دین شهدا بر گردن ما خیلی بالاتر از خدمات‌مان به خانواده شهدا است

آزادلو : امام جمعه گرمی مغان گفت: دین شهدا بر گردن ما خیلی بالاتر از خدماتی است که به خانواده شهدا ارائه می‌دهیم.

حجت الاسلام یدالله صفری صبح امروز در نشستی با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل اظهار کرد: همه مردم و من نیز به عنوان امام جمعه یک شهرستان مدیون شهدا و خانواده آن‌ها هستیم زیرا جانفشانی شهدا سبب امنیت کنونی است.

وی با بیان اینکه هرچقدر به خانواده شهدا خدمت کنیم بازهم ادای حق شهدا را بجا نیاورده‌ایم، افزود: شهدا از یکدیگر برای شهید شدن سبقت می‌گرفتند که واقعا این اقدام دل بزرگ می‌خواهد.

خطیب جمعه گرمی بیان کرد: همه مسؤولان باید از جایگاه خود و در حوزه فعالیت خود باید از عزت نفس خانواده شهدا مراقبت کنند و این یک وظیفه شرعی برای ادای دین به خون شهدا برای همه مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: ماهیت ذاتی این بنیاد بیشتر سنخیت و هدف‌گیری از امامان جمعه داشته و باید در راستای بهره‌گیری از فرمایشات امامان جامعه باشد.

یاسر شاهی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران موفق نخواهد شد مگر آنکه از مشاوره امامان جمعه بهره‌مند شده و فرمایشات آن‌ها را در اولویت قرار دهند و در مقابل مسؤولان ارشد از این بنیاد معنوی حمایت کنند.

وی بر لزوم بالا بردن عزت و اقتدار خانواده شهدا در میان دستگاه‌های دولتی تاکید کرد و گفت: اگر بنیاد شهید به شرایط مطلوبی برای رفع مطالبات خانواده‌های شهدا نرسد، مشکلات این خانواده‌های معظم فراگیرتر خواهد شد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید