شهدای جنگ تحمیلی پشتوانه‌های اصلی انقلاب اسلامی هستند

http://www.dana.ir/File/ImageThumb_0_608_458/838793

آزادلو : امام جمعه شهرستان گرمی گفت: از پشتوانه‌های مهم انقلاب اسلامی ایران شهدای ۸ سال دفاع مقدس هستند.

حجت‌الاسلام یدالله صفری، در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه شهرستان گرمی، با بیان فضیلت‌های روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: بنیانگزار انقلاب اسلامی ایران با ایجاد تحولاتی بزرگ در اندیشه‌های مردم، رژیم ستم‌شاهی را سرنگون کرده و آن را با حکومت اسلامی جایگزین کردند.

وی افزود: از پشتوانه‌های مهم انقلاب اسلامی ایران می‌توان به شهدای ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد که با فداکاری‌ و از جان گذشتگی خود باعث اعتلای نظام انقلاب اسلامی شدند.

امام جمعه شهرستان گرمی با تبیین جایگاه واقعی شهدا و رزمندگان انقلاب اسلامی، تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی به هیچ عنوان ناتوان و ضعیف نبودند و علت سرنگونی آن‌ها در مقابل انقلاب اسلامی ایثار و فداکاری کسانی بود که بدون هیچ گونه ادعایی در مقابل زورگویان ایستادگی کردند.

صفری خاطرنشان کرد: از ابعاد مهم شخصیتی امام راحل هدایت انقلاب شکوهند اسلامی ایران بود که آثار آن  سراسر جهان را دربرگرفته است.

وی ادامه داد: نباید اجازه داد تا برخی از افراد به شاخص‌های دینی ضرر و زیان وارد کرده و از موقعیت‌های خود در راستای قدرت‌نمایی سوءاستفاده کنند.

صفری با بیان اینکه درهای رحمت الهی در این ماه گشوده می شود، افزود: خوشا به سعادت افرادی که از این ماه به بهترین نحو ممکن استفاده می‌کنند..

خطیب نماز جمعه گرمی مغان به سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: ۱۴ و ۱۵ خرداد هر سال بهترین زمان برای شناساندن اهداف واقعی انقلاب و برنامه‌های معمار کبیر انقلاب برای نسل جوان و آینده کشور است.

وی خواستار استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها برای معرفی شایسته نظام جمهوری اسلامی و خدمات ارزنده آن شد و افزود: وقتی کشورهای غربی هزینه های گزاف برای جنگ نرم با جوانان ایرانی هزینه می کنند ما باید هوشیارانه صحنه فضای مجازی را حفظ کرده و از افراط و تفریط نسل های آینده جلوگیری کنیم.

حجت‌الاسلام صفری اضافه کرد: توجه به بخش فرهنگی جامعه به خصوص در این شهرستان مرزی که در خط مقدم تهاجم فرهنگی قرار دارد، از اولویت‌ها بوده و باید همه مسئولان در کنار مردم به این مهم همت کنند./فارس

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید