دلیل مخالفت نمایندگان با طرح منطقه آزاد، مخالفت با دولت بود

آزادلو : نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: عمده دلیل مخالفت نمایندگان مجلس در دوره گذشته با طرح دولت در خصوص توسعه مناطق آزاد تجاری، مخالفت با دولت بود.

محمد فیضی امشب در نشست صمیمی با شورای مرکزی اصناف و بازاریان شهر اردبیل اظهار کرد:عمده دلیل مخالفت نمایندگان مجلس در دوره گذشته با طرح دولت در خصوص توسعه مناطق آزاد تجاری، مخالفت با دولت بود.

وی افزود: چون در برنامه ششم بر توسعه مناطق آزاد در سطح کشور تاکید شده است نیازی به کسب دو سوم آرا ندارد و این طرح با کسب ۵۰ درصد به علاوه یک رای می‌تواند در مجلس تصویب شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت بعد از رد شدن این طرح برای بار دوم در مجلس برنامه‌ای برای طرح دوباره آن رد مجلس نداشت و این طرح با پیگیری‌ها و درخواست نمایندگان استان‌های ذی‌نفع و با رایزنی با شخص رئیس‌جمهور و معاون پارلمانی وی دوباره در مجلس مطرح شد.

فیضی با اشاره به اینکه این لایحه با کمی اصلاح دوباره به مجلس فرستاده شد اضافه کرد: این طرح جزء معدود طرح‌هایی است که مخالفان و موافقان آن با حساسیت بسیار بالایی آن را در مجلس پیگیری می‌کنند.

وی گفت: تک فوریت این طرح تنها با ۲ رای بیشتر در مجلس مصوب شد و چون مخالفت شدیدی در زمینه این طرح وجود داشت بارها بین دولت و مجلس ردو بدل شد که امیدواریم این‌بار مورد تصویب مجلس قرار بگیرد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید