شخصیت با نفوذی در دولت نداریم/ باید چه کنیم؟

آزادلو : امام جمعه اردبیل خطاب به رئیس جمهور گفت: از رئیس‌جمهور می‌پرسیم اگر یک استان محروم مرزی مانند اردبیل شخصیت متنفذ در دولت نداشته باشد، دردهای خود را به کجا باید ببرد؟

به گزارش فارس آیت‌الله عاملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در مصلای اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: این هفته رئیس جمهور در بندرعباس گفت “راه‌آهن قزوین–رشت، احتیاج به سفارش ندارد چون آقای نوبخت نسبت به آن تعصب دارد و اول سال آینده آن را افتتاح می‌کنیم” ما در این خصوص به اهالی رشت تبریک می‌گوئیم ولی از رئیس‌جمهور می‌پرسیم اگر یک استان محروم مرزی مانند اردبیل شخصیت متنفذ در دولت نداشته باشد، دردهای خود را به کجا باید ببرد؟

وی افزود: آیا مدیریت کشور با معیارهای دوگانه، راه درستی است؟ آیا این روش، مردم را عاصی نمی‌کند؟ باز آقای رئیس جمهور گفت “بیش از ۳۰ میلیارد دلار فاینانس، آماده تزریق به پرژه‌ها است” باز سؤال ما این است که در این خصوص معلوم نیست چرا پروژه راه‌آهن اردبیل، همیشه سرش بی‌کلاه می‌ماند؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل تصریح کرد: به مناسبت ۱۴ اسفند، روز آغاز هفته احسان و نیکوکاری از اهالی استان مخصوصا متمولین درخواست می‌کنم تا در غم مستمندان استان شریک باشند.

عاملی همچنین بمناسبت روز تکریم مادران و همسران شهداء گفت: ملت ما در عزت و استقلال خود، کنار سفره این استوانه‌ها و پایه‌های اصلی استقلال و مقاومت نشسته است و همه ما مدیون این انسانهای بزرگ هستیم.

بیشتر از مردم باید به دولتمردان سفارش کنیم که مانع تاراج محیط زیست باشند

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل همچنین بمناسبت ۱۵ اسفند روز درخت‌کاری و آغاز هفته منابع‌طبیعی اظهار داشت: احترام به محیط‌زیست نشان بلوغ یک ملت و تعالی یک فرهنگ است و همه باید بدانند که زندگی ما و آینده ما با احیاء محیط‌زیست و فضای سبز گره خورده است.

وی افزود: ما در چنین روزی بیشتر از مردم، باید به دولتمردان سفارش کنیم که مانع از تاراج و غارت جنگلها و تلویث محیط‌زیست باشند.

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها بمناسبت سالگرد فاجعه خوجالو و آرزوی آزادی قره‌باغ اضافه کرد: نه با ارتباط صمیمی با اسرائیل نه با آیپک نه با گروه مینسک و نه با حمله‌های روزانه مطبوعات به ایران و نه با مجلسی که هنرش حملات مکرر به آیات قرآن و اخیرا تشبیه چادر زنان محجبه به پرچم‌های داعش است و نه با اجرای بزرگداشت‌ها برای شهدای قره باغ نمی‌توان این منطقه را آزاد کرد بلکه تنها راه آزادی قره‌باغ، تقویت باورهای دینی و تفکر عاشورایی و میدان دادن به متدینین و دین‌داران است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به تصمیم آمریکا مبنی بر تسریع انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی آن را نشان از اطمینان کامل آنها از عدم عکس‌العمل مسلمانها در این خصوص دانست و ادامه داد: او جسارت را به اوج رسانده و عمدا انتقال سفارت را به ۲۴ اردیبهشت سالگرد اشغال فلسطین از سوی اسرائیل انداخته است.

وی بیان کرد: تمام این جسارت‌ها بخاطر سرسپردگی حکام کشورهای اسلامی است استکبار جهانی تمام رسانه‌های کشورهای اسلامی و دستگاه روحانیت این کشورها را زیرسلطه خود آورده است به حدی که مفتی عربستان با صراحت اعلام می‌کند حمله به نظامیان اسرائیل حرام است و فلسطینیانی که با اسرائیل می‌جنگند تروریست هستند.

عاملی افزود: آنها به جای اسرائیل ایران اسلامی را مورد هدف قرار داده‌اند به حدی که جان کری در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: “اسرائیل عربستان و مصر در دروان اوباما از واشنگتن می‌خواستند که آمریکا به ایران حمله کند”.

امام جمعه اردبیل با اشاره به محکومیت ایران در بیانیه دبیر سازمان ملل در موضوع حقوق بشر بیان کرد: بخاطر جابجایی مفاهیم و تحریف آنها و جابجا شدن جایگاه ظالم و مظلوم و تروریست و مدافع حقوق‌طبیعی از این به بعد باید محکومیت از طرف نهادهای بین‌المللی را مایه فخر و شرف دانست.

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. ناشناس گفت:

    هشت سال وزیر راه اردبیلی و استاندار سابق اردبیل محمود احمدینژاد به اتفاق نیکزاد پروژه از ابتدا بیخود و بدون توجیه اقتصادی راه اهن اردبیل را کلید زدند مثل همه کارهای محمود احمدینژاد چه معلوم الحال هست .

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید