طرح منطقه آزاد تجاری و صنعتی در کمیسیون اقتصادی مجلس در دست بررسی است

آزادلو : نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: طرح ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی استان که در دولت تدبیر و امید مصوب شده در کمیسیون اقتصادی مجلس دردست بررسی است.

http://img8.irna.ir/1396/13960724/82697846/n82697846-71931099.jpg

محمد فیضی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نقشه این طرح در هیات دولت تصویب شده و در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است و در آینده نزدیک در صحن علنی مجلس مورد بررسی نمایندگان مجلس قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: منطقه آزاد تجاری و صنعتی لایحه مختص اردبیل نیست بلکه شامل هفت استان می شود و در مرحله تعیین حدود بین کمیسیون اقتصاد مجلس و هیات دولت می باشد.
فیضی درباره علت تاخیر در طرح این لایحه افزود: به دلیل نبود توافق دولت و کمیسیون اقتصادی بر سر محدوده منطقه آزاد و انتظار در ارائه نقشه های مصوب توسط دولت به این کمیسیون شاهد تاخیر در تصویب نهایی این لایحه هستیم.
نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این طرح یکی از مطالبات اصلی مردم استان است و انتظار می رود که نمایندگان مجلس توجه ویژه ای به تصویب نهایی آن داشته باشند.
وی بیان کرد: منطقه آزاد تجاری به عنوان یکی از مهم ‌ترین زیرساخت‌ های توسعه استان اردبیل است که با ایجاد آن شاهد توسعه همه‌ جانبه ، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهیم بود و در این راستا نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی تا تصویب قطعی آن از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.
نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: منطقه آزاد تجاری و صنعتی برای استان ‌های مرزی و کمتر توسعه ‌یافته مانند اردبیل به عنوان یک محرک قوی در جهت رشد و توسعه است و امیدواریم با تصویب قطعی لایحه شاهد پیشرفت استان اردبیل باشیم.
فیضی همچنین اجرا و به نتیجه رسیدن راه آهن اردبیل را بعنوان یکی دیگر از مطالبات اصلی مردم استان از رئیس جمهوری و دولت ذکر کرد و افزود: طرح راه آهن اردبیل – میانه ،ایجاد منطقه آزاد تجاری ، تسریع عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی نمین ، احداث خط ریلی اصلاندوز و جمهوری آذربایجان و اشتغال جوانان از جمله مطالبات اصلی مردم این استان است و انتظار می رود دولت دوازدهم توجه ویژه ای برای تحقق آنها داشته باشد.
نماینده اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس گفت: در ارتباط با منطقه ویژه اقتصادی نمین که شرکت شاهد سرمایه گذاری اجرای آن را بر عهده دارد انتظار است بیش از گذشته عملیان آن تسریع شود.
لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری و صنعتی اردبیل از سال ۸۳ مطرح بود اما در دولت تدبیر و امید به تصویب رسید.
منطقه آزاد تجاری ، صنعتی استان بخش هایی از شهرستان های پارس آباد ، بیله سوار و گرمی مغان را شامل می شود، این سه شهرستان در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارند.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید