ستاری: طرح تأمین مالی خرد در گرمی اجرا می‌شود

آزادلو : همایش خیرین حمایت از خانواده معتادین درگرمی با هدف صیانت و حمایت از بهبود یافتگان و خانواده های در معرض آسیب درگرمی برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل درهمایش خیرین حمایت از خانواده معتادین درگرمی گفت: طرح تامین مالی خرد در شهرستان مشگین شهر، نمین و خلخال آغاز شده و بزودی در شهرستان گرمی هم اجرا می شود.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل دراین همایش گفت: باهدف کاهش نسبی فقر طرح تأمین مالی خرد در شهرهای استان  اجرا می‌شود.

بهزاد ستاری با بیان اینکه در این طرح افراد آسیب پذیر در مناطق محروم می توانند بدون وثیقه و ضامن تسهیلات بانکی دریافت کنند، تصریح کرد: به صورت پایلوت این طرح در شهرستان مشگین شهر، نمین و خلخال  آغاز شده است و بزودی با راه اندزی این طرح در شهرستان گرمی یک هزار و ۲۰۰ نفر تحت پوشش این طرح قرارمی گیرد.

وی اظهار کرد: این طرح به دنبال فراهم کردن زمینه دسترسی اقشار آسیب پذیر به تسهیلات بانکی به شیوه آسان است.

مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه بیشتر گروه های آسیب دیده از جمله زنان سرپرست خانوار، مردان از کار افتاده و یا ساکنان مناطق محروم تحت پوشش این طرح هستند، افزود: بر اساس مذاکرات صورت گرفته سهمیه استان اردبیل به ۱۵۰ مورد افزایش یافته است.

وی مداخله اجتماع محور در آسیب های اجتماعی را از جمله سیاست های بهزیستی دانست و افزود: تأمین مالی خرد در راستای توانمند سازی اقشار آسیب پذیر با کمک گروه های خودیار است.

مدیرکل بهزیستی استان تصریح کرد: هر گروه خودیار متشکل از حداقل ۱۵ نفر متقاضی تسهیلات است که با دریافت آموزش های لازم جهت اشتغال زایی تسهیلات بانکی دریافت می کنند.

امامی فرماندارگرمی هم در این همایش از اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان اعتبارات استانی برای تکمیل ساختمان معلولین حضرت ابوالفضل (ع) این شهرستان در سالجاری خبرداد و افزود:این پروژه با واگذاری به خیرین تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گرمی با بیان اینکه نخبگان، دلسوزان و خیرین باید نسبت به واقعیت های جامعه دقت ‏داشته و احساس مسئولیت کنند، گفت: جامعه ای سالم است و رو به شکوفایی می رود که آسیب های ‏اجتماعی در آن نباشد.

سیفار

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید