رونق روز افزون بازار روز قره آغاج بخش انگوت + تصاویر

آزادلو : بازار احشام قره آغاج  به بزرگترین مرکزی برای عرضه دام سبک و سنگین استان تبدیل شده است.
بازار سابق احشام دهستان قره آغاج بخش انگوت بدلیل برخی مشکلات زیست محیطی و  قرار گرفتن در داخل روستا و کنار فضاهای آموزشی و بهداشتی  و نیز  قرار گرفتن در بستر رودخانه دره رود  به همت وتلاش مسئولین به محلی در حدود ۵ کیلومتری این دهستان منتقل شد. این بازار  این روزها رونق روز افزونی دارد و در حال حاضر علاوه بر عرضه و فروش دام سبک و سنگین به محلی برای فروش انواع مایحتاج  مردم نیز تیدیل شده است.
این بازار که بیشتر شبیه بازار روز است، در مرکز تلاقی مغان که بزرگترین منطقه تولید کننده احشام استان است واقع شده است.عرضه کنندگان دام از شهرستانهای گرمی ،پارس آباد و بیله سوار،جعفرآباد و اصلاندوز،مشکین شهر و اردبیل و حتی استانهای همجوار  دامهای کوچک و بزرگ خود را در این منطقه عرضه می کنند.
در این میدان دواب ، انواع سبزی و میوه جات تازه،پوشاک ،کیف و کفش ،ابزار آلات و دیگر مایحتاج عمومی نیز عرضه می شود.
دامهای سبک  از گوسفند و بز تا دامهای سنگین از گاو با نژاد مختلف گرفته و گاومیش در این بازار به وفور یافت میشود. برای خرید از میدان احشام قره آغاج با هر مبلغی می توان دامی را خرید چرا که از بزغاله  شیری گرفته تا بره های چند روزه و گوساله های به اصطلاح یتیم عرضه می شود.
معامله کنندگان در این بازار  اصطلاحا” چدار نامیده می شوند. این بازار از ۵ صبح تا ۱۰صبح  روزهای سه شنبه و جمعه فعال است و  جمعه ها رونق بیشتری دارد.

گزارش :محسن زارع

نظر شما چیست؟

۵ نظر

 1. محسن گفت:

  لطفا عکس زیادی منتشر نمایید باتشکر

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. یادش بخیر چه روزهایی سپری شد اداره دامپزشکی گرمی با مخالفان این بازار سه بار به دادگاه رفت . خدا را شکر که موافقان و مخالفان همه آنان در این بازار فعالیت می کنند ./.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 3. حجي بالا گفت:

  یادتان است است این بازار را هم سیاسی کرده بودند حالا اقایان می ایند گزارش هم تهیه می کنند این بازار تنها کاری است که توسط خود اهالی منطقه روبه راه شده والا اگر به دست شهرستان بود این هم نصف ونیمه می ماند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. انگوتلی گفت:

  از آقای زارع بخاطر تهیه این گزارش که باعث معرفی بیشتر این بازار یا همان میدان دواب میشود تشکر و قدردانی می کنیم.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. مرادعلی گفت:

  زارعی فیلش یاد هندوستان کرده،به یاد روزهای خبرنگاری اش گزارش تهیه کرده.البته انصافا گزارش خوبی بود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید