دخل و خرج شهرداری گرمی باهم همخوانی ندارد

14162576

آزادلو : شهر گرمی علی رغم پیشینه قابل توجه، آن چنان که باید و شاید توسعه نیافته و چهره فقیر و محروم آن نشان از بی مهری های طولانی دارد. کوهستانی بودن گرمی با توجه به اینکه یک مزیت مهم برای توسعه گردشگری آن می توان باشد، در مقابل کار را برای عمران شهری سخت تر کرده است. اما در چند ماه اخیر تغییر چهره محسوس شهر از زیبایی و نصب چندین مجسمه تا آسفالت معابر اصلی و فرعی کم و بیش فقر را از چهره زیبای گرمی دور کرده است.
«رسول حسن زاده» مدرک کارشناسی عمران داشته و بیش از ۱۲ سال سابقه کار در شهرداری را در پرونده خود دارد. وی در واحد های مختلف این نهاد مردمی از جمله خدمات شهری، نظارت بر تاکسیرانی، شهرسازی و دفتر فنی فعالیت کرده و همزمان با آغاز کار فعالیت شورای فعلی شهر گرمی، به عنوان شهردار گرمی در این پست حیاتی قرار گرفت.
عمده فعالیت های شما از زمان حضور در این نهاد در چه حوزه هایی بوده است؟  با هماهنگی و مساعدت اعضای شورای اسلامی شهر گرمی، فرماندار و مهمتر از همه در سایه تلاش کارکنان زحمتکش شهرداری در حوزه عمرانی جدول کشی معابر، آسفالت معابر، شن ریزی معابر و مطالعه آب های سطحی و در زمینه خدمات شهری لای روبی رودخانه های داخل شهر، نظافت معابر، جمع آوری مستمر زباله های سطح شهر و همچنین تعمیر ماشین آلات سنگین شهرداری اقدامات قابل توجهی انجام شده است. گفتنی است در زمینه فضای سبز درختکاری محله کوتول آباد، آبیاری منظم فضای سبز، خرید گل وگیاه ویژه بلوار دکتر بهشتی و ولیعصر(عج) و هرس درختان سطح شهر در کنار تعبیه مجسمه های مختلف در نقاط مختلف شهر از دیگر فعالیت شهرداری در یک سال اخیر می توان برشمرد.
آیا وضعیت بودجه شهرداری گرمی در سالجاری متناسب با هزینه های عمرانی شهر است؟ اعتبار شهرداری گرمی در جریان سال ۹۳ از محل تملک دارایی های سرمایه ای ۱۰ میلیارد ریال ویژه آسفالت معابر سطح شهری است که تاکنون ۴۸ درصد تخصیص یافته است. از محل اعتبارات حوادث ۲۸۰۰ میلیارد ریال جهت مهار آب های سطحی نیز تخصیص یافته است.
آیا این اعتبارات را برای عمران شهری با توجه به وضع وخیم و بافت فرسوده شهر کافی می دانید؟ همانطور که اشاره کردید پاسخ در خود سوال نهفته است. با توجه به وضعیت خاص جغرافیایی و توپوگرافی شهر و نیز بافت فرسوده آن در کنار محرومیت منطقه، منابع درآمد محلی و اعتبارات تخصیصی به هیچ عنوان پاسخگوی نیاز شهر نبوده و در بسیاری از موارد کفاف امورات روزمره شهرداری را نمی دهد.
آقای شهردار با شروع فصل سرما آیا پروژه آسفالت شهری به عنوان اصلی ترین خواسته اهالی همچنان ادامه می یابد؟ با توجه به شروع فصل سرما به لحاظ مسائل فنی، پخش آسفالت به صورت گسترده در سطح معابر مقدور نیست. اما در صورت مساعد بودن شرایط جوی و بسته به اولویت مناطق، در برخی معابر لکه گیری آسفالت به صورت موردی انجام می شود. همچنین با اتمام فصل زمستان همچنان روند آسفالت ریزی معابر اصلی شهر به صورت مستمر و جدی ادامه خواهد داشت.
با توجه به بررسی ها و شناخت شما از شهر گرمی، مهم ترین دغدغه ها و چالش های شهری گرمی را چه می دانید؟ صرف نظر از کمبود یا نبود امکانات نظیر مراکز تفریحی ، هتل ومبلمان شهری مناسب وغیره که از جمله گزینه های موثر در جهت توسعه شهری است، مهم ترین مشکل شهر گرمی به لحاظ ساختاری در حوزه شهرسازی وجود معابر نامناسب از جهت آسفالت و جدول گذاری است. امیدوارم با مطالعه جمع آوری آب های سطحی و زیرسازی و آسفالت معابر که البته مستلزم تامین اعتبار کافی است، گره اصلی از مشکلات شهر و شهروندان گشوده شود.
آیا برنامه خاصی برای آینده شهر گرمی دارید؟ یقیناً شهرداری وظیفه ذاتی خود را در جهت فعالیت های عمرانی را تاکنون انجام داده و زین پس نیزبا همت مضاعف انجام خواهد داد. امسال نیز پروژه های عمرانی تعریف شده بلاشک سال آینده اجرایی و به بهره برداری خواهد رسید.
عملکرد شهرداران قبل از خود را چگونه ارزیابی می کنید؟ یقین دارم همه شهرداران ادوار گذشته شهر گرمی به نوبه خود تمام همتشان را در جهت عمران  و آبادی شهر به کار گرفته اند.
همکاری و ارتباط شما با شورای فعلی چگونه است؟ باید بگویم تمامی اعضای شورای اسلامی شهر گرمی دلسوز شهر و شهرداری بوده و نهایت سعی خود را در جهت عمران و آبادانی پیشرفت شهر به کار گرفته اند. خوشبختانه بین شورا و شهردار در کنار روابط محکم کاری، صمیمیت نیز حاکم است.
شهرداری ها علاوه بر عمران شهری در حوزه فرهنگی نیز فعالیت دارند. از کارهای انجام شده در این حوزه بگوئید؟ برگزاری مسابقات فرهنگی ، مذهبی از جمله مسابقه افکار امام(ره)، مسابقه غدیر، برگزاری محفل انس با قرآن، تخفیف مطالبات شهرداری، استفاده از تبلیغات محیطی در حوزه فرهنگ عمومی، فعال سازی کمسیون فرهنگی اجتماعی  شورای اسلامی و شهرداری، برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب، تعامل با اصحاب قلم، خبرنگاران و شخصیت های فرهنگی، ایجاد ایستگاه های صلواتی، برگزاری برنامه عزاداری در ماه محرم از جمله فعالیت شهرداری در حوزه فرهنگی است.
با پیوستن شهرستان به منطقه آزاد تجاری ارس، آینده شهر را چگونه می بینید؟ قبل از هر چیز جا دارد از تلاش های مستمر مسئولان محترم محلی و استانی در الحاق شهرستان به منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس کمال تقدیر و تشکر را داشته باشیم. یقین دارم این موضوع برکات پرباری بر شهر و شهروندان به دنبال خواهد داشت و در محرومیت زدایی از شهر و منطقه بسیار موثر خواهد بود.
به عنوان سخن آخر اگر مطلبی دارید بفرمائید؟ به نظر من روزنامه و رسانه ها به عنوان پل ارتباطی مردم با مسئولان و بالعکس نقش بسزایی در توسعه شهر ایفاء می کنند. خدمات پایگاه خبری آزادلو در انعکاس نقاط ضعف در حوزه های مختلف شهر قابل تقدیر و یک ظرفیت عظیم برای منطقه است. امید است این ظرفیت عظیم برای توسعه شهر گرمی بیشتر و بهتر بکار گرفته شود.

* گفتگو از علی قاسمیان (منتشر شده در روزنامه همشهری)

نظر شما چیست؟

۳۵ نظر

 1. دوست شهردار ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  شهردار فعلی از کسی نمیترسه جواب برخی شورا ها رو با قاطعیت میدهد.. حسن زاده شجاع هست و مورد حمایت ۴ شوراست.. شاهی جعفری نوروزی عطایی

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. شكر گذار ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  دوستان حسن زاده با دست خالی و نبود اعتبار مناسب بهترین عملکرد رو داشته هست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. جوان گرمي ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  مشکل شهرداری گرمی این هست بعضی از اعضای شورا که فرد مورد نظرشان شهردار نشده به گرمی خیانت میکنند… شهردار اون شورا ها رو به مردم معرف کن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. ممد احدی گفت:

  وقتی رابطه ها تو شهرداری باشه و قانون اجرا نشه وضعیت بدتر خواهد شد.
  آقای x:آقای کارمند شما که فامیلی یکاری کن جریمه فلان کارم کمتر شه!
  کارمند محترم:این چه حرفیه بابا. میخوای اصلا کاری کنم پول جریمه بمونه تو جیبت!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. مهندس گفت:

  آقای ر ک
  در سال عزم ملی و مدیریت جهادی کار کردن هنره دوست عزیزم! ضمنا بیش از دو میلیارد پول تو حساب شهرداریه. به نظر میرسه شهردار عزیز توان بکارگیری و مدیریت برای آن مجموعه را نداره من جایش بودم استعفا میدادم تا کسی که توانایی مدیریتی و مهندسی داشته باشه بیاد سرکار.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • غفاری گفت:

   اق مهندس تو یا همون شورایی هستی که فقط به فکر ضربه زدن به گرمی است هستی یا بقول اقای ر ک..به زور معده حرف میزنی
   شهردار دومیلیاردش کجا بود تو میخوای شهری که هشت سال یه فرغون اسفالت نریختن و رو شهردار فعلی تو یه سال گلستان کنه..شهردارای قبل حقوقم نمیدادن به کارمنداشون..برو از پرسنل بپرس سرماه حقوق میگیرن..تا الان شهردار خیلی کارا کرده ولی بعضیا چشم دیدن ندارن

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • رسول کمالی گفت:

    احسنت ومرحبا ،آقای غفاری عزیز شما خودتونو ناراحت نکنید.چرا که شهردار وقت جناب آقای رسول حسن زاده انسان متشخص ،مومن وبا ایمانیه،وهمین تمر باعث رنجیده خاطر شدن مهندس شده که ایکاش ایشان بجای آقای رسول حسن زاده شهردار می شد ومثل بقیه با پول بیت المال برای خود خوشگذرانی میکرد وشهرعزیزمون رو به گند می‌کشید اما اینار کور خوندند

    Thumb up 0 Thumb down 0

  • رسول کمالی گفت:

   ر ک نه رسول کمالی
   جناب آقای قاسمیان لطفا نوشته‌های منو سانسور نکن

   Thumb up 0 Thumb down 0

 6. كفتر گفت:

  اقا رسول با خیری بابا چه می کنی.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. مهندس گفت:

  عزیزان اینقده تعریف و توصیف هم ایراد داره ضمن قدردانی از زحمات شهردار محترم ایرادهایی هم وارده در بحث لکه گیری خیابانها که آسفالتشون با یک بارندگی ازبین رفتند یا جدول گذاری در هوای سرد که تو فصل بهار شاهد از بین رفتن بتن ها خواهیم بود اکثر پروژه ها بی ناظر صورت میگیره مهمتر از اینها به نظر میرسد کار مهمی که با شهرداران قبلی متفاوت باشه صورت نگرفته مگه کار شهردار فقط شن ریزی، جدول گذاری و لکه گیری خیابانهاست دوستان برای مطالعه به عملکرد شهرداران سایر شهرها سر بزنند.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ر ک گفت:

   مهندس جان حرف شما درست و منطقی ست .
   ولی من نمیدونم چرا به زور معده تون حرف میزنید .
   بادست خالی میخواهی چیکار کنه ،
   باکدوم بودجه ……..
   مگه شهردار قبلی چه دسته گلی برای شهرمون زده که……
   مطمئنا هر اداره ای یه ایراداتی داره که باعث بی نظمی و…..اگثر کارمندا ن دله دزدن واگر میخواهین شهرمون بهتر از این بشه باید بعضی از پرسنل های شهرداری سترون بشه وگرنه……………..

   Thumb up 0 Thumb down 0

 8. مدرس دانشگاه گفت:

  چیزی که عیان هست چه حاجت به بیان هست! شهردار فعلی در مقایسه با قبلی ها معجزه کرد تو گرمی.. پول کارمند ها رو به موقع پرداخت میکند، وضیعت شهر آبرومند شده هست.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. آ... گفت:

  آقای شهردار
  بی زحمت برنامه خود را در ابعاد مختلف برای هفته آینده تو سایت بگذارید تا بدانیم هفته دیگه چه تغییری قراره تو شهر و شهرداری بیافته؟!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • 22 بهمن گفت:

   عزیزم شما بیا با نبود بودجه ببینیم گرمی میتونی کار بکنی… تهران نیست که روز به روز فرق کنه گرمی…ما از شهردار راضی هستیم خدا هم ازش راضی باشد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 10. قعله باشی گفت:

  شورا ها باید افتخار کنن که حسن شهردار شده و با تلاش جدید در عمرانی شهر ضعف های شورا ها رو میپوشاند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهروند گفت:

   حسن زاده نبود آبروی گرمی میرفت! زشته شورا پشت سر مهندس حسن زاده صحبت کنه! شهردار بگو تا اون شورا رسوا شه دیگه بهش رای ندیم!

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • حامی شورا گفت:

    شهروند عزیز
    مثل اینکه شما نمیدانید شورا نماینده مردم هست نه شهردار!!!! پس هرچی شورا گزارش بده مورد اعتماد مردم خواهد بود نه شهردار. ولی بنده از دست شورا و شهردار گله مندم.چرا تابحال تو یکی از مساجد شهر جلسه پرسش و پاسخ نمیذارند تا ما هم نظرات و پیشنهادات و مشکلات شهر را به گوششون برسانیم چون نمیتونیم پیداشون کنیم.

    Thumb up 0 Thumb down 0

 11. بابک UNITED STATES گفت:

  سلام
  نمیدانم این خواسته ایی که دارم به شهرداری مربوط میشود یا به راهنمایی ورانندگی
  با سلام:

  اقای شهردار:

  یه معضلی در سطح شهر وجود دارد که تازگیا شورش در امده ان هم
  بلند گوهای میوه فروشان سطح شهر مخصوصا خیابانهای اصلی شهر دیگه واقعا برا ادم تیک عصبی اورده استراحت رو از زندگی ادم گرفتن
  به خدا کسی که میوه تره بار لازم داره میره میخره دیگه نیازی به الودگی صوتی نداره

  با تشکر

  اقای شهردار لطفا رسیدگی کنید
  اقای شهردار لطفا رسیدگی کنید
  اقای شهردار لطفا رسیدگی کنید
  اقای شهردار لطفا رسیدگی کنید

  این حرفم به راننده گان هست

  اخه مرد موئمن صبح یک روز زمستانی ان هم ساعت ۰۸:۰۰ چه کسی یادش سیب زمینی میفته
  یا مثلا بعد از ظهر وقت ناهار یا استراحت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. داودی گفت:

  تو این چند هفته شهردارچند حرکت مثبت انجام داده ما هم بهش خدا قوت میگیم امیداواریم این کارها مستمر پیدا کنه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. جوان گرمي ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  حسن زاده بهترین شهردار ایران هست

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. ناشناس ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  سلام شهردار محترم لطفا شوراهایی که مانع بیشرفت گرمی میشوند رو بگین

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. علي البدل گفت:

  دلسوزی شورا رو از ترس گفتی چون شوراها بهت زور میگن تو جلسه تون هم همش قندان پرونی هست به سوی همدیگه

  Thumb up 0 Thumb down 0

 16. پاینده گفت:

  با سلام وخسته نباشید از تهیه کننده این برنامه خواهشمند است زیادی از شهردار سوال وجواب نکنید به جای آن از احاد مردم بخواهید همه در مقابل مشکلات شهر بسیج شده وهمکاری تناتنگ داشته باشند چون همه کارنامه های شهرداری را همه مردم شهر گرمی می دانند آقای حسن زاده هرچه هم باشد نمی تواند این همه مشکلات شهر راحل بکند با تشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. lمنتقد ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  ضمن احترام وعرض خسته نباشید به جناب آقای حسن زاده شهردار محترم :باید عرض نمایم درحوزه عمرانی شهرداری ضعف های زیادی دارد با قبول داشتن تمامی موارد مطروحه در پروژه های اجرایی شهرداری بایستی یک از مهندسان بعنوان ناظر مقیم بر اجرا نظارت داشته باشد که متاسفانه این طوری عمل نمی نمایندوپیمانکاران سرذخود عمل مینمایند ولی عملکرد فرهنگی شهرداری پس از شهردار شدن آقای حسن زاده واقعا وواقعا در سطح عالی است وهمشهریان عزیز همه این را میگویند بخصوص چراغانی اخیر در هفته وحدت و……

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. رسول کمالی گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شهردارخدوم شهرمون جناب آقای رسول حسن زاده؛؛
  از زحمات بی وقفه جنابعالی در امر عمران و آبادانی شهرمون صمیمانه قدردان وسپاسگزارم.
  الحق که شیر پاک خورده ای ودر صداقت وپاکی جنابعالی جای هیچ شکی نیست.
  یک انتقاد کوچیک دارم .،اینکه فرمودید یقین دارم همه شهرداران ادوار گذشته شهر گرمی به نوبه خود تمام همتشان را در جهت عمران  و آبادی شهر به کار گرفته اند،کاملا مخالفم اگر چنین بود شهرمون به چنین وضعیتی نابسامان تبدیل نمیشد همه که مثل شما نیستند اگر شک داری به وضعیت قبل از شهردارشدن جنابعالی یه نگاه بنداز مطمئنا میبینی که ……..؟؟؟؟؟؟
  بازم دستت درد نکنه که به فکر عمران و آبادانی شهرمونی.
  از اعضای محترم شورای شهر هم قدردان وسپاسگذارم
  توفیق من الله

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • موجرلی گفت:

   شهردار ورزشکار باید با شهردارهای دوره قبل فرق کنه شهردارهای دوره قبل دین و ایمان نداشتن چون کسی که به فکر منافع خودش وبه بیت المال طمع می کنه هیچ وقت شهر آباد نمیشه. آقای حسن زاده ۳ فاکتور مهم شهرداری ۱ تحصیلات مرتبط و سابقه در رشته عمرانی ۲ صداقت و پاکدامی۳ ورزشکار و از نظر جسمی سالم را دارن اگه تلاش بیشتر کنن و از تحصیلکرده های مهندس استفاده کنن وضع شهر روز به روز بهتر از قبل میشه

   Thumb up 0 Thumb down 0

 19. ali گفت:

  اقای شهردار از شما میخوایم اعضای شورایی که مخالف برخی از کارای شما هستن همیشه سنگ اندازی میکنن به مردم بگید تا مردم بشناسن

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید