زمین جنب بازارچه مرزی گرمی به نام شهرداری است

آزادلو : نائب رئیس شورای شهر گرمی گفت: زمین جنب بازارچه مرزی گرمی به نام شهرداری بوده و با مبلغ ۱ میلیارد ریال تملک شده است.

علی دولتخواه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: به علت وجود اختلافات در این محل، شهرداری گرمی با پرداخت ۱ میلیارد ریال از بابت مطالبات راه و شهرسازی، زمین مورد نظر به نام شهرداری زده شده است.

وی با بیان اینکه اختلافات موجود در این نقطه به علت مالک زمین نیست، افزود: مشکل اصلی در واگذاری این مجموعه به پیمانکار بخش خصوصی جهت اجراء بوده و در دوره سوم شورای گرمی صورت گرفته است.

عضو شورای اسلامی دور پنجم شهر گرمی بیان کرد: بر اساس تفاهم نامه فی مابین پیمانکار پروژه و شهرداری گرمی، پیمانکار باید همه اقدامات کوه برداری و احداث مجموعه بازارچه را انجام دهد و سپس ۸۰ درصد از آن در اختیار وی قرار داده می‌شود.

وی اضافه کرد: اکنون این محل هیچ شاکی ندارد اما طبق تفاهم نامه انجام یافته در گذشته، سهم شهرداری از این محل بزرگ تنها ۲۰ درصد است که اصولی نبوده و ما این موضوع را پیگیری و به‌طور کلی وضعیت این محل را تعیین تکلیف خواهیم کرد.

دولتخواه همچنین به وضعیت ریزش سنگ از کوه پشت بازارچه مرزی شهر گرمی اشاره کرد و گفت: زمان احداث این مجموعه باید برای احداث حفاظت‌های لازم صورت می‌گرفت و اکنون به دلیل نزدیکی فاصله کوه با دیوار بازارچه، تردد ماشین آلات ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، کوه جن بازارچه مرزی گرمی با عنوان توسعه این بازارچه از سال ۸۸ سنگ برداری و تسطیح شد، اما به علت اختلافات موجود ادامه عملیات تاکنون به حال خود رها شده و این محل تبدیل به پارکینگ عمومی شده است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید