علایی: پیگیر الحاق گرمی به منطقه آزاد ارس هستم

DSCF5264-300x224

آزادلو : فرماندار گرمی گفت: ایجاد و یا الحاق شهرستان گرمی به منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس بعنوان یکی از خواسته های اساسی مردم در سفر اخیر رئیس جمهور به استان اردبیل برای رونق بخشیدن به مرز شهرستان با جمهوری آذربایجان ،وهمچنین بهبود وضعت معیشت و اقتصاد اهالی در حال پیگیری است.

محمود علائی اظهار کرد:‌ در سفر پرخیر و برکت رئیس جمهور به استان اردبیل به صورت شفاف و با تدوین راهکارهای مناسب بصورت مکتوب خواستار پیگیری مسئولان کشوری و استانی برای تحقق منطقه آزاد تجاری گرمی شدیم تا با الحاق این منطقه به منطقه آزاد تجاری ارس در این شهرستان مرزی تحول جدی رقم بخورد.
وی گرمی را مستحق‌ترین منطقه برای پیوستن به این منطقه آزاد تجاری و صنعتی اعلام کرد و گفت: شهرستان گرمی با دارا بودن مراتع ملی و اراضی مستعد کشاورزی و سدهای مختلف و همچنین عبور بزرگراه قفقاز در مسیر این شهرستان از ظرفیت بالقوه ای در این خصوص برخوردار است .
فرماندار گرمی هرگونه اظهار نظرهای عجولانه مسئولان دیگر شهرستانهای شمال استان در خصوص تایید نهایی پیوستن پارس آباد و بیله سوار به منطقه آزاد تجاری و صنعتی و موافقت هیئت دولت در این زمینه را بی اساس عنوان کرد و افزود:  هنوز تا این لحظه  توافق نهایی دولت مبنی بر مشخص شدن نام شهرستانهای  شمال استان جهت پیوستن به منطقه ازاد اعلام نگردیده است و  قطعاً با تلاش مسئولان استانی و شهرستانی در آینده ای نزدیک شاهد تحقق این منطقه و توسعه و اتصال گرمی نیز به منطقه آزاد ارس می‌شویم.

نظر شما چیست؟

۶۱ نظر

 1. صمدیان گفت:

  باسلام خدمت همشهریان عزیز این گرمی نتیجه نمایندگانیست که خودمان انتخاب کردیم. نماینده محترم چرا مردم گرمی رو انقدر کوتاه فکر در نظر میگیرین که با گذاشتن یه سبد میوه وسط شهر و یه ذره اسفالت ریختن فکر میکنین دیگه راضیشون کردین نه این طورنیست ما که اب ازسرمون گذشته میگیم لااقل شما برین با نمایندگی حال کنین و استفاده شو ببرین گرمی هم نیاز به منطقه ازاد نداره چون توگرمی جوونی نمونده همشون اعدام شدن…

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. یاسر گفت:

  خوبه فقط اولویت با جانبازا هست پس این همه جوانان بیکار شهرستان چی میشن ؟باید یه پارتی کلفت داشته باشی تا جایی استخدام بشی دیگه؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس GERMANY گفت:

   لطفا مرتبط با مسئله حرف بزنید مسائل شخصی شما به ما ربطی ندارد. اکنون مسئله مهم پیوستن گرمی به منطقه آزاد تجاری آراز می باشد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. معظمی گفت:

  محترم همشهریلر آرخایین اولابیلرسیز محترم فرماندار دردیمیزی گؤزل باشا دؤشور وگئجه گؤنؤز شهریمیزین آبادلئغنا ایشلیر. آللاه آرخاسیندا دورسون

  Thumb up 0 Thumb down 0

 4. جوان گفت:

  جناب مهندس علایی قرار بود جنابعالی انتقالی چندین فرزند شهید و جانباز رو فرمانداری بگیرید……. خود شما بیش همه قول دادین…….. چی شد؟!

  Thumb up 0 Thumb down 0

 5. یعثوب گفت:

  اضهارات علایی واقعا خنده داره، زمینهای کشاورزی و منطقه آزاد چه ارتباطی به هم دارند.آقای علایی بهتره استعفا کنی و بری کرج دنبال …….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 6. صمدی FINLAND گفت:

  این کار عظیم فقط از توان امیر کبیر مغان است و آن هم بخاطر رفاقت ایشان با ترکان مسول منطقه آزاد کل کشور میباشد.انشالله سال بعذ خود ایشان حل می نماید

  Thumb up 0 Thumb down 0

 7. شکرعلی گفت:

  برادرح….،استخدام شما در شهرداری چه شد؟جناب مهندس پیگیر هستند؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 8. میلاد25 گفت:

  تلاش و کوشش شبانه روزی فرماندار را ارج می نهیم.
  فرماندار علایی به بدگویان و معاندان میدان نداده ای برای همین است که این گونه از دست شما شاکی اند

  Thumb up 0 Thumb down 0

 9. جمعی از جوانان گفت:

  جناب آقای علایی تنها انتظاری که از شما داریم……….. صداقت صداقت و صداقت و صداقت وصداقت میباشد……………………………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 10. ن.قهرمانزاده گفت:

  الحق که این فرماندار و حاج آقا موسوی به اندازه کل نمایندگان ادوار دلسوز و خادم این ملت بوده اند و بنده با شناختی نزدیکی که از حاج آقا موسوی دارم یقین دارم حق گرمی را خواهد گرفت

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد - مغان گفت:

   در این دو سال و نیم که نتوانستند حق! گرمی را بگیرند، پس منتظریم در این یک سال و خورده ای باقیمانده بتوانند بگیرند!!

   Thumb up 0 Thumb down 0

 11. محمد-مغان گفت:

  فرماندار علایی یک موهبت الهی است که باید آن را قدر دانست وجدانا مقایه شود با عزیز صحرایی و دبیر!
  علایی قلبش واسه گرمی و مردم گرمی میتپد

  Thumb up 0 Thumb down 0

 12. سیدعلی زمانی گفت:

  با سلام خدمت فرماندار محبوب وپرتلاش با پشتکاری که از حضرتعالی ونماینده محبوب داریم امیدواریم جنابعالی هم مثل مسئولین دیگر شهرهای مغان با غرور پیوستن گرمی را هم اعلام فرمائید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 13. محمد- مغان گفت:

  جناب فرماندار پرتلاش
  از اینکه همه وعده های قبلی تان یکی پس از دیگری دارند خاک میخورند ولی شما با تلاش بسیار زیادتان به مردم وعده طرح های جدید میدهید و بسیار خستگی ناپذیر هستید، از شما صمیمانه تشکر میکنم. انصافا با این همه تلاش مضاعف، باید هم برای چندین سال در پست خود ابقا شوید چون هیچ شخص دیگری در شطح شهرستان نمیتواند مثل شما برای گرمی طرح های عظیم بدهد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 14. همشهری گفت:

  من هم از پیگیری این موضوع که حاصل جلسات پی در پی آقای اسماعیلی در زمان نمایندگی خود در محل گمرک بیله سوار با طرفهای آذربایجانی است ، تحسین میکنم آقای فرماندار خواهش میکنم با پیگیری شبانه روزی خود نگذارید این زحمات بزرگ آقای اسماعیلی بی نتیجه بماند خوانندگان محترم موضوع نظر من را با گمرک آزادلو اشتباه نگیرنرد این موضوع واقعا” صحت داره حاصل تلاش آقای اسماعیلی است.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 15. جوانان1393 گفت:

  درود بر فرماندار محبوب و مردمی شهرمان
  ما جوانان و وانشگاهیان شهرستان گرمی بر میثاقی که با شما بسته ایم پایبند خواهیم ماند و تا اخر دست از حمایت شما بر نخواهیم داشت ما ضمن تحسین روحیه جهادی شما عده ای فریب خورده و سیاست زده را که چشم ندارند کسی غیر خوشان در شهرستان حاکمیت کند را نیز به پیوستن به این موج جوان و پرتلاش وجدید و عظیم شهرستان دعوت میکنیمتا آنها نی سهمی در آبادانی آینده شهرستان داشته باشند و حداقل پیش وجدانشان شرمنده اعمالشان نباشند…….
  زنده باد خدمتگزار بی منت مردم

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی اصیل گفت:

   افتخار آبادانی شهرستان ارزانی خودتون، لازم نیست سهم خودتون رو بذل و بخشش کنین…..
   این موج جوان و پرتلاش و جدید و عظیم و فهیم و قدرتمند و !!!!!! تازه یادش افتاده که باید بجای شعار، واسه گرمی کار عملی انجام بده؟؟؟؟ پس تا حالا این موج عظیم جدید! کجا بود؟؟؟ جمع کنین بابا کاسه کوزه تون رو؛ شعار دادن هم حدی داره

   Thumb up 0 Thumb down 0

 16. آراززز گفت:

  اگر شانس گرمی برای منطقه آزاد شدن ۹۹٪ باشد به لطف شما دوستان اینکار به ثمر نخواهد نشست/ پس بیخودی مردم رو سرکار نذارید

  شما توانایی آسفالت کردن دوتا کوچه رو ندارید اونوقت میخواهید با پارس آباد یا حتی بیله سوار رقابت کنید/ شهر رو به شهر ارواح تبدیل کردین دیگه هیشکی تو شهر نیست همه مهاجرت کردن

  Thumb up 0 Thumb down 0

 17. ناظمی گفت:

  باور کنید نه گمرک باز خواهد شد نا منطقه آزاد حل خواهد شد باید حاج ولی خودش بیاید این معضلات را حل نماید فقط کار خودش است واسلام

  Thumb up 0 Thumb down 0

 18. وطن گفت:

  اقای فرماندار هر وقت توانستند کینه و عقده و حسادت و …. و …. را از قلب خود پاک نموده و فردی عادی شوند اونوقت است که می توانیم امیدوار باشیم . ضمنا” وعده هایی که دادند در ذهن مردم ثبت شده است از جمله طرح گردشگری ، کارخانه سیمان ، نورد فولاد و …. با انکه ما مطمئنیم ایشان کاری نمی توانند بکنند ولی گذشت زمان همه چیز را ثابت خواهد کرد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • اله سر لی گفت:

   بعضی ها بجای اینکه به فکر پرونده سازی برای جوانان گرمی باشند و یا با عقده شخصی عروسی های مردم را به هم بزنند،بهتره به فکر شهرستان باشند و در کسوت مسوولیت حداقل به فکر نان و کار این جوانان باشند،حالا پیدا کنید پرتغال فروش را.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 19. ایکیوسان ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  پیناکیو پیناکیو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱

  Thumb up 0 Thumb down 0

 20. جمعی از فرزندان شاهد و ایثارگر گفت:

  مهندس تو زندگیت سعی کن صادق باشی و زرنگی نکنی هر قولی به ما دادین عمل نکردین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • شهروند گفت:

   این آقا یا خانمی که با نام فرزندان شاهد راجع به مهندس علایی مطلبی را نوشته باید ضمن احترام به فرزندان شاهد نظر خودشو بنویسه و ما فرزندان شاهد هیچوقت نشده از فرماندار قولی بگیریم و اگر خواسته ای هم داشته باشیم میتونیم آن را در بنیاد شهید حل کنیم و به نظرم این نویسنده بی انصافی میکنن که خانواده شهدا و فرزندان شااهد را زیر سوال می بره و این نظر شخصی همشهری محترم هستش نه جمعی از فرزندان شاهد

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • گرمیلی گفت:

    آقای شهروند لازم نیست شما از جناب فرماندار قولی بگیرین، ایشون خودش به مردم چندین و چند بار قول فلان کار…..رو داده ولی هیچ کدوم عملی نشدن. متوجه شدی؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • فرزند شهید گفت:

    آقای شهروند همین مهندس علایی گفتن انتقالی فرزندان شاهد و جانباز رو فرمانداری میگیرم……….. یک دی نود و دو بارسال شروع به کار استخدامی استانداری هست

    Thumb up 0 Thumb down 0

 21. عدالت علی گفت:

  از تلاشها و پیگیریهای شبانه روزی مهندس علایی سپاسگزاریم
  الحق که با دست خالی و بدون بودجه متناسب با شرایط شهرمان خوب مدیریت میکنید
  الله سنی ساخلاسین فرماندار

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • گرمیلی اصیل گفت:

   آخه مرد حسابی، فرماندار با دست خالی یا پر، چه مدیریتی برای شهرستان انجام داده؟؟؟؟ با بچه دبستانی که حرف نمیزنی؟؟؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

 22. ناشناس گفت:

  از زحمات شبانه روزی فرماندار تلاش گر تقدیر وتشکر میکنم واقعا”دستت درد نکند

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • ناشناس تر گفت:

   معنی جمله “دستت درد نکند” رو فهمیدیم. ولی کلمه ” واقعا” دیگه چیه؟ نکنه میخوای اینطوری بگی فرماندار هر ساعت واسه گرمی داره یه کار جدید میکنه و واقعا خسته میشه؟

   Thumb up 0 Thumb down 0

 23. ناشناس گفت:

  از پیگیر بودن فرماندار محترم به منطقه آزاد ارس کمال تشکر را داریم و از کشک بودن نماینده مردم گرمی ابراز ناخرسندی داریم ( کاش کمی از جرات و شهامت نماینده مردم بیله سوار و پارس آباد نزد نماینده ما بود )

  Thumb up 0 Thumb down 0

 24. سيد يعثوب حسيني گفت:

  با سلام خدمت همشهریان عزیزم به جهت روشن شدن تنویر افکار عمومی در جواب همشهری عزیز که به فرماندار ایراد گرفتند که اراضی ملی و زمینهای کشاورزی چه کمکی به ایجاد منطقه آزاد میکند ،دوست عزیز، وزیران عضو شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با رعایت تصویب‌نامه شماره ۱۱۳۲۰۰/ت۴۹۵۱۶هـ مورخ ۹۲٫۰۶٫۰۵ آئین‌ نامه چگونگی ایجاد مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی را به شرح زیر تصویب کردند که از ۴ ماده تشکیل یافته است در ماده ۳ این آئین نامه که اهمیت خاصی در شکل گیری مناطق آزاد تجاری و صنعتی دارد به جواب حضرتعالی اشاره گردیده است.
  ماده۳ـ وجود اراضی مناسب جهت تأسیس منطقه یکی از مهمترین پیش‌نیازهای تأسیس این مناطق است. جانمایی محدوده منطقه باید به نحوی باشد تا باتوجه به اهداف تأسیس منطقه، شرایط طبیعی و امکانات بالقوه و بالفعل موردنیاز را دارا باشد.
  تبصره۱ـ حداقل میزان‌مساحت موردنیاز با توجه به طرح توجیهی و کاربری اراضی تعیین خواهد شد و لازم است حداقل هفتاد درصد اراضی محدوده پیشنهادی بدون معارض باشد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • داود گفت:

   جناب سید یعثوب حسینی طوری حرف میزنید که انگار مردم هیچی حالیشون نیست ،برادر گرامی منطقه آزاد پیست اسب دوانی نیست که زمینهای هموار مورد نظر جنابعالی و اربابتان را بطلبد ،منطقه آزاد مد نظر ،که پارساباد و بیله سوار را در بر گرفته است ،الحاق است که در صورت الحاق این مناطق به مناطق آزاد ارس بخشی از مزایای آن را در بر خواهد داشت که یکی از آنها تردد خودروهای پلاک ارس خواهد بود و این امر فقط پیگیری نماینده شهرستان را میطلبید که این امر محقق نشد،و بر فرماندار محترم فرض است که به جای دعوت از اشخاص و خبرنگاران بله قربان گو و شاعران دربار ،از متخصصین و صاحب نظران این حوزه دعوت کرده و راهکار بطلبد.

   Thumb up 0 Thumb down 0

  • استاد گفت:

   جناب حسینی،روشن شدن و تنویر هر دو یک معنی دارند و بکار بردن دو کلمه عین هم اشتباه است بجای روشن شدن تنویر افکار عمومی سواد خبرنگاری خود را بالا ببر.شما لازم نکرده از فرماندار دفاع کنی چون کسی را لازم داری که از خودت دفاع کند.همه بدبختی این شهر و خود فرماندار از کم کاری توست.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 25. حامدی گفت:

  نلاش های مسولان را اجر بگذاریم اما همه میدانند این کار از اختیار فرماندار نیست به نظر توقع بیخودی درست کردن ظلم دیگری به مردم است اگر خوب مدیریت دارد گمرک را باز کنید که مصوبه دولت هم دارد.یا ااینکه آنجا هم چون نام ولی اسماعیلی است به سراغش نمی روید؟؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • نصیریچی گفت:

   مین اوش یوز الی یئدی .. حاج ولی …………

   Thumb up 0 Thumb down 0

   • لقمان گفت:

    از کوزه همان تراود که در اوست…

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • گرمیه یانان قدیم گفت:

    حاج ولی با افتخار رفت . بزرگ شما چطور ؟؟؟؟ روزی هزارن فحش دنبالش هست.

    Thumb up 0 Thumb down 0

   • همشهری گفت:

    جان معشوقت یه بار هم که شده از آقای نصیری بپرس چراو به چه هدفی از آقای موسوی حمایت کردی؟ آیا با حمایتت به منطقه مغان …… نشد؟ آیا باعث نشدی اعتبارات ملی که در منطقه باید جریان پیدا میکرد؛ افزایش هزینه برای منطقه نشد؟ آیا وجدان خودتان از این حمایت ……. راضی ودر آسایش است؟

    Thumb up 0 Thumb down 0

 26. علی گفت:

  با سلام خدمت همشهریان عزیز
  بنده در مورد این موضوع درسایت سازمان مناطق آزاد کشورسوال پرسیدم که ایا منطقه مغان به مناطق آزاد حاشیه رو ارس پیوسته است یا نه؟ و کدام شهرستان ها را شامل می شود؟در جواب آمده است این موضوع در حال بررسی می باشد و منطقه خاصی مشخص نشده است

  Thumb up 0 Thumb down 0

 27. کبابچی گفت:

  جناب فرماندار اونوقته که شاعر میگه:
  یاندم یاناسان تویوغ آپاران………..اودلاناسان تویوغ آپاران.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 28. مقداد گفت:

  ازقدیم گفتن توی دان سهورا ناقارا!سنگ پای قزوین درمقابل شما خجل است.واقعا که….

  Thumb up 0 Thumb down 0

 29. محمد - مغان گفت:

  مردم شهرهای دیگه فرماندار دارن، ما هم خیر سرمون فرماندار داریم(: فرماندار محترم؛ جان من ول کن این گرمی بدبخت فلک زده بینوای بیچاره رو………………

  Thumb up 0 Thumb down 0

 30. شیخی گفت:

  بردار فرماندار شعار شهرستانهای همجوار بردند و تصویب کردنذ شما هنوز در حال پیگیری هستید؟؟ سه سال فقط پیگیری می شنوییم

  Thumb up 0 Thumb down 0

 31. داود گفت:

  آخه جناب فرماندار آخه گران شدن گوشت چه ربطی به تیر برق داره. واقعن وجود مراتع کشاورزی و مراتع چه ربطی به منطقه آزاد داره،بابا تو رو خدا قبل از چنین جلساتی بروید در مورد موضوع تحقیق کنید حداقل تو گوگل سرچ کنید یه چیزی را نت برداری کنید.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمد قلی گفت:

   منم تعجب میکنم از این استدلال آقای علایی مگه میتونه چنین پارامترهایی برای منطقه آزاد شدن فاکتور حساب بشه،به نظر منم وجود جنگلها و مراتع ربطی امتیازی برای اخذ منطقه آزاد محسوب نمیشه.

   Thumb up 0 Thumb down 0

 32. داود گفت:

  جناب فرماندار این سنگ بزرگی که برداشتی خیلی وقته که خیلیها نزدند و رهایش کردند.اونی که میخواست منطقه آزاد را بده اومد داد و اونی که میخواست بگیره و گرفته و حالا شما ماندین و باز همون قصه قبلی که باز میخواین سر مارو شیره بمالی…

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • کارشناس علوم سیاسی گفت:

   سلام بنده همه نظرات شما دوستان رو مطالعه کردم و نظرم این است که مثال هارو از قدیم بی ربط نزدن که (کار را به کاردان بسپارید)

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید