طرح‌های اشتغال‌زا باید به صورت عدالت‌محور در استان‌های کشور اجرا شود

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1395/10/26/139510262310394129705494.jpg

آزادلو : نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌های اشتغال‌زا باید به صورت عدالت‌محور و یک‌جا در استان‌های کشور اجرا شود چرا که متاسفانه در حال حاضر فرصت‌های اشتغال‌زایی در استان‌ها ناعادلانه توزیع می‌شود.

شکور پورحسین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پارس‌آباد اظهار داشت: طرح‌های اشتغال‌زا باید به صورت عدالت‌محور و یکجا در استان‌های کشور اجرا شود چرا که متاسفانه در حال حاضر فرصت‌های اشتغال‌زایی در استان‌ها ناعادلانه توزیع می‌شود و نیاز است در این زمینه اقدامات اساسی و قابل توجهی مبنای کار قرار داده شود.

وی افزود: طرح تولیدی پوشاک با محوریت اشتغال‌زایی در روستاها و مناطق محروم باید با اولویت و اهتمام ویژه مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانیم استان‌ها و مناطق محروم را از محرومیت خارج کرده و شاهد دستیابی به رشد و توسعه اشتغال در جامعه باشیم چرا که محوریت این موضوع منوط به محرومیت‌زدایی در مناطق محروم است.

نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تولید پوشاک روستایی به طور پایلوت در ۵ استان کشور اجرا می‌شود که امیدواریم بتوانیم با همکاری و مشارکت مسئولان برای اجرای این طرح‌ در استان‌های دیگر نیز گام‌های اساسی و هدفمند برداریم و به تمامی اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

پورحسین بیان کرد: در حال حاضر موفقیت در این طرح به طور کامل مشخص نیست و نمی‌دانیم دولت تا چه اندازه می‌تواند در اجرای این طرح موفق عمل کند ولی انتظار داریم تمامی سعی و اهتمام در این زمینه به کار برده شود تا شاید بتوانیم در این زمینه به موفقیت‌های قابل توجهی دست یابیم.

وی اظهار کرد: توجه به محرومیت‌زدایی مناطق محروم یک اصل بسیار مهم و اساسی است که حساسیت وظیفه و رسالت مسئولان و دست‌اندرکاران مربوطه را در این زمینه دوچندان می‌کند و نیاز است برای تحقق این موضوع و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصمیمات اساسی و لازم اتخاذ شود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید