لزوم استفاده از همه ظرفیت‌ها برای معرفی مخاطرات مواد مخدر

آزادلو : فرماندار گرمی مغان گفت: از همه ظرفیت‌ها و تربیون‌ها برای نمایان کردن خطرات مواد مخدر به ‏جامعه استفاده شود.‏

 ابراهیم امامی صبح امروز در همایش پیشگیری از اعتیاد در شهرستان گرمی اظهار کرد: استفاده از تریبون توسط علما، رسانه‌های ارتباط جمعی و در اندازه کوچکتر از درون خانواده‌ها توسط والدین، مخاطرات مواد مخدر بی پرده معرفی شود.

وی با بیان اینکه مواد مخدر در حکم زلزله خاموش بر پیکره خانواده‌ها وارد می شود، افزود: این معضل اجتماعی که زائده فقر، کمبود شغل و نبود نظارت بر فرزندان توسط خانواده‌ها است، باید با همت جمعی مردم و مسؤولان برچیده شود.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گرمی مغان بیان کرد: همه اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان لازم است فرهنگ سازی مخاطرات ورود به دنیای مواد مخدر همت دوچندانی داشته باشند.

وی به افزایش جمعیت بانوان استفاده کننده از مواد مخدر اشاره کرد و گفت: متاسفانه اکنون شاهد هستیم محدوده اعتیاد فراتر از تحصیلات، نژاد، فقر و ثروت، جنس و سن افزایش یافته که این زنگ خطر برای جامعه است.

امامی اضافه کرد: بیش از ۶۴ درصد از معتادان متاهل هستند و بیش از ۲۰ درصد افراد معتاد کشور تحصیلات بالایی دارند و این آمار واقعا نگران‌کننده است.

وی با بیان اینکه ۱۸ مرکز در سطح استان برای مقابله با این معضل تشکیل شده است، افزود: علمی کردن راه‌های مبارزه با مواد مخدر و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها در دستور کار همه مراکز دولتی و خصوصی مبارزه با مواد مخدر باشد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید