قلب سردار سازندگی ایستاد

آزادلو : آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از پیشگامان انقلاب اسلامی که به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود دقایقی پیش دار فانی را وداع گفت.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر دیروز در بیمارستان شهدای تجریش به امام راحل، همرزمان شهید و همه شهیدان انقلابی و دفاع مقدس پیوست.
آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری در سوم شهریور سال ۱۳۱۳ در رفسنجان چشم به جهان گشود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی دهها سال مبارزه با رژیم شاهنشاهی، فعالیت تعیین کننده در دوران انقلاب اسلامی ، عضویت در شورای انقلاب ، موسس جامعه روحانیت مبارز، ریاست شورای عالی دفاع و فرماندهی کل قوا در دفاع مقدس با حکم امام ، ریاست سه دوره مجلس شورای اسلامی و چهارمین رییس جمهور اسلامی ایران در دور دوره پیاپی بین سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ ، ریاست مجلس خبرگان رهبری بین سال های ۸۶ تا ۹۰ و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را در کارنامه خود داشته و به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی شناخته شده است.
سیام*۶۰۸۴*۱۰۵۸*۱۴۴۹*خبرنگار: امیر خان زاده* محمد افضلی* انتشاردهنده: امیر کاردا

نظر شما چیست؟

۳ نظر

 1. رجب ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  رحلت حضرت ایت الله هاشمی رفسنجانی ستون انقلاب اسلامی بود و رحلت آیت الله هاشمی ملت ایران اعزا دار کرد بر امت اسلامی ایران تسلست باد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. عباس کوچولو ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  ما در بسیاری از چیزها بی نظیریم یکی از آنها مرده پرستی است . البته ویژگی های بسیاری داریم که هر وقت در جای خود نمود عینی پیدا می کند . نمی دونم این همه خوبی که از این مرد فقید در صدا و سیما پیچیده یک دفعه خلق شده و یا واقعیت داره ؟
  نان به نرخ روز خوردن از دیگر ویژگی های بی نظیر ماست . ما همه چشم به دهان دیگران داریم و حرف های آنان را بی فکر و منطق تکرار می کنیم .
  جالبه با اینکه این شخص این همه خوبی داشته و ما نمی دونستیم یک سخنرانی از این مرد در تلویزیون نشینیده ایم . خدا به داد همه ما برسد . حق را در وقتش نمی گوییم آن را زیر پا می گذاریم و به آن بی اعتنا هستیم. من دیشب گریه شخصی را پای تلویزیون دیدم که می گفت چر این حرف ها و تصویرها را زودتر برای ما پخش نکردن . اگر این اتفاق می افتاد چه بسا مردم با یکدیگر بیشتر دوست بودند و به یکدیگر بیشتر احترام می گذاشتند. سیاست پدر و مادر ندارد و قدرت بیش از هر چیز بی حیایی می آورد .

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید