شور بدون شعور در مراسمات عزاداری بی نتیجه است

آزادلو : حجت الاسلام والمسلمین یدالله صفری در خطبه های نماز جمعه این هفته گرمی پس از دعوت عموم به تقوا اظهار کرد: انسان ضمن عبادت و بندگی، باید از فهم دینی برخوردار باشد تا به ماهیت و اصل موضوع نیز توجه داشته باشد.

وی افزود: انسان علاوه بر چشم ظاهری باید دارای بصیرت نیز باشد تا قدرت تشخیص و پی بردن به حقیقت را داشته باشد.

امام جمعه گرمی با بیان اینکه نباید نسبت به اتفاقات اطراف خود بی تفاوت باشیم اظهار کرد: دو فریضه مهمّ امر به معروف و نهى از منکر به عنوان یکى از انگیزه هاى اساسى قیام امام حسین (ع) بود و ما هم با احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید فساد را در جامعه ریشه کن می کنیم.

امام جمعه گرمی با بیان اینکه شور بدون شعور در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در راستای حفظ ارزشهای اسلامی نخواهد بود، اظهار کرد: برای عزاداری زمان مناسب در نظر گرفته شود تا ضمن اینکه باعث آزار و اذیت دیگران نشود بدلیل طولانی شدن مراسم تا آخر وقت به انجام واجبات لطمه نزند.

وی در مورد احسانات این ماه هم گفت: احسانات در محلی صرف شود که در مسیر مورد قبول باشد و به دست نیازمندان واقعی هم برسد.

حجت الاسلام والمسلمین صفری به بازتاب خبری پرتاب موشک ایران اشاره کرد و گفت: موفقیت ایران در زمینه ای دفاعی در خشکی و دریا حامل این پیام است که ایران حتی در زمان تحریم توانایی حفظ عزت و اقتدار خود را دارد و در مقابل استکبار جهانی کوتاه نخواهد آمد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات رژیم صهونیستی در فلسطین اشغالی اشاره کرد و گفت: فلسطینی ها جان خود را می دهند و اجازه نمی دهند قدس به دست یهودیان بیافتد.

حجت الاسلام والمسلمین صفری از سکونت جوامع بین الملی در مقابل جنایات رژیم صهونیستی انتقاد کرد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید