دلایل پسرفت شهر گرمی چیست *اکبر زارعی

 آزادلو : متن زیر توسط یکی از مخاطبان به رشته تحریر درآمده است. آزادلو محتوای زیر را نه تأیید و نه تکذیب می کند و هدف از انتشار آن انعکاس خواسته های مردم به گوشش مسئولان است:

بسم الله الرحمن الرحیم.
حسبناالله نعم الوکیل نعم المولی و نعم النصیر.
۱-عدم وحدت در رسیدن به پیشرفت:وقتیکه اسم وحدت می آید بسیاری از ما میگوییم یعنی همبستگی.وحدت برای پیشرفت شهرمان یعنی نیازهای شهرمان را به نیازهای خودمان اولویت قرار دهیم.یعنی وقتیکه از کاندیدایی حمایت میکنیم نگوییم برای من چه داری؟بلکه بگوییم برای شهرمان چه داری؟
۲-عدم توجه به شایسته سالاری:من در این زمینه از هیچ شخص و نهادی حمایت نمیکنم ولی توجه بسیاری از مسئولان شهریمان در گذشته و حال مبنی برای فعالیت هایی است که فرد انتخاب شده برای ایشان داشته باشد و این شایسته سالاری نیست و شایسته سوزی است.باید همه ما برای رسیدن به پیشرفت جناح و حزب را فراموش کنیم و برای رسیدن به پیشرفت در وحدت فعالیت کنیم.
۳-چرا شهرما با وجود جذابیت ولی زیبایی ندارد؟مسئول زیبایی شهری شهرداری است.و رمز موفقیت مهندس بدری که زمانی شهردار ماهم بود عدم تکیه ایشان به بودجه دولتی و تکیه بر درآمد شهرداری بود.متاسفانه در شهر ما یک رفتار کاملا مضر مد شده است که همه زمانی که به شهرداری مراجعه میکنیم به دنبال رابطه برای تخفیف هستیم و سعی میکنیم درآمد شهرداری را کم کنیم و یا اصلا اقدام به پروانه و… نمیکنیم و اینها باعث کاهش درآمد شهرداری میشود که این باعث عملکرد ضعیف این نهاد مردمی میشود.
۴-برای زیبایی شهری شهرما نیازمند یک برنامه کارآمد است.سال آینده سال انتخابات است.هرکسی ازمیان ما که برای نجات شهر خودمان تلاش میکند باید در انتخابات شرکت کند و افراد مفید را انتخاب کند و عدم شرکت ما در انتخابات ممکن است کمکی باشد برای افراد غیرمفید.در انتخابات تکیه بر روابط طایفه ای عامل پیشرفت نیست.در انتخابات آینده ما نیازمند افراد با برنامه و جسور هستیم.که شهرمان فرصت آزمون و خطا ندارد.انتخابات جایی برای مطرح شدن نیست انتخابات میدان خدمت است.
۵-ما از مسئولان شهری توقع داریم با وجود سه نماینده و یک معاون سیاسی امنیتی استانداری که در گذشته هم تکرار شده بود به دردهای مردم زادگاه خود توجه کنند و بیتفاوت نباشند.چون زادگاه آنها هویت آنهاست.شاید در اردبیل زمانی رد شوند ولی مردم شهرمان آنها را با آغوش باز خواهد خواهد پذیرفت.
و درپایان جادارد بگویم که باتوجه به لغو قراردارد ترکمنچای کشوری به نام آذربایجان مشروعیت ندارد و این خاکها حق مسلم مردم جمهوری اسلامی ایران است.

هوالباقی اکبر زارعی ۱۳۹۵/۱۰/۱۱

نظر شما چیست؟

۱۱ نظر

 1. رجب ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  در پیشبرد و رونق بخشیدن به فضای شهری و توسعه شهرستان علاوه بر اعتبارات دولتی همت و سرمایه گذاری کلیه اعاد را می طلبد.چرا که مردم به شهرستانهای دیگری ازجمله به اردبیل میایند مگر دراربیل چه هست در گرمی وجود ندارد با کل سرمایه شهرستان خرابه به های اردبیل را آباد کرده اند که خودشان هم اهل مغان را نمی پسندند حال باید( همه دست هم دهیم به مهر گرمی خویش راکنیم آباد) بهترین آب و هوا داردچرا ما دنبال تریستی میگردیم چرا دنبال تولید نرویم فقط ما می خواهیم یک در آمد کزایی داشته باشیم نه با زخمت؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • همشهری گفت:

   تولید نیازمند سرمایه است و سرمایه نیازمند حمایت است.اگر سرمایه گذاران را برایشان مانعی ایجاد نکنیم قطعا روند تولید درشهرمان پیشرفت خواهد کرد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 2. گرمیلی ( مغان عاشیقی) گفت:

  با سلام وخسته نباشید خدمت کارکنان نشریه آزادلو
  اولا آقا زارعی کارمند فرمانداری و چون مسئول روابط عمومی فرمانداری است و با شما دوست است نظر ایشان را منعکس کردید نه اینکه نظر یکی از مخاطبان آزادلو باشد و شما از حیث مخاطب بودن و یا انعکاس صدای مردم این متن را ارائه نکردید.
  ثانیا : بازار گرمی روابط عمومی فرمانداری نه به خاطر وضعیت شهر و مردم منطقه بلکه به خاط سیاست دعوت عموم برای شرکت در انتخابات است.
  ثالثا : با خط پایانی متن خود برادر ارجمند جناب آقای زاعی خود را از چشم خیلی از مردم انداختید و هیچ ربظی به متن که نوشته بودید نداشتو هدف شما از سطر آخر جه بوده الله اعلم..

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • مدیر مسئول ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   دوست عزیز ایشان اکبر زارعی هستند. محسن زارع روابط عمومی سابق بودند و اکنون در استانداری هستند. لطفا قبل از آگاهی قضاوت نکنید

 3. تجکه سن گفت:

  به جای اینکه حرفای صد من یه غاز که پر از اشتباهات تایپیه دو تا نظر درست حسابی رو تائید کن که لابد خواننده بفهمه دوروبرش چی میگذره

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. کارشناس گفت:

  با سلام دلایل عقب ماندگی شهر ما علل مختلفی دارد.مهمترینش وجود مدبران بی لیاقت که بذون هیچ تخصصی و فقط با ارتباط با باند قدرت به مدیریت رسیده اند.دوم عدم حمایت از سرمایه گذرانان است. تا حالا فکر کردید جرا سرمایه گداران از این شهر فراری هستند؟جون برای انجام یک کار ائاری باید از هفت خوان رستم رد شوند.یکی از دوستان بلنده در مورد گردش/ری میخواست سرمایه گداری میلیارئی انجام بده فقط بخاطر بعضی اط مسایل که هنوز تو شهر ما جا نیفتاده از این کار صر فنظر کرد.آیا ما فرهنگ برخورد با توریست را بلدیم؟توریستها افراد با فرهن/های مختلف هستند و خواه ناخواه ا/ر بخواهیم شهرمان توریستی باشد باید فر هن/ آنها را قبول کنیم.بعد بزرگترین مسیله مسیله منظقه آزاده که مظمین باشید هیچ نفعی برای ما نخواهد داشت پون زیر ساخت لازم را نداریم و باز سود آن به جیب افراذ با نفوذ هخواهد رفت.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. مجتبی نظری اینی لی گفت:

  شایسته و به جا اما موارد بسیار زیادی در پسرفت گرمی دخالت دارند از جمله ۱)عدم داشتن تخصص و صلاحیت مسئولین ۲)رونق بند پ ۳)پایین بودن روابط اجتماعی مردمان شهر ۴)عدم آگاهی از اصول کشاورزی
  ۵) سیاست زدگی آموزش پرورش ۶)باور اهالی به اینکه تنها راه نجات کارگیری است (سواون قاباغی هاریه دالی د اوریه) ۷)خرافی بودن اکثر مردم شهر ( خصوصا قدینلار کی اوشاق تربیت ادیللر)۸) بی سوادی بدیهی و مدرن ۹)پایین بودن سرانه مطالعه ۱۰)نبود فکر اقصادی (اکثر مردم برای زنان و دختران خود حواهرات جواهرات می خرند و با قیمت پایین می فروشند)۱۱)فرار مغزها ۱۲) عدم آگاهی از اصول دامداری ۱۳)وجود معلمان بی سواد ۱۴) اعقاد دبیش ازبیش از حد به قضا و قدر ۱۵)عدم آگاهی بهداشتی
  ۱۶)عدم رعایت تغذیه سالم ۱۷)یاس ونامیدی مردم ۱۸) بی توجهی به ورزش و حتی مسخره ورزشکاران(این عامل سبب برچیده شدن نشاط و شادابی از مردم اهالی میشود)۱۹)تبیعیض وپایین بودن بودجه این شهر ۲۰) راواج فرد گرایی وبرچیده شدن جنبه های سوسیالیستی زندگی (هر اوز فیکرینده) ۲۱)مهاجرت سرمایه داران ۲۲)رخت بستن اخلاقیات ۲۳)بیکاری مطلق ۲۴)وجود تیره های قبیله و عشیره و طایفه بازی(در ایام انتخابات بیشتر به چشم می اد)۲۵ دخالت علما در اداره شهر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. همشهری گفت:

  از بس که مسئولان شهرستان بی عرضه اند…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

   دوست عزیز علاوه بر مسئولان مردم شهرستان هم بی عرضه تشریف دارن
   خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر توسط خود انان

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید