لایحه مناطق آزاد در وضعیت بررسی محدوده است

Related image

آزادلو : رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: لایحه منطقه آزاد در وضعیت بررسی محدوده توسط کارشناسان هریک از استان‌های تعیین شده در سازمان مناطق آزاد قرار دارد.

سیدحمایت میرزاده امشب در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار کرد: در طول چند روز اخیر جلساتی در این زمینه با حضور استاندار و رئیس سازمان مناطق آزاد کشور برای تأیید نهایی آن انجام و دفاعیات محکمی داشتیم.

وی با بیان اینکه در هر جلسه‌ای جهت تغییر اشکالات نقشه مسائلی طرح می‌شود، افزود: بر همین اساس تا تشکیل جلسه بعدی نواقصات و مشکلات نقشه‌های فعلی اصلاح و مجددا در جلسات سازمان مناطق آزاد طرح می‌شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: علاوه بر استان اردبیل، تمام استان‌هایی که در لایحه مناطق آزاد قرار دارند، محدوده تعیین شده در منطقه آزاد را بررسی و نسبت به اصلاح هرچه بهتر آن اقدام می‌کنند.

میرزاده در رابطه با زمان طرح شدن لایحه منطقه آزاد در صحن علنی مجلس گفت: پس از تایید نهایی نقشه‌های تدوین شده این لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس رأی‌گیری و در صورت تصویب برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس می‌رود.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تا سه هفته آینده این طرح به کمیسیون اقتصادی مجلس برود و با رایزنی‌هایی که با هماهنگی همه نمایندگان استان اردبیل و سایر استان‌های دخیل در منطقه آزاد با اعضا کمیسیون اقتصادی مجلس داشتیم امید تصویب لایحه در کمیسیون بسیار بالا است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بزرگترین سد پیش‌رو تصویب این طرح در صحن علنی مجلس است، افزود: ما در تلاش هستیم تا این لایحه با آرای نصف به علاوه یک تصویب شود و در غیر اینصورت نیازمند دو سوم آرا خواهد بود که کسب این آراء بسیار دشوار بوده و راهی سخت پیش رو است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل بررسی لایحه منطقه آزاد را بسته به تصویب کمیسیون اقتصادی و رسیدن نوبت برای طرح در صحن علنی دانست و تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان در زمینه لایحه منطقه آزاد همدلی وصف نشدنی داشته و هرکدام به نحوهای مختلف در تلاش برای تصویب نهایی آن هستند.

سد عمارت بنام گرمی به کام دیگران نباشد

نماینده مردم شهستان گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌ای که قبلا افتتاح شده نباید برای دومین بار افتتاح شود و این بازی با آبروی نظام اسلامی و بی‌اعتماد کردن مردم است.

میرحمایت میرزاده همچنین ظهر امروز در جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی که در فرمانداری شهرستان گرمی برگزار شد، اظهار کرد: پروژه‌ای که قبلا افتتاح شده نباید برای دومین بار افتتاح شود و این بازی با آبروی نظام اسلامی و بی‌اعتماد کردن مردم است.

وی با اشاره به اینکه زیرساخت‌های گرمی از جمله راه باید تکمیل شود، گفت: مسؤولان آب‌منطقه‌ای دقت کنند که سد عمارت به نام گرمی به کام دیگران نباشد و در این خصوص لازم است مدیر عامل آب‌منطقه‌ای و برخی دیگر از مسؤولان در این ارتباط پاسخگو باشند.

نماینده مردم شهستان گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عملیات اجرایی سد عمارت از ۱۰ سال پیش آغاز شده است که مطالعات آن از سال ۱۳۳۵ آغاز شده بود.

میرزاده افزود:این سد به هر دلیل بنام گرمی احداث شده است پس لازم است به هر اندازه که برای گرمی مقدور است استفاده شود و مابقی بین دیگر شهرستان‌ها پخش شود.

وی ادامه داد: این قابل قبول نیست که برعکس این موضوع اتفاق بیافتد یعنی اولویت اول با شهرستان‌های اطراف و مابقی آن به گرمی اختصاص یابد مگر در صورتی که سیاست دولت این باشد که با این کار در گرمی شاهد مهاجرت بیش از پیش خواهیم بود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اضافه کرد: اگر در ۳۹ سال گذشته هر سال یک پروژه بزرگ در شهرستان گرمی افتتاح می‌شد امروز فقط ۳۹ پروژه‌ای داشتیم که آبرویی برای این منطقه بود که این کار انجام نشده است.

نظر شما چیست؟

۴ نظر

 1. گرمیلی گفت:

  جناب آقای مغانلی تا انتخابات خیلی مانده، بهتر است از الان خط و نشان نکشید مردم صادقانه رای دادند و باز هم به انسانهای کاردانی مثل میرزاده و نصیری و موسوی رای خواهند داد.

  Thumb up 0 Thumb down 0

 2. گرمیلی ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  هیچ چیز نیاز به توضیح ندارد آقای میرزاده بنده از متعصبین حضرتعالی در دو دوره انتخابات تان بودم ولی افسوس که با انتخاب شدنت به نمایندگی دروغ های سیاسی شروع و بر خلاف وعده هایت عمل نمودید تا نماینده نبودی حداقل این افتخار را داشتی که عده ای از مردم گرمی به کارآمد بودن تان و مقرراتی بودن تان و مرد عمل بودنتان غبطه می خوردند ولی حالا این کجا و آن کجا ؟ سخنرانی تان در سی دی تبلغاتی تان که درمحوطه مقبره سید رحمه الله شروع شده و حرف دل مردم مظلوم را بر زبان جاری می نمودید کجا و این کجا سخنانی که در میدان چمن در جشن پیروزی تان ایراد فرمودید حتما به یاد دارید آن کجا و این کجا!!! می گفتید هیچ کس بر گردن تان حقی ندارد و اگر کسی بخاطر سهم خواهی و میز ریاست دور برم را گرفته است از هم اکنون می گویم که بروید ولی اینهمه رئیس و حتی کارمندان جزء را جابجا کردی چه اتفاقی برای شهرستان افتاد؟ آیا واقعا به سهم خواهان نه گفتید؟ این کجا و آن کجا!!! سید جان بالاخره مردم گرمی فهیمند و امیدوار ولی هر بار با انتخاب شان اینگونه مأیوس می شوند. ایکاش نمی آمدی همچنان چشم به انتظارت بودیم ….

  Thumb up 0 Thumb down 0

  • یک فرهنگی گفت:

   باسلام ،ای کاش وقتی نظر می دهیم از روی تعصب خام نباشد. این از ویزگی های هر گروه شکست خورده در جریان انتخابات در همه جای دنیاست که وقتی عرصه برآنها تنگ میشود شروع به تهمت و زیر سوال بردن عملکرد مثبت دیگران دارند. وهمه این حرکت ها از سوی یک جریان هدایت میشوند اما بدانند مردم گرمی ،انگوت و موران باز به خاطر ترقی و توسعه منطقه متحد خواهند شد. در این دو سال علی رغم کاستی هایی در خدمت رسانی به شهر ،کارهای اساسی و بزرگی صورت گرفته است که نیاز به اطلاع رسانی دارد ما فعلا از عملکرد نماینده ای که به آن رای دادیم ناامید نیستیم. امیدمان خدا و دعای خیر مردم خیرخواه مغان است. کسانی که دلبسته پست و مقامند کاری جز تخریب دیگران ندارندآقای گرمیلی ،شما که میگویید میرزاده رئیس و کارمندان را جابه جا کرده این اطلاعات نادرستی است مردم دیگر فریب شما را نخواهند خورد برای مثال خود اداره آموزش و پرورش گرمی نزدیک به چهل نیرو دارد که از این تعداد در این دو سال ،فقط وفقط هفت نفر تغییرکرده اند که از این هفت نفر هم سه نفر از دوستان سایر گروه هاهستند اما اگر خودتان پیروز انتخابات بودید حتی به نیروهای خدماتی هم رحم نمی کردید و همه را اخراج و تغییر می دادید . ای کاش از خدا بترسیم و زود قضاوت نکنیم.خودتان هم از نظر قلبی به میرزاده ایمان دارید اما به خاطر تعصب -نمی دانم چه بگویم- مخالف او هستید. یاالله ،توکلت علی الله

   Thumb up 0 Thumb down 0

 3. مغانلي ISLAMIC REPUBLIC OF IRAN گفت:

  سلام
  سال دیگه انتخاباته شما الان یادت افتاده؟! شما تو این ۴ سالت چهار تا پروژه آوردین؟ امیدوارم مردم گول وعده و وعید امثال شما را نخورند و احساسی و از روی تعصب تصمیم نگیرند!

  Thumb up 0 Thumb down 0

نوشته های جدید