قطع درختان کهنسال، پاسخ سربالای شهردار و نظر دادستان گرمی

آزادلو : در طول چند ماه اخیر شهرداری نسبت به قطع درختان کهنسال گرمی به بهانه اجرای پروژه‌ها اقدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این حرکت شهرداری گرمی که با وظیفه ذاتی این نهاد جهت توسعه فضای سبز مغایرت دارد، باید پاسخ قاطع مسؤولان ارشد را به همراه داشته باشد.

شهردار گرمی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فارس در تشریح دلایل این اقدام گفت: رسانه‌ها کاسه داغ تر از آش هستند و نباید در امور اجرایی دخالت کنند.

رسول حسن زاده افزود: این اقدام برای جلوگیری از بازگشت اعتبارات و اجرای سریع پروژه بوده و لازم نیست رسانه‌ها دخالت کنند.

دادستان عمومی و انقلاب گرمی مغان گفت: ضروری است بر نحوه اجرای پروژه‌های عمرانی نظارت بیشتری از سوی دستگاه متولی صورت گیرد.

محمد حاجی آقانیامیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: در اجرای پروژه سیل بند خیابان ساحلی متاسفانه شاهد اقدام زیربنایی ساخت دیوار سیل بند نیستیم‌.

وی با بیان اینکه پروژه‌ها نباید در ظاهر و بدون توجه به زیربنا اجرایی شود، افزود: لازم است اعتبارات در نظر گرفته شده با اجرای دقیق پروژه و نظارت متولی هزینه شود.

دادستان گرمی با انتقاد از قطع درختان کهنسال گرمی، بیان کرد: در صورت ضرورت قطع درختان، شایسته نیست در فصل بهار و در زمانی که جان و طراوت درختان به چشم می‌خورد، نسبت به قطع اصله‌هایی با قدمت بالا اقدام شود.

وی افزود: اصولا ما باید بدنبال توسعه فضای سبز و افزایش کاشت درخت باشیم و راه‌ها بهتری همچون هرس و جابجایی درختان باید هنگام ضرورت، مورد توجه قرار گیرد.

http://uupload.ir/files/fjr_photo_2017-07-12_15-30-21.jpg

http://uupload.ir/files/3pd9_photo_2017-07-12_15-37-11.jpg

نظر شما چیست؟

۱ نظر

  1. پرهام گفت:

    کسی که از …….. به اینجا میرسه(شهردار)بیشتر از این نمیشه ازش انتظار داشت.من تهران زندگی میکنم اینجا فقط جا میگردن برای فضای سبز و درختکاری در گرمی هم ویران میکنن.

    Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید