سرمایه‌گذاری‌ بخش خصوصی در حوزه ارتباطات شهر گرمی تقویت می‌شود

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/139112140002664.jpg

آزادلو : مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: تلاش و جدیت بر این است تا در شهرستان گرمی وضعیت ارتباطی روستاها ارتقا یافته و با استفاده از اعتبارات دولتی و بخش خصوصی سرمایه‌گذاری‌های لازم در حوزه ارتباطات انجام شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، بهروز رزمی پیش از ظهر امروز در دیدار با امام جمعه گرمی اظهار داشت: در حال حاضر شهر گرمی تحت پوشش نسل چهارم تلفن همراه قرار دارد و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال شهر انگوت نیز از این امکان بهره‌مند شود.

وی با اشاره به محرومیت دو شهرستان گرمی و خلخال افزود: با پیگیری های صورت گرفته و احصا مشکلات شهرستان‌های استان تلاش خواهد شد در شهرستان گرمی وضعیت ارتباطی روستاها ارتقا یافته و با استفاده از اعتبارات دولتی و بخش خصوصی سرمایه‌گذاری‌های لازم در حوزه ارتباطات صورت گیرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل بیان کرد: از میان ۳۱۵ روستای دارای سکنه شهرستان گرمی، ۱۶۲ روستا تحت پوشش تلفن همراه قرار دارند و ۱۱۱ روستا از اینترنت پرسرعت روستایی بهره‌مند هستند که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال آینده این تعداد به ۲۵۰ روستا افزایش خواهد یافت.

رزمی با اشاره به پروژه نصب یک هزار دستگاه ATM روستایی پست بانک در کشور و اختصاص ۲۵ دستگاه از این تعداد به استان اردبیل گفت: از ۲۵ دستگاه اختصاص یافته به روستاهای استان اردبیل، تعداد سه دستگاه به روستاهای شهرستان گرمی تعلق یافته که در آینده نزدیک آماده بهره‌برداری هستند.

وی در مورد مشکلات رومینگ مرزی در منطقه تصریح کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده، برنامه‌هایی توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای فرهنگ‌سازی و آموزش تنظیم دستی شبکه‌های تلفن همراه تهیه شده و آماده پخش است تا آموزش‌های لازم برای رفع بخش عمده‌ای از این مشکل به اهالی داده شود .

امام جمعه گرمی نیز در این دیدار با اشاره به حجم بالای استفاده از فضای مجازی در بین مردم در مناطق مختلف و ایجاد ارتباطات وسیع در هر نقطه از کشور خواستار استفاده مفید از این فرصت شد و افزود: افراد تحصیل کرده و صاحب نظر در حوزه‌های مختلف دینی، علمی و فرهنگی باید از این فرصت بهره‌مند شده و از ذخایر غنی موجود در پاسخ به شبهات، سوالات و تبلیغات استفاده کنند.

حجت‌الاسلام یدالله صفری با بیان اینکه متاسفانه هنوز ضرورت استفاده از فضای مجازی در بین مسئولان احساس و از ظرفیت‌های این حوزه استفاده نشده است، گفت: از این حوزه با وجود مشکلات و مسائل اجتماعی ایجاد شده باید به طور صحیح بهره برد و با فرهنگ‌سازی استفاده صحیح فضای مجازی مشکلات را حل کرد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید