فرماندار: جمعیت شهرستان گرمی ۷۶ هزار و ۹۰۱ نفر است

آزادلو : فرماندار گرمی مغان گفت: جمعیت شهرستان گرمی مغان بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال گذشته ۷۶ هزار و ۹۰۱ نفر است.

ابراهیم امامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن که سال ۱۳۹۵ در سطح شهرستان انجام شد، جمعیت این شهرستان ۷۶ هزار و ۹۰۱ نفر است که از این تعداد ۳۸ هزار و ۹۳۵ نفر مرد و ۳۷ هزار و ۹۶۶ نفر زن است.

وی با بیان اینکه در این شهرستان ۲۲ هزار و ۳۴۹ خانوار زندگی می‌کنند، افزود: نسبت به سال ۹۰ که جمعیت شهرستان ۸۴ هزار و ۲۶۷ نفر بود، شاهد کاهش ۷ هزار و ۳۶۶ نفر از جمعیت گرمی مغان هستیم.

فرماندار گرمی مغان بیان کرد: بر اساس این سرشماری ۳۳ هزار و ۲۰۳ نفر در نقاط شهری و ۴۳ هزار و ۶۹۸ نفر در نقاط روستایی ساکن هستند.

وی با بیان اینکه ۵۶ درصد از جمعیت شهرستان در نقاط روستایی ساکن هستند، اضافه کرد: این آمار نشان می‌دهد به نسبت سال ۹۰ که شاهد سکونت ۶۳ درصد از اهالی در نقاط روستایی بودند، کاهش جمعیت بیشتر در نقاط روستایی بوده است.

امامی افزود: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن ۲۸ هزار و ۹۶۷ نفر در شهر گرمی، ۲ هزار و ۶۴۵ نفر در شهر انگوت و ۱ هزار و ۵۹۱ نفر در شهرک ولیعصر (عج) گرمی سکونت دارند.

وی به آمار بخش‌های تابعه شهر گرمی اشاره کرد و گفت: بر این اساس جمعیت بخش موران ۱۰ هزار و ۹۱ نفر و جمعیت بخش انگوت ۲۲ هزار و ۸۹۲ نفر است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید