صفری: موضوع فلسطین به حیات اسلام گره خورده است

آزادلو : امام جمعه گرمی مغان گفت: موضوع فلسطین به حیات اسلام گره خورده و تا وقتی مسلمان واقعی زنده است قدس به راحتی ‏تصرف نمی‌شود.‏

حجت الاسلام یدالله صفری در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با قدردانی از حضور گسترده اهالی در راهپیمایی امروز گفت: مردم مومن و روزه‌دار شهرستان گرمی  در راهپیمایی روز قدس ثابت کردند که با آگاهی و بصیرتی ستودنی همچنان در مسیر دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین پایدار و استوار هستند.

وی با بیان اینکه مردم منطقه با خلق حماسه ای بزرگ در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، یکبار دیگر فریاد مظلومیت و عدالت خواهی مردم فلسطین اشغالی را به گوش جهانیان رساندند، افزود: مردم با این حضور ثابت کردند که شعار مرگ بر اسرائیل و مبارزه با ظلم و تجاوز، آرمان همه ایرانیان است و نشان دادند که فلسطین نه در محدوده کوچک جغرافیایی آن، بلکه در وسعت قلبهای تمام مسلمان جای دارد.

خطیب نماز جمعه گرمی در بخش دیگری از سخنان خود به ۵ تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و گفت: موضوع  اعتیاد به مواد مخدر همچنان یکی از مشکلات اساسی مملکت است و این معضل مادامی که از سوی مصرف کنندگان جدی گرفته نشود هنچنان شاهد متلاشی شدن خانواده ها در کشور خواهیم بود.

وی با اشاره به وجود حدود ۵ میلیون نفر معتاد به مواد مخدر در کشور، تصریح کرد: بر اساس آمارهای ارائه شده، این افراد سالانه ۶۰۰ تن مواد مخدر از نوع سنتی و ۶۰ تن هم از نوع صنعتی مصرف می کنند که قیمت مواد مخدر صنعتی ۵ تریلیون  تومان  محاسبه می گردد که با احتساب این مقدارهزینه می توان برای ۶۰ هزارمیلیون نفرواحد مسکونی فراهم کرد.

حجت الاسلام صفری افزود: این در حالی است که دولت جمهوری اسلامی ایران علاوه برفعالیتهای گوناگون معنوی و فرهنگی و بکارگماردن نیروی انسانی دراین  مساله ، سالانه ۱۲۰ میلیارد تومان برای معضل مبارزه با مواد مخدرهزینه اقتصادی سنگینی را صرف می کند.

وی با تبریک هفته قوه قضائیه  و هفتم تیر سلگرد شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان گفت: حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پاسخ مقتدرانه به گستاخی و ترقه بازی تروریست های تکفیری ونمایش بزرگی از قدرت نظامی ایران در منطقه بود .

امام جمعه گرمی اظهار داشت: این نمایش قدرت در محاسبات تروریست ها و حامیان آنها تاثیرگذار خواهد بود ، تروریست ها وهمپیمانان آنان این هشدار را جدی بگیرند و آن را به خوبی لمس کنند.

وی همچنین با انتقاد از وصعیت نامناسب بیمارستان ولایت گرمی گفت: دولت در همه شهرها با اجرای طرح تحول سلامت اقدامات اساسی انجام داده است اما در این شهرستان وضعیت چندان مناسب نیست./فارس

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید