دوئل پائیز و زمستان در استان اردبیل

آزادلو : به دنبال کاهش دمای هوا و بارش باران در استان اردبیل که از دو روز گذشته شروع شده، در مناطقی از استان به خصوص گردنه ها و مناطق کوهستانی برف بارید.

بارش نخستین برف پائیزی در دوازدهمین روز از فصل پائیز مناطقی از شهرستانهای مشگین شهر، نمین، و سرعین و گردنه الماس در جاده خلخال – اسالم، گردنه صائین در محور نیر – سراب را سفیدپوش کرد.
بارش باران که از دو روز گذشته در استان اردبیل آغاز شده و همچنان ادامه دارد علاوه بر خوشحالی کشاورزان و شستشوی چهره شهر و طبیعت، سبب آبگرفتگی معابر شده و برای اهالی مشکلاتی بوجود آورده است.
همتی کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی استان اردبیل هم با بیان اینکه سامانه بارشی تا فردا پنجشنبه در استان تداوم خواهد داشت گفت: انتظار می رود بارش از بعد از ظهر امروز در شهرستانهای مشگین شهر، نیر و سرعین به صورت برف باشد.
همتی با بیان اینکه در دو روز گذشته بیشترین میزان بارش در استان اردبیل از شهرستان بیله سوار با ۳۹ میلیمتر گزارش شده است افزود: در  این مدت در مشگین شهر ۳۶ میلیمتر، نیر ۳۵ میلیمتر و اردبیل ۲۷ میلیمتر باران باریده است که در سایر مناطق استان نیز بارش باران بالای ۲۰ میلیمتر بوده است.
وی با اشاره اینکه دمای هوای استان اردبیل تا ۵ درجه تا فردا کاهش می یابد، گفت: این سامانه بارشی از ظهر فردا از منطقه خارج خواهد شد.
دمای هوای اردبیل هم اکنون ۵ درجه سانتیگراد بالای صفر است.
خدایی مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل هم با اشاره به کاهش دما هوا در استان اردبیل و استفاده اهالی از وسایل گرمازا از هموطنان خواست ضمن صرفه جویی در این نعمت الهی، در هنگام استفاده از بخاری و وسایل گرمازا از باز بودن مسیر دودکش مطمئن باشند و از کلاهک هایی که به شکل H هستند استفاده کنند.
فرمانده پلیس راه استان اردبیل هم گفت: با توجه به مه آلود بودن محورهای مواصلاتی استان که سبب کاهش دید افقی رانندگان می شود و بارش باران و خیس و لغزنده بودن سطح جاده در استان اردبیل رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت کنند و از هرگونه شتاب و عجله در رانندگی خودداری کنند.
سرهنگ فتاحی با بیان اینکه تابلوهای مربوط به سرعت که در کنار جاده ها نصب شده است مربوط به شرایط هوایی مناسب است، به رانندگان توصیه کرد در هنگام بارندگی به علت خیس و لغزنده بودن سطح جاده ها حتما با سرعت مطمئنه و با احتیاط رانندگی کنند تا از بروز هرگونه حوادث احتمالی بر اثر سرعت جلوگیری شود.
مدیریت راه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل نیز اعلام کرد تردد در کلیه راههای استان جریان دارد و با توجه با بارش باران و خیس و لغزنده بودن سطح جاده ها رانندگان با احتیاط رانندگی کنند.
براین اساس از رانندگانی که قصد تردد از محورهای کوهستانی و گردنه های استان اردبیل را دارند خواسته شده زنجیر چرخ و تجهیزات ایمنی زمستانی به همراه داشته باشند./صدا و سیما
http://ardabil.iribnews.ir/files/fa/news/1396/7/12/1440841_656.jpg

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید