لزوم تفکیک زباله مشگین‌شهر از مبدأ

آزادلو : فرماندار مشگین‌شهر گفت: تفکیک زباله از مبدأ یکی از موضوعات مهم برای دستیابی به یک شهر توسعه‌یافته است و باید زمینه‌های لازم برای این مهم در این شهرستان فراهم شود.

میرعلی رحیمی زاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: بی‌شک اجرای این طرح بدون همکاری و مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست و لازم است با تأمین زیرساخت‌های لازم از سوی شهرداری، زمینه مشارکت مردم در توسعه شهری فراهم شود.

وی با بیان اینکه کارگروه پسماند در رابطه با ریختن ناخله و زباله در ورودی شهر ورود پیدا کنند، افزود: با توجه به وضعیت نامناسب ورودی شهر و تجمع نخاله و زباله در سطح شهر و ترسیم چهره‌ای زشت از مشگین‌شهر، ضروری است اقدامی عاجل در این حوزه صورت گیرد.

فرماندار مشگین‌شهر بیان کرد: یکی از ضروریات اساسی توسعه گردشگری داشتن محیط زیست سالم و بهداشتی است و با وجود سرمایه‌گذاری‌های کلان در بخش گردشگری مشگین شهر و اقدمات انجام یافته وضعیت محیط زیست و سیستم جمع‌آوری زباله باید تغییر اساسی داشته باشد.

وی از اختصاص ۴۹۰۰ میلیون ریال به شهرداری برای مدیریت پسماند شهری خبر داد و تصریح کرد:  ما از شهرداری خواسته ایم نسبت به پاکسازی و پاک نگه داشتن محیط شهری با توجه به فصل تابستان و افزایش میزان حضور گردشگران در شهرستان، اقدامات لازم و اساسی را انجام دهد.

رحیمی زاد اضافه کرد: علاوه بر مبلغ ۴۹۰۰ میلیون ریال که برای ساماندهی محل دفن زباله و تفکیک زباله از مبدا برای شهرداری مشگین شهر تخصیص داده شده است مبلغ یک میلیارد ریال نیز از طریق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری کشور برای ساماندهی پسماند روستایی تخصیص یافته است.

وی بر دفن اصولی و بهداشتی پسماند شهری در محل دفن زباله تأکید کرد و گفت: ما مکررا در جلسات مختلف خواسته ایم زباله های شهرها و روستاهای اطراف مشگین‌شهر نیز با رعایت ضوابط و مقررات زیست محیطی به محل دفن زباله مشگین‌شهر انتقال یابد.

نظر شما چیست؟

نوشته های جدید