اینا چیه اینا کار آفرینیه دیه . عزیرم تو که نمیشناسیش چرا چرت پرت نظر میدی . من که اون سه نفر که تو میگی نمیشناسم ولی میدونم که چنتا مهندس کار بلد داره تو شرکتش یاشایدم تو دلت میخواست تو رواستخدام کنه خخخخخ

     Thumb up 0 Thumb down 0

    • هوادار آشنا 3 گفت:

     نشستی پشت اینترنت داری همینطوری مینویسی .یه بار تموم کارای یه باغی را بهت بدن بعد میدونی که چقدر زحمت داره.به هر حال اینم در حد نیازش استخدام کرده.جنابعالی انتظار دارید که دکتر تو را از خونه بکشه بیرون و برات کار بده تو شرکت.واقعا حرفات خنده داره.اگه میتونی تو هم یه کاری کن و چند نفر از دورو ورت را استخدام کن.بعد بیا نظر بده

     Thumb up 0 Thumb down 0

     • ناشناس گفت:

      یولداش شما که میگین یه کار بکن چند نفرو بیار سرکار همین الان من خودم ۵۰نفر مستقیم ۱۲۰نفر غیرمستقیم تو شرکتم کار میکنن.من سال۹۲ امدم گرمی یه نیروگاه خواستیم بزنیم که حدود ۱۰۰نفر مهندس برق میتونست توش کارکنه بعدشم سرمایه ای که این نیروگاه برای منطقه میاورد از کل سرمایه گذاری دکتر تو ان زمان تا حالا اقای دکتر بیشتر میشد که با همکاری نماینده ها محترم فرماندار کنسل شد چون جایی باید واحد های نیروگاه نصب میشد که ازبهترین موقعیت برخوردار بود.که عدم همکاری نماینده ها و فرماندار باعث شد این نیروگاه ایجاد نشود و به کیش و قشم منتقل شود . پس یولداش منم به نوبت خودم زحماتی دراین راستا کشیدم ولی افسوس صد افسوس که کارشکنی باعث فرار میشه البته الانم در تهران تعدادی از همشهری ها الان در مترو تهران راه اهن تهران شرکت خحط واحد تهران نمیگم به دست من ولی منم نقشی در جذبشون داشتم وشما منو نمیشناسید.چونمثل بعضی ها نمی خواهم اسمم یا آوازم سرزبون ها بیفته چون نیازی ندارم آقای سیدی هم انشالله موفق باشند امیدوارم روزی شهرستان گرمی خودمون مرکز اقتصادی استان حتی منطقه بشه چون مایه سربلندی همهمونه الله تاپشردم

      Thumb up 0 Thumb down 0

 74. عباس ROMANIA گفت:

  آقای سیدی . فرماندار مغان فهرمان ملی ماست

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • دلسوز UNITED STATES گفت:

   چاپلوسی هم حدو حسابی دارد واینقدر احساسی نباشید ار تعداد سلولهای جناب علایی آشنایی کامل دارم.قهرمان واقعی پدران ومادران شهدای هشت سال دفاع مقدس میباشند نه علایی::::::::::::::::::::::::::::::

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • عباس ROMANIA گفت:

    ………. لعنت خداوند بر کسانی که زحمات شهدا و خدمتکارانی چون فرماندار را نادیده میگیرند.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    • همشهری2 گفت:

     خدمت دوستان و همشهریان عزیز می رسانم که ما هنوز یاد نگرفته ایم که برای پیشرفت و ترقی و فتح قله های بلند به اتحاد و همبستگی نیاز داریم اگر اتحاد و همدلی در هر زمینه بیشتر باشد ما را به سر منزل مقصود خواهد رساند نه اینکه برای بالا رفتن و فتح قله ها کسی را بکوبیم و بگوییم تمام مشکلات شهر برگردن یک شخص بیندازیم این را نه اخلاق به ما میگه و نه عقل حکم میکنه که چنین نگرشی داشته باشیم و اینکه همشهری گرامی آقای دکتر سیدی در بعضی جاها مسئولین را در اشتغال زایی نا کار آمد جلوه میده این کار نه زیبنده مسئولان هستش و نه مشکلی را حل میکنه بلکه به کند شدن پیشرفت شهر کمک میکنه بنده توصیه میکنم که دوستان داشته هایش را به مردم نشون بده و مردم قضاوت میکنند که فلان کشس کشاورز و باغدار خوبی است نه ا سیاستمدار خوب و اینها را مردم هم لمس میکنند و هم می بینند که چه کسی به درد این شهر می خوره

     Thumb up 0 Thumb down 0

    • غریبه UNITED STATES گفت:

     عباس جان به خودتان لعنعت نفرستین……………………………

     Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید