راه آهن اردبیل به شبکه ریلی کشور وصل می شود

آزادلو : وزیر راه وشهر سازی گفت:تکمیل راه آهن اردبیل – میانه در اولویت دولت دوازدهم است که در صورت اتمام به شبکه ریلی کشور وصل می شود.

http://img8.irna.ir/1396/13960623/82664737/n82664737-71868689.jpg

عباس آخوندی روز پنجشنبه در بازدید از طرح راه آهن اردبیل – میانه افزود: این طرح یکی از سخت ترین و بزرگترین طرح های ریلی کشور به لحاظ شرایط توپو گرافی و کوهستانی منطقه به شمار می آید.
وی اضافه کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی ۶۲ تونل ،عملیات گالری بطول چهار کیلومتر و خاکبردرای ببش از یکصد میلیون متر مکعب انجام شده است .
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح ۴۶ درصد است افزود:پیشرفت فیزیکی زیر سازی طرح راه آهن ۷۰درصد است که پیش بینی شده تا سه سال آینده در صورت تامین اعتبار به بهر برداری برسد .
آخوندی افزود: بدلیل محدودیت های اعتباری برای تکمیل این طرح به شرکت های فعال در این طرح توصیه می شود با تشکیل کنسرسیوم از طریق فاینانس داخلی و خارجی و بانک های خصوصی و صندوق توسعه ملی اعتبارات مورد نیاز این طرح تامین شود.
وزیر راه و شهرسازی میزان اعتبارات مورد نیاز این طرح را ۱۱هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: امسال ۹۱۰ میلیارد ریال برای این طرح اختصاص یافته و تلاش می شود به همین میزان هم در سال آینده اختصاص داه شود.
آخوندی بیان کرد: این طرح بصورت یک طرح زنده بوده و تمام کارگاه ها و قطعات آن هم فعال است و تلاش می شود در دولت دوازدهم با تکمیل آن آرزوی دیرینه مردم منطقه برآورده شود.
وزیر راه و شهرسازی به منظور بازدید و بررسی آخرین وضعیت طرح های راه و مسکن روز گذشته به استان اردبیل سفر کرده است.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. شریف گفت:

    باز هم دروغ!!!!!!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید