ریشه تغییرات در جامعه ایران فرهنگ اشتباه غربی است

آزادلو : فرماندار گرمی مغان گفت: ریشه تغییرات گسترده امروزی در جامعه ایران فرهنگ اشتباه غربی است که رخنه کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ابراهیم امامی صبح امروز در جلسه کارگروه فرهنگی اجتماعی و انجمن‌های مردم نهاد اظهار کرد: کشورهای استکبار جهانی برای ایجاد تحولات در کشور ولایت مدار تمام اهتمام خود را بکار گرفته‌اند و باید دستگاه‌های دولتی هوشیار باشند.

وی با بیان اینکه مقابله با این تهاجمات با اقدام عملی امکان پذیر خواهد بود، افزود: برای دستیابی به فرهنگ اصیل اسلام و ایران باید از ابرازهای مختلف به خصوص ظرفیت گروه‌های مردمی استفاده شود.

فرماندار گرمی مغان بیان کرد: اقدام ملموس در حوزه فرهنگی جز با همکاری و مشارکت مردم امکان پذیر نیست و با توجه به مشکلات موجود در جامعه باید مردم و مسؤولان بدون انگیزه‌های سیاسی برای این مهم تلاش کنند.

امامی بر لزوم جلوگیری از افزایش فساد فرهنگی و اجتماعی در جامعه تاکید کرد و گفت: اکنون شاهد یک تحول سریع و فراگیر در نوع زندگی جوانان و نوجوانان هستیم که باعث شده فاصله بین اعضای خانواده زیاد و گوشی‌های همراه نزدیکترین دوست انسان باشد.

وی ، فضای مجازی را یک ظرفیت بزرگ برای این مهم دانست و افزود: همان ابزارهای رسانه‌ای که استکبار جهانی از آن برای تضعیف بنیان فرهنگی ما استفاده می‌کنند، می‌توان از آن برای مقابله با این هجمه‌ها استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل محمد حاجی آقا نیامیری دادستان گرمی نیز در این جلسه گفت: مشکلات فرهنگی موجود در جامعه نشان می‌دهد یک جای کار دستگاه‌ها می‌لنگد و باید مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.

وی توسعه انجمن‌های مردم نهاد در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی را خواستار شد و افزود: علاوه بر این انجمن‌ها دانشگاه‌ها باید در حوزه آسیب شناسی فرهنگی گرمی مغان که به شهرستان حسینی و ولایی مشهور است، ورود پیدا کنند.

http://uupload.ir/files/vtx7_photo_2017-10-04_10-08-16.jpg

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید