دولت نهم و دهم مانع موفقیت ما شد!/ سرنوشت محیط زیست با دو انتخابات پیش رو گره خورده است!

آزادلو : معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست در توجیه کارنامه ضعیف خود در سفر به اردبیل گفت: مجلس نهم و دهم همراهی نکرد و تا انحلال سازمان محیط زیست پیش رفت.

به گزارش آزادلو به نقل از آذرسلام، معصومه ابتکار شامگاه گذشته در نشست با انجمن های مردم نهاد، دانشجویان و اساتید، فضای فعلی ثمن های خفاظت از محیط زیست را فضای گشوده شده نامید و اظهار داشت: در دولت نهم و دهم این ثمن ها منحل و یا منزوی شدند و فضای امنیتی برای آنها درست شده بود اما در این دولت دست یاری دراز شده و به کمک شما نیاز دارد.

وی ادامه داد: این باور روحانی بود که به ثمن دانشجو و جوانان باید فرصت داد.

ابتکار در ادامه افزود: ۹۰۰ تشکل محیط زیست داریم و در اردبیل این ثمن ها وارد کمپینهای تخصصی شده اند که جای خوش حالی دارد.

رئیس سازمان محیط زیست کشور در ادامه با این عنوان که بیش از ۲۰۰ شغل جدید تحت عنوان مشاغل سبز ترسیم شده است وعده داد: کارگاه های توان افزا در بخش کارگاهی ایجاد خواهد شد که جوانان می توانند بنگاه داری کرده و با ورود به عرصه فعالیت در حفظ محیط زیست از جمله در مسائل اجتماعی و فرهنگی این بخش و یا انرژی های نو مشاغل به راه اندازند.

این معاون رئیس جمهور در ادامه و با بازگشت مکرر به گذشته و انتقاد از مجلس نهم و دهم یادآو شد: در این دوره از مجلس با ما همراهی نشد و لوایح محیط زیست نادیده گرفته شد حتی تا جایی پیش رفت که طرح حذف سازمان محیط زیست پیش رفت اما در این دولت بیش از ۵ جلسه با رئیس جمهور جلسه برزگزار شده  و سازمان قوت گرفته است.

ابتکار تدوین و رویکرد سازمان محیط زیست در برنامه ششم توسعه را عطف دانست و گفت: سند برنامه سازمان حفظ محیط زیست در برنامه ششم یک سند افتخار است.

این معاون رئیس جمهور بر تداوم طرح غرق اجتماعی تاکید کرد و گفت: از دنیا عقبیم و محیط زیست به مردم سپرده نشده است و اگر مردم پای کار نیاید سازمان به تنهایی نخواهد توانست موفق شود.

وی در ادامه با گره زدن دو انتخابات پیش رو (شورا و ریاست جمهوری) و حفظ محیط زیست و با اشاره به اینکه سیاست های کلان و مدیریت شهری کار و تدوین شده یادآور شد: مدیریت آلاینده ها و پسماندهای صنایع باید از شهرداری و شورای شهر شروع شود و دو انتخابات شورا و ریاست جمهوری پیش رو سرنوشت ساز و بی بدیل و یک فرصت استثنایی ایجاد شده است.

ابتکار در ادامه آینده مردم را به منزله حرکت به سمت ثروت! بر شمرد و گفت: با مشارکت و انتخاب درست در انتخابات به سمت آینده و ثروت خود بروید! و برای خود و دیگران وقت گذاشته و دیگران را نیز پای کار انتخابات و دولت بیاورید.

معصومه ابتکار در پایان نشست با انجمن های مردم نهاد فعال در بخش محیط زیست که شامگاه گذشته در استانداری اردبیل برگزار شد عنوان کرد: با حضور پر شور بار دیگر ایران را سراافراز کرده و امید درخشیدن را فراهم کنیم.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید