شهرداری برای ارتقای بهداشت عمومی سطح شهر اهتمام ویژه داشته باشد

آزادلو : رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی گرمی مغان گفت: با توجه به مشکلات عدیده بهداشتی شهر گرمی، ضروری است شهرداری برای ارتقای بهداشت عمومی اهتمام ویژه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ابراهیم امامی در جلسه شورای سلامت شهرستان گرمی مغان اظهار کرد: متأسفانه وضعیت بهداشت معابر شهر گرمی مناسب نبوده و لازم است شهرداری برای لای‌روبی کانال‌های آب و نظافت سطح شهر همت دوچندانی داشته باشد.

وی با بیان اینکه کوتاهی در حوزه سلامت عمومی به هیچ وجه بخشیده نمی‌شود، افزود: سطح ارائه خدمات بهداشتی در شهرستان باید ارتقا یابد و لازمه آن تلاش همه دستگاه‌های دخیل در شورای سلامت است.پ

فرماندار گرمی مغان بیان کرد: در کنار جدیت در برخورد با متخلفان حوزه بهداشتی، لازم است رعایت بهداشت مدارس، فرهنگ‌سازی از دوران تحصیل برای حفظ محیط زندگی و فرهنگ‌سازی میان مردم مورد توجه قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه ترویج استفاده ار نان‌های سبوس‌دار در سلامت انسان موثر است، ادامه داد: رعایت بهداشت در نانوایی از موضوعات حساسی است که تاکنون در این شهرستان به طور شایسته به آن پرداخته نشده است و انتظار ما از اکیپ‌های مشترک دستگاه‌ها افزایش بررسی‌ها و برخورد بدون اغماض است.

امامی از بخشداران و دهیاران خواست نسبت به ترویج بهداشت عمومی در روستاها اقدام اساسی کنند و تصریح کرد: رؤسای دستگاه‌هایی که در شورای سلامت پای صورت‌جلسه را امضا می‌کنند، همگی موظف به اجرای موارد مطروحه هستند.

وی همچنین از اختصاص ۵ میلیارد ریال برای حل مشکل پسماند شهرستان خبر داد و افزود: وجود زباله و نخاله در سطح شهر و ضعف در جمع‌آوری بموقع سبب برور انواع بیماری می‌شود که این وضعیت در شأن اهالی ولایت‌مدار گرمی نیست.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گرمی مغان نیز در این جلسه اظهار کرد: برای افزایش سطح بازرسی اکیپ‌های مشترک دستگاه‌ها از صنوف مختلف لازم است اتحادیه‌ها با شبکه بهداشت به‌عنوان دبیر شورای سلامت همکاری داشته باشند.

حسین قربانی گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته اولویت اصلی ما آموزش رعایت بهداشت عمومی در همه روستاها و نقاط مختلف شهرستان است که برای این منظور نیز دوره و کلاس‌های مختلفی برگزار شده و خواهد شد.

http://uupload.ir/files/xh5k_photo_2017-09-11_09-56-26.jpg

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید