سند جامع توسعه کشاورزی گرمی مغان تدوین شده است

آزادلو : فرماندار گرمی مغان از تدوین سند جامع توسعه کشاورزی این شهرستان خبر داد.

ابراهیم امامی صبح امروز در جلسه هماهنگی عرضه نهال شهرستان گرمی مغان اظهار کرد: شهرداری گرمی با هماهنگی جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های مرتبط یک محل برای عرضه نهال در سطح شهر انتخاب و از توزیع در سایر محل‌ها جلوگیری کنند.

وی شناسنامه‌دار کردن را یک ضرورت مهم دانست و افزود: شناسنامه‌دار کردن نهال‌ها باعث شناسایی درختان بیمار شده و باغداران را دچار مشکل در پرورش و صرفه هزینه نهال بی‌اثر نخواهد کرد.

فرماندار گرمی مغان بیان کرد: این شهرستان به واسطه خاک مرغوب، هوای مناسب و آب کافی اقلیم مناسبی برای توسعه باغات در اراضی شیب‌دار داشته و مورد حمایت دولت برای اجرای آبیاری تحت فشار است.

وی از تدوین سند جامع توسعه کشاورزی این شهرستان خبر داد و افزود: الگوی کشت شهرستان گرمی مغان به سمت محصولات استراتژیک و با ارزش افزوده بالا همچون زعفران و پسته کشیده شده است.

امامی اضافه کرد: متولیان این حوزه بدانند هرچقدر انگیزه‌های توسعه کشاورزی و صنایع تکمیلی و تبدیلی و حرکت از کشاورزی سنتی به صنعتی افزایش یابد، سبب رونق اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی خواهد شد.

وی همچنین ارتباط مراکز تحقیقاتی با بخش‌های اجرایی همچون کشاورزی و باغداری را مهم دانست و گفت: تدوین پکیج ویژه محصولات با ارزش افزوده متناسب با اقلیم گرمی و ارائه به کشاورزان لازم است.

نظر شما چیست؟

۲ نظر

 1. عباس کوچولو FINLAND گفت:

  ببخشید اصلاح بفرمایید منزل به دیگری پرداخت

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. عباس کوچولو FINLAND گفت:

  چه زیبا سرود اقبال عزیز که « حی علی خیر العمل عمل عمل عمل عمل» چیزی بگوییم که به عمل آید و کاری نکنیم که به گفت نامده بود» نماینده های گرانقدر کجا هستند؟ وعده ها به کجا انجامید؟ شعارها کجا مدفون شد؟ در گرمی، بیله سوار و پارس آباد چه اتفاقات مبارکی رقم خورد؟ در این کشور تا دلتان بخواهد قانون، اسناد راهبردی، طرح جامع، پروژه و مگاپروژه وجود دارد اما سفره مردم حکایت دیگری دارد.
  هر که آمد عمارتی نو ساخت رفت و منزل به دیگری گداخت.
  وان دگر پخت همچنان هوسی وین عمارت به سر نبرد کسی
  ایام به کام

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید