صدور پروانه منبع اصلی درآمد شهرداری گرمی

Image result for ‫رسول حسن زاده شهردار گرمی‬‎

آزادلو : شهردار گرمی گفت: منبع اصلی درآمد شهرداری صدور پروانه‌های ساخت و ساز است که کفاف امور شهرداری نبوده و باعث افزایش بدهی‌های این نهاد در طول ادوار شده است.

رسول حسن‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: متأسفانه تاکنون برای درآمد پایدار شهرداری اقدامی انجام نشده است و با این حال ما برخی اقدامات که منابع اندکی دارند، انجام دادیم و امیدواریم با همت شورای شهر این مهم افزایش یابد.

وی با بیان اینکه شهرداری گرمی ماهانه ۶۰ میلیون تومان به طور میانگین درآمد دارد، افزود: با توجه به فرسودگی تجهیزات شهرداری، ماهانه بیش از ۱۴۰ میلیون تومان جهت نگهداری و حقوق کارکنان توسط شهرداری هزینه می‌شود.

شهردار گرمی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۳ ما ۲۰ مورد پروانه واحد تجاری و ۵۴ مورد پروانه واحد مسکونی و در سال ۱۳۹۴ با افزایش نسبی ۲۸ مورد پروانه واحد تجاری و ۹ مورد پروانه واحد مسکونی در شهر گرمی صادر شده است.

وی از افزایش بیش از ۱۰۰ برابری تعداد پروانه‌های صادره سالجاری به نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و افزود: در طول ۶ ماهه نخست سالجاری ۱۲۱ مورد پروانه صادر شده که در زمینه احداث ۳۴ واحد تجاری و ۱۶۴ واحد مسکونی بوده است.

حسن‌زاده افزایش ساخت و ساز در شهر را مثبت ارزیابی کرد و گفت: قطعا رونق ساخت و ساز زمینه افزایش کسب و کار را فراهم می‌کند و افزایش منابع درآمدی شهرداری از این طریق برنامه‌ریزی برای ایجاد فضاهای تفریحی که منابع درآمد ثابت برای شهرداری خواهد بود را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه مجموعه پارک ملت به بخش خصوصی واگذار شده است، تصریح کرد: ما اگر بتوانیم بخش جمع‌آوری پسماند شهری و کارخانه آسفالت را نیز به بخش خصوصی واگذار کنیم، ضمن افزایش منابع درآمدی بخش عظیمی از مشکلات شهرداری نیز مرتفع خواهد شد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید