ضرورت ایجاد ایستگاه تحقیقاتی غلات در گرمی مغان

آزادلو : فرماندار شهرستان گرمی بر ضرورت ایجاد ایستگاه تحقیقاتی غلات در این شهرستان تاکید کرد.

 ابراهیم امامی ظهر امروز در نشستی با مسؤولان استانی حوزه جهاد کشاورزی، دامپزشکی و منابع‌طبیعی اظهار کرد: ظرفیت اساسی در حوزه گیاهان دارویی از قابلیت های شهرستان گرمی بوده و تنوع و اقلیم مناسب این منطقه باید مورد توجه مسؤولان استانی باشد.

وی با تاکید بر اینکه گرمی مغان حتی یک سردخانه ندارد، تصریح کرد: این در حالی است که این شهرستان یکی از قطب‌های مطرح کشوری در زمینه باغداری و تولید محصولات مختلف است.

فرماندار شهرستان گرمی به مشکلات روستائیان منطقه اشاره کرد و گفت: وضعیت آب شرب در روستاهای شهرستان در ایام گرم سال نامناسب بوده و برای تامین آب شرب عشایر نیز باید دستگاه متولی اهمیت دهد.

وی اضافه کرد: ۶۳ درصد از جمعیت گرمی در نقاط روستایی ساکن هستند و بر این اساس توجه به زیرساخت‌های روستایی و عشایری باید مورد توجه باشد.

امامی با بیان اینکه ۲۴ هزار تن ظرفیت تولید شیر سالانه در شهرستان گرمی است، افزود: ۵ واحد پنیرسازی داریم که ۹ تن سالانه پنیر تولید می‌کنند اما تقریبا ۴ واحد دچار مشکل بوده و نیازمند توجه اساسی هستند.

رئیس شورای اشتغال و برنامه‌ریزی شهرستان گرمی بیان کرد: در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات باغی و کشاورزی حرکت‌های خوبی شروع شده و بزودی و از هرگونه سرمایه‌گذاری در این بخش اشتغال‌زا حمایت قاطعانه‌ای انجام می‌شود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید