فرماندار مغان: مهمترین وظیفه دهیاران ایجاد انگیزه میان روستائیان است

آزادلو : فرماندار گرمی‌ گفت: مهمترین وظیفه دهیاران ایجاد انگیزه و روحیه فرهنگی و اقتصادی در سطح روستاها است.

ابراهیم امامی در جلسه مشورتی با دهیاران شهرستان که صبح امروز برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد شرکت تعاونی توسعه گرمی یک ضرورت برای منطقه بوده و باید در اولویت قرار گیرد.

وی تلاش دهیاران برای عضوگیری در این شرکت را خواستار شد و افزود: این شرکت با عضویت نیم درصد از جمعیت شهرستان که ۴۰۰ نفر است، تشکیل و اجرای تمام پروژه‌ها را بر عهده خواهد گرفت.

وی به جذب قیر رایگان توسط دهیاران تاکید کرد و گفت: برای توسعه روستاها لازم است از امتیازات و اعتبارات ملی همچوت قیر رایگان برای آسفالت معابر روستایی استفاده شود و این جز با تلاش دهیاران نخواهد بود.

امامی اضافه کرد: با تفاهم‌نامه‌ای که برای استفاده از سهمیه قیر رایگان در وزارت راه و شهرسازی بسته شده است، راه ارتباطی و معابر ۲۱ روستا آسفالت‌ریزی می‌شود.

وی با انتقاد از بی‌توجهی به مشکلات عدیده روستاها در سال‌های گذشته، تصریح کرد: متاسفانه تاکنون برای تنها یک کیلو قیر رایگان جهت آسفالت شریان‌های ارتباطی شهرستان اقدامی صورت نگرفته است.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و اشتغال گرمی‌ مغان بیان داشت: تک‌محصولی در اکثر روستاهای شهرستان درد مزمنی است که بایستی اهالی روستاها با ورود به صنایع خرد و طرح‌های مشاغل خانگی این درد را التیام ببخشند.

امامی با بیان اینکه برای سال آتی تمامی دهیاران شهرستان باید تنظیم‌ بودجه داشته باشند، گفت: کلیه اعتبارات جاری و عمرانی خود را مطابق این بودجه و با تایید شوراهای محل هزینه کنند تا در هنگام ورود دستگاه‌های نظارتی به بحث مسائل مالی روسفید باشند.

وی افزود: سیاست کاری شهرستان گرمی خدمت‌رسانی و ایجاد انگیزه‌های اقتصادی و فرهنگی است و هرکس در چهارچوب این سیاست حرکت نکند، ادعای همراهی و همیاری مسؤولان شهرستان را نداشته باشد.

منبع : فارس

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. گرمیلی ( مغان عاشیقی) گفت:

    امامی دوستت داریم
    حرکت های خوبی در وضع شهر انجام داده اید و شهر تکانی به خود داده است.
    امیدوارم این امور زیباسازی و کاهش ترافیک مستدام باشد و شهر رونق بهتری صورت گیرد.

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید