فرماندار گرمی:‏ مشکلی در روند خرید گندم شهرستان گرمی نداریم

آزادلو : فرماندار گرمی مغان گفت: روند خریدن گندم، جو و کلزا در شهرستان گرمی مناسب بوده و هیچ مشکلی در این حوزه نداریم.‏

ابراهیم امامی در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: پیش بینی برداشت گندم از مزارع این شهرستان ۵۵ هزار تن است که در ۴ روز آغازین خرید گندم بیش از ۱ هزار تن خریداری شده است.

وی با بیان اینکه ۴ مرکز خرید گندم در سطح شهرستان فعال است، تصریح کرد: ظرفیت انبارها و سیلوی شهرستان ۴۸ هزار تن است که در صورت بالا بودن میزان گندم به سیلوهای سایر شهرستان ها در سریعترین زمان فرستاده می شود.

رئیس شورای برنامه ریزی و اشتغال شهرستان گرمی مغان بیان کرد: در کنار مراکز خرید گندم و جو، مرکز خرید کلزا در شهرستان نیز فعال بوده و در ۲ روز اخیر ۲۵۰ تن از این محصول خریداری شده است.

وی با اشاره به مقرون به صرفه بودن کشت کلزا در این منطقه اشاره کرد و گفت: سطح برداشت کلزا از هر هکتار ۱ تن است که ما در شهرستان از ۲۲۰ هکتاز سطح زیر کشت، پیش بینی برداشت بالای ۲۰۰ تن داریم.

امامی از بررسی امکانات و تجهیزات مراکز خرید گندم و کلزا خبر داد و افزود: در بازدیدی که از این مراکز داشتیم بر نحوه صحیح خدمت رسانی به رانندگان و کشاورزان و عدم تحمیل هزینه اضافی بر آن ها تأکید کردیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به خودکفا شدن کشور ایران در امر تولید محصول استراتژیک گندم از سال گذشته، احتمال اینکه ظرفیت سیلو و انبارهای شهرستان پاسخگوی خرید گندم تولیدی شهرستان نباشد وجود دارد و به همین دلیل با شهرستان های همجوار در این زمینه هماهنگی لازم به عمل آمده است.

http://uupload.ir/files/6517_photo_2017-06-17_16-52-03.jpg

http://uupload.ir/files/9lkk_photo_2017-06-17_12-54-31.jpg

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید