فرمان: راهداری گرمی برای شرایط بحرانی در فصل زمستان آماده است

آزادلو : رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گرمی گفت: با وجود یک هزار و ۵۰۰ تن نمک و ماسه در انبار نمک شهرک ولیعصر(عج)، مشکلی از بابت تأمین نمک در طول فصل زمستان نداریم.

صدیف فرمان در نشستی با اصحاب قلم و رسانه شهرستان گرمی، اظهار داشت: علی رغم حضور راهداران در راه‌های اصلی و فرعی در ساعات اولیه بارش برف، انتظار می‌رود مردم در بازگشایی راه‌ها کمی صبور بوده و از سفر غیرضروری در شرایط بحرانی خودداری کنند.

وی افزود: شهرستان گرمی با ۱۲۰ کیلومتر راه اصلی و بیش از ۷۰ کیلومتر راه فرعی و موقعیت خاص کوهستانی و سردسیری، هنگام بارش برف اهالی با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌شوند.

وی از فعالیت ۳۰ دستگاه سنگین، نیمه‌سنگین و سبک در راهداری این شهرستان خبر داد و افزود: راهداری گرمی با ۲۵ نیروی رسمی، ۱۵ نیروی شرکتی و ۱۰ نیروی قراردادی زمستانی نسبت به بازگشایی راه‌های مواصلاتی اقدام می‌کند.

این مقام مسؤول بیان داشت: لکه‌گیری، روکش آسفالت راه‌های اصلی، خط‌کشی، نصبت تابلوهای راهنمایی و رانندگی و تعریض جاده و در کل همه اقداماتی که برای نگهداری راه انجام می‌شود، تحت نظر ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گرفته است.

فرمان با بیان اینکه تا پایان سال همه راه‌های اصلی شهرستان خط‌کشی خواهند شد، گفت: در سال جاری علاوه بر نصب تابلوهای ویژه و خط‌کشی راه‌های اصلی و فرعی، نسبت به تعبیه دو چراغ ویژه راهنمایی و رانندگی در نقاط مهم و خطرناک شهرستان اقدام شد.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای گرمی از حضور راهداران از ساعات اولیه بارش های برف در سطح شهرستان خبر داد و گفت: همواره شاهد هستیم که مشکلات موجود در جاده‌ها به ویژه جاده‌های کوهستانی توسط این افراد در کمترین زمان رفع شده است.

وی با بیان اینکه وظیفه راهداران در فصل پاییز و زمستان دوچندان ‌است، اظهار کرد: همه ساله در فصول تابستان تعداد نیروهای راهداری به دو برابر افزایش می یابد، با این وجود به دلیل وسعت بالای شهرستان، بازگشایی همه راه ها در ساعات اولیه غیر ممکن است.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید