فاصله اردبیل – تهران از مسیر نیر ۹۰ کیلومتر کم می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با تکمیل جاده کریق – آرموداق در شهرستان های نیر و میانه مسافت اردبیل تا تهران ۹۰ کیلومتر کاهش می یابد.

به گزارش ایرنا ، محبوب حیدری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: راه روستایی کریق به آرموداق بین ۲ استان اردبیل و آذربایجان شرقی واقع شده و یکی از جاده های مهم ارتباطی این استان برای دسترسی سریع و آسان به مرکز کشور محسوب شده و تکمیل آن در دستور کار است.
وی با بیان اینکه طول این مسیر روستایی از سه راهی روستای کورعباسلوی نیر تا میانه ۲۰ کیلومتر است، بیان کرد: از این میزان هشت کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل و ۱۲ کیلومتر در حوزه آذربایجان شرقی واقع شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل درباره عملیات احداث و روند اجرایی این جاده ارتباطی افزود: اجرای این جاده از سال ۹۵ آغاز شده و در سال های ۹۵ و ۹۶ در مرحله اول چهار کیلومتر بهسازی و ۲٫۵ کیلومتر آسفالت ریزی لایه اول صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه مرحله دوم این مسیر نیز به طول چهار کیلومتر از ابتدای سال جاری عملیاتی شده و در حال اجرا است، ادامه داد: این طرح به دلیل کاهش قابل توجه مسافت مرکز استان تا تهران و نیز برخورداری از ایمنی زیاد به جهت نبود تونل و شیب های تند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
حیدری تکمیل شبکه راه های کشوری ، تسهیل ارتباط راه های مواصلاتی استان با استان های همجوار ، رشد و شکوفایی اقتصادی و تجاری منطقه و دسترسی سریع به مرکز کشور را از اهداف اجرای این طرح برشمرد.
وی بیان کرد: با توجه به حساسیت و اهمیت این طرح در استان و با مساعدت های لازم از سوی مسئولان کشوری، امید است بودجه و اعتبارات لازم برای تکمیل این مسیر تخصیص یابد.
پر اساس آمارهای موجود در چهار سال اخیر بیش از ۱۰۷ کیلومتر راه اصلی و فرعی جدید در استان اردبیل احداث شده است.

نظر شما چیست؟

۳ نظر

 1. حیدری گفت:

  اگراین جاده نودکیلومترکوتاهترومناسب هست چه نیازی بودجاده سرچموزدندجالبه چراهمزمان کلوردرام هم درجهت کوتاهی مسافت هست؟؟

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. احمد UNITED KINGDOM گفت:

  اگر ای مسیر افتتاح بشه آذربایجانهای شرقی،غربی،کردستان و کرمانشاه از طریق میانه به آب های گرم سرعین و شمال ایران دسترسی می یابند و اردبیل از بن بست کنونی خارج می شود.

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • محمدی گفت:

   گویامسیرکریق ارموداق شیبداروپیچدارهست یکی ازدوستان تبریزی میگفت وضعیت جاده های میانه خراب هست اگرجاده ش مناسب بودچرااتوبان روازش منحرف کردند؟.بنظرمیرسه مسیرکلورمنجیل گرمسیری مناسبترهست.

   Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید