عملیات شبکه آبرسانی ۱۴۰ هکتار از اراضی گیلارلو اجرایی شد

آزادلو : مدیر جهاد کشاورزی گرمی مغان گفت: عملیات شبکه آبرسانی فاز دو پروژه پایاب تحت فشار سد گیلارلو در سطح ۱۴۰ هکتار اجرا شد.

عظیم احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: فاز یک پروژه پایاب سد گیلارلو در سطح ۴۰۰ هکتار پیشرفت فیزیکی بالای ۹۵ درصدی دارد و فاز دو  پایاب قرار است در سطح ۲۳۰ هکتار اجرا شود.

وی افزود: در جریان بازدید از روند اجرای عملیات فاز دو پروژه پایاب سد گیلارلو شاهد سرعت عمل و تلاش بی‌وقفه پیمانکار پروژه و پیشرفت فیزیکی قابل توجهی بودیم.

مدیر جهاد کشاورزی گرمی مغان بیان کرد: عملیات اجرایی بیش از ۱۴۰ هکتار از مجموع پروژه فاز دو به پایان رسیده و مابقی هم با جدیت و سرعت کار قابل قبول و ملموس در حال اجرا است.

وی پایاب گیلارلو را یکی از پروژه‌های مهم شهرستان گرمی مغان دانست و اضافه کرد: دولت برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار ۸۵ درصد از هزینه‌ها را به‌صورت بلاعوض اختصاص می‌دهد که باید مورد توجه کشاورزان قرار گیرد.

احمدی افزود: با اتمام کل پروژه و پس از به بهره‌برداری رسیدن پایاب، تحول عظیمی در حوزه اشتغال و تولیدات بخش کشاورزی مورد انتظار است و ضمن تبدیل شدن زمین‌های دیم به آبی، الگوی کشت منطقه نیز اصلاح خواهد شد.

کانال آبیاری سید کندی در دهه فجر افتتاح می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی مغان از افتتاح کانال آبیاری سید کندی در دهه مبارک فجر سالجاری خبر داد.

عظیم احمدی امشب در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در جریان بازدید از روند اجرای کانال آبیاری سیدکندی شاهد پیشرفت مطلوب این پروژه هستیم که تا یک ماه دیگر به اتمام خواهد رسید.

وی افزود: جهاد کشاورزی در چند هفته اخیر بلافاصله بعد از اعلام تخصیص اعتبار برای پروژه‌های عمرانی شهرستان با برگزاری مناقصه برای پروژه‌های عمرانی بخش کشاورزی پیش بینی شده و مصوب در اعتبارات تملک دارایی شهرستان درسال ۹۶ ،پیمانکاران  برنده در مناقصه را برای حدود ۱۳ طرح عمرانی مشخص و تعیین نمود.

مدیر جهاد کشاورزی گرمی مغان با بیان اینکه تعدادی از این طرح‌های واگذار شده به پیمانکاران در حال اجراست، افزود: در صورت مساعد بودن شرایط جوی و آب و هوایی طرح‌های بیشتری اجرایی خواهد شد.

وی ضمن قدردانی از تلاش بی‌ وقفه پیمانکار منتخب پروژه کانال آبیاری سیدکندی و ابراز خرسندی از سرعت پیشرفت کار طرح مذکور، تصریح کرد: این طرح برای دهه مبارک فجر آماده افتتاح و بهره برداری خواهد شد و کشاورزان زیادی از طریق این کانال منتفع می‌شوند.

احمدی اضافه کرد: طرح‌های حوزه کشاورزی به صورت مستقیم در زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی و عمل به منویات رهبری و شعار اقتصاد مقاومتی مرتبط بوده و در صورت تخصیص اعتبارات بیشتر برنامه‌های زیادی در اولویت قرار خواهد گرفت.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید