فرهنگ‌سازی بهترین راه مقابله با پدیده شوم اعتیاد است

آزادلو : فرماندار گرمی مغان گفت: فرهنگ‌سازی توسط دستگاه‌ها بهترین راه برای مقابله با معضل و پدیده شوم اعتیاد است.

ابراهیم امامی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای مواد مخدر شهرستان گرمی مغان اظهار کرد: مقابله با معضل اعتیاد با برخورد چکشی قابل حل نیست و موثرترین راه فرهنگ‌سازی با استفاده از تریبون‌ها و رسانه‌ها است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌ها در زمینه فرهنگ‌سازی فعالیت مطلوبی ندارند، افزود: برگزاری دوره‌ها و برنامه‌های آموزشی و به خصوص کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در مدارس و دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای مبارزه با مواد مخدر گرمی بیان کرد: وضعیت این شهرستان به لحاظ اعتیاد در شرایط بحرانی قرار ندارد اما این موضوع نباید سبب غفلت ادارات مرتبط و دخیل و خانواده‌ها در کنترل و برچیدن این معضل اجتماعی باشد.

امامی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت انجمن‌های مردمی و به خصوص کمپ ترک اعتیاد و حمایت از فعالیت آن‌ها الزام برای دستگاه‌های دولتی بخصوص بهزیستی و ادارات مرتبط با امور فرهنگی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرمانده انتظامی شهرستان گرمی نیز در این جلسه گفت: اکثر جرائم موجود در جامعه از اعتیاد نشأت می‌گیرد که این موضوع اهمیت توجه هرچه بیشتر به آن را می‌طلبد.

علی خسروزاده اظهار کرد: اکثر معتادان متهاجر در سطح شهرستان گرمی با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و تحویل کمپ ترک اعتیاد داده شده‌اند که باعث کاهش آمار جرائم شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسات تکراری بدون فرهنگ‌سازی در محافل و رسانه‌ها بی‌نتیجه است، افزود: به وضوح قابل درک است هرچقدر در حوزه فرهنگ‌سازی معایب اعتیاد تلاش بیشتری انجام شود، کاهش جرائم و مشکلات اجتماعی را شاهد خواهیم بود.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید